РОБОТА З ПРЕЗЕНТАЦІЯМИ
РОБОТА З ПРЕЗЕНТАЦІЯМИ
§ 17. Презентація та слайди
1. Призначення електронної презентації – допомогти краще запам’ятати інформацію, уявити те, що презентують, а також більше зацікавити аудиторію.
2. Слайд презентації – це окрема екранна сторінка, яка може містити різні об’єкти презентації (текст, відео, звук, малюнок та інше).
3. На мою думку, доречно і цікаво використовувати презентації майже на всіх уроках, окрім фізичної культури, тому що вони допомагають краще запам’ятати інформацію, уявити те, що презентують, а також
4.
А) фон слайда, текстовий об’єкт та декілька графічних об’єктів;
Б) фон слайда, текстовий об’єкт та декілька графічних об’єктів;
В) фон слайда, текстовий об’єкт та декілька графічних об’єктів;
Г) фон слайда, текстовий об’єкт та декілька графічних об’єктів.
Ці презентації можна показати на спеціальних шкільних конкурсах або на уроках інформатики.
5. Захід, на якому представлено новий продукт, тому що оголошення та телереклама
§ 18. Середовище редактора презентацій
1. Пуск > Усі програми > Microsoft Office > Microsoft Office PowerPoint.
2. У звичайному режимі можна побачити ескізи слайдів і один слайд, ескіз якого було виділено. Для виділення ескізу слайда потрібно встановити на нього вказівник і клацнути ліву кнопку миші. Слайди можна редагувати, тобто змінювати об’єкти на слайдах, вилучати та додавати слайди, змінювати їх порядок тощо.
3. Наведи вказівник на кнопку Office і натисни ліву кнопку миші > обери у меню, яке відкрилося, команду Відкрити > обери у вікні Відкриття документа місце файлу > установи вказівник на потрібний файл і клацни ліву кнопку миші > натисни кнопку Відкрити.
4. У режимі показу слайдів кожний слайд відтворюється на десь екран. Виконувати перехід між слайдами можна за допомогою клавіш керування курсором або натисненням лівої кнопки миші. Для переходу в режим показу слайдів потрібно затиснути клавішу F5, а для виходу з нього – клавішу Esc.
§ 19. Створюємо презентацію
1. Треба запустити програму Microsoft Office PowerPoint, тоді за екрані відкриється перший слайд, що має два об’єкти – Записи. Цей слайд має назву титульний.
2. На ньому, як правило, розміщують назву теми презентації та відомості про її авторів.
3. Для створення нового слайду потрібно натиснути кнопку Створити слайд, яка розміщена на Стрічці. Створений слайд також має два об’єкти Напис, але іншого розміру і в одному з них є кнопки для додавання у слайд інших об’єктів презентації (малюнків, таблиць, відеофрагментів та іншого).
4. Натисни кнопку Вставка > обери у вікні Вставка малюнка місце зберігання файлу з потрібним малюнком > установи вказівник на файл і клацни ліву кнопку миші > натисни кнопку Вставити.
5. Можна змінювати такі властивості: висоту і ширину, положення на слайді та інше. Щоб змінити властивості малюнка, його потрібно виділити. Після виділення навколо малюнка з’являється контур у вигляді тонкої рамки з маркерами для зміни розмірів, а також для деяких малюнків і маркер обертання. Вибравши відповідний маркер і натиснувши ліву кнопку миші, можна змінювати розміри та положення малюнка.
§ 20. Редагування презентації
1. Редагуванням називають процес внесення змін.
2. На першому слайді потрібно виправити помилку в тексті, тобто замінити текстовий символ. Для цього слід виконати такі дії:
1) Установити текстовий курсор на літеру, яку потрібно вилучити.
2) Вилучити “зайву” літеру, натиснувши клавішу Back Space.
3) Ввести потрібний символ.
На другому слайді потрібно додати слово. Для цього слід виконати такі дії:
1) Установити текстовий курсор на місце, де потрібно розмістити слово (у нашому випадку між двома даними словами).
2) Відступити місце від першого слова.
3) Ввести необхідне слово.
На третьому слайді потрібно додати малюнок. Для цього слід виконати такі дії:
1) Натиснути кнопку Вставка.
2) Обрати у вікні Вставка малюнка місце зберігання файлу з потрібним малюнком.
3) Установити вказівник на файл і клацнути ліву кнопку миші.
4) Натисни кнопку Вставити.
Вставлений малюнок слід перемістити та змінити його розміри. Для цього слід виконати такі дії:
1) Для переміщення малюнка потрібно встановити на нього вказівник так, щоб він набув вигляду перехрещених стрілок і, натиснувши ліву кнопку миші, перемістити його.
2) Для зміни розміру малюнка потрібно його виділити та, встановивши вказівник в один з маркерів, змінити розмір. На четвертому слайді потрібно перенести слова на новий рядок. Для цього слід виконати такі дії:
1) Установити текстовий курсор перед словами, які потрібно перенести.
2) Натиснути клавішу Enter.
§ 21. Форматування об’єктів слайду
1. Розмір, колір, встановлення накреслення, шрифт та інше.
2. Формувати текстові символ можна за допомогою контекстного меню, але перед цим слід виділити потрібний фрагмент тексту.
3. Змінений колір, форматування.
§ 22. Етапи створення презентації
1. Мету презентації необхідно визначити для того, щоб знати, як і яку інформацію розміщувати на слайдах, адже презентації бувають для самостійного перегляду користувачами на комп’ютері або такі, які супроводжуються виступом.
2. Якщо презентація доповнює виступ, то на слайдах потрібно розмістити тільки найголовніші відомості. Але якщо презентація розрахована для самостійного перегляду, то інформація з обраної теми на слайдах має бути повною.
3. Спочатку потрібно визначити мету презентації, скласти зміст презентації, потім скласти тексти, ретельно підібрати ілюстрації, після цього ввести дані в презентацію, оформити її, переглянути готову презентацію та виправити недоліки, якщо вони є, зберегти презентацію.
4. Для збереження презентації необхідно виконати такі дії:
1) Натиснути кнопку Office.
2) Обрати команду Зберегти.
3) Вказати у вікні Збереження документа місце збереження файлу.
4) Ввести ім’я файлу.
5) Натиснути кнопку Зберегти.