РАДЯНСЬКА СОЦІОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ (РСА)


Соціологія короткий енциклопедичний словник

РАДЯНСЬКА СОЦІОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ (РСА) – громадська наук, організація, яка об’єднувала колективи і окремих осіб, котрі працювали в галузі соціології. Діяла в СРСР з 1958 до 1991 рр. Заснована для сприяння розвитку соціол. досліджень, використання їх результатів у соціальній практиці. Значну увагу РСА приділяла організації підготовки соціол. кадрів, формуванню служб соціального розвитку на підприємствах і в органах управління, удосконаленню соціальної статистики.

РСА вирішувала й інші

важливі питання: координація діяльності членів асоціації, концентрація їх зусиль на перспективних напрямах досліджень, організація міжвідомчих тимчасових наук, колективів для розробки актуальних теорет. і прикладних проблем; сприяння формуванню мережі банків соціол. даних, консультативних соціол. центрів, інших соціол. організацій; розповсюдження методичної документації, надання різнобічної допомоги соціологам – виробничникам; інформування членів асоціації про зміст і результати соціол. досліджень у СРСР і за кордоном; розвиток міжнар. наук, зв’язків – сприяння обміну бібліографічною інформацією із
закордонними соціол. центрами, проведення міжнар. соціол. семінарів і конференцій.

У 1990 р. у складі РСА було 20 регіональних відділень, які об’єднували 6000 індивідуальних і 1300 колективних членів. Кооперація і координація діяльності соціологів – членів асоціації здійснювалася 29 наук.-дослідн. секціями, що репрезентували основні напрями соціол. досліджень у СРСР.

Після розвалу СРСР і саморозпуску РСА на базі її регіональних відділень виникли нац. соціол. асоціації незалежних держав (Див. Соціологічна асоціація України).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Що таке круг.
Ви зараз читаєте: РАДЯНСЬКА СОЦІОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ (РСА)