Синонімія займенникових форм. Займенники і контекс
Морфологічні засоби стилістики
§ 5. Синонімія займенникових форм. Займенники і контекст
74.1. Сильні господарства можуть дозволити собі загущені посіви, що призведе до стабільних прогнозованих урожаїв. 2. Річки Оріноко і Парана в Південній Америці у своїх верхів’ях розгалужуються на два рукави, які впадають у різні басейни. 3. Коли Онищук був начальником відділу, він співпрацював з Павленком. 4. Ми із задоволенням ознайомилися з рекламою Вашої фірми. 5. Підприємство, незважаючи на те, що воно працює зараз у дуже складних умовах, виконало
76.1. Ви дуже добрі, тітонько! 2. Ви дуже добре виступили, Вікторе Петровичу. 3. Тамаро Іванівно, чому Ви до нас так довго не приїжджали? Ви були хворі. Петре Васильовичу?
78.1. Шановний Петре Володимировичу!
У відповідь на Ваш лист від 17.05.2011 р. раді повідомити, що ми розглянули запропоновані Вами умови щодо постачання будівельних матеріалів. Із задоволенням пропонуємо Вам проект контракту. Будемо вдячні за швидку відповідь. Ураховуючи наведене вище, просимо повідомити про прийняте рішення менеджеру нашої фірми (242-24-52).
З повагою, директор ТОВ “Грандбуд” О. І Семененко
79.ІІ.1.
80. Учні почули, що на полі сів літак. Бони побігли до нього. У будинку, що горів, чулися крики людей, які намагалися вибити вікно.
81. II. Інтелектуальний – розумовий, духовний.
Критика – розгляд й оцінка когось, чогось, викриття вад, хиб.
Шпальта – сторінки видання.
Чадо – дитина.
Глузд – розум.
III. Цієї, те, вона, її, всім, той, хто, таким, йому, нашої, ми, воно, нас, жодного, що, наших, наш, нашу, все, наше, будь-які, на цьому, нам.
83.ІІ. Як завжди, знайшлися серед екскурсантів такі, що найперше цікавились, чи багато золота було знайдено на розкопках цієї Тихої могили, екскурсоводку цеаж образило: “Річ не в золоті, а в тому, що на тім золоті накарбовано! Яка мистецька краса на ньому відтворена та яке її художня цінність…”
Сухорлявий дідок в окулярах, видно, неабиякий грамотій, бо й тут з книжкою не розлучався, коли зайшлося про художності, ожвавів, розгорнув у книжці закладене місце і зачитав, наче дітям у класі:
– У ті часи праця художників вважалася священнодійством! Бони гордилися діянням рук своїх ще більше, ніж царі своїми перемогами. Тільки якщо гімн царів починався словами: “Я зруйнував.,.”, “Я покорив…”, то гімни художників мали зачином: “Я воздвиг…”, “Я спорудив…”, “Я виконав роботи прекрасні…” (О. Гончар).
86.1. Від нього давно не було чути ніяких звісток. Марина відступила на два кроки від його брата. 2. Через них і трапилася ця весела пригода. Через їхню поведінку червоною стрічкою поглядався непослух. 3. Біля неї зупинився одно власник. Біля її дверей зібралася купа народу. 4. Без нього знову програли. Без його дозволу не можна і за двір ступити.
87. Аби на чому, хтозна з ким, ніщо, будь-хто, від абиякого, за будь-яких, хтозна в який, з чиїм-небудь, ні з чим, но який-небудь, до когось.
88.1. Посиджу трошки, погуляю, на степ, на море подивлюсь, згадаю дещо (знах.), заспіваю. 2. Чи то було справді, чи була так, мара яка-небудь (наз.) (Із тв. Т. Шевченка). 3. Хтозна-яким (оруд.) чином йому було відомо все, що робиться в кожній хаті (О. Донченко). 4. Заграйте що-небудь (знах.), як ваша ласка (Леся Українка). 5. За гори, за доли несіть хустину, вітри, подаруйте її кому – небудь (дав.) від себе (О. Гончар).