ПРИКЛАДИ ТА ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 2-5. МНОГОКУТНИК
ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ
ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ
Урок 15. ПРИКЛАДИ ТА ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ 2-5. МНОГОКУТНИК
Мета: закріпити знання вивчених таблиць додавання і віднімання; розвивати вміння розв’язувати задачі; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с.
Завдання 127
– Прочитайте вирази з від’ємником 5.
Завдання 128
– Скільки всього фруктів мама дала хлопчикові?
2. Усні обчислення за таблицею
А | 10 | 21 | 9 | 45 | 72 | 8 | 16 | 94 | 13 |
3 + а | 13 | ||||||||
А – 1 | 9 |
3. Розв’язування і порівняння задач
– Серце дитини робить 80 ударів за хвилину, тоді як серце дорослої людини – на 10 ударів за хвилину менше. Скільки ударів за хвилину робить серце дорослої людини?
–
4. Гра “Які числа пропущено?”
5. Хвилинка каліграфії
– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
3; 13; 4; 14; …; …; …; …; …; …; 8; 18; …; ….
6. Математичний диктант
– До суми чисел 8 і 4 додати 13.
– Число 9 збільшити на 4 і додати 70.
– Число 11 зменшити на 3 і додати 31.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці додавання і віднімання чисел 2-5 з переходом через десяток.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 24-25)
Завдання 129. Усне виконання завдання
Завдання 130
Учні за шкалою лінійки і зразком складають і записують рівності.
Завдання 131
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.
Завдання 132
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні ставлять питання, креслять схему і розв’язують задачу.
Завдання 133*. Самостійне виконання завдання у зошиті Учитель перевіряє.
Завдання 134
Учні обчислюють вирази і читають слово, розташувавши букви біля відповідей у порядку зростання. (Яблуко)
Завдання 135. Усне виконання завдання
– Які фігури не є многокутниками? (№ 4; 6; 7, бо многокутник – це замкнена ламана.)
– За якими ознаками многокутники поділяють на види: трикутники, чотирикутники, п’ятикутники?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Усні обчислення
– Запишіть вирази, значенням яких є двоцифрове число.
2. Знаходження значень виразів зі змінною
– Знайдіть значення виразу: 13 – а, якщо а = 4; 5; 10; в + 5, якщо в = 7; 8; 10.
3. Розв’язування задач
– У Тетянки було декілька марок. Після того, як вона подарувала брату 5 марок, у неї залишилося 9 марок Скільки марок було у Тетянки?
На дошці – коротка умова задачі:
Було – ?
Подарувала – 5 м.
Залишилося – 9 м.
Учитель звертає увагу, що те, що було – це і те, що подарувала, і те, що залишилося.
– Зазвичай трирічна дитина має 20 зубів. Це на 12 зубів менше, ніж у дорослої людини. Скільки зубів у дорослої людини?
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв’язування логічних задач
– Скільки двоцифрових чисел можна записати за допомогою цифр 1; 5; 7? (Цифри не можна повторювати.) (15; 17; 51; 71; 57; 75)
– У сім’ї 7 дочок. Кожна з дочок має одного брата. Скільки у цій сім’ї хлопчиків? (1 хлопчик)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чого навчалися на уроці?
– Як оцінюєте свою роботу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 25, завдання 136; 137.