СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ
СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ
Урок 6 . СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ
Мета: розвивати вміння виступати з доповідями щодо певних проблем, робити висновки й аргументувати свою точку зору; виховувати розуміння історичних процесів.
Тип уроку: урок закріплення знань.
Форма проведення: семінар-рефлексія.
ХІД УРОКУ
I. Підготовча робота
За два тижні вчитель надає учням план семінару та список рекомендованої літератури:
1) Булашев Г. Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах і віруваннях. – К., 1993.
2) Лосев А.
3) Читанка з історії філософії. Кн. 6: Зарубіжна філософія ХХ ст.. – К., 1993.
4) Барулин В. С. Социальная жизнь общества. – М., 1987.
II. Семінар-рефлексія
Під час проведення семінару-рефлексії обговорюються основні результати проведених занять, аналізуються способи освітньої діяльності та особливості отриманої продукції. Учні працюють у групах, обговорюють і коротко висловлюють свої думки щодо порушених питань. Координатор семінару та лідери груп фіксують узагальнені та систематизовані результати рефлексії. Потім відбувається колективне обговорення ключових проблем, виявлених
Проблемні питання для обговорення в групах
1) Що таке історичний процес?
А) Охарактеризуйте й проаналізуйте головні підходи до розуміння змісту і спрямованості історичного процесу.
Б) Який із них, на вашу думку, можна вважати найсприятливішим? Доведіть чому.
2) Як співвідносяться в людській історії еволюційні й революційні процеси?
А) Яку роль, на вашу думку, відіграють в історії соціальні революції?
Б) Як ви вважаєте, яким шляхом може й повинна виходити із сучасної кризи Україна: шляхом революційних змін чи шляхом реформ?
3) Що таке “соціальна спільнота”?
А) Які фактори лежать в основі функціонування таких спільностей, як сім’я, нація, шкільний колектив?
Б) Доведіть, що сім’я є фундатором національного менталітету
4) Чи можна стверджувати, що конфлікти відіграють позитивну роль?
А) Як можна уникнути конфлікту між громадянським суспільством і державою?
Б) Чи може протистояти політичній системі окремий індивід? Який сенс у такому протистоянні?
5) Які відносини, що формують громадянське суспільство, спричиняють:
А) найбільшу кількість конфліктів;
Б) найменшу кількість конфліктів?
6) Як досягти консенсусу у суспільних відносинах? Висловіть власні пропозиції.
ІІІ. Підсумки семінару
Аналіз виступів. Систематизація результатів рефлексії.
Коментар вчителя щодо перебігу семінару, оцінювання окремих виступів, активності діяльності груп.
Related posts:
- Узагальнення знань за темою “Суспільне життя людини” Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 43 . Узагальнення знань за темою “Суспільне життя людини” Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми, що вивчалася. Тип уроку: систематизації та узагальнення знань. Обладнання: плакати, олівці, папір. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Інструктаж учителя щодо завдань, які належить виконати учням у процесі […]...
- ЖИТТЯ СУСПІЛЬНЕ Соціологія короткий енциклопедичний словник ЖИТТЯ СУСПІЛЬНЕ – реальний, органічно цілісний процес існування, розвитку і взаємодії соціальних суб’єктів (осіб, спільнот, суспільств), що відбувається в конкретно-істор. умовах і характеризується певною системою форм діяльності, відносин, спілкування і духовного освоєння та перетворення дійсності людиною. Специфічною рисою Ж. с. є те, що воно постає як єдність процесів матеріального й духовного, […]...
- Практичне заняття. ЯКИМ БУЛО ГОСПОДАРСЬКЕ, СУСПІЛЬНЕ ТА ДУХОВНЕ ЖИТТЯ В АНТИЧНИХ ПОЛІСАХ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я Розділ ІІІ ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ Тема 3. ДОБА ЕЛЛІНІЗМУ § 42. Практичне заняття. ЯКИМ БУЛО ГОСПОДАРСЬКЕ, СУСПІЛЬНЕ ТА ДУХОВНЕ ЖИТТЯ В АНТИЧНИХ ПОЛІСАХ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я Заснування міст-полісів у Північному Причорномор’ї (VII-V ст. до н. е.) було важливою складовою Великої грецької колонізації. Саме вони служили своєрідним мостом між античним світом і місцевими культурами скіфів і сарматів. […]...
- СУСПІЛЬНЕ, РЕЛІГІЙНЕ ТА КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ДАВНЬОЇ ІНДІЇ Розділ 2 ЦИВІЛІЗАЦІЇ ДАВНЬОГО СХОДУ ДАВНІ ІНДІЯ ТА КИТАЙ § 20. СУСПІЛЬНЕ, РЕЛІГІЙНЕ ТА КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ДАВНЬОЇ ІНДІЇ – Роздивіться ілюстрацію. Що за формою нагадує будційський храм? – Порівняйте зовнішній вигляд індійських та єгипетських храмів. – Чим можна пояснити простоту та невибагливість архітектурної форми зображеної споруди? Найвідоміший буддійський храм – ступа – у Санчі. 3-2 […]...
- СУСПІЛЬНЕ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНИЙ СВІТ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 13 Розділ 4 ІСТОРІЯ ДАВНЬОГО РИМУ РИМСЬКА ІМПЕРІЯ § 55. СУСПІЛЬНЕ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНИЙ СВІТ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 13 1. Яким було суспільне життя давніх слов’ян? Археологічні знахідки переконують, що слов’яни від самого початку своєї історії виступали як окремі, хоч і споріднені, більші чи менші групи – об’єднання родів – племена, союзи племен. […]...
- СУСПІЛЬНЕ ТА КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ДАВНІХ КИТАЙЦІВ Розділ 2 ЦИВІЛІЗАЦІЇ ДАВНЬОГО СХОДУ ДАВНІ ІНДІЯ ТА КИТАЙ § 22. СУСПІЛЬНЕ ТА КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ДАВНІХ КИТАЙЦІВ – Роздивіться ілюстрацію. Навіщо імператорові Китаю потрібне було військо після смерті? – Як ця знахідка пов’язана з віруваннями давніх китайців? – Про розвиток якого мистецтва вона свідчить? – Що, на вашу думку, відчували люди, які будували гробницю Цінь […]...
- ГОСПОДАРСЬКЕ, СУСПІЛЬНЕ ТА ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ ДАВНІХ ЄГИПТЯН Розділ 2 ЦИВІЛІЗАЦІЇ ДАВНЬОГО СХОДУ § 11. ГОСПОДАРСЬКЕ, СУСПІЛЬНЕ ТА ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ ДАВНІХ ЄГИПТЯН – Роздивіться давньоєгипетський розпис. Про які заняття давніх єгиптян свідчать малюнки? – Як організовано працю єгиптян? Про що це свідчить? Чому перше зображення іноді називають “календарем” хліборобських робіт? * Що робить на полі перед початком жнив єгиптянин з мотузкою, зображений на […]...
- Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 20 . Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати навички та знання, набуті під час вивчення теми. Тип уроку: урок узагальнення вивченого. Форма проведення уроку: бліцопитування. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Учитель. […]...
- СУСПІЛЬНЕ, ГОСПОДАРСЬКЕ ТА ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В АНТИЧНИХ ПОЛІСАХ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ Розділ 3 ІСТОРІЯ ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ ДОБА ЕЛЛІНІЗМУ § 41. СУСПІЛЬНЕ, ГОСПОДАРСЬКЕ ТА ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В АНТИЧНИХ ПОЛІСАХ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 10 – Роздивіться карту на с. 199, визначте місце розташування античних полісів на території України. Які народи були сучасниками та сусідами греків-колоністів? 1. Яким було суспільне життя грецьких колоній у Північному Причорномор’ї та […]...
- ЦІННІСТЬ Й НЕПОВТОРНІСТЬ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ. БЕЗПЕКА ТА НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЖИТТЯ Практична робота. Як діяти в небезпечній ситуації. Мета. Ознайомити учнів із змістом і завданнями курсу “Основи здоров’я”; формувати уявлення про здоров’я як найбільшу цінність людського життя, про безпеку та небезпеку життєдіяльності людини; уміння виходити із небезпечних ситуацій; викликати інтерес до вивчення предмета “Основи здоров’я”; виховувати бажання берегти і зміцнювати своє здоров’я. Обладнання. Макет рибки з […]...
- Практичне заняття. ЩО МОЖНА ДІЗНАТИСЯ З ІСТОРИЧНИХ ДЖЕРЕЛ ПРО ГОСПОДАРСЬКЕ ТА СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНИЙ СВІТ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН Розділ IV ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО РИМУ ТЕМА 2. РИМСЬКА ІМПЕРІЯ § 56-57. Практичне заняття. ЩО МОЖНА ДІЗНАТИСЯ З ІСТОРИЧНИХ ДЖЕРЕЛ ПРО ГОСПОДАРСЬКЕ ТА СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНИЙ СВІТ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН – Слов’яни – велика група європейських народів, до яких належать українці, білоруси, росіяни, поляки, чехи, словаки, лужичани, болгари, македонці, хорвати, словенці, боснійці, чорногорці, серби. Нині вони […]...
- Цінність й неповторність життя і здоров’я людини. Безпека та небезпека для життя Розділ 1 ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ Цінність й неповторність життя і здоров’я людини. Безпека та небезпека для життя Чому найбільшою цінністю для людини є життя? Найцінніше, що є в людини, – це її життя. Воно дається їй тільки раз. Найвища в світі цінність – жити, Йти вдаль по вранішній росі, Сміятись, плакати, любити І дивуватися красі. Яке […]...
- СУТНІСТЬ ЛЮДИНИ. СЕНС ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ УРОК 7 ТЕМА. СУТНІСТЬ ЛЮДИНИ. СЕНС ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Мета: сформувати поняття “сутність людини”, “сенс людського життя”, продовжувати виховувати повагу до людей, відповідальність за діяльність конкретної людини, збереження навколишнього світу. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Форма проведення: інтерактивний урок. Обладнання: висловлювання письменників про людину. Хід уроку I. Організація класу II. […]...
- Сутність людини та сенс людського життя Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 4 . Сутність людини та сенс людського життя Мета: з’ясувати сутність людини у різних вимірах; розкрити поняття про сенс людського життя; розвивати вміння самостійно мислити; виховувати активну життєву позицію. Тип уроку: комбінований. Форма уроку: лекція з опорою на структурно-логічні схеми. Епіграф до уроку: – Життя повинне мати сенс, щоб […]...
- ЗНАЧЕННЯ РОСЛИН ДЛЯ ЖИТТЯ НА ПЛАНЕТІ ЗЕМЛЯ ТА ЛЮДИНИ ТЕМА 4 РІЗНОМАНІТНІСТЬ РОСЛИН §50. ЗНАЧЕННЯ РОСЛИН ДЛЯ ЖИТТЯ НА ПЛАНЕТІ ЗЕМЛЯ ТА ЛЮДИНИ Пригадайте склад повітря. Як діяльність людини впливає на нього? Якими чинниками визначається розподіл рослинних угруповань по земній кулі? Саме рослині завдячує життям уся планета Земля. Зелені рослини годують, одягають (усім відомі вироби з бавовни та льону) і зігрівають інших живих істот. […]...
- Значення природи для життя людини СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Урок 15 Тема. Значення природи для життя людини Мета: розкрити значення природи в житті людини; розширювати світогляд; збагачувати словниковий запас учнів; формувати дбайливе ставлення до навколишнього світу, уміння бачити красу природи, порівнювати, робити висновки; виховувати спостережливість. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – […]...
- Життя людини ЛЮДИНА & 2. Життя людини – найвища цінність Повтори те, що знаєш Закінчи речення. Я неповторна людина, тому що… Мій друг (подруга) неповторна людина, тому що. Поділися своїми думками Розглянь малюнки. Згадай казку Валентина Катаєва “Квітка-семицвітка”, розкажи про бажання Жені. Уяви, що в тебе є чарівна квітка-семицвітка. Чого б ти забажав? Я хочу дізнатися Що […]...
- ЦІННІСТЬ І НЕПОВТОРНІСТЬ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ Урок 1. ЦІННІСТЬ І НЕПОВТОРНІСТЬ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ Мета: ознайомити учнів зі змістом предмета “Основи здоров’я” у 4 класі; формувати в дітей поняття про життя як найвищу цінність і його неповторність; розвивати почуття відповідальності за своє життя і здоров’я; виховувати в учнів ціннісне ставлення до свого життя і здоров’я та до життя і здоров’я […]...
- Роль природно-історичного середовища у формуванні та розвитку людини. природні, соціокультурні та духовні виміри людського життя Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 3 . Роль природно-історичного середовища у формуванні та розвитку людини. природні, соціокультурні та духовні виміри людського життя Мета: визначити вплив природного та соціального середовища на формування людини; розвивати вміння критично аналізувати різні точки зору на певну проблему; виховувати толерантність. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма уроку: лекція з опорою […]...
- Життя людини Мета. Формувати в дітей поняття про життя як найвищу цінність; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей і бережно ставитись до власного життя. Обладнання. Ілюстративний матеріал і pdf-файл до теми. Зміст уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. III. […]...
- Картина світу і спосіб життя середньовічної людини РЕЛІГІЙНЕ ТА КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ЄВРОПИ § 9. Середньовічна культура Західної Європи 7. Картина світу і спосіб життя середньовічної людини Для кожної історичної доби характерне особливе сприйняття і розуміння довкілля. Ідеться про такі поняття, як час, простір, стосунки людей та їхнє ставлення до природи, релігії тощо. В епоху Середньовіччя неписьменні люди сприймали світ не так, […]...
- Життя і здоров’я людини РОЗДІЛ 1 ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ § 1. Життя і здоров’я людини У цьому параграфі ти: □ повторити, що таке безпека і здоров’я; □ спробуєш уявити відчуття благополучної людини; □ дізнаєшся, як досягти високого рівня благополуччя і для чого потрібні життєві навички. Про життя Усе живе народжується, щоб жити. Та лише людина здатна осмислювати й цінувати життя. […]...
- ЖИТТЯ І БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ Мета: пояснити учням, у чому полягає цінність людського життя і здоров’я; розширити уявлення школярів про безпеку, небезпеку та безпеку життєдіяльності людини; виховувати прагнення піклуватися про власне здоров’я. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – Одного мудреця запитали: “Що є для людини найбільш цінним і важливим: багатство чи слава?”. Поміркувавши, мудрець відповів: “Ні […]...
- СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Екологія – охорона природи СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ – комплекс прир. у прир.-антроп. та соц.-екон. чинників, що впливають на людину....
- СПОСІБ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Екологія – охорона природи СПОСІБ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ – сукупність матер. умов, сусп. соц. установок (культури, звичаїв, побуту тощо) та прир. чинників, які в поєднанні складають умови поведінки особистості, а також зворотний вплив її на ці умови. Поняття С. ж. л. включає активну участь людини в процесі формування умов життя, її адекватну реакцію на умови довкілля, […]...
- ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. СКЛАДАННЯ ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ Мета: розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що – негативно впливає на здоров’я; вчити учнів пояснювати, що таке спосіб життя, розпізнавати корисні і шкідливі звички; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу життя; виховувати відповідальність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- Поняття про соціальне здоров’я та його залежність від умов життя людини в суспільстві ОСНОВИ ВАЛЕОЛОГІЇ Підручник РОЗДІЛ 3 ВПЛИВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОЛОГІЧНИХ ЧИННИКІВ 3.1. Поняття про соціальне здоров’я та його залежність від умов життя людини в суспільстві Людина не просто частина природи, вона – член суспільства. Отже, вона є і природною (біологічною) і суспільною (соціальною) істотою. Людина, насамперед істота суспільна, член певного суспільства. Зміна […]...
- ЗАКОН РІВНОЗНАЧНОСТІ ВСІХ УМОВ ЖИТТЯ Екологія – охорона природи ЗАКОН РІВНОЗНАЧНОСТІ ВСІХ УМОВ ЖИТТЯ – всі прир. умови середовища, необхідні для життя, відіграють рівноцінну роль. Зміст 3. р. в. у. ж. цілком очевидний, однак він нерідко ігнорується під час планування природокористування. Напр., у разі застосування важких с.-г. машин тривалий час не враховувалася їхня дія на структуру та гідрол. режим грунту, […]...
- Безпосередньо суспільне виробництво Безпосередньо суспільне виробництво – безтоварне планомірне, високоорганізоване виробництво продуктів і послуг, яке виникає на вищих ступенях еволюції капіталізму і стає панівною формою в соціалістичному суспільстві, не потребуючи для свого функціонування грошей. Б. с. в. є найрозвиненішою формою планомірного виробництва товарів і послуг, яка приходить на зміну товарній формі виробництва, підриває її. Розвивається на основі одиничного […]...
- Походження життя – Виникнення і розвиток життя на Землі Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА ЕВОЛЮЦІЯ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ Виникнення і розвиток життя на Землі Походження життя За даними науки, життя виникло на Землі 2-3 млрд. років тому. Однозначної відповіді на запитання про походження життя на нашій планеті немає. Л. Пастер довів, що живе не може виникнути з неживого. В. І. Вєрнадський […]...
- Хімічний склад клітини – ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА Хімічний склад клітини До складу клітин входять органічні та неорганічні сполуки. До органічних сполук належать: найбільш важливі – білки (з ними пов’язане саме поняття життя, каталізують; хімічні реакції, захищають організм від хвороботворних мікроорганізмів і чужорідних тіл, транспортують кисень), жири […]...
- Суспільне телерадіомовлення Політологічний словник Суспільне телерадіомовлення – телерадіоорганізація зі статусом єдиної загальнонаціональної неподільної і неприбуткової системи масової комунікації. С. т. грунтується на представництві різних верств суспільства, які через своїх представників у Громадській раді забезпечують реалізацію програмної концепції та здійснюють контроль за фінансово-господарською діяльністю телерадіоорганізації. Україна: інформація і свобода слова. Статті, закони, постанови, нормативні документи. – К., 1997; […]...
- ПОХОДЖЕННЯ ЖИТТЯ Екологія – охорона природи ПОХОДЖЕННЯ ЖИТТЯ – одна з основних проблем природознавства, яка розглядає процеси виникнення форм переджиття та дійсного життя в геол. історії Землі. Гіпотези П. ж. можна розподілити на дві основні групи – косм. (вічність життя в космосі) та самостійного розвитку життя на Землі....
- Індивідуальна особливість поведінки людини. Характер людини РОЗДІЛ X. БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Тема 2. МИСЛЕННЯ І СВІДОМІСТЬ УРОК 100. Індивідуальна особливість поведінки людини. Характер людини Освітня мета: сформувати поняття про характер, його природну основу; показати вплив соціальних факторів на формування особистості. Основні поняття і терміни: характер, вольові якості: певний цілісний, непевний нецілісний характер, самовиховання, почуття. Обладнання: муляж головного мозку людини, таблиця […]...
- БАКТЕРІЇ. РОЛЬ БАКТЕРІЙ У ПРИРОДІ Й ЖИТТІ ЛЮДИНИ. ПРОФІЛАКТИКА БАКТЕРІАЛЬНИХ ХВОРОБ ЛЮДИНИ ОДНОКЛІТИННІ ОРГАНІЗМИ УРОК 37. БАКТЕРІЇ. РОЛЬ БАКТЕРІЙ У ПРИРОДІ Й ЖИТТІ ЛЮДИНИ. ПРОФІЛАКТИКА БАКТЕРІАЛЬНИХ ХВОРОБ ЛЮДИНИ Цілі уроку: розглянути роль бактерій у природі й житті людини, теоретичні основи та практичні способи профілактики бактеріальних інфекцій; ознайомити учнів із прикладами захворювань, збудниками яких є бактерії, та з історією боротьби людини з бактеріальними захворюваннями; звернути увагу на використання […]...
- М’язова тканина – ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА Нервова тканина Складається із нервових клітин (нейронів), нервових волокон і клітин, що оточують нейрони, – нейроглії. Нервова тканина встановлює зв’язок між різними частинами організму та здійснює їх регулювання шляхом передачі імпульсів від головного та спинного мозку, а також регулює […]...
- Популяційно-статистичний метод – Методи вивчення спадковості людини МЕДИЧНА БІОЛОГІЯ Розділ 1 БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ 1.3. Онтогенетичний рівень організації життя 1.3.2. Основи генетики людини 1.3.2.17. Методи вивчення спадковості людини Популяційно-статистичний метод За допомогою популяційно-статистичного методу вивчають спадкові ознаки у великих групах населення, в одному або декількох поколіннях. Цим методом можна розрахувати частоту прояву в популяції різноманітних алелів гена і різні генотипи за […]...
- СЕНС ЖИТТЯ Культурологічний словник СЕНС ЖИТТЯ – кардинальна світоглядна проблема людського існування, у якій усвідомлюється сутність людини, її місце у світі, життєве призначення. Проблема С. ж. виникає внаслідок критично-оцінювальної рефлексії, що спрямована на основоположні засади буття людини. Пошуки С. ж.- це спроба вистраждати через власний досвід духовну жагу, полум’яну пристрасть, головну ідею свого життя. Усвідомлення С. ж. […]...
- Willie’s School UNIT 9. SCHOOL STORIES Lesson 9.1 Willie’s School 1. Speak about your school using these words. There are three floors in our school. Floor Principal’s office Canteen Hall Stairs Entrance Classroom Sports ground 2. Say what you should do and what you should not do in the places from Task 1? We shouldn’t push our […]...
- Дозрівання статевих клітин – РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ Дозрівання статевих клітин Процес формування статевих клітин (гамет) – гаметогенез. Дозрівання чоловічих статевих клітин називають сперматогенезом, а жіночих – оогенезом. Гаметогенез відбувається у статевих залозах і складається з чотирьох основних періодів: розмноження, росту, дозрівання і формування. Під час розмноження […]...