Тричастинна форма як вираження двох різних станів, настроїв, характерів, їх структура. Знаки альтерації. Едвард Гріг Танець Анітри
Музика, не згадуючи ні про що, може сказати все.
Ілля Еренбург
Мета. Ознайомити учнів з музичними творами тричастинної будови; пояснити учням визначення “знаки альтерації”; збагачувати музичні враження від прослуховування українських народних танців; розвивати творчі зді – ! бності, виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; виховувати естетичний смак, толерантність, милосердя, любов до рідної зем – ‘ лі та гордість за неї; засобами української народної творчості виховувати любов до музики, рідного народу.
Методично-дидактичне
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки!
Хай тупають ніжки! Працюють голівки!
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаю вам я здоров’я й добра!
1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне привітання.
IV. Повідомлення теми уроку.
1. Робота з підручником, с. 92.
2. Музичний калейдоскоп,
3. Музична гра “Ой вийтеся, огірочки” (див. урок № 28).
4. Музична абетка, с. 93.
V. Слухання музики. Едвард Гріг “Танець Анітри”.
1. Загальні відомості про композитора Едвард Гагеруп Гріг (див. урок № 8).
2. Слухання музичного твору.
3. Обговорення.
VI. Фізкультхвилинка.
Цифри
Хід вправи. Стоячи, за інструкціями вчителя виконуємо вправу:
– Зараз ми будемо писати цифри у незвичний спосіб.
Цифру І “пишемо” носом, (кажемо і виконуємо)
Цифру 2 – підборіддям,
Цифру 3 – правим плечем,
Цифру 4 – лівим плечем,
Цифру 5 – “пишемо” правим ліктем,
Цифру 6 – лівим ліктем,
Цифру 7 – правим коліном,
Цифру 8 – лівим коліном,
Цифру 9 – правою ногою,
А десяточку – “хвостиком”.
VII. Вивчення пісні.
Українська народна пісня “Соловеєчку, сватку, сватку” – розучування.
1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.
2. Робота над піснею.
VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
1. Аналіз почутого.
2. Цікаві розповіді.
3. Робота в зошиті.
IX. Підсумок уроку. Релаксація.
X. Вихід з класу нід звучання пісні (за вибором учителя).
Related posts:
- Тричастинна форма як вираження двох різних станів, настроїв, характерів, їх структура. Микола Лисенко Експромт ля мінор Таємниця музики в тому, що вона знаходить | невичерпне джерело там, де мова змовкає. Ернст Гофман Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів з різновидами знаків альтерації; збагачувати знання учнів з музичного мистецтва; вчити розрізняти знаки альтерації; розвивати вміння поєднувати спільне та відмінне в музичних творах; виховувати інтерес до народного та всесвітнього фольклору. Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент […]...
- Двочастинна форма музики. Зв’язок зміни частин зі зміною характеру музики, розвитку почуття, настрою. Едвард Гріг Пісня Сольвейг з музичної п’єси Пер Гюнт Ніщо так не нагадує минулого, як музика, вона не тільки нагадує його, але викликає його, і, подібно до тіней тих, хто дорогий нам, воно з’являється, оповите таємничим і меланхолійним серпанком. Анна де Сталь Мета. Ознайомити учнів з музичними творами двочастинної будови; поглиблювати знання вивчених тем; удосконалювати навички правильного дихання, співу, вміння відтворювати ритмічний малюнок зі […]...
- Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 28 Тема уроку. Знаки альтерації, бекар, сольфеджування вправи. Робота над піснею Ю. Чічкова “Мама”. Слухання музики. “Херувимська” А. Веделя Мета уроку: закріпити з учнями знаки альтерації на мелодичних вправах; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до мистецтва Тип уроку: комбінований. Обладнання: фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Тональний план музичного твору. Робота над піснею “Думи мої”. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 24 Тема уроку. Тональний план музичного твору. Робота над піснею “Думи мої”. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром Мета уроку: закріпити вміння визначати тональний план музичного твору; формувати вокально-хорові навички, музичний слух і пам’ять; виховувати інтерес до музики зарубіжних композиторів. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Знаки альтерації. Бемоль. Розучування пісні “Ой у лузі червона калина”, музика Г. Труха. Слухання музики. “Дума про трьох братів Самарських” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 9 Тема уроку. Знаки альтерації. Бемоль. Розучування пісні “Ой у лузі червона калина”, музика Г. Труха. Слухання музики. “Дума про трьох братів Самарських” Мета уроку: закріпити з дітьми визначати знаки альтерації та вчити сольфеджувати вправи з їх використанням; розвивати музичну пам’ять і спостережливість; виховувати у дітей […]...
- Варіації. Варіаційна форма як вираження поступового, послідовного розвитку, зміни одного характеру, настрою. Микола Різоль, варіації на тему української народної пісні Ой на горі жито Гра на фортепіано – рух пальців; виконання на фортепіано – рух душі. Зазвичай ми чуємо тільки перше. Лнтон Рубінштейн Мета. Дати поняття “варіації” як форми вираження поступового, послідовного розвитку, зміни одного характеру, настрою; розвивати співацькі навички, творчі здібності; створювати правильний ритмічний рисунок вправ; відтворювати ритмічні вправи, виховувати любов до музики. Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент […]...
- Альтерація, знаки альтерації, спів вправи. Розучування української народної пісні “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. А. Кос-Анатольський. “Незабутній вальс” та “Вальс мі мінор” Ф. Шопена 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 3 Тема уроку. Альтерація, знаки альтерації, спів вправи. Розучування української народної пісні “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. А. Кос-Анатольський. “Незабутній вальс” та “Вальс мі мінор” Ф. Шопена Мета уроку: закріпити з дітьми музично-теоретичні знання на різних видах вправ; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати […]...
- Танець. Народний танець Урок 4. Танець. Народний танець Мета уроку: закріпити знання учнів про танець як тип музики, розглянути життєві обставини, за яких звучать танці. Збагатити уявлення учнів про народний танець. Дати поняття “коломийка”. Виховувати патріотичні почуття, любов до народної музики. Розвивати музичний слух, почуття ритму. Викликати бажання брати участь у колективній творчості. Очікувані результати: учні називають відомі […]...
- Пісня, танець, марш Урок 1. Пісня, танець, марш Мета уроку: поглибити знання учнів про основні типи музики. Учити визначати відмінності в характері маршу, танцю і пісні. Закріпити поняття “композитор”, “виконавець”, “слухач”. Розвивати емоційну сферу школярів, музичний слух, творчі здібності. Виховувати любов до музики. Очікувані результати: учні мають уявлення про три типи музики (пісню, танець, марш), пояснюють і виражають […]...
- Знаки альтерації. Дієз, спів вправи. Робота над піснею “Голубий вагон” В. Шаїнського. Слухання музики. Хор “Гей, не дивуйте” з опери М Лисенка “Тарас Бульба” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 22 Тема уроку. Знаки альтерації. Дієз, спів вправи. Робота над піснею “Голубий вагон” В. Шаїнського. Слухання музики. Хор “Гей, не дивуйте” з опери М Лисенка “Тарас Бульба” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “дієз” та вміти визначати на слух; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати […]...
- Музичні твори одночастинної будови. Одночастинна форма як вираження одного характеру чи настрою. Фридерик Шопен Мазурка № 5 Хто не грає разом з фортепіано, не грає і на ньому. Роберт Шуман Мета. Ознайомити учнів з музичними творами одночастинної будови; закріпити поняття “марш”; збагачувати знання учнів з музичного мистецтва; вчити марші; розвивати вміння поєднувати спільне та відмінне в танцях, піснях, маршах; виховувати інтерес до народного та всесвітнього фольклору. Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за […]...
- Марш. Танець Урок 3. Марш. Танець Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про життєвий зміст музичного мистецтва, особливості музики маршу і танцю. Поглибити знання про різні види танців. Закріпити поняття “танець”, “балет”, “симфонічний оркестр”, “дводольність”, “тридольність”. Розвивати емоційну сферу школярів, музичний слух, творчі здібності. Виховувати культуру виконання і слухання музики. Очікувані результати: учні визначають спільні риси всіх маршів […]...
- Динамічний розвиток музики. Розучування пісні “Вишиванка” музика О. Сендпера. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для віолончелі з оркестром 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 25 Тема уроку. Динамічний розвиток музики. Розучування пісні “Вишиванка” музика О. Сендпера. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для віолончелі з оркестром Мета уроку: закріпити з учнями динамічні відтінки та їх значення в музичному творі; формувати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати любов до української пісні. Тип уроку: […]...
- ПІСЕННІСТЬ Урок 3. ПІСЕННІСТЬ Вступ. Визначення музичного твору Просольмізуйте та просольфеджуйте нотний запис, визначте твір і особливості характеру його музики. Нотний запис пісні Караоке. Пісня “Літо минулося” 1. Літо минулося, листя летить, Поле заснуло, мов мертве лежить. 2. Вітри буйнесенькі в полі гудуть, Сиві тумани по луках женуть. 3. Дощик дрібненький щодня моросить, Гай пожовтілий так […]...
- Виконавський розвиток. Танцювальна музика. Танець. Танцювальні ритми. Народні танці. Йоганнес Брамс Угорський танець Музика створена і призначена лише для живих істот, Які мають надії, цілі та емоції. Жак Барзун Мета. Дослідити, які життєві обставини змальовує музика танцю; вчити розпізнавати різні типи музики в одному творі; ознайомити з біографією Йоганнеса Брамса, розвивати логічне мислення, уяву, фантазію, уміння малювати музичні картини; виховувати любов до природи у різних її проявах. Методично-дидактичне […]...
- Народний танець у симфонії Урок 23. Народний танець у симфонії Мета уроку: познайомити учнів із прикладом звучання у симфонічному творі мелодії народного танцю. Узагальнити уявлення учнів про жанр симфонії. Розвивати емоційно-чуттєву сферу школярів, співацькі навички, творчі здібності. Виховувати гармонійну і обізнану особистість, формувати в учнів інтерес до музичного мистецтва. Очікувані результати: учні наводять приклади використання в композиторських творах народних […]...
- Дитяча опера. Танець і пісня запрошують до балету Урок 20. Дитяча опера. Танець і пісня запрошують до балету Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про жанр балету, відмітити його особливості, продовжити знайомити школярів з музикою балету П. Чайковського “Лебедине озеро”. Розвивати музичний слух, почуття ритму, творчі здібності. Виховувати любов до класичної музики, викликати інтерес до балетного жанру, бажання ближче познайомитися з шедеврами світового балету. […]...
- ПІСНЯ, ТАНЕЦЬ, МАРШ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ РАЗОМ Урок 8. ПІСНЯ, ТАНЕЦЬ, МАРШ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ РАЗОМ Вступ Три “кити”, на яких тримається музика (пісня, танець і марш) дуже різні за своїм настроєм і характером. Але є музичні твори, в яких вони зустрічаються разом. Елементи різних типів музики зустрічаються, наприклад, у творі, який ми почали вивчати на минулому уроці. Це пісня “Веселий музикант”. У ній […]...
- ТРИЧАСТИННА БУДОВА МУЗИКИ Урок 29. ТРИЧАСТИННА БУДОВА МУЗИКИ Вступ Продовжимо розмову про будову музичних творів. Ми знаємо, що музичні твори можуть бути одно – і двочастинними. Кількість частин залежить від кількості різних характерів у музиці. Є ще тричастинна будова музики. Послухайте новий музичний твір, визначте зміст і характер музики, а також кількість частин. Демонстрація української народної пісні “Соловеєчку, […]...
- Перевір свої досягнення. Словник-путівник у Країні Музики Музика – акустичний склад, шо викликає в нас апетит до життя, як відомі аптечні склади викликають апетит до їжі. Василь Кяючевський Мета. Перевірити знання, уміння й навички учнів за третій рік навчання; збагачувати музичні враження від гірослуховування запропонованих програмою творів; розвивати музичні здібності учнів, виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; виховувати любов до музики, рідного народу. […]...
- Спів вправ у різних розмірах. Робота над піснею “Цвіт землі”. Слухання музики. В. Сильвестров. Цикл “Тихі пісні” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 28 Тема уроку. Спів вправ у різних розмірах. Робота над піснею “Цвіт землі”. Слухання музики. В. Сильвестров. Цикл “Тихі пісні” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати вправи у різних розмірах, тактуючи; формувати співацькі навички та музичну пам’ять; виховувати інтерес до пісні. Тип уроку: комбінований. Обладнання: вправи для сольфеджування, […]...
- НЕЗВИЧАЙНИЙ ТАНЕЦЬ Урок 5. НЕЗВИЧАЙНИЙ ТАНЕЦЬ Вступ Сьогодні ми розглянемо незвичайні танці, але розпочнемо з пісні Аркадія Філіпенка “Ой заграйте, дударики”. Спочатку її потрібно повторити. Уявіть себе на народному карпатському святі, де звучить ця пісня, і поміркуйте, як можна танцювати під мелодію дудариків. Продовження розучування пісні “Ой заграйте, дударики” Караоке. Пісня “Ой заграйте, дударики” Визначення танцю На […]...
- Симфонічний розвиток музики. Поняття про симфонію та симфонічний оркестр. П. Чайковський Симфонія № 4 (фінал), В. Сокальський Симфонія соль мінор (І частина) Музика – справжня загальна людська мова. Карл Юліус Вебер Мета. Дати поняття “симфонія”, “симфонічний оркестр”; продовжувати формувати вміння сприймати музику як виражальне мистецтво; вдосконалювати вокальні навички; розвивати ритмічний слух, увагу; виховувати інтерес до музики. Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності – фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СО, “Хрестоматія” та “Фонохрестоматія” з музики 3 […]...
- Народний танець Урок 11 Народний танець Мета уроку: познайомити учнів із жанром народного танцю на прикладі українського танцю “Гопак”. Показати тісний зв’язок музики і танцювальних рухів. Збагачувати музичний досвід школярів, викликати бажання вивчати народну творчість. Очікувані результати: учні мають уявлення про танець, народний танець (український гопак); розрізняють звучання окремих інструментів (баяну) і оркестру; виконують під музику гопака […]...
- ТАНЕЦЬ НАШОГО НАРОДУ Урок 07. ТАНЕЦЬ НАШОГО НАРОДУ Вступ У нашого народу танець – це не тільки розвага, задоволення для душі і тіла. Раніше він був розминкою перед боєм або підготовчим етапом перед якоюсь роботою. Отож, будемо розважатися і навчатися! Розпочнемо з веселої української народної пісні “Ходить гарбуз по городу”. Ми розучували її на попередніх уроках, а сьогодні […]...
- Знак альтерації бемоль. Ліга. Сольфеджування вправи. Розучування української народної пісні на сл. Т. Шевченка “По діброві вітер виє”. Слухання музики. “Думи мої” на сл. Т. Шевченка 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 23 Тема уроку. Знак альтерації бемоль. Ліга. Сольфеджування вправи. Розучування української народної пісні на сл. Т. Шевченка “По діброві вітер виє”. Слухання музики. “Думи мої” на сл. Т. Шевченка Мета уроку: закріпити з учнями знаки альтерації на знайомих музичних вправах; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та […]...
- ТАНЕЦЬ НА ТАНЦЮВАЛЬНОМУ МАЙДАНЧИКУ Урок 4. ТАНЕЦЬ НА ТАНЦЮВАЛЬНОМУ МАЙДАНЧИКУ Вступ Сьогодні ми розпочнемо вивчати другого з “китів”, на яких тримається музика – танець. Але спочатку ми пригадаємо і проспіваємо пісню “Школяр”. Продовження розучування пісні “Школяр” Караоке. Пісня “Школяр” Розповідь про дуду, дударів Дуда, або “коза” – свого часу надзвичайно поширений український музичний інструмент. Він складається зі шкіряного міху […]...
- Музика як мистецтво, що не існує без розвитку. Розвиток музики як процес відображення почуттів, настроїв, думок людини в їх динаміці та якісному перетворенні. Пісенний подарунок до зимових свят. Томазо Альбіноні Адажіо, інструментальне виконання та вокальне (Лара Фабіан або Сара Брайтман) Музика не може думати, але може втілювати думку. Рихард Вагнер Мета. Ознайомити учнів з поняттям “музика як мистецтво”, закріплювати вміння працювати з ритмічним супроводом, розвивати музичні здібності учнів, почуття ритму, уяву, увагу, вміння відтворювати асоціації; виховувати любов до народних традицій, бажання їх переймати та примножувати. Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності – фортепіано, баян, […]...
- ПІСНЯ, ТАНЕЦЬ, МАРШ ПЕРЕРОСТАЮТЬ У ПІСЕННІСТЬ, ТАНЦЮВАЛЬНІСТЬ, МАРШОВІСТЬ Урок 1. ПІСНЯ, ТАНЕЦЬ, МАРШ ПЕРЕРОСТАЮТЬ У ПІСЕННІСТЬ, ТАНЦЮВАЛЬНІСТЬ, МАРШОВІСТЬ Вступ “Пісня про вчительку” стала однією з найулюбленіших для учнів, адже вона вже кілька років проводжає їх до школи, в улюблений клас, на улюблений урок музики. Пригадаймо тривалості нот. Повторення тривалостей нот Восьма нота. Її витримують на “раз” або “і”. Четвертна нота звучить удвічі довше […]...
- Взаємодія різних елементів музичної мови. Сольфеджування вправи. Робота над піснею “Хай буде так”. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Серенада” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 14 Тема уроку. Взаємодія різних елементів музичної мови. Сольфеджування вправи. Робота над піснею “Хай буде так”. Слухання музики. Ф. Шуберт. “Серенада” Мета уроку: вчити дітей визначати головне у музичній мові; розвивати у дітей ладо-тональний слух, співацькі навички; виховувати емоційно-естетичне ставлення до музичних образа та відображених ними явищ. […]...
- МУЗИЧНА МОВА КОМПОЗИТОРІВ РІЗНИХ КРАЇН Урок 28. МУЗИЧНА МОВА КОМПОЗИТОРІВ РІЗНИХ КРАЇН Вступ Сьогодні ми спробуємо порівняти музичні мови композиторів різних країн і народів. Послухайте відомий вам музичний твір і визначте ім’я композитора й образний зміст твору. Слухання музики (Звучить “Захід сонця” Е. Гріга) Романс “Захід сонця”, який ми щойно прослухали, написав видатний норвезький композитор Едвард Гріг. У ньому змальована […]...
- МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ВЕСНУ Урок 28. МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ВЕСНУ Вступ Сьогодні головним композитором є весна. Вслухайтеся в її пісню, вдивіться в її фарби – і ви наче вип’єте чарівний напій, зрозумієте, про що щебечуть пташки, дзюрчить струмок, тихо шепотять тільки-но народжені листочки. Привітати чарівницю-весну ми можемо вже знайомою нам веснянкою “Подоляночка”. Пригадайте і виконайте її. Продовження розучування пісні-гри […]...
- Поєднання стилів різних епох композиторами. Слухання. А. Шнітке. Сюїта в старовинному стилі. Зміст музичних творів. Розучування пісні І. Шамо “Києве мій” 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 7 Тема уроку. Поєднання стилів різних епох композиторами. Слухання. А. Шнітке. Сюїта в старовинному стилі. Зміст музичних творів. Розучування пісні І. Шамо “Києве мій” Мета уроку: поглибити знання учнів про музичні стилі та їх поєднання композиторами сучасності, формувати […]...
- Мерріам Чарльз Едвард Політологічний словник Мерріам Чарльз Едвард (1874 – 1953) – американський політолог, один із засновників сучасної політичної науки. З 1923 по 1940 р. очолював відділення політичної науки у Чиказькому університеті, де існувала відома школа політичних досліджень. М. працював над розвитком біхевіористичного підходу до вивчення явищ політичного життя, наполягав на глибокому міждисциплінарному підході до вивчення політичних явищ […]...
- “Музична подорож” до опери з піснею, танцем, маршем Урок 18. “Музична подорож” до опери з піснею, танцем, маршем Мета уроку: познайомити учнів з жанром опери, пояснити його особливості. Дати поняття “опера”, “театр опери і балету”. Розвивати співацькі й слухацькі навички школярів, творчі й артистичні здібності, збагачувати музичний кругозір. Виховувати любов до музики. На прикладі музичного матеріалу вчити добра й дружби. Залучати учнів до […]...
- Чотиридольний розмір, тактування. Робота над піснею “Ой у лузі червона калина”. Слухання музики. Г. Сковорода. “Всякому городу прав і праве” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 10 Тема уроку. Чотиридольний розмір, тактування. Робота над піснею “Ой у лузі червона калина”. Слухання музики. Г. Сковорода. “Всякому городу прав і праве” Мета уроку: вчити дітей сольфеджувати вправи у чотиридольному розмірі, дати поняття про кант; розвивати музично-ритмічний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. […]...
- РОЗВИТОК МУЗИКИ (УЗАГАЛЬНЕННЯ ТЕМИ) Урок 26. РОЗВИТОК МУЗИКИ (УЗАГАЛЬНЕННЯ ТЕМИ) Вступ Музика не може існувати без розвитку. Вона постійно змінюється, рухається. Це відбувається навіть тоді, коли вона прагне зобразити спокій і нерухомість. Прийоми розвитку музики можуть бути різними. Прослухайте уривки музичних творів і визначте назву твору, його автора, а також прийоми розвитку музики. Музична вікторина. Завдання 1 Назва твору: […]...
- Зустрічі пісні, танцю, маршу Урок 7. Зустрічі пісні, танцю, маршу Мета уроку: ознайомити учнів з прикладами “зустрічі” різних типів музики в одному творі. Дати поняття “пісня-марш”, “пісня-танець”, “танець-хода”, “полонез”, “динаміка”. Розвивати в школярів співацькі навички, почуття ритму, виховувати художній смак, інтерес до класичної музики, творчості видатних композиторів. Очікувані результати: учні наводять приклади пісень-маршів і пісень-танців, визначають в них ознаки […]...
- Задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках Задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках 1 Розв’яжи задачу, користуючись підказками. Два вершники виїхали одночасно назустріч один одному з двох селищ і зустрілися через 3 год. Перший вершник їхав зі швидкістю 16 км/год, а другий – 15 км/год. Визнач відстань між селищами. Оля змінила числа й одержала іншу задачу на знаходження відстані […]...
- Задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках ст.48 Задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках 1 Розв’яжи задачу. Із двох міст виїхали одночасно назустріч один одному два велосипедисти. Перший велосипедист рухався зі швидкістю 10 км/год, а другий – 11 км/год. Визнач відстань між містами, якщо велосипедисти зустрілися через 2 год. Іван склав обернену задачу – на знаходження швидкості руху другого велосипедиста. […]...