УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. ВИКОНАННЯ ТВОРЧИХ ПИСЬМОВИХ ЗАВДАНЬ. ПИСЬМО В ЗОШИТІ БЕЗ ДРУКОВАНОЇ ОСНОВИ

Мета: вдосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами; вчити виконувати творчі письмові завдання, писати в зошиті без друкованої основи; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати культуру письма.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Повторення правил сидіння за партою під час письма

2. Повторення гігієнічних правил письма

Учні повторюють, як правильно сидіти під час письма, класти зошит на парту, тримати ручку в руці. Учитель пропонує дітям продемонструвати в повітрі рух

пальців під час зображення овалів, прямих і вертикальних ліній.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Письмо букв Л, У, В, К, М, Р, Я, З, Щ

Учням пропонують навести букви по пунктирах, знайти схожі елементи у поданих буквах.

Вірші про букви

О – Л – Я

Десь пропала буква О.

Ми шукаємо давно.

Де ж поділася вона?

Не знайдемо до темна.

А вона, от чудасія!

Всілась букві Л на шию.

І від радості сія:

– Ось Де Я! Ось де Я!

Л – М

З букви Л для цирку

Змайстрували гірку,

Щоб катались звірі

І жили у мирі.

Прибігає тут осел

І з’єднав

дві букви Л.

Вийшла гойдалка, гамак

Й буква М.

А чи не так?

І – З – В

Привітались на шосе

Буква І та буква З

Де ж вони? Ну й дивина:

З двох з’явилася – одна,

Їй дали ім’я нове:

Стала літера вже В.

2. Письмо слів

Учитель пропонує дітям прочитати кожне слово, правильно вимовляючи його. Потім звертає увагу учнів на поєднання Ле ес ся Ук ка. Потім учні списують, диктуючи собі по складах.

3. Письмо речень

Учні наводять речення і виконують списування, диктуючи собі по складах. Учитель звертає їхню увагу на поєднання у буквосполученнях ве, ел, по, ое, еса.

4. Виконання завдання зі знаком питання

Гра “Розв’яжи приклади” (с. 58-59)

– Яка це буква: велика чи мала?

– Із скількох елементів складається?

– Як пишуться ці елементи? (Безвідривно чи з відривом?)

Фізкультхвилинка

5. Гра “Склади слово”

– Напишіть перші склади назв предметів. Складіть з них слово. (Калина)

– Напишіть останні склади назв предметів. Складіть з них слово. (Лисиця)

6. Гра “Слово в слові заховалось”

Їжак – їжа, граб – гра, рибак – риба, смак – мак.

7. Списування з дошки рукописних складів з першого прочитання кожного

(-ней, шай-, ков-, – ник, пер-, тре-, напі-, ство-)

– Доповніть склади, щоб вийшли слова.

8. Творче списування

– Вставте пропущені слова. (Речення подані на дошці друкованим шрифтом.)

Морква росте на…

Білочка живе у…

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чого навчилися на уроці?

– Яке завдання сподобалося найбільше?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. ВИКОНАННЯ ТВОРЧИХ ПИСЬМОВИХ ЗАВДАНЬ. ПИСЬМО В ЗОШИТІ БЕЗ ДРУКОВАНОЇ ОСНОВИ