Виготовлення листівки до свята 8 Березня
УРОК 22. Виготовлення листівки до свята 8 Березня
Мета: продовжити знайомити дітей з різними видами листівок; навчити дітей виготовляти подарунки власними руками; розвивати мовлення учнів через спостереження за приходом весни і відтворення власних вражень; збагачувати активний словниковий запас; розвивати естетичний смак та художнє мислення учнів; виховувати шанобливе ставлення до мам, бабусь, уміння виявляти увагу до близьких.
Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, пензлик.
ХІД УРОКУ
I. Організація уроку
Завітала до
Розкажу вам цікаву новинку,
Поведу вас в чарівну науку.
Тільки слухайте, будь ласка,
Щоб робота в нас кипіла,
Працювати будем як?
(Швидко! Дружно! Вміло!)
С. Ходій
II. Актуалізація опорних знань
1. Інсценізація
Чути, що хтось плаче.
– Це ти, маленький? Чого сльози ллєш дрібненькі?
ПРОЛІСОК (хлопчик, у якого на голові шапочка квітки)
– Тепла хочу, сонечка! Скільки ж можна спати під снігом? Допоможіть мені та іншим квітам і травам!
“Веснонько, любая, часу не гай,
Якнайскоріше прилинь у наш гай.
Вже ми без тебе похмурі й пісні,
Змерзли на холоді
Ти не барися, явися на лист…” –
Пише із бруньки березовий лист.
Пишуть з барлоги ведмеді бурі:
“Вже нам обрид зимовий цей убір.
Хочемо вийти з барлога на бір,
Хочемо вийти з барлоги у гай…”
С. Павленко
– Діти, допоможемо весні скоріше прийти?
2. Проблемне питання
– Діти, як ви думаєте, із чого починається весна? (Сніг починає танути, сонечко пригріває).
Учень. Весна починається з пахощів. Одного разу, ідучи до школи, я відчув дивні, незвичні пахощі. Дихається легко, і тоді помічаєш, що й справді сніг починає танути, стає тепліше, сонечко пригріває, пташки починають співати.
– Саме так приходить весна. То яка ж весна? Хай кожен прикріпить слово до квіток.
На дошці квіти, на квіточках прикріплюється слово, з квіток складається вінок весні.
(Барвиста, різноколірна, яскрава, святкова…)
– Якого кольору весняне небо?
– Коли його називають усміхненим?
На дошці з кольорового паперу прикріплено хмаринки. На хмаринки прикріплюють заздалегідь написані слова: чисте, вмите, прозоре, ясне, лагідне…
– Погляньте, як яскраво світить сонечко. Із чим його можна порівняти? (3 рожевим клубочком, сонячним зайчиком, вогняною кулею).
3. Декламування вірша
Якось я спитала у весни:
– Ти чому приходиш, поясни?
І весна мені сказала прямо:
– Поспішаю я на свято Мами.
Поспішають квіти проростати,
Поспішають журавлі вертати,
Поспішає сонечко теплішать,
Поспішають дітки розумнішать.
В Африці далекій, пам’ятаю,
Говорив мені премудрий слон,
Що якби на світі мам не стало,
То й Весни б на світі не було!
Ще сказав: “Ви помічали, може, –
Кожна Мама із Весною схожа!” –
І відкрив він мені таємницю,
Що Весна із Мамою – сестриці.
І. Жиленко
– За що ви любите свою матусю?
Фізкультхвилинка
В ясному голубому небі яскраво світить сонечко. (Діти показують, як воно світить).
Підставте своє личко сонячному промінчику.
Раптом вдарив грім (діти плескають у долоні)
І пішов дощ (барабанять пальчиками).
Дощик стихає, стихає, а діти продовжують роботу на уроці.
4. Складання асоціативного куща
– Діти, що ви відчуваєте, коли згадуєте маму?
– Чому ви називаєте маму сонечком? (Бо мама така, як сонечко. Добра й лагідна).
– Діти, складіть прислів’я про сонечко і маму з розсипаних слів.
Тепло сонці а добре матері біля На
(На сонці тепло, а біля матері добре).
III. Оголошення теми та завдань уроку.
– На сьогоднішньому уроці ми з вами докладемо всіх зусиль, щоб до нас прийшла справжня весна, згадаємо людину, яка з весною сестриця, а також виготовимо для цієї людини подарунок.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителя
2. Робота з підручником (с. 57-63)
– Що може бути подарунком для мами? (Квіти, гарна поведінка, чуйність, відмінна оцінка, подарунок, виготовлений власноруч).
– Отже, листівка буде чудовим дарунком для мами.
3. Повторення правил безпечної праці під час роботи з ножицями (форзац підручника)
Фізкультхвилинка
V. Демонстрування та аналіз зразка
Пояснення послідовності виконання роботи
VI. Практична робота за посібником “А. В. Бровченко. Альбом з трудового навчання. 4 клас” (с. 38-40)
Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Учитель за потреби надає допомогу.
VII. Підписування листівки до 8 Березня
– Діти! Які ви знаєте синоніми до слова “мама”? (Матінка, матусенька, ненька, неня).
На листівках завжди пишуть вітання для того, кому ця листівка. (Поетапно записуємо вітання на листівках).
Дорога матусю! Люба ненько! Матусю рідненька!
А далі що робимо? (Вітаємо матусю).
Вітаємо тебе зі святом. (Записуємо).
– Що ж після цього роблять у вітальних листівках? (Пишуть побажання).
– І обов’язково треба написати, від кого цей лист. І від мене побажання, діти, вашим матусям і бабусям.
Нехай ваші літа не так швидко минають,
Нехай ваші руки втоми не знають,
Нехай ваше серце бадьоро б’ється,
Нехай вам щасливо і добре живеться.
Нехай вам завжди сонечко сяє,
А горе до хати дороги не знає.
– Діти, пройдуть роки, ви виростете, станете дорослими, у вас у кожного будуть діти, але найдорожчою завжди залишиться мама.
VIII. Підсумок уроку
1. Виставка та оцінювання робіт
Учень, який виконує роль проліска, декламує вірш.
Веснонька пильно чита кожен лист,
Й от на березі проклюнувся лист,
Щезли в проваллі завії та бурі,
Вийшли на сонце ведмедики бурі,
Щезли обличчя похмурі й пісні…
Друже, ти теж ані хвильки не гай:
Це ж бо тобі усміхається гай!
С. Павленко
2. Прибирання робочого місця
Додаток
БІЛЯ КОГО НАЙТЕПЛІШЕ?
– Біля сонця, – шепче поле
І стернею небо коле.
Гріє лапки журавлів,
Вигляда сімох вітрів.
– Біля мами, – кажуть діти.
М. Людкевич
Загадки.
Блакитний платок,
Рожевий клубок,
По платку катається,
Людям усміхається. (Небо і сонце)
Прокинувсь і відразу
До сонечка біжить.
Стрибає по камінчиках,
Хлюпоче і дзюрчить. (Струмок)