Складання інструкції “Як зробити рамку для фотографії”
Тема: УРЗМ 5. Складання інструкції “Як зробити рамку для фотографії”
Мета: вчити учнів складати тексти-інструкції; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас школярів; виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.
Обладнання: підручник, зошит.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Холодно в полі, в саду, на городі,
Осінь мандрує по нашій господі.
Тепло і затишно в класі у нас,
Доброго дня, я вітаю всіх вас.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
– Які
– Пригадайте, що таке інструкція? (Інструкція – вказівка на порядок і засоби виконання певної роботи, користування приладами, інструментами).
– Доберіть синоніми до слова інструкція. (Вказівка, порада, роз’яснення).
– Навіщо потрібно вміти складати інструкцію?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми будемо складати інструкцію “Як зробити рамку для фотографії”.
IV. РОБОТА З МОВНИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота за підручником (с. 65, впр. 143)
– Розгляньте малюнки. Розкажіть, що зображено на кожному з них. Складіть речення.
– Складіть текст-інструкцію
2. Фізкультхвилинка
3. Робота в групах
Усне складання інструкції учнями.
Цікаво зробити рамку для фотографії своїми руками. Для роботи нам знадобиться щільний картон, ножиці, лінійка, олівець, клей, фарба і пензлик, мотузка.
Почнемо з передньої частини рамки. За допомогою лінійки та олівця накреслимо прямокутник розміром трохи меншим за фотографію домашнього улюбленця. Потім акуратно виріжемо цей прямокутник ножицями. Майбутню рамочку прикрасимо орнаментом з кісточок. Передня частина готова.
Для виготовлення задньої частини рамочки візьмемо картон іншого кольору, але точно такого розміру, як і передня частина рамки. Приклеїмо задню частину до передньої, залишивши верх і частину рамки з обох боків не приклеєними.
Обережно вкладемо фотографію у рамку. Лишилося приклеїти мотузку. І наша рамка готова.
4. Самостійна робота
5. Перевірка виконаної роботи. Редагування текстів
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які тексти ми сьогодні вчилися складати?
– Навіщо потрібно вміти складати інструкції?
Необхідно:
Щільний картон
Різак і ножиці
Шпалери
Журнал (Гламур або Упс)
Клей (бажано “Майстер”), лінійка, олівець (маркер), тонкий скотч
Вільний час.
Параметри рамки будуть залежати від розмірів фотографії, яку ви виберете.
У мене стандартне фото 15 ×-10см.
Почнемо з задньої частини рамки.
Вирізаємо з картону прямокутник розміром 22 ×-17см.
Потім беремо шпалери і обклеюємо одну сторону таким чином, щоб залишився запас на другу. Тепер нам потрібно зробити підставку.
Шматок картону перетворимо в прямокутник розміром 20 ×-4см і обклеюємо його з усіх сторін шпалерами.
Підставка готова. Залишилося приклеїти її до задньої частини рамки.
Вирізаємо з шпалер прямокутник 20 × -15 см і проводимо на їх білій стороні діагоналі. Далі слід зробити надріз по центру довжиною в 4 см. У нього просовуємо підставку і все разом промазуємо клеєм, після чого ретельно склеюємо Задня частина повністю готова.
Кладемо її під прес. Приступаємо до фасаду рамки.
Вирізаємо прямокутник, взявши за основу розміри зазначені на фото, після чого позбавляємося від заштрихованої області. Зі шпалер вирізаємо прямокутник розміром 24 ×-21см, прикладаємо до нього передню частину так, щоб відступ від усіх сторін був однаковий, уважно прокреслює центр і діагоналі. Заштриховану частина вирізаємо, а її діагоналі прорізаємо до самих кутів. Перш, ніж завершити виготовлення рамки, необхідно ретельно скріпити клеєм внутрішні кути. Тепер можна обклеїти всі сторони рамки.
Передня частина готова. Після того, як всі елементи будуть зроблені, приклеюємо їх до передньої частини рамки будь-яким візерунком.
Далі залишається тільки лише приклеїти фасад нашої рамки до задньої її частини.
Клеєм промазуєте лише 2 паралельні сторони, що володіють більшою довжиною.
Ця умова необхідно виконати, інакше вставити фото буде проблематично. На завершення кладемо рамку під прес, і наступного дня милуємося результатом своєї працi.
Як зробити рамку для картин?
Вам знадобиться
Матеріал для рамки
Розмічальний мнструмент
Ножівка зі стуслом
Клей
Степлер
Щільний картон або тонка фанера
Інструкція
. 1
Дитячі малюнки, пам’ятні фотографії, картини радують око. . . Так багато приємних образів, якими хочеться прикрасити будинок або вручити, як подарунок. Але щоб образ був повним, картину або фотографію слід обрамити. І найкращий варіант – зробити рамку своїми руками, керуючись фантазією і почуттям прекрасного. .
. 2
Для початку варто визначитися з матеріалом, з якого буде зроблена рамка для картини. На сьогоднішній день існує великий вибір всіляких матеріалів, придатних для виготовлення різних елементів декору, зокрема, рамки для картин. Можливе використання, як дерев’яних рейок, так і пластикових плінтусів. Варто звернути увагу на склеювання матеріалу і підібрати відповідний клейовий склад. Найбільш поширеною парою матеріал-клей при виготовленні рамки для картин своїми руками є дерево – ПВА.
. 3
Після того, як обраний матеріал, слід приступити до розмітки деталей майбутньої рамки. Варто зауважити, що кількість деталей і кут їх майбутнього з’єднання залежить від фантазії автора, будь то класична чотирикутна або яка-небудь інша багатокутна саморобна рамка. Після виконання розмітки деталі встановлюються в стусло і розпилюються за допомогою ножівки з дрібним зубом. Утворені кути ретельно шліфуються шкуркою. По завершенню шліфування деталей можна приступити до складання рамки.
. 4
Для з’єднання елементів рамки знадобитися клей. Збірку слід проводити на твердій поверхні. Промазавши два з’єднуються кута клеєм, щільно притискають їх один до одного, поки клей схопиться. Таким чином, склеюються всі кути рамки. Після склеювання всіх деталей рамку слід перевернути лицьовою стороною вниз. Потім, за допомогою меблевого степлера прикріплюються чотири куточки з щільного картону або тонкої фанери для отримання більш міцною і жорсткої конструкції.
. 5
Останнім етапом є установка на рамку кріплення: петлі – у разі, якщо рамка буде висіти на стіні або який-небудь іншої вертикальної площини, і ніжки-опори – якщо необхідно встановити рамку на горизонтальну площину ( стіл, поличка і т. п.). Готову рамку можна покрити фарбою, морилкою, лаком, вибравши один склад або комбінуючи шари покриття. Також, щоб зробити рамку оригінальною і неповторною можна оформити її всілякими елементами різних декоративно-прикладних мистецтв.
. 6
Крім того, для більш вільного підбору розмірів рамок під розмір картин і фотографій можливе використання паспарту. Завдяки багатству кольорів паспарту може посилювати різні тони зображення, надаючи відчуття повітря загальному ансамблю. Варто відзначити, що красиво і гармонійно виглядають зображення в рамках, рельєф яких повторює або нагадує вигини і лінії самої композиції.
. 7
Вирішуючи, як зробити рамку для картини своїми руками, важливо пам’ятати про декілька речей. По-перше, рамка повинна гармонійно доповнювати фотографію або картину, створюючи особливий і неповторний стиль. По-друге, гармонійно вписуватися в інтер’єр, як за колірною гамою, так і по загальній стилістиці.
Related posts:
- ДІЯ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА РАМКУ ЗІ СТРУМОМ. МАГНІТНИЙ ПОТІК Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 4. МАГНІТНЕ ПОЛЕ. ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ 4.4. ДІЯ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА РАМКУ ЗІ СТРУМОМ. МАГНІТНИЙ ПОТІК Магнітне поле діє на протилежні сторони рамки зі струмом із силами Ампера – виникає пара сил, яка повертає рамку. Якщо рамка не закріплена, вона орієнтується магнітним полем так, щоб її магнітний момент Маг, […]...
- СЕКЦІЙНА РАМКА СЕКЦІЙНА РАМКА – призначена для одержання стільникового меду в невеликих кількостях – секціями. Величина їх розрахована так, щоб у рамку завбільшки 435 х 230 мм входило 8 С. р., а в магазинну – 4 (рис. 28), тобто розмір кожної секції складав 110 х 110 мм. В українському вулику-лежаку верхній брусок рамки повинен мати перетин 20 […]...
- РАМКА ВУЛИКОВА РАМКА ВУЛИКОВА – обмежує будівництво стільника бджолами. Рамки виглядають як дві паралельні, вертикально встановлені планки, скріплені верхнім і нижнім бруском. Майструють їх із деревини хвойних і м’яких листяних порід дерева, крім берези й сосни. Матеріал для рамок повинен бути сухим і без сучків. Бувають стандартні рамки, напіврамки, вузько-високі й низько-широкі. Розміри рамок і їхня кількість […]...
- СКЛАДАННЯ ГНІЗД НА ЗИМУ СКЛАДАННЯ ГНІЗД НА ЗИМУ – дуже відповідальна робота осіннього сезону. Готуючись до зимівлі, бджоли розподіляють у вулику запаси меду таким чином, щоб стільники в центрі вулика, трохи осторонь від льотка, були частково вільні від меду. На них бджоли влаштовують собі так зване зимове ложе. Тут збирається клуб. Запаси корму вони намагаються зібрати над клубом і […]...
- ВОСКОВУДУВАЛЬНА РАМКА ВОСКОВУДУВАЛЬНА РАМКА – використовується на пасіці для одержання; воску. Це звичайна порожня рамка, поставлена в гніздо. Щоб бджоли швидше почали відбудування стільника, до верхнього бруска цієї рамки кріплять вузьку (1-2 см) смужку штучної вощини. Якщо В. р. розділити планкою на дві рівні частини, то будування стільника розпочнеться швидше й він буде готовий у півтора рази […]...
- РАМКА-РОЗПЛІДНИК РАМКА-РОЗПЛІДНИК – являє собою стандартну гніздову рамку, до якої додатково прикріплені до бічних планок рухливі тонкі рейки. Між ними поміщають маткові клітинки з маточниками. Р.-р. використовують, коли хочуть одночасно зберегти печатні маточники й молоді матки в бджолиній сім’ї....
- МАТКА ЗАПАСНА МАТКА ЗАПАСНА – утримується в нуклеусі. Її зазвичай використовують навесні, після виставки бджіл із зимівника й виявлення на пасіці безматкових сімей або для зміни неякісної М. Нуклеуси формують улітку під час узятку. М. з. виводять і дають сім’ї таким способом: вулик ділять на кілька відділень, кожне з яких зі своїм льотком, гніздо якого розраховане на […]...
- ГНІЗДОВА РАМКА ГНІЗДОВА РАМКА – звичайна низько-широка, вузько-висока або квадратна рамка, де бджоли відбудовують на штучній вощині стільники....
- Ми можемо зробити це самостійно ТЕМА: У ШКОЛІ ТА ВДОМА UNIT 8. EVERYDAY ACTIVITIES УРОК 87 (3) Підтема: Ми можемо зробити це самостійно. Мета: Повторити й активізувати лексико-граматичний матеріал теми. Відпрацювати граматичний матеріал: вживання зворотних займенників. Продовжувати формувати навички усного мовлення. Удосконалювати техніку читання. Проконтролювати розуміння змісту тексту домашнього читання. Виховувати прагнення до самостійності, відповідальність за виконання дорученої справи. Обладнання: […]...
- ДАДАН Шарль ДАДАН Шарль (1817-1902) – відомий бджоляр, народився у Франції, але 1863 року емігрував із родиною до Америки й почав займатися бджільництвом. Всім бджолярам Д. відомий як творець вулика, що протягом певного часу широко використовувався на аматорських пасіках під назвою вулика Дадана-Блатта. Д. одного разу підрахував, що якісна матка може відкласти за добу 3 тисячі яєць. […]...
- Як зробити внесок у боротьбу з ВІЛ/СНІДом РОЗДІЛ 3 ПСИХІЧНА І ДУХОВНА СКЛАДОВІ ЗДОРОВ’Я § 18. Як зробити внесок у боротьбу з ВІЛ/СНІДом У цьому параграфі ти: □ пригадаєш інформацію, яку вивчав у 5-му класі; □ потренуєшся розвінчувати міфи про ВІЛ і СНІД; □ дізнаєшся, що вживання наркотиків, алкоголю і навіть тютюну збільшує ризик ВІЛ-інфікування; □ вчитимешся оцінювати ризик зараження та поширювати […]...
- ЯК ЗРОБИТИ ВНЕСОК У БОРОТЬБУ 3 ВІЛ/СНІДом РОЗДІЛ 3 ПСИХІЧНА І ДУХОВНА СКЛАДОВІ ЗДОРОВ’Я § 18. ЯК ЗРОБИТИ ВНЕСОК У БОРОТЬБУ 3 ВІЛ/СНІДом У цьому параграфі ти: · пригадаєш інформацію, яку вивчав у 5 класі; · потренуєшся розвінчувати міфи про ВІЛ і СНІД; · дізнаєшся, що вживання наркотиків, алкоголю і навіть тютюну збільшує ризик ВІЛ-інфікувапня; · вчитимешся оцінювати ризик зараження та поширювати […]...
- Які висновки можна зробити, виходячи з моделей загальної економічної рівноваги Л. Вальраса? Історія економічних вчень МАРЖИНАЛІЗМ. СТАНОВЛЕННЯ НЕОКЛАСИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ В ЕКОНОМІЧНІЙ ТЕОРІЇ Які висновки можна зробити, виходячи з моделей загальної економічної рівноваги Л. Вальраса? Модель швейцарського економіста, засновника лозаннської школи Леона Вальраса – замкнута математична модель, у якій всі учасники поділяються на дві групи: власників факторів виробництва (землі, праці, капіталу) і підприємців. Кожен учасник домагається максимуму корисності […]...
- Додавання і віднімання трицифрових чисел. Складання виразів і знаходження їх значення. Складання і розв’язування задач за короткими записами (№№ 22-31) Тема. Додавання і віднімання трицифрових чисел. Складання виразів і знаходження їх значення. Складання і розв’язування задач за короткими записами (№№ 22-31). Мета. Удосконалювати обчислювальні навички, уміння складати вирази, знаходити значення буквених виразів, розв’язувати задачі, складати обернені задачі до даних; формувати вміння складати і розв’язувати задачі за короткими записами. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; […]...
- ПАТРОННИКИ ПАТРОННИКИ – необхідні для прикріплення до планок прищеплювальної рамки штучних мисочок із личинками. На кожну планку потрібно не менше 10 П. Найпростіше виготовляти П. з м’яких сортів дерева, випилявши невеликі циліндри діаметром 8-10 мм. Такі П. легко наколюються на цвяхи, забиті в планки прищеплювальної рамки. П. можна також виготовляти у вигляді квадратів розміром 25 х […]...
- НАВОЩУВАННЯ РАМОК НАВОЩУВАННЯ РАМОК – закріплення штучної вощини на рамках. Для Н. р. необхідно підготувати робоче місце: верстат, стіл, розмістити на ньому лекало, порожні рамки з натягнутим у них дротом і штучною Вощиною. Поруч зі столом ставлять ємність для нагрівання котка зі шпорою. Навощують рамки при температурі не нижче ніж 18 °С. Якщо штучна вощина має сірий […]...
- АРМОВАНА ВОЩИНА АРМОВАНА ВОЩИНА, або штучна вощина, – восковий аркуш із випечатаними на ньому денцями чарунок. Після відбудування стільника штучна В. стає його середостінням. Високоякісна А. в. дозволяє отримувати стільники з правильно відбудованими чарунками, придатними для розплоду бджіл. Низькоякісна А. в. при відбудуванні бджолами витягається, жолобиться, чарунки виходять витягнутими, неправильної форми, непридатними для розплоду. Звичайний спосіб навощування […]...
- Сила Ампера 1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 3. Електромагнітне поле УРОК 2/29 Тема. Сила Ампера Мета уроку: розглянути дія магнітного поля на провідник зі струмом. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 4 хв. 1. Магнітне поле. 2. Силова характеристика магнітного поля. 3. Напрямок вектора магнітної індукції. 4. Графічне зображення магнітного поля. Демонстрації 4 хв. 1. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТЕКСТІВ-ІНСТРУКЦІЙ Мета: вчити учнів складати тексти-інструкції; збагачувати словниковий запас; формувати навички каліграфічного письма; розвивати зв’язне мовлення; виховувати поважне ставлення до слова, любов до книги, культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Що таке інструкція? Доберіть синоніми до цього слова. Інструкція – вказівка про порядок і способи виконання певної роботи, користування […]...
- Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком та запитаннями Урок 31 Тема. Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком та запитаннями Мета: закріпити знання учнів про розповідні та питальні речення; вчити складати схеми речень і добирати речення до схеми; вчити складати розповідь за малюнком та запитаннями; збагачувати лексичний запас учнів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати вміння бачити красу природи. Обладнання: […]...
- ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ МОДУЛЬНИХ ФІГУРОК ОРИГАМІ Оригамі ТЕХНОЛОГІЯ СТВОРЕННЯ МОДУЛЬНИХ ФІГУРОК ОРИГАМІ 1. З чого розпочинається виготовлення фігурок оригамі? 2. Як із прямокутного аркуша паперу зробити квадратний? Мистецтво оригамі міцно утримує першість серед різних технік роботи з папером. Створення фігурок зі звичайного аркуша – заняття захопливе. Таким є модульне оригамі: фігурки складають із безлічі дрібних деталей – модулів. Модулі оригамі можуть […]...
- Електровимірювальні прилади 2-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 3. Магнітне поле Урок 7/44 Тема. Електровимірювальні прилади Мета уроку: ознайомити учнів із принципом дії електровимірювальних приладів. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. План уроку Контроль знань 5 хв. 1. Будова і принцип роботи електромагніту. 2. Застосування електромагнітів у техніці й на виробництві. 3. Принцип роботи гучномовця. Демонстрації 8 хв. 1. […]...
- ПОШУК МАТКИ У ВУЛИКУ ПОШУК МАТКИ У ВУЛИКУ. Бджоляр повинен уміти стежити за життєдіяльністю бджолиних сімей і їхнім станом, не порушуючи роботи або спокою бджіл. Огляд сім’ї з розбиранням гнізда занадто тривожить бджіл, тому необхідно скоротити до мінімуму кількість і тривалість цих процедур. Матку слід шукати на рамках із розплодом, насамперед там, де є свіжий засів. Спочатку виймають із […]...
- РАМКА-ІНКУБАТОР РАМКА-ІНКУБАТОР – являє собою звичайну рамку з печатним розплодом або запечатаними маточниками, які поміщають у спеціальний ящик-ізолятор для інкубації. Інкубатором користуються в тих випадках, коли необхідно звільнити сім’ю-виховательку від вирощування маточників; для одержання одновікових бджіл, вирощуваних для нуклеуса; при перегоні хворих бджіл, коли потрібно розмістити печатний розплід сім’ї. Ящик-ізолятор виготовляють таких розмірів, щоб у нього […]...
- Закріплення знань учнів про дзвінкі й глухі приголосні. Складання розповіді за серією малюнків і запитаннями Урок 103 Тема. Закріплення знань учнів про дзвінкі й глухі приголосні. Складання розповіді за серією малюнків і запитаннями Мета: закріпити вміння диференціювати дзвінкі та глухі приголосні; поглибити знання про дзвінкі та глухі приголосні; розвивати фонематичний слух учнів; виховувати бережливе ставлення до книги. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання 1. […]...
- Змінний електричний струм 2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 4. Електромагнітні коливання й хвилі УРОК 4/46 Тема. Змінний електричний струм Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про змінний струм як вимушені електричні коливання. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 4 хв. 1. Вільні електромагнітні коливання в коливальному контурі. 2. Перетворення енергії в коливальному контурі. 3. Формула Томсона. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗАПРОШЕННЯ Мета: формувати в учнів уміння складати й оформляти запрошення з орієнтацією на читача; закріплювати навички вживання звертань; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати уважне ставлення до людей, культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Гра “Шифрувальник” Ця буква стоїть в алфавіті між буквами “ер” і “те”. (С) Перша буква у слові […]...
- Доповнення діалогу. Складання усної розповіді за серією малюнків Урок 50 Тема. Доповнення діалогу. Складання усної розповіді за серією малюнків Мета: учити розрізняти власні та загальні іменники (без уживання термінів); удосконалювати вміння писати імена, по батькові та прізвища з великої літери; формувати навички грамотного написання диктантів; розширювати лексичний запас учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань […]...
- СТАМЕСКА БДЖІЛЬНИЦЬКА СТАМЕСКА БДЖІЛЬНИЦЬКА – один з основних інструментів, яким постійно користується бджоляр. Призначена для очищення брусків рамок від прополісу, наростів воску та плям проносу, з її допомогою під час огляду сім’ї розсовують рамки у вулику, скоблять і чистять стінки, стелини вулика, його розділювальну дошку, фальци, дно. С. б. відокремлюють верхній корпус вулика від нижнього, а магазинну […]...
- ПОКРИВНІ РАМКИ ПОКРИВНІ РАМКИ – крайні рамки в гнізді бджіл. Зазвичай їх 2 – з обох боків гнізда. За П. р. ставлять зазвичай вставну дошку й закладають утеплювальні подушки. Основне завдання П. р. – зберігати тепло в гнізді бджіл, тому вони повинні бути темними. Навесні П. р. являють собою медопергові рамки. Щоб матка не червила на П. […]...
- БІОМІЦИН БІОМІЦИН – антибіотик групи тетрацикліну. Кристалічний порошок золотаво-жовтого кольору. Смак гіркий. При температурі повітря 18 °С розчиняється в 77 частинах води. У бджільництві Б. використовується для профілактики й лікування гнильцевих захворювань бджіл. Спосіб застосування: підгодівля бджіл цукровим сиропом з Б. у пропорції 300-500 тис. ОД на 1 л сиропу, з розрахунку 100 мл сиропу на […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТВОРУ НА ОСНОВІ ВРАЖЕНЬ ВІД ЕКСКУРСИ “КРАСА ОСІННЬОГО ПАРКУ” Мета: ознайомити учнів з осінніми змінами у природі; вчити висловлювати свої враження, використовуючи мовні засоби спілкування; збагачувати словниковий запас; розвивати вміння правильно будувати речення у монологічному і діалогічному мовленні; виховувати любов до природи, естетичне сприймання навколишнього. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Поетична сторінка Ясне сонце не гріє, Холодок повіва, Затихає, […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ Урок 7. ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ Мета: вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини та складати план тексту; розвивати вміння переказувати за планом; виховувати бережливе ставлення до збереження традицій українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 28, […]...
- МАГАЗИН, МАГАЗИННА НАДСТАВКА МАГАЗИН, МАГАЗИННА НАДСТАВКА – використовується в 12-14-рамкових вуликах і в окремих конструкціях вуликів. М. служить для розширення гнізда бджолиної сім’ї. Рамки, розташовувані в надставці, удвічі менші, ніж гніздові – 435 х х 145 мм. Схема М. н. ідентична до схеми корпуса вулика, тільки висота її стінок менша, ніж у корпусі, тобто якщо поставити дві М. […]...
- СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 47. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ Мета: продовжити роботу над формуванням поняття “задача”; закріпити знання учнів про структурні елементи задачі та етапи роботи над нею; вчити складати задачі за малюнками і поданою рівністю, […]...
- ПОДВІЙНЕ ПЕРЕНЕСЕННЯ ЛИЧИНОК ПОДВІЙНЕ ПЕРЕНЕСЕННЯ ЛИЧИНОК – один із прийомів одержання повноцінних маток з личинок будь-якої сім’ї. Відомо, що корм для личинок робочих бджіл значно відрізняється від корму, призначеного для вирощування маток. При застосуванні цього методу слід пам’ятати, що перерва або збої в годівлі молодих личинок неприпустимі. Сім’ї-виховательці дають на виховання личинок. Спочатку в мисочки переносять одноденних личинок […]...
- Згинання і складання паперу СТАЄ У НАС ТВОРОМ ЗВИЧАЙНИЙ ПАПІР РОБОТА З ПАПЕРОМ Згинання і складання паперу Які вироби можна виготовити з паперу способом згинання? Прочитай вірш і дізнаєшся. Паперові робим крила, паперові літаки. Паперові в нас вітрила, кораблі і маяки. Паперові – трави, квіти, паперові – деревця, а над ними сонцем світить жовтий колір папірця. Практична робота Сонечко […]...
- БУДІВНИЦТВО ШТУЧНОЇ ВОЩИНИ БУДІВНИЦТВО ШТУЧНОЇ ВОЩИНИ – найважливіший спосіб для підвищення продуктивності пасіки. Наростити сильні сім’ї й максимально використовувати медозбір можна тільки тоді, коли кожна бджолина сім’я буде забезпечена стільниками. На багатокорпусні вулики в середньому йде 30-40 стільників, на вулики-лежаки – 18-20. Оскільки на сезон головного узятку стільники вже повинні бути напоготові, то в інтересах бджоляра заздалегідь стимулювати […]...
- Велика літера у кличках тварин. Складання опису тварин Урок 51 Тема. Велика літера у кличках тварин. Складання опису тварин Мета: поглибити й розширити знання учнів про вживання великої літери на письмі; вчити писати клички тварин з великої літери; розрізняти назви тварин та їх клички; розвивати мовні вміння; виховувати любов до братів наших менших. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТВОРУ-МІРКУВАННЯ “ЩО ТАКЕ ДОБРОТА?” Мета: вчити учнів складати текст-міркування на подану тему; збагачувати словник дітей новими словами; розвивати дитячу мовленнєву творчість; виховувати найкращі людські риси, прищеплювати бажання творити добро. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Послухайте добре відому вам пісню і скажіть, про що йтиметься на уроці. Звучить пісня “Якщо добрий ти” (муз. Б. Савельєва, […]...