Уникання конфліктів
Мета. Вчити дітей знаходити способи уникнення конфліктів або мирного їх розв’язання; виховувати порозуміння і терпимість один до одного; виховувати любов та повагу до батьків, рідних, близьких людей; викликати бажання приносити їм радість; розвивати мову учнів, уміння та навички поводити себе культурно.
Обладнання. Ілюстрації з теми, картки для групової та парної роботи.
Зміст уроку
I. Організація класу.
II. Перевірка домашнього завдання.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Актуалізація опорних знань.
Прочитайте ряд
МИР, ДРУЖБА, КОНФЛІКТ, ДРУЗІ.
– Доберіть синоніми до слова “конфлікт”.
2. Повідомлення теми і мети уроку.
– Сьогодні на уроці ми поговоримо, як можна уникнути конфліктів.
3. Робота з підручником (с. 84-85).
– Залагодити конфлікт значно простіше на початку, поки взаємних претензій не накопичилося занадто багато. Найкраще це робити на стадії його усвідомлення, не очікуючи відкритого протистояння. Поміркуйте, чи бувають у конфліктах переможені та переможці.
– Прочитайте поради, як уникнути конфліктів.
4. Робота в групах.
– Обговоріть
5. Фізкультхвилинка.
IV. Закріплення вивченого.
1. Обговорення легенди.
Легенда “Про добро і зло”
Жили на вулиці двоє сусідів. Якось один зробив іншому велике зло. Ображений чоловік, прагнучи помститися, вирушив до мудреця за порадою. Що ж мудрець йому запропонував? Відповісти зловмиснику добром. Сусід послухався, а у відповідь знову був “нагороджений” злом. Мудрець і тут порадив не шкодувати добра. Сусід ще раз послухався, віддячив добром. Але через деякий час у відповідь отримав зло. Сусід прийшов до мудреця і той знову порадив йому віддячити добром. “Але я вже стомився віддячувати йому добром”, – заперечив сусід. “Якщо зловмисник не стомився від зла, то чому ти стомився від добра?” – відповів мудрець.
– Що порадив мудрець чоловікові?
2. Робота в зошиті.
3. Робота з прислів’ями (с. 86).
4. Читання казки “Водні лижі” (с. 86-88).
– Чому найбільше за своєю батьківщиною тужив Сніжок?
– Про що розповів йому дракон?
– Чому між пізнайками і драконом виник конфлікт?
– Кому вдалось залагодити конфлікт? Як?
V. Підсумок уроку.
Сказав мудрець:
– Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай.
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізна від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра!
Любов Забашта
VI. Домашнє завдання (с. 89).
Related posts:
- Уникання конфліктів Розділ 2. ЛЮДИНА СЕРЕД ЛЮДЕЙ & 15. Уникання конфліктів Поміркуй! Чому потрібно уникати конфліктів? Людина – істота колективна і соціальна. Зазвичай все, що ти робиш, так чи інакше пов’язано з перебуванням у колективі. У школі, на вулиці, в магазині, кінотеатрі, спортзалі – всюди нас оточують люди. Якщо не вміти з ними співіснувати, то життя стане […]...
- Соціальних конфліктів концепції Соціальних конфліктів концепції – сукупність ідей, положень, учень різних напрямів, шкіл і течій про причини, умови, сутність і форми конфліктів у сфері соціальних відносин. Загалом соціальний конфлікт означає боротьбу між соціальними суб’єктами, процес розвитку, поглиблення і вирішення суперечностей соціальних відносин і діяльності людей, зумовлених об’єктивними економічними і соціальними законами. Проте таку характеристику соціальних конфліктів, як […]...
- ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ І СТАДІЇ РОЗВИТКУ КОНФЛІКТІВ 3 Психічна і духовна складові здоров’я КОНФЛІКТИ І ЗДОРОВ’Я &21. ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ І СТАДІЇ РОЗВИТКУ КОНФЛІКТІВ Дізнаєшся про причини виникнення конфліктів; основні стадії розвитку конфліктів; як запобігати розпалюванню конфлікту Пригадай Чому виникають конфлікти? Чи можливо жити без конфліктів? Причини виникнення конфліктів Ти вже знаєш, що конфлікт – це зіткнення протилежних інтересів чи поглядів. Конфлікти виникають, […]...
- СПОСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ 3 Психічна і духовна складові здоров’я КОНФЛІКТИ І ЗДОРОВ’Я &22. СПОСОБИ РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ Дізнаєшся про способи розв’язання конфліктних ситуацій, переваги конструктивного розв’язання конфліктів Пригадай Чому важливо керувати емоціями? Ти постійно спілкуєшся з оточуючими. Уміння спілкуватися важливе для розв’язування проблем. Повага до думок і поглядів одне одного ніколи не призведе до конфліктної ситуації. Якщо конфлікт усе-таки […]...
- Теорія конфліктів Політологічний словник Теорія конфліктів – позначення теорій, які намагаються пояснити суспільний процес за допомогою аналітичної категорії конфлікту. Класичною у цьому розумінні є марксистська теорія, яка розділяє класовий конфлікт і класову боротьбу, що з нього виростають, як рушійні сили історичного розвитку. М. Головотий...
- УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ Мета: удосконалювати навички переказувати стисло текст, активно та цілеспрямовано збагачувати і вдосконалювати мовлення учнів, розширювати їх світогляд; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, творчу уяву, допитливість, вміння висловлювати власні думки, почуття; виховувати товариськість, толерантність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Читання легенди ЛЕГЕНДА ПРО ДОБРО І ЗЛО Жили на вулиці двоє сусідів. […]...
- У чому полягають особливості етнополітичних конфліктів? 38 У чому полягають особливості етнополітичних конфліктів? Особливе місце серед внутрішньополітичних конфліктів належить конфліктам етнополітичним, що виникають у разі зіткнення інтересів різних етнічних спільнот. Один з важливих аспектів сучасного розвитку – невпинне розширення міжетнічних контактів. Розвиток комунікацій, зростання мобільності населення, вдосконалення засобів масової інформації – все це розширює сферу взаємодії етносів. Водночас унаслідок глобалізації відбувається […]...
- ЗАПОБІГАННЯ ЕСКАЛАЦІЇ КОНФЛІКТІВ. САМОКОНТРОЛЬ У КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЯХ Розділ 4. Соціальна складова здоров’я ТЕМА 1. СОЦІАЛЬНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ СПІЛКУВАННЯ І ЗДОРОВ’Я КОНФЛІКТИ І ЗДОРОВ’Я §20. ЗАПОБІГАННЯ ЕСКАЛАЦІЇ КОНФЛІКТІВ. САМОКОНТРОЛЬ У КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЯХ Дізнаєшся, як запобігти ескалації конфліктів; про самоконтроль у конфліктних ситуаціях Пригадай Чому важливо керувати емоціями? Запобігання ескалації конфліктів Мабуть, усі згодні, що конфліктів слід уникати. Якщо ж конфліктна ситуація виникла, слід докласти […]...
- ЯК УНИКНУТИ КОНФЛІКТУ? ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ СИТУАЦІЙ МИРНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ З ОДНОЛІТКАМИ Мета: роз’яснити учням правила, що допомагають запобігати конфліктам і мирно розв’язувати їх; навчати мирно розв’язувати конфлікти з однолітками; розвивати вміння аналізувати типові життєві ситуації; виховувати культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Як ви вважаєте, чому вміння слухати є не менш важливим, ніж уміння говорити? – У чому полягають переваги […]...
- ВИДИ І НАСЛІДКИ КОНФЛІКТІВ РОЗДІЛ 4. СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Глава 1. Соціальне благополуччя § 23. ВИДИ І НАСЛІДКИ КОНФЛІКТІВ У цьому параграфі ти: · дізнаєшся, чому між людьми виникають конфлікти; · навчишся розрізняти конфлікти поглядів і конфлікти інтересів; · дізнаєшся про способи розв’язання конфліктів; · потренуєшся розпізнавати конфлікти у щоденному житті. Конфлікти – частина стосунків 1. Об’єднайтесь у пари […]...
- У чому полягає специфіка міжнародних конфліктів? 39 У чому полягає специфіка міжнародних конфліктів? Які особливості технології відвернення їх? Головна особливість міжнародних конфліктів полягає в тому, що основними їх суб’єктами здебільшого є держави. Виокремлюють три типи міжнародних конфліктів: – міждержавні, коли обидві сторони, що протидіють, – держави або їх коаліції; – національно-визвольні війни. У цьому випадку однією зі сторін, що конфліктують, є […]...
- Профілактика конфліктів в організації Профілактика конфліктів в організації – комплекс заходів, спрямованих на попередження й унеможливлення глибоких конфліктів. До таких належать: 1) оптимальний розподіл прав, обов’язків і відповідальності між членами трудового колективу, передусім між керівниками і персоналом; 2) раціональний розподіл обсягів роботи та адекватна оцінка її кількості та якості; 3) встановлення прогресивних форм і систем заробітної плати, які б […]...
- ЩО ТАКЕ КОНФЛІКТИ. ВИДИ І СПОСОБИ ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ. КОНСТРУКТИВНЕ РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ Розділ 4. Соціальна складова здоров’я ТЕМА 1. СОЦІАЛЬНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ СПІЛКУВАННЯ І ЗДОРОВ’Я КОНФЛІКТИ І ЗДОРОВ’Я § 19. ЩО ТАКЕ КОНФЛІКТИ. ВИДИ І СПОСОБИ ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ. КОНСТРУКТИВНЕ РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ Дізнаєшся, що таке конфлікт; чому виникають конфлікти; про конструктивний спосіб розв’язання конфліктів Пригадай Як треба розв’язувати суперечки і непорозуміння? Що таке конфлікти Люди спілкуються завжди: під час […]...
- Чи можна взагалі уникнути політичних конфліктів? 36 Чи можна взагалі уникнути політичних конфліктів? Конфлікт (від лат. conflictus – зіткнення) – певна завершальна ланка механізму розв’язання суперечностей у системі суспільних відносин. Інакше кажучи, конфлікт – це не відхилення від норми, а норма співіснування людей у соціумі, певна форма встановлення і зміни пріоритетів у системі інтересів, потреб, суспільних відносин взагалі. “У світі є […]...
- Захист культурних цінностей в період збройних конфліктів Захист культурних цінностей в період збройних конфліктів – спеціальний вид міжнародно-правового регулювання, що належить до таких понять міжнародного права, як “закони і звичаї війни” та “міжнародне гуманітарне право”. Мета його – прийняття повних взаємоузгоджених обмежень на застосування воюючими сторонами засобів і методів ведення воєнний дій, які зменшують негативні наслідки щодо культурної спадщини народів. Видатна роль […]...
- Концепції соціального конфлікту Концепції соціального конфлікту – соціологічні (в т. ч. економічні) теорії, які досліджують сутність конфлікту, його роль у соціально-економічному розвитку та шляхи вирішення. Більшість науковців (у т. ч. М. Вебер, Т. Веблен, К. Маркс, Г. Спенсер та ін.) розглядали конфлікт як об’єктивно невідворотне явище і стимул соціально-економічного розвитку. Маркс характеризував його як одну з фаз еволюції […]...
- КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ. ДАВАЙТЕ ЖИТИ ДРУЖНО Урок 13. КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ. ДАВАЙТЕ ЖИТИ ДРУЖНО Мета: учити учнів поводитися таким чином, щоб уникати конфліктів, а в разі їх виникнення – вміти їх подолати; розвивати вміння володіти собою; виховувати бажання гідно виходити із конфліктної ситуації. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Учні презентують поради “Якщо ти в класі новачок…”. Потім колективно […]...
- Людські цінності й життєві цілі. Хобі людини Мета. Формувати в учнів поняття про загальнолюдські цінності; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати поважне ставлення до власної особистості. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. Ось і знов дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей закликає, Щоб успішно і добре всіх вчить. II. Перевірка […]...
- КОНФЛІКТ СОЦІАЛЬНИЙ Соціологія короткий енциклопедичний словник КОНФЛІКТ СОЦІАЛЬНИЙ (від лат. conflictus – зіткнення) – зіткнення інтересів різних соціальних груп, окремий випадок прояву соціальних суперечностей, одна з їх форм, що характеризується наявністю вираженого протистояння сусп. сил. Ядром конфлікту може бути проблема, а також усвідомлення носіями конфліктної ситуації (групами, що конфліктують) своїх протилежних інтересів та цілей діяльності. На макрорівні […]...
- Діалог – Пряма мова Словосполучення Пряма мова Діалог Діалог – це пряма мова, що передає розмову двох осіб. Пряма мова, що передає розмову більше ніж двох осіб, називається полілогом. Граматично полілог оформляється так само, як і діалог. Діалог складається з реплік (власне прямої мови – слів, звернених до співрозмовника). Кожна репліка пишеться з нового рядка і починається з тире. […]...
- Міжнародне гуманітарне право Міжнародне гуманітарне право – сукупність конвенції! них і звичаєвих норм міжнародного права, що забезпечують повагу до особи та її недоторканість у період збройних конфліктів, М. г. п. складається з двох галузей міжнародного права: права війни, або права зброй них конфліктів, і прав людини. Право війни поділяється на “право Гааги” (див. Гаазькі конвенції 1899 р. і […]...
- Ескалація Політологічний словник Ескалація – термін, яким позначається розвиток політичного конфлікту вглиб (по вертикалі). Е. передбачає посилення інтенсивності (збільшення кількості і частоти) чи ворожості (поступовий перехід від умовлянь і погроз до інтенсивніших дій аж до застосування збройного насилля) дій сторін одна щодо одної. При Е. конфлікту можливий і паралельний перебіг цих процесів, які лише збільшують інтенсивність […]...
- Культура спілкування. Конфлікти ЛЮДИНА СЕРЕД ЛЮДЕЙ & 12. Культура спілкування. Конфлікти Повтори те, що знаєш Прочитай слова. Добери з них синоніми до слова сваритися. Лаятися, домовлятися, розглядати, сперечатися, цікавитися, конфліктувати, дискутувати, битися, показувати. Поділися своїми думками Як ти розумієш, що таке конфлікт? Я хочу дізнатися Що таке конфлікт? Знайди в словничку (с. 137-140) слова конфлікт, обговорення, дискусія, сварка. […]...
- ЯК ВЛАДНАТИ КОНФЛІКТ РОЗДІЛ 4. СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Глава 1. Соціальне благополуччя § 24. ЯК ВЛАДНАТИ КОНФЛІКТ У цьому параграфі ти: · прочитаєш поради психологів, як правильно діяти у конфліктних ситуаціях; · дізнаєшся, як запобігти розпалюванню конфлікту; · потренуєшся контролювати себе у конфліктних ситуаціях; · обговориш, які життєві навички необхідні для конструктивного розв’язання конфліктів. – У попередньому параграфі […]...
- Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 20 . Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати навички та знання, набуті під час вивчення теми. Тип уроку: урок узагальнення вивченого. Форма проведення уроку: бліцопитування. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Учитель. […]...
- Позитивні риси людини Мета. Формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їх особливості; учити дітей виховувати в собі позитивні риси характеру і вміння стримувати негативні; сприяти пізнанню себе, своїх внутрішніх характеристик; виховувати бажання самовдосконалюватись. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстрації. Зміст уроку I. Організація класу. Пролунав уже дзвінок – Нас покликав на […]...
- Конфлікти у сфері державного управління Державне управління Конфлікти у сфері державного управління. Об’єкт конфліктів у сфері державного управління – розпорядження владою, К. с. д. у. мають системний характер і являють собою форму взаємодії державно-політичних інститутів, організацій і осіб, що здійснюють владу в межах певної державної системи. Сферу державного управління можна розглядати як складну систему, яка містить у собі низку протиріч. […]...
- КОНФЛІКТ Культурологічний словник КОНФЛІКТ (лат. зіткнення) – несумісність дій та цілей агентів взаємодії....
- Дарендорф Ральф Густав Політологічний словник Дарендорф Ральф Густав (нар. 1927) – німецький соціолог та політичний діяч. У своїх працях “Клас та класовий конфлікт в індустріальному суспільстві” (1957) та “Клас і свобода” (1972) автор аналізував суспільство з позицій розроблених ним теорії конфлікту та теорії соціальної стратифікації. У своїй концепції Д. відійшов від вчення К. Маркса про класовий антагонізм, що […]...
- ПЛЮРАЛІЗМ Культурологічний словник ПЛЮРАЛІЗМ (від лат. pluralis – множинний) – світоглядна позиція, яка утверджує множинність інтересів, різновидів буття, ідей, поглядів, які не зводяться до чогось одного і є незалежними одне від одного. Сутність плюралізму полягає у визнанні ним протиріч як джерела соціального прогресу, стимулювання багатоманітності суспільного життя із супровідними йому явищами опозиції, конфліктів, конкурентності. Розв’язання цих […]...
- Мова українська Урок 52. Мова українська – мова солов’їна РІДНА МОВА Сію дитині в серденько ласку. Сійся, родися, ніжне “Будь ласка”, Вдячне “Спасибі”, “Вибач” тремтливе – Слово у серці, як зернятко в ниві. “Доброго ранку”, “Світлої днини!” – Щедро даруй ти людям, дитино. Мова барвиста, мова багата, Рідна і тепла, як батьківська хата. Варвара Гринько – Назви […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ПТАШКА КРАСНА ПІР’ЯМ, А ЛЮДИНА Мета: закріплювати навички правильно будувати текст-міркування, вчити розкривати абстрактно-загальні поняття; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пам’ять, мислення, вміння логічно й послідовно викладати думки на папері, словесно передавати свої почуття й переживання; виховувати людяність, гуманізм у стосунках, великодушність та самопожертву, скромність, бережливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Слухання аудіозапису […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ “ДІЄСЛОВО” § 17. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ “ДІЄСЛОВО” Вправа 162 I. Стиль: художній. Тип: розповідь. Тема тексту: тато. Хлопчик про свого тата розповідає з повагою та здивуванням. Вистачило б (с. р.). Зробив би (ч. р.), зробила б (ж. р.), зробило б (с. р.). Вправа 163 I. 1. Він же переводить громадські гроші ні за що, ні […]...
- ТВІР НА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНУ ТЕМУ УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Урок 7. ТВІР НА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНУ ТЕМУ 305. Мікрофон. Які морально-етичні проблеми, на ваш погляд, сьогодні є надзвичайно гострими? Чи турбують вони сучасну молодь? 306.1. Пригадайте, що таке мораль, етика. Запропонуйте кілька морально-етичних тем. II. Прочитайте текст. Визначте його основну думку. Поділіться своїми міркуваннями щодо змісту прочитаного. ЛЮБОВ З ДИТИНСТВА Любов виростає […]...
- МОРАЛЬНІСТЬ Культурологічний словник МОРАЛЬНІСТЬ – 1) Етичне поняття, яке в широкому розумінні є синонімом моралі. 2) Характеристика особливого виду практичної діяльності людей, що мотивуються моральними ідеалами, переконаннями, нормами та принципами. Розрізняючи ці поняття, Г. В. Ф. Гегель визначав мораль як сферу суб’єктивних уявлень людини про добро і зло та інші етичні цінності, мотиви поведінки, цілі і […]...
- Вплив стосунків людей на їхнє здоров’я. Конфлікти ПСИХІЧНА І ДУХОВНА СКЛАДОВІ ЗДОРОВ’Я Тема 9 КОНФЛІКТИ І ЗДОРОВ’Я Урок 27 Вплив стосунків людей на їхнє здоров’я. Конфлікти На цьому уроці ви дізнаєтесь: – про причини конфліктів; – про вплив конфліктів на здоров’я людини. Пригадайте Що таке позитивне та негативне спілкування? Протягом життя людина переживає тривоги й радощі, розпачі й насолоди, кохання та ненависть. […]...
- ОРІЄНТОВНИЙ КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН № Тема Сторінка Дата 1. Неповторність кожної людини 4 2. Життя людини – найбільша цінність 6 3. Людське “Я” 7 4. Великі вчені. Великі відкриття 9 5. Великі винахідники. Великі винаходи 11 6. Досягнення людства. Культура. Спорт 13 7. Можливості людей в досягненні успіху 14 8. Контрольна робота. Складання порад “Як досягти успіху” 16 9. […]...
- Культура спілкування. Давайте жити дружно ЛЮДИНА СЕРЕД ЛЮДЕЙ & 13. Культура спілкування. Давайте жити дружно Повтори те, що знаєш Що таке конфлікт? До чого можуть призвести конфлікти? Що таке мирилки? Які мирилки ти знаєш? Поділися своїми думками Як ти розумієш вислів “У спорі народжується істина”? Чи доводилось тобі брати участь у спорі? Чим він закінчився? Прочитай вірш Анатолія Костецького. Яким […]...
- Чи потрібна людині держава? Мета. Охарактеризувати суть взаємовідносин людини і держави, особливості взаємовідносин особи і держави; виховувати повагу до особи та суспільства, самостійність. Обладнання. Картки для роботи в групі, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. III. Вивчення нового матеріалу. 1. Актуалізація опорних знань. – Що таке, на вашу думку, держава? – Які держави […]...
- Стагнація політична Політологічний словник Стагнація політична (від лат. stagnum – стояча вода) – явища застою, згортання перетворень, розпаду політичних інститутів, структур політичного життя, що означають припинення політичного розвитку, політичний регрес або крах політичної системи суспільства загалом. Стагнацію політичну спричиняють прорахунки органів державної влади, неефективність стабілізаційних механізмів політичної системи. Як правило, С. п. починається не у політичній, а […]...