Прикладні програми навчального призначення. Навчальні програми для підтримки навчання іноземних мов, географії, комп’ютерні енциклопедії
ТЕМА 4. ОСНОВИ РОБОТИ З ДИСКАМИ (5 ГОДИН)
Урок 28
Прикладні програми навчального призначення. Навчальні програми для підтримки навчання іноземних мов, географії, комп’ютерні енциклопедії
Мета:
– формування мотивації учнів до вивчення англійської мови через застосування комп’ютерних технологій;
– розширення знань учнів про комп’ютерні програми;
– закріплення матеріалу з теми “Пристрій комп’ютера”. Інтегрування знань з інформатики та англійської мови;
– розвивати практичні навички роботи
– показати учням практичне застосування комп’ютера для вивчення навчальних предметів на прикладі географії;
– виховання всебічно розвинутої сучасної людини.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Hello boys and girls! I’m very glad to see you! Наш урок почався, як ви помітили, не зовсім звичайно – із фраз, сказаних англійською мовою. І це не випадково. Англійська мова та комп’ютерні мови мають між собою багато спільного. Успішна робота з комп’ютером та комп’ютерними програмами у багатьох випадках залежить від знання англійської
II. Вивчення нового матеріалу
Як комп’ютер може нам допомогти при вивченні англійської мови?
Доволі часто людині потрібно перекладати англійські тексти, і тоді незамінним є словник. Якщо текст не художній, а спеціалізований, є медичні, комп’ютерні або технічні тексти. Потрібно мати спеціальні словники? Тоді тут комп’ютер є просто незамінним. Ви тільки погляньте на словник, якій містить 70 000 слів. А комп’ютерний словник вміщує більше 1 мільйона слів, при цьому з ним досить зручно працювати.
Відкриємо програму Словник, за допомогою головного меню “Пуск”/”Програми”/”Сократ словник”. Зараз після невеликого знайомства с інтерфейсом словника вам необхідно буде заповнити таблицю.
Знайомство з інтерфейсом словника.
За допомогою комп’ютерного словника заповніть таблицю.
Російська мова | Українська мова | Англійська мова |
Дисплей | ||
Монітор | ||
Keyboard | ||
Сканер | ||
Принтер | ||
Superblock | ||
Модем | ||
Процесор | ||
Memory | ||
Дисковод |
III. Закріплення матеріалу (робота у парах)
Скласти один одному речення українською та англійською мовами. Здійснити переклад складених речень за допомогою комп’ютерних словників.
IV. Робота з комп’ютерними енциклопедіями при вивченні шкільного курсу географії
За допомогою комп’ютерної енциклопедії знайти відповіді на запитання.
– Якими мінеральними ресурсами багаті регіони Східної Європи, Західної Європи, Центральної Азії?
– Які країни входять до складу Центральної Європи?
– Розвитку яких галузей господарства сприяє природно-ресурсний потенціал Росії?
– Назвіть країни, для яких є характерним перший тип відтворення населення.
V. Підсумок уроку
Аналіз досягнень учнів з вивченої теми (рефлексія)
Учням пропонується дати відповіді на запитання таблиці за 5-ти бальною шкалою.
Досягнення учнів | Кількість балів |
Я розумію і знаю: – що таке прикладне програмне забезпечення навчального призначення; – призначення різних видів навчальних програм; – правила роботи з програмним забезпеченням для вивчення навчальних предметів | |
Я вмію: – запускати прикладні програми для пошуку необхідної інформації з навчальних предметів; – використовувати прикладні програми навчального призначення для поширення та зміцнення знань та вмінь | |
Я вчився сам: – працювати в групі; – пояснювати, щоб всі зрозуміли; – розуміти пояснення іншого; – ставити запитання |
IV. Домашнє завдання
Повторити основні поняття теми.