ПРОСЛУХОВУВАННЯ БДЖІЛ У ПЕРІОД ЗИМІВЛІ

ПРОСЛУХОВУВАННЯ БДЖІЛ У ПЕРІОД ЗИМІВЛІ – проводиться для того, щоб переконатися, що бджоли зимують добре. Бджоли залежно від їхнього стану шумлять по-різному. У зимівнику користуються ліхтарем із червоним склом або неяскравими, пофарбованими в червоний колір лампочками. Входити в зимівник треба обережно, щоб не непокоїти бджіл, прислухаючись до їхнього шуму. Якщо шуму немає, можна говорити про добрий стан зимуючих бджолосімей. Підвищений гул у приміщенні повинен насторожити бджоляра – це свідчить про занадто низьку або високу температуру.

Підвищений

шум в окремих сім’ях також повинен привернути увагу бджоляра.

Спочатку обстежують підлогу зимівника на наявність на ньому підмору. Мертві бджоли зазвичай накопичуються в знижених місцях. Підмор на підлозі вказує на занепокоєння бджіл, причину якого необхідно з’ясувати й усунути. Потрібно прослухати всі бджолині сім’ї, обходячи вулик за вуликом уздовж рядів, одночасно оглядаючи передню стінку й льоток кожного вулика: чи не виходять із льотка бджоли, чи немає слідів проносу на передній стінці біля льотка, чи немає слідів мишей – калу, обезголовлених бджіл.

Визначити стан бджіл

можна в такий спосіб: підійти до вулика, прикласти вухо до передньої стінки або льотка й прислухатися. Якщо до долинає тихий, немов віддалений, гул бджіл, це означає, що сім’я зимує нормально. На легкий стукіт по стінці вулика вона відповість рівним і дружним шумом, який незабаром поступово завмре.

У сім’ях, у яких недостатньо кормових запасів, чутний ніби слабкий шелест крил, що нагадує шелест сухого листя.

При легкому стукоті по стінці вулика шум, що нагадує шелест сухого листя, трохи посилюється. Якщо чується недружний гул, причому виділяються окремі звуки, що нагадують жалібне виття, – у вулику немає матки. Постукувати по вулику легким клацанням зігнутого пальця не рекомендується, тому що це непокоїть бджіл.

Із середини січня або початку лютого (залежно від району) зимівник відвідують двічі-тричі на місяць. До цього часу відновляється життєдіяльність бджіл, матки починають яйцекладку. Сонячні промені починають прогрівати зимівник, тому потрібна його посилена вентиляція, а іноді й охолодження. У дахах збільшують вентиляційні отвори, розширюють льотки вуликів. У бджіл, які зимують на волі, звільняють нижній льоток від підмору й розширюють усі льотки. У цей час можна знайти пронос у бджіл, викликаний нестачею кормів або їхнім псуванням. Усі роботи, проведені для усунення занепокоєння бджіл, потрібно виконувати вчасно, швидко й тихо. Якщо необхідно оглянути гніздо окремої бджолосім’ї, її вулик переносять у світле приміщення, яке обігрівається.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПРОСЛУХОВУВАННЯ БДЖІЛ У ПЕРІОД ЗИМІВЛІ