ВИГОТОВЛЕННЯ РОСЛИН У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ. КОМПОЗИЦІЯ “ГІЛКА КАЛИНИ”
Мета: поглиблювати знання учнів щодо складання декоративних композицій; удосконалювати навички виконання аплікацій у техніці квілінг; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність під час роботи; збагачувати духовний світ учнів.
Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет, ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці
А знання мерщій хапати –
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні на уроці ми продовжимо вчитися працювати у техніці квілінг, а саме – виготовляти різноманітні рослинні композиції з елементів, що ми вивчили минулого уроку.
2. Вступна бесіда
– Кожна пора року, наче талановита художниця, розмальовує кущі, дерева, квіти, все навкруги. Кожної пори можна
Мультимедійна презентація із зимовими краєвидами
Звучить аудіозапис п’єс зимового циклу П. І. Чайковського з альбому “Пори року”. Учитель читає оповідання Є. Антонюка “Зима”.
ЗИМА
Ось і новорічне свято минуло. Тепер січень усюди господар. І чепурний, нівроку йому. Так усе довкола повибілював, та повимережував, та блискітками всипав, аж очі тобі відбирає.
А на норов суворий. Як пройшов уночі понад водою, стукнув ціпком – річки враз кригою скувало, і ставочки, й озерця. Риба вглиб зимувати пішла – принишкла, ніхто й не ворухнеться. Жаби під корчі позабивалися – завмерли. Комашня поснула. І все довкола примовкло, принишкло…
Білий прибраний, чистий стоїть ліс. І теж тихий, не такий, як улітку. Дехто каже, нібито він завмер од утіхи, що такий став гарний. А тільки хто те знає? От якби спитати у старого мовчазного дуба, що пригрів у своєму дуплі маленьку білку. Чи в гінкого граба, що колише й колише просто неба порожнє пташине гніздечко. Чи й так у кожнісінького деревця з цілого лісу, що навесні та влітку було зеленим і співучим. Може, ліс думає глибоку думку, де то тепер його пташки співучі, чи всі вони щасливо дісталися вирію і чи так живеться їм на чужині, як було вдома?..
– Яка рослина із червоними ягідками є символом України? (Калина)
– За допомогою техніки квілінг ми сьогодні виготовимо гілочку калини.
– Згадаймо, що таке квілінг? (Відповіді учнів.)
Фізкультхвилинка
Сніг-сніжок (“ловлять” сніг)
Засипав моріжок, (присідають)
Прибігли ми погратися (біг на місці)
У поле й на лужок (кружляють).
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація. Повторення основних форм квілінгу (див. урок 17)
Робота за підручником (с. 61)
– Використовуючи форму “око” та “спіраль”, створіть композицію “Гілка калини”.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які чудові грона калини прикрасили наш клас!
– Чия композиція вам сподобалася найбільше?
Related posts:
- ВИГОТОВЛЕННЯ ТВАРИН У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ. КОМПОЗИЦІЯ “ПАВИЧ” Мета: вдосконалювати навички роботи в техніці квілінг; навчити виготовляти фігурку павича; розвивати творчі здібності учнів, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу. Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, любі діти, […]...
- КВІЛІНГ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТЕХНІКУ КВІЛІНГ. ОСНОВНІ ПРИЙОМИ РОБОТИ ТА ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ КВІЛІНГ. НОВОРІЧНА ПРИКРАСА “ЗИМОВА КВІТКА” Мета: навчити учнів працювати у техніці квілінг, виготовляти вироби з паперу; поглиблювати розуміння поняття “композиція”; розвивати творчість, уяву, фантазію, почуття прекрасного; виховувати естетичний смак, любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; прищеплювати навички охайного виконання виробу. Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка. […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ІЗ ПЛАСТИЛІНУ ОБ’ЄМНИХ СЮЖЕТНИХ КОМПОЗИЦІЙ. ЛІПЛЕННЯ ТВАРИН. КОМПОЗИЦІЯ “КІШКИ Мета: ознайомити учнів з гончарною іграшкою; навчати виготовляти фігурки тварин з пластиліну; закріплювати навички роботи з пластиліном; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю. Обладнання: пластилін; стеки; дощечки для пластиліну; зразки виробів; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Встаньте, діти, всі рівненько, […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ СЕРВЕТОК У ТЕХНІЦІ ВИТИНАНКИ. ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. АЖУРНІ ВІЗЕРУНКИ У КВАДРАТІ, КРУЗІ Мета: вдосконалювати навички роботи з папером; навчати учнів аналізувати форму, виявляти ознаки гармонічної єдності форми та декору; розширювати знання про побудову симетричних композицій; розвивати оригінальність мислення, фантазію під час створення декоративних композицій, спостережливість; прищеплювати художній смак; виховувати зацікавленість українським декоративно-прикладним мистецтвом, повагу до історії і традицій нашого народу. Обладнання: кольоровий папір; картон; ножиці; клей; вироби […]...
- Виготовлення тарілочки в техніці пап’є-маше УРОК 34. Виготовлення тарілочки в техніці пап’є-маше Мета: учити урізноманітнювати дизайн костюма саморобками; продовжувати роботу над видами декоративно-ужиткового мистецтва; ознайомити учнів зі способами виготовлення виробів у техніці пап’є – маше; удосконалювати вміння працювати з папером; розвивати фантазію, творчі здібності, образне мислення; виховувати акуратність, економність, культуру праці. Обладнання: основа тарілочки, папір, ножиці, клей, пензлик, олія або […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК У ТЕХНІЦІ ВИТИНАНКИ. ВИТИНАНКА “ДЕРЕВО ЖИТТЯ” Мета: продовжити ознайомлення учнів з витинанками як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність під час роботи, терпіння, відчуття прекрасного. Обладнання: різнокольоровий папір; ножиці; клей; ілюстрації із зображенням витинанок; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання 2. Перевірка готовності до уроку 3. Упорядкування робочих місць II. […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ, ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОРОБОК. ВИГОТОВЛЕННЯ ПІДСТАВКИ ДЛЯ РУЧОК ТА ОЛІВЦІВ. “КОТИК” Мета: навчати учнів виготовляли побутові речі за допомогою коробки; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до рідного краю, бажання працювати в колективі, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: паперова коробка середнього розміру з-під соку; кольоровий папір та картон; клей; ножиці; зразки […]...
- Конструювання побутових виробів у техніці лозоплетіння. Виготовлення кошика УРОК 34 Тема. Конструювання побутових виробів у техніці лозоплетіння. Виготовлення кошика Мета: навчити учнів виготовляти вироби з лози способом плетіння; сприяти утворенню в учнів спеціальних навичок та вмінь, цілісності сприйняття; удосконалювати координацію рухів; розвивати мислення, увагу; виховувати характер, уміння контролювати свою діяльність. Обладнання: прутики лози, брусочки, в яких є отвори діаметром 5 мм на відстані […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ ЗІ СМУЖОК ПАПЕРУ НА ОСНОВІ ТЕХНІКИ КВІЛІНГ. “ВЕСЕЛКАРИК” Урок 8. КОНСТРУЮВАННЯ ЗІ СМУЖОК ПАПЕРУ НА ОСНОВІ ТЕХНІКИ КВІЛІНГ. “ВЕСЕЛКАРИК” Мета: продовжити вчити учнів виготовляти вироби з паперу; поглиблювати розуміння композиції; розвивати творчість, уяву, фантазію, почуття прекрасного; виховувати естетичний смак, любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; прищеплювати навички охайного виконання виробу. Обладнання: кольоровий папір, клей ПВА, лінійка, ножиці, зразки готових робіт, […]...
- ШТУЧНІ КВІТИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ КЕТЯГ КАЛИНИ (тиснення фольги) Урок 14. ШТУЧНІ КВІТИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ КЕТЯГ КАЛИНИ (тиснення фольги) Мета: навчити учнів виготовляти штучні квіти методом тиснення фольги; розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук; виховувати позитивні емоції і почуття у процесі пізнавальної діяльності. Обладнання: папір, аркуш фольги, цупка тканина, копіювальний папір, картон, простий олівець, ножиці, зразки композицій. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання […]...
- НЕ МАЄ УКРАЇНИ БЕЗ КАЛИНИ У ЄДНОСТІ СПІВОЧИХ ГОЛОСІВ НЕ МАЄ УКРАЇНИ БЕЗ КАЛИНИ Музика М. Ведмедері, слова Г. Клок 1. Немає України без калини, Як і нема без пісні солов’я. А ми – народ, Зернина від зернини, В біді і щасті – ми одна сім’я. 2. Немає України без тополі, Як і нема без сонця сяйва дня. Ти без […]...
- Інструменти для квілінгу Паперові квілінг-квітки cхожі всі на петриківки У цьому розділі ти – зануришся у світ квілінгу – мистецтва створення композицій зі скручених смужок паперу – удосконалиш навички з техніки ори гамі КВІЛІНГ Художня техніка квілінг означає папероскручування. Квілінг, від англійського слова quill (пташине перо), – це мистецтво виготовлення плоских або об’ємних композицій зі скручених у спіральки […]...
- Техніка виконання квілінгу Паперові квілінг-квітки cхожі всі на петриківки КВІЛІНГ Техніка виконання квілінгу Техніка виконання квілінгу дуже проста: смужка паперу закручується в спіраль. Для закручування смужки використовується спеціальна дерев’яна паличка з прорізами, зручна для захоплення паперу. Край смужки вставляється у проріз палички, вказівний палець однієї руки ставиться зверху на торець палички, а великий палець підтримує смужку знизу. Повертаючи […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ГОЛУБ” Мета: вдосконалювати в учнів навички роботи в техніці оригамі; навчити виготовляти фігуру пташки; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу. Обладнання: набір кольорового паперу для оригамі; ножиці; ілюстрації із зображенням голуба; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не […]...
- ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ. КОНТУРНЕ ТОРЦЮВАННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва – об’ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання; розвивати творчу уяву, оригінальність мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: гофрований кольоровий папір або кольорові серветки; простий олівець; дерев’яні палички або стержень від ручки; картон; клей; ножиці; малюнки та зразки мозаїки; мультимедійна дошка. […]...
- МОЗАЇКА З ПРИРОДНИХ ТА ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. МОЗАЇКА НА ПЛАСТИЛІНІ. РЕЛЬЄФНЕ ЗОБРАЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ФОРМ. ОРНАМЕНТАЛЬНА КОМПОЗИЦІЯ В КОЛІ Мета: поглибити знання учнів про мозаїку; вдосконалювати навички роботи з природними матеріалами; продовжити ознайомлення з орнаментом; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику пальців рук, охайність; формувати естетичні почуття, смак; виховувати дбайливе ставлення до матеріалів, стимулювати творчий потенціал учнів та любов до близьких. Обладнання: комп’ютерний диск, пластилін, насіння соняшника, гарбуза, сухий горох, бісер, паєтки, маленькі […]...
- ПЛЕТІННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШКИ. “ВОСЬМИНІЖОК” Урок 27. ПЛЕТІННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ ІГРАШКИ. “ВОСЬМИНІЖОК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчати виготовлення декоративних прикрас за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: нитки для плетіння та в’язання, целофановий пакет, тасьма, кольоровий папір, зразки виробів, мультимедійна […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Урок 18. ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Мета: удосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції зі штучних квітів; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; учити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність, любов до природи. Обладнання: паперова таріль, гофрований папір, паперові серветки жовтого кольору, олівець, ножиці, клей ПВА, […]...
- ПРОЕКТ “МАЙСТЕРНЯ ДІДА МОРОЗА”. ВИГОТОВЛЕННЯ ЯЛИНКОВИХ ІГРАШОК З НИТОК Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчити виготовляти декоративні прикраси за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: котушка ниток; склянка чи коробка; велика голка у гольнику; ножиці; баночка з клеєм у пластмасовому флакончику; невелика за розміром […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ІЗ ДРОТУ. ПРИЙОМИ РОБОТИ. БЕЗПЕКА ПРАЦІ. “ДРОТЯНЕ ДЕРЕВО” Мета: ознайомити учнів з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом, прийомами безпечної роботи із ним; розвивати дрібну моторику пальців рук, уважність, посидючість; виховувати любов до праці. Обладнання: м’який дріт; стержень кулькової ручки; круглогубці; плоскогубці; гострогубці; дощечка; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, шановні діти! Як без […]...
- ПРОЕКТ “ПОДАРУНКИ ДО ВЕСНЯНИХ СВЯТ”. АПЛІКАЦІЯ З ВІДРІЗКІВ НИТОК. ВИГОТОВЛЕННЯ СВЯТКОВОЇ ЛИСТІВКИ Мета: ознайомити учнів із технікою виготовлення аплікації з ниток; розширити уявлення про застосування ниток; закріпити знання про види ниток та їх призначення; навчити виготовляти вітальну листівку, оздоблену аплікацією з ниток; розвивати творчі здібності, увагу, окомір, художній смак; виховувати акуратність, старанність. Обладнання: демонстраційний матеріал – зразки вітальних листівок; оздоблених аплікацією з ниток; кольоровий картон; нитки муліне; […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. ІГРАШКА НА ОСНОВІ ЦИЛІНДРА АБО КОНУСА Мета: навчити учнів виготовляти об’ємні іграшки на основі циліндра або конуса; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: картонний циліндр; кольоровий папір та картон; фарби; пензлі; склянка для води; клей; ножиці; зразки виробів; мультимедійна […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Урок 15. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Мета: вдосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, зразки композицій, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР З ДРОТУ. “КВІТКОВА ГАЛЯВИНА” Урок 34. ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР З ДРОТУ. “КВІТКОВА ГАЛЯВИНА” Мета: вдосконалювати навички роботи з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом; згадати прийоми безпечної роботи з дротом; розвивати дрібну моторику пальців, уважність, посидючість; виховувати любов до праці. Обладнання: м’який дріт, стержень кулькової ручки, круглогубці, плоскогубці, гострогубці, дощечка, різнокольорові нитки, пластилін, ножиці, мультимедійна […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ІЗ ДРОТУ. “КВІТКОВА ГАЛЯВИНА З МЕТЕЛИКАМИ” Мета: вдосконалювати навички роботи з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом, прийомами безпечної роботи із ним; розвивати дрібну моторику пальців рук, уважність, посидючість; виховувати любов до праці. Обладнання: м’який дріт; стержень кулькової ручки; круглогубці; плоскогубці; гострогубці; дощечка; різнокольорові нитки; пластилін; ножиці; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Доброго […]...
- Штучні квіти. Композиція “Троянди” УРОК 8. Штучні квіти. Композиція “Троянди” Мета: ознайомити учнів з поняттям “фітодизайн”; навчити виготовляти штучні квіти з паперу; удосконалювати навички роботи із шаблоном; поглиблювати навички безпечної роботи ножицями; розвивати уяву, творчість, естетичні смаки; виховувати любов до природи. Обладнання: кольоровий папір, олівець, ножиці, клей, пензлик. ХІД УРОКУ І. Організація уроку Психологічне налаштування Сьогодні день веселий, як […]...
- ОБ’ЄМНІ ІГРАШКИ З ТКАНИНИ. ВИГОТОВЛЕННЯ М’ЯКОЇ ІГРАШКИ “КОТИК” Урок 30. ОБ’ЄМНІ ІГРАШКИ З ТКАНИНИ. ВИГОТОВЛЕННЯ М’ЯКОЇ ІГРАШКИ “КОТИК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи із тканиною та нитками; навчити виготовляти іграшки із тканини; вдосконалювати прийоми роботи з ножицями, клеєм та нитками; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці. Обладнання: тканина, голка, нитки, гудзики, вата або синтепон, шаблони, […]...
- Квіткова композиція УРОК 17. Квіткова композиція Мета: учити розмічати й вирізувати з картону, паперу, тканини потрібні деталі композиції, економно використовуючи матеріали; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: тканина, нитки, фетр, аркуш кольорового картону чи цупкого паперу, ножиці, клей, пензлик. ХІД УРОКУ I. Організація класу – Діти, я вас прошу, заплющіть оченята. […]...
- Узагальнювальна практична робота. Колективна виставка-композиція “Моя вулиця” УРОК 27 Тема. Узагальнювальна практична робота. Колективна виставка-композиція “Моя вулиця” Мета: перевірити набуті знання з теми “Людина і техніка”; створити виставку-композицію ” Моя вулиця “; розвивати творчу уяву, фантазію, охайність, уміння працювати з різними інструментами і матеріалами; виховувати любов до рідного села (міста), повагу до його мешканців, патріотизм. Обладнання: вироби, виготовлені протягом вивчення розділу; кольоровий […]...
- ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТЕХНІКУ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИТИНАНОК. СИЛУЕТНА ВИТИНАНКА “АЖУРНИЙ МЕТЕЛИК” Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними видами листівок, з витинанками як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність під час роботи, терпіння, відчуття прекрасного. Обладнання: зразки виробів; кольоровий картон; білий папір; ножиці; лінійка; клей; простий олівець; різні види листівок; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання […]...
- ОРИГАМІ. ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ПТАШИНА РОДИНА” Мета: продовжити вивчення основ техніки оригамі, закріпити вміння учнів складати папір та створювати композиції; вдосконалювати навички роботи з папером, дрібну моторику рук; виховувати позитивні емоції і почуття у процесі пізнавальної діяльності. Обладнання: кольоровий папір (бажано кольоровий з обох сторін); ножиці; простий олівець; клей; фломастери; зразки композицій; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання […]...
- Симетричне вирізування. Витинанки. Виготовлення сніжинок УРОК 18 Тема. Симетричне вирізування. Витинанки. Виготовлення сніжинок Мета: закріплювати вміння працювати з папером; удосконалювати навички конструювання; розвивати уяву, охайність, самостійність; виховувати інтерес до зимових розваг, а також працьовитість, взаємодопомогу. Обладнання: папір, ножиці, клей, зразки сніжинок. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1. Перевірка готовності до уроку. 2. Привітання. 3. Упорядкування робочих місць. ІІ. Новий матеріал […]...
- Виготовлення подушечки для голок УРОК 13 Тема. Виготовлення подушечки для голок Мета: вдосконалювати вміння роботи з тканиною, нитками; закріплювати вивчені шви “уперед голку”, “підшивний”; розвивати навички роботи з голкою, творче мислення, уяву; виховувати інтерес до уроку, любов до праці, естетичні почуття, охайність, самостійність. Обладнання: тканина червоного та чорного кольорів, нитки, ножиці, наперсток, голки, малюнки із зображенням комах. ХІД УРОКУ […]...
- Виготовлення новорічної прикраси з бісеру. “Рибка” УРОК 15. Виготовлення новорічної прикраси з бісеру. “Рибка” Мета: ознайомити учнів з процесом виготовлення ялинкових прикрас із бісеру; розвивати уяву, фантазію; виховувати працелюбність, акуратність. Обладнання: бісер, дріт, ножиці. ХІД УРОКУ І. Організація уроку – Я вітаю вас у нашому затишному класі. Подивіться на мене, на друзів, погляньте вліво, вправо, поверніться й один одному всміхніться. А […]...
- КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Урок 5. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПЕРОВОЇ МОДЕЛІ З РУХОМИМИ ДЕТАЛЯМИ “ВЕСЕЛИЙ КЛОУН-АКРОБАТ” Мета: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок роботи з картоном, виготовлення з нього виробів; ознайомити з поняттями “конструювання” та “модель”; розвивати фантазію, творчі здібності, наполегливість. Обладнання: демонстраційний матеріал – технологічна карта виготовлення паперової моделі, кольоровий картон, м’який […]...
- ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ СКУЛЬПТУРИ. РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ. ВИРОБИ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З РЕЛЬЄФОМ ТА БАРЕЛЬЄФОМ. ВИГОТОВЛЕННЯ БАРЕЛЬЄФА “МОРСЬКІ МЕШКАНЦІ” Мета: формувати в учнів основні поняття про об’єм, пластику, форму, фактуру; ознайомити з видами скульптури; розширити знання про рельєф; формувати навички роботи з пластиліном; удосконалювати техніку роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику пальців рук, творчі здібності; виховувати акуратність у процесі роботи з матеріалами, дбайливе ставлення до роботи. Обладнання: пластилін; стеки; дощечки для пластиліну; зразки виробів; […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТКИ З ТОНКОЇ ФОЛЬГИ Урок 16. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. КВІТКИ З ТОНКОЇ ФОЛЬГИ Мета: ознайомити учнів з історією виготовлення штучних квітів; навчити виготовляти штучні квіти з фольги або паперу нескладними засобами; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність у роботі, працьовитість, любов до навколишнього середовища. Обладнання: фольга, двосторонній кольоровий папір, ножиці, клей ПВА, м’який дріт, ножиці, нитки, […]...
- Виготовлення моделі ракети УРОК 23 Тема. Виготовлення моделі ракети Мета: познайомити учнів з історією ракетної техніки, складовими частинами ракети та їх назвами; збагачувати трудовий досвід учнів; розвивати навички конструювання; вчити використовувати у своїй роботі різні матеріали та інструменти, за графічним зображенням деталей виготовляти частини моделі; виховувати естетичні почуття. Обладнання: папір, олівці, лінійка, циркуль, ножиці, клей, пензлик, кросворд, словникові […]...
- САМООБСЛУГОВУВАННЯ. ОДЯГ І ВЗУТТЯ. ОЗДОБЛЕННЯ ОДЯГУ ТА ВЗУТТЯ. ВИШИВКА. СЕРВЕТКА З БАХРОМОЮ. ВИГОТОВЛЕННЯ МЕРЕЖКИ Мета: продовжити ознайомлення учнів з видами оздоблення одягу, українською вишивкою, видами вишивки; навчити виготовляти мережку; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять; розширювати світогляд; навчати працювати самостійно; виховувати інтерес до народних традицій та творчості, культури українського народу, до уроків трудового навчання. Обладнання: зразки вишивки; мережок; лляна тканина з чітким переплетінням; голка; біла нитка муліне; таблиці-схеми; мультимедійна дошка. Хід […]...
- Поєднання об’ємних просторових форм (призми, куба, паралелепіпеда) у будівлях східної архітектури. Виготовлення макету фортеці УРОК 32 Тема. Поєднання об’ємних просторових форм (призми, куба, паралелепіпеда) у будівлях східної архітектури. Виготовлення макету фортеці Мета: учити дітей поєднувати об’ємні просторові форми різних геометричних фігур у будівлях східної архітектури; розвивати інтерес, фантазію; виховувати почуття колективізму, задоволення від праці. Обладнання: кольоровий папір, картон, клей, ножиці, пластмасові пляшки з-під напоїв. ХІД УРОКУ I. Організація учнів […]...