ПРО РЕКЛАМУ
Урок 16. ПРО РЕКЛАМУ
Мета: розширити знання учнів про рекламу; пояснити роль реклами в житті людини, як може реклама впливати на рішення і поведінку людини; виховувати бажання приймати свідомі та виважені рішення.
Обладнання: мікрофон, плакати, журнали, газети з рекламою різних товарів, послуг, вирізки з журналів, малюнки, фотографії, фломастери, ножиці, клей, аркуші паперу формату ДО.
Попередня робота.
Підготувати різний матеріал для виготовлення і презентації реклами якогось товару – вирізки з журналів, малюнки, фотографії,
Ключові поняття: реклама, реклама товарів і послуг, вплив реклами.
Хід уроку
І. Повторення вивченого.
1. Вправа “Мікрофон”.
– Продовжте речення.
1) Дивитись телевізор не можна… (тривалий час\ цілий день; у темряві; лежачи; близько до екрана; далеко від екрана; на відстані менше ніж 2 м від екрана; на відстані не більше ніж 5 м від екрана тощо).
2) Працювати за комп’ютером не можна… (тривалий час; цілий день; у темряві; без перерви; лежачи; близько до монітора; далеко від монітора; на відстані менше ніж 50 см від монітора
3) Телевізор і комп’ютер, якщо їх неправильно використовувати, впливають на… (зір, поставу, самопочуття тощо).
4) Дивитися телевізор можна… (при світлі; сидячи; не більше ніж 1,5 години на день; на відстані не менше ніж 2-3 м; на відстані не більше ніж 4-5 м тощо).
5) Працюючи за комп’ютером, слід пам’ятати про такі правила…
6) Користуючись мобільним телефоном, слід дотримуватися таких правил…
2. Перевірка домашнього завдання.
Завдання 4 на с. 82 підручника.
– Які передачі та в який час ви можете переглядати по телевізору?
– У яких випадках потрібно користуватися мобільним телефоном, а в яких – ні?
II. Повідомлення теми уроку.
– Сьогодні на уроці ми поговоримо про рекламу, її вплив на рішення і поведінку людини.
III. Актуалізація опорних знань.
Учитель проводить бесіду про те, що таке реклама, який вплив вона має на рішення і поведінку людини.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя з проведенням словникової роботи.
– Реклама – інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їхній інтерес щодо особи чи товару.
Реклама потрібна для популяризації товарів, видовищ, послуг з метою привертання уваги покупців, споживачів, глядачів, замовників і т. ін.; поширення відомостей про кого-, що-небудь для створення популярності. Для цього використовують плакати, листівки, буклети, оголошення тощо.
Є нетоварна реклама, що пропагує будь-які ідеї та цілі, а не конкретний товар. Наприклад, реклама, спрямована на зміну поведінкової моделі (боротьба зі СНІДом, наркотиками), популяризацію соціальних проблем і пропаганду здорового способу життя тощо.
2. Бесіда з елементами розповіді вчителя і демонстрацією малюнків.
Учитель ставить запитання і доповнює відповіді учнів, демонструючи малюнки.
– Де ви бачили рекламу? Де чули?
– Рекламу яких товарів і послуг ви бачили? Чули?
– Які товари й послуги найчастіше рекламують?
– Як ви вважаєте, чи завжди реклама пропонує корисні товари?
– Чи завжди можна довіряти рекламі?
– Чи впливає реклама на прийняття рішень і поведінку людини? Як саме?
– Чи купували ви або ваші батьки, родичі якийсь товар під впливом реклами? Чи залишилися задоволені придбаною річчю?
3. Робота за підручником на с. 83-85.
Опрацювання тексту і бесіда за малюнками.
4. Фізкультхвилинка. (За вибором учителя).
V. Закріплення матеріалу.
1. Робота за підручником на с. 85.
– Розгадування ребусів.
– Відповіді на запитання і виконання завдань 1-4.
– Робота в групах (завдання 5).
Учні об’єднуються в групи (по 5-6 осіб). Учитель дає завдання.
1) Обговорити, що позитивного і що негативного має реклама.
Позитивне: реклама допомагає дізнатися про нові товари й послуги, їхню вартість, про акційні товари і знижки тощо.
Негативне: у рекламі може бути подано неповну інформацію, що вводить в оману, іноді рекламуються шкідливі товари – тютюн, алкоголь, чіпси, солодкі газовані напої тощо.
Після обговорення представник однієї групи називає, що позитивного є в рекламі, потім – що негативного. Далі представники інших груп доповнюють відповідь.
2) Придумати рекламу якогось товару. Презентувати її іншим.
Кожна група придумує рекламу товару і готує презентацію. Рекламу можна зробити у вигляді плаката, буклета, книжки, журналу, використовуючи малюнки, вирізки, фотографії тощо.
Після завершення роботи один із представників кожної групи проводить презентацію.
2. Робота в зошиті на с. 31-33.
Обговорення і виконання завдань 1-3.
3. Вправа “Мікрофон”.
– Які слова використовують рекламодавці, щоб привернути увагу споживачів з метою підвищити продаж товарів?
Учні по черзі називають.
Наприклад: увага, акція, розпродаж, знижка, останній день знижки, тільки сьогодні, останній день акції, уперше, купиш товар – отримаєш подарунок, купиш два товари – третій у подарунок, першим п’ятьом покупцям подарунки, купиш товар на певну суму – отримаєш знижку тощо).
4. Робота в парах.
Учитель роздає кожній парі якийсь предмет (наприклад, книжку, ляльку, машинку, робота) або продукт харчування (виноград, диню, молоко, гречану крупу тощо – за вибором учителя) і дає завдання: підготувати його словесну рекламу. Описати товар так, щоб це привабило споживача – і він його придбав.
VI. Підсумок уроку.
– Для чого потрібна реклама?
– Де ви найчастіше її бачите?
– До яких способів вдаються рекламодавці, щоб підвищити продажі свого товару?
– Як реклама впливає на рішення і поведінку людини? Наведіть приклади.