Тиск. Розв’язування задач
РОЗДІЛ II
ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ
УРОК № 11/24 (із резерву)
Тема уроку. Тиск. Розв’язування задач
Тип уроку: комбінований.
Мета уроку: формувати навички розв’язування задач, вміння аналізувати факти; закріпити отримані знання; розвивати вміння працювати самостійно.
План уроку
Етапи | Час | Прийоми і методи |
I. Перевірка домашнього завдання | 5 хв. | Усне опитування; усна перевірка розв’язання задач |
II. Актуалізація опорних | 5-10 хв. | Питання класу |
III. Закріплення вивченого матеріалу | 15 хв. | Розв’язування задач; записи на дошці й у зошитах |
IV. Контроль знань | 15 хв. | Записи у зошиті; розв’язування задач; самостійна робота учнів |
V. Домашнє завдання | 1 хв. | Коментар учителя; записи на дошці й у щоденниках |
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
Проводиться в усній формі. По кожній задачі учні по черзі читають короткий запис умови, переведення одиниць величин, називають розрахункову формулу,
II. Актуалізація опорних знань
Питання класу
– Наведіть приклади, які показують, що результат дії сили залежить від площі опори, на яку ця сила діє.
– Що називають тиском?
– Як позначається і в яких одиницях вимірюється ця фізична величина?
– Які способи збільшення (зменшення) тиску вам відомі?
– Чому ріжучі й колючі інструменти чинять на тіла дуже великий тиск?
– Наведіть приклади використання великих площ опори для зменшення тиску.
III. Закріплення вивченого матеріалу
Розв’язування задач
Задача 1. Чому дорівнює тиск на рейки чотиривісного вагона масою 60 т, якщо площа стикання одного колеса з рейкою дорівнює 10 см2?
Задача 2. На опору якої площі необхідно поставити вантаж масою 2 кг, щоб створити тиск 105 Па?
Задача 3. Площа дна каструлі дорівнює 1500 см2. Обчисліть, на скільки збільшиться тиск каструлі на стіл, якщо у неї налити 3 л води?
IV. контроль знань
Самостійна робота
Варіант 1
1. Токарський верстат масою 300 кг опирається на фундамент чотирма ніжками. Визначте тиск верстата на фундамент, якщо площа кожної ніжки 50 см2. (Відповідь: 150 кПа.)
2. Виразіть у паскалях: 5 гПа, 0,05 Н/см2.
3. Для чого в рюкзаку роблять широкі лямки?
Варіант 2
1. Людина натискає на лопату із силою 600 Н. Який тиск чинить лопата на грунт, якщо ширина її леза 20 см, а товщина ріжучого краю 0,5 мм? (Відповідь: 6000 кПа.)
2. Виразіть у паскалях: 0,6 кПа, 20 Н/см2.
3. Навіщо для проїзду по болотистих місцях роблять так звані гаті – настили із хмизу або дощок?
V. Домашнє завдання
[1]: § 17; впр. № 17 (задачі 5-7).
[2]: § 12 (п. 1, 2).
[3]: СР – задачі 16.1; 16.2; 16.3;
ДР – задачі 16.8; 16.9;
ВР – задачі 16.15-16.17.
Додаткова задача. В акваріум довжиною 30 см і шириною 20 см налита вода до висоти 25 см. Визначте тиск води на дно акваріума й силу тиску.
Related posts:
- АТМОСФЕРНИЙ ТИСК. ДОСЛІД ТОРРІЧЕЛЛІ. ВИМІРЮВАННЯ АТМОСФЕРНОГО ТИСКУ. БАРОМЕТРИ Тип уроку: комбінований урок. Мета: надати учням уявлення про атмосферний тиск і пояснити його існування на основі молекулярно-кінетичних уявлень, ознайомити з приладами для вимірювання атмосферного тиску; з’ясувати залежність атмосферного тиску від висоти; розвивати інтерес для вивчення фізики, показати практичну значущість набутих знань. Обладнання та наочність: барометр-анероїд, дія піпетки, підйом води в трубці за поршнем, портрет […]...
- Розв’язування задач з теми “Кількість теплоти. Питома теплоємність тіла” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 7/52 Тема уроку. Розв’язування задач з теми “Кількість теплоти. Питома теплоємність тіла” Тип уроку: формування навичок і вмінь. Мета уроку: закріпити поняття “кількість теплоти”, “питома теплоємність тіла”; формувати вміння використовувати довідкові матеріали при роботі з підручником. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання; актуалізація опорних […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 3. ТИСК ТВЕРДИХ ТІЛ НА ПОВЕРХНЮ. СИЛА ТИСКУ Тип уроку: комбінований урок. Мета: увести поняття тиск, з’ясувати залежність тиску від сили тиску та площі поверхні; розвивати логічне мислення учнів, уміння аналізувати ситуації; показати значущість набутих знань для повсякденного життя, звернути увагу на застосування законів фізики в безпеці життєдіяльності людини (правила надання допомоги потопаючому, якщо тонка крига). Обладнання та наочність: прилади для демонстрування залежності […]...
- Розв’язування задач на основне рівняння МКТ ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 6 Тема. Розв’язування задач на основне рівняння МКТ Мета: сприяти глибшому розумінню понять, що характеризують основне рівняння МКТ, удосконалювати навички розв’язування задач. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань 1. Сформувати й записати на дошці основне рівняння МКТ що встановлює зв’язок між тиском молекул на стінки посудини та мікроскопічними […]...
- Тиск твердих тіл на поверхню. Сила тиску МЕХАНІКА РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ § 31. Тиск твердих тіл на поверхню. Сила тиску Запитання до вивченого 1. Оскільки тиск обернено залежить від площі, то чим більша площа опори, тим менше тиск, отже на лижах ми тиснемо на сніг в кілька разів менше. 2. Бо у трактора відношення ваги до площі опори значно більша ніж […]...
- Міри часу. Розв’язування задач з буквеними записами (№№ 362-373) Тема. Міри часу. Розв’язування задач з буквеними записами (№№ 362-373). Мета. Повторити і закріпити міри часу, уміння учнів перетворювати одиниці вимірювання часу, розв’язувати задачі за допомогою табеля-календаря та з буквеними даними. Обладнання. Таблиця “Міри часу”; схеми задач; табель-календар, картки для опитування. Зміст уроку I. Контроль, корекція та закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. Учні здійснюють […]...
- Тиск у рідинах РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 13/26 Тема уроку. Тиск у рідинах Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: продовжити формування поняття “тиск”; продемонструвати сутність закону Паскаля на прикладі рідин; ознайомити учнів із практичним застосуванням знань про тиск у рідинах (приклади з живої природи й техніки). Обладнання: пластикова пляшка із симетричними отворами в бічних стінках; […]...
- Рівномірний прямолінійний рух. Розв’язування задач РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 3/3 (із резерву) Тема уроку. Рівномірний прямолінійний рух. Розв’язування задач Тип уроку: формування вмінь і навичок. Мета уроку: вивчити основні характеристики рівномірного прямолінійного руху; формувати вміння розв’язувати задачі. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання 5 хв. Усне опитування; відповіді біля дошки II. Актуалізація опорних […]...
- Розв’язування задач на повторення та закріплення вивченого матеріалу РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 11/56 (із резерву) Тема уроку. Розв’язування задач на повторення та закріплення вивченого матеріалу Тип уроку: систематизація і закріплення знань. Мета уроку: систематизувати знання про протікання теплових процесів; закріпити вміння розв’язувати типові задачі. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання 5-10 хв. Усне опитування; записи на […]...
- Тиск. Сила тиску РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 10/23 Тема уроку. Тиск. Сила тиску Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про тиск; навчити розрізняти поняття “тиск” і “сила тиску”; показати практичне значення знань про тиск. Обладнання: скляний прозорий контейнер із сипучим матеріалом; гиря масою 5 кг; столик площею 100 см2 на чотирьох […]...
- Сила тиску і тиск Мета : розвивати вміння самостійно працювати і здобувати нові знання; отримувати задоволення від пізнання невідомого; виробляти у собі впевненість у власних силах; розкрити причиново-наслідкові зв’язки у матеріалі, що вивчають; створення тиску під час дії одних тіл на інші, виведення одиниць тиску; сформувати поняття про силу тиску; разом з учнями дійти висновку про залежність тиску від […]...
- Розв’язування задач на газові закони ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 9 Тема. Розв’язування задач на газові закони Мета: сприяти глибшому розумінню фізичних величин, що характеризують газові закони поглиблювати і систематизувати знання з основних положень МКТ, розвивати логічне мислення. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань 1. Сформульований закон Бойля-Маріотта, записаний на дошці. 2. Який процес називається ізобаричним? Який газовий […]...
- Розв’язування задач з теми “Питома теплота пароутворення” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 17/62 Тема уроку. Розв’язування задач з теми “Питома теплота пароутворення” Тип уроку: формування вмінь і навичок. Мета уроку: продовжити формування вмінь описувати теплові процеси, використовуючи для цього фізичні величини і закони. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання; актуалізація опорних знань 5-10 хв. Усне опитування […]...
- Розв’язування задач на рівняння стану ідеального газу ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 7 Тема. Розв’язування задач на рівняння стану ідеального газу Мета: сприяти глибокому розумінню величин, що характеризують стан термодинамічної системи, уміння використовувати отримані знання під час пояснення фізичних явищ, розвивати логічне мислення. ХІД УРОКУ I. Перевірка знань під час фронтального опитування 1. Що ми розуміємо під рівнянням стану газу? […]...
- Питома теплота плавлення. Розв’язування задач РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 14/59 Тема уроку. Питома теплота плавлення. Розв’язування задач Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: ввести поняття “питома теплота плавлення”, продовжити формувати уявлення про процеси плавлення і кристалізації; показати практичне значення цих процесів; формувати вміння розв’язувати типові задачі. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання; […]...
- Тиск твердих тіл 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 12/25 Тема. Тиск твердих тіл Мета уроку: познайомити учнів з тиском як фізичною величиною; з’ясувати залежність тиску від сили тиску й площі опори. Тип уроку: комбінований урок. План уроку Контроль знань 10 хв. Самостійна робота № 11 “Момент сили. Важіль і блок” Демонстрації 5 хв. 1. Залежність […]...
- Тиск – Динаміка 5. Механіка 5.2. Динаміка 5.2.24. Тиск Тиск – це фізична величина, що характеризує дію сили на фізичне тіло і чисельно дорівнює відношенню сили, яка діє перпендикулярно до поверхні, до площі цієї поверхні. Позначається буквою p. Одиниця вимірювання – один Паскаль (1 Па). Формула: Сила тиску дорівнює добутку тиску і площі поверхні, на яку вона Діє....
- Потенціальна та кінетична енергія. Розв’язування задач РОЗДІЛ III МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ УРОК № 9/43 Тема уроку. Потенціальна та кінетична енергія. Розв’язування задач Тип уроку: формування вмінь і навичок. Мета уроку: продовжити формувати поняття “енергія”; навчити розв’язувати типові задачі; формувати вміння аналізувати, виділяти головне. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання; актуалізація опорних знань 10-15 хв. Усне опитування; […]...
- Розв’язування задач на застосування закону Архімеда РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 18/31 Тема уроку. Розв’язування задач на застосування закону Архімеда Тип уроку: засвоєння навичок і вмінь. Мета уроку: формувати вміння застосовувати закон Архімеда під час розв’язування типових задач; вміння висловлювати свої думки в усній та письмовій формі; розвивати логічне мислення. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього […]...
- АТМОСФЕРНИЙ ТИСК, ЙОГО ВИМІРЮВАННЯ – ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МЕХАНІКА 4. ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІКИ РІДИН ТА ГАЗІВ 4.9. АТМОСФЕРНИЙ ТИСК, ЙОГО ВИМІРЮВАННЯ Особливість атмосферного тиску (тиску газів): для визначення атмосферного тиску формула р = ρgh неприйнятна, оскільки густина повітря з висотою зменшується. Уперше атмосферний тиск був виміряний Торрічеллі. У його досліді атмосферний тиск урівноважується тиском стовпа ртуті у скляній […]...
- Урок розв’язування задач з теми. Підготовка до контрольної роботи Мета : закріпити та поглибити знання з теми під час розв’язування задач; узагальнити та систематизувати знання учнів; розвивати логічне мислення учнів. Тип уроку : урок закріплення знань. Обладнання : збірка задач відповідної тематики. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ПИТАННЯ ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Тиск обчислюють за формулою… 2. Я знаю такі одиниці тиску… 3. 0,025 кПа […]...
- Розв’язування задач на графіки ізопроцесів 2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл Урок 6/77 Тема. Розв’язування задач на графіки ізопроцесів Мета уроку: повторити, поглибити й закріпити знання учнів про газові закони під час розв’язування графічних завдань Тип уроку: закріплення знань РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ Засвоєнню й закріпленню знань під час розв’язування задач на графіки ізопроцесів […]...
- Атмосферний тиск. Дослід Торрічеллі Мета : формувати поняття про атмосферний тиск, довести його існування на основі молекулярно-кінетичних уявлень, показати практичне значення теми; формувати знання про принцип дії барометра-анероїда, навчити визначати висоту місцевості, споруд барометричним методом. Тип уроку : вивчення нового навчального матеріалу, розширення знань з попереднього життєвого досвіду. Унаочнення : демонстрування прикладів дії атмосферного тиску, роботи барометра-анероїда, відкритого рідинного […]...
- Атмосферний тиск. Барометри МЕХАНІКА РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ § 35. Атмосферний тиск. Барометри Запитання до вивченого 1. Тиск, який створює атмосфера на всі тіла, що в ній перебувають, а також на земну поверхню, називають атмосферним тиском. 2. Результати досліду Торрічеллі пояснив так: “До цього часу існувала думка, ніби сила, яка не дає змоги ртуті, проти її природної властивості, […]...
- Контрольна робота за темою “Тиск твердих тіл, рідин і газів” Мета : перевірити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Тиск твердих тіл, рідин і газів”; розвивати логічне та алгоритмічне мислення; виховувати культуру оформлення контрольної роботи. Тип уроку : урок перевірки знань, умінь, навичок. Обладнання : картки для тематичного оцінювання. ХІД УРОКУ І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ІІ. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ Працюємо самостійно. Варіант 1 1. (0,5 […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. Самостійна робота № 3 Тип уроку: урок формування навичок розв’язування задач. Поточний контроль знань. Мета: формувати вміння учнів розв’язувати задачі: аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі, робити необхідні креслення; здійснити поточний контроль знань для подальшої корекції. Обладнання та наочність: картки або збірники задач. Відеофрагмент: як ремонтують пробоїну в кораблі (з документального або художнього фільму). Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. […]...
- Тиск рідин і газів. Закон Паскаля Мета : сформувати поняття “тиск газу”, з’ясувати особливості передавання тиску рідинами та газами; допомогти учням сформулювати закон Паскаля; вчити учнів систематизувати результати спостережень за явищами природи, робити узагальнення й оцінювати їх достовірність та межі використання; розвивати науковий світогляд, діелектричне та логічне мислення, виховувати логічність думок, аргументованість висновків і узагальнень. Тип уроку : комбінований. Унаочнення : […]...
- Розв’язування задач на визначення часу (№№ 463-472) Тема. Розв’язування задач на визначення часу (№№ 463-472). Мета. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на час; закріплювати вміння розв’язувати рівняння, обчислювати вирази. Обладнання. Завдання для усної лічби; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція та закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) Зачитати відповідь до задачі № 461. (Відповідь: 1) Сонце зайшло о 17 год […]...
- Розв’язування задач на складання рівнянь теплового балансу РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 9/54 Тема уроку. Розв’язування задач на складання рівнянь теплового балансу Тип уроку: закріплення навичок і вмінь. Мета уроку: показати на прикладі теплових явищ закон збереження енергії; формувати вміння розв’язувати задачі; систематизувати і закріпити знання. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Перевірка домашнього завдання 5-10 хв. Усне опитування; […]...
- Тиск газів і рідин 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 13/26 Тема. Тиск газів і рідин Мета уроку: пояснити тиск газів і рідин з погляду молекулярно-кінетичної теорії будови речовини. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. План уроку Контроль знань 5 хв. 1. Що таке тиск? Назвіть одиниці виміру тиску. 2. Як можна збільшити або зменшити тиск? 3. […]...
- УРОК-ПОДОРОЖ У КРАЇНУ “ТИСК” “УРОК-ПОДОРОЖ У КРАЇНУ “ТИСК” Урок-подорож Мета. Закріпити і поглибити знання учнів з теми; розвивати інтерес учнів до фізики шляхом створення позитивних емоцій, яскравих емоційних вражень; розвивати вміння спостерігати, узагальнювати, експериментувати; формувати вміння і навички самоперевірки, взаємоконтролю знань і вмінь. Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань. Обладнання. Барометр-анероїд, рідинний манометр, динамометр, посудина з водою, учнівська […]...
- ТИСК КРОВІ В СУДИНАХ – КРОВООБІГ – ЛЮДИНА Біологія – універсальний довідник ЛЮДИНА КРОВООБІГ ТИСК КРОВІ В СУДИНАХ Рух крові по серцево-судинній системі зумовлений тиском крові всередині кровоносних судин. Кров’яний тиск створюється завдяки скороченням серця і опору, що створює тиск крові на стінки кровоносних судин. Найвищий тиск – в аорті. Тиск в аорті в момент скорочення шлуночків називається максимальним артеріальним тиском. Під час […]...
- ЛІНІЙНІ РІВНЯННЯ ТА їХ СИСТЕМИ ЯК МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ Цілі: – навчальна: сформувати уявлення про прикладні задачі та математичні моделі задач; сформувати вміння складати та розв’язувати рівняння, що є математичними моделями прикладних текстових задач; домогтися засвоєння схеми розв’язання задач за допомогою лінійних рівнянь; – розвивальна: розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння вибирати і використовувати необхідну інформацію для розв’язування задач; – виховна: виховувати інтерес […]...
- Тиск світла 2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 5. Хвильова й квантова оптика УРОК 17/75 Тема. Тиск світла Мета уроку: пояснити фізичну природу тиску світла з погляду електромагнітної й квантової теорій. Тип уроку: комбінований урок. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 15 хв. Самостійна робота № 11 “Квантові властивості світла. Закони фотоефекту”. Вивчення нового матеріалу 25 хв. 1. Чому світло чинить тиск. […]...
- Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949) Тема. Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949). Мета. Ознайомити учнів із множенням складених іменованих чисел на двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями, порівнювати […]...
- Атмосферний тиск. Вимірювання атмосферного тиску РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 15/28 Тема уроку. Атмосферний тиск. Вимірювання атмосферного тиску Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: сформувати уявлення про атмосферний тиск, про способи його вимірювання; показати практичне значення знань про атмосферний тиск; продовжувати розширювати кругозір учнів; розвивати вміння спостерігати й аналізувати фізичні явища. Обладнання: пластикова пляшка з кришкою; склянки; скляна […]...
- Розв’язування компетентісних задач Розділ 5. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІШИХ ЗАДАЧ, ВИКОНАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ 5.1. Розв’язування компетентісних задач Запитання для повторення вивченого 1. Людина планує свою діяльність з метою ефективного розподілення свого часу, щоб за мінімальний час зробити максимальну кількість справ. А також щоб нічого не забути. 3. Під час створення графічних зображень та комп’ютерних презентацій ми використовували лінійні алгоритми. Дайте […]...
- СКЛАДАННЯ ТА ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ШВИДКИХ ОБЧИСЛЕНЬ У МЕЖАХ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ, УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ВИРАЗИ; РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА, ТА ЗАДАЧІ, ОБЕРНЕНІ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ; ВИБИРАТИ, ВИВЧАТИ ТА ОБГРУНТОВУВАТИ ДІЇ В РОЗВ’ЯЗАННІ ЗАДАЧ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 20 учень записує на дошці виразом 206 + (206 + 325) + […]...
- Застосування способу округлення при додаванні і відніманні. Розв’язування задач (№№ 473-481) Тема. Застосування способу округлення при додаванні і відніманні. Розв’язування задач (№№ 473-481). Мета. Ознайомити учнів з прийомом округлення при додаванні і відніманні; закріплювати навички письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел, вміння розв’язування задачі. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. Учні […]...
- Додавання і віднімання трицифрових чисел. Складання виразів і знаходження їх значення. Складання і розв’язування задач за короткими записами (№№ 22-31) Тема. Додавання і віднімання трицифрових чисел. Складання виразів і знаходження їх значення. Складання і розв’язування задач за короткими записами (№№ 22-31). Мета. Удосконалювати обчислювальні навички, уміння складати вирази, знаходити значення буквених виразів, розв’язувати задачі, складати обернені задачі до даних; формувати вміння складати і розв’язувати задачі за короткими записами. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; […]...