ВИГОТОВЛЕННЯ ТА РЕМОНТ ТРАМВАЇВ І ТРОЛЕЙБУСІВ

Загальний курс транспорту

РОЗДІЛ 8 ВИДИ ТРАНСПОРТУ ТА ЙОГО ОСОБЛИВОСТІ В ЄДИНІЙ СИСТЕМІ МІСТА

8.3. ВИГОТОВЛЕННЯ ТА РЕМОНТ ТРАМВАЇВ І ТРОЛЕЙБУСІВ

Досвід ряду країн Європи свідчить, що термін використання трамвайних вагонів, за умови проведення необхідних ремонтно-відновлювальних робіт, може становити 30-35 років.

Їх виготовлення, ремонт і модернізацію можна якісно проводити на виробничих площах комунальних підприємств, наприклад, КП “Київ-пастранс” із залученням потенціалу промислових підприємств України.

Зважаючи

на технічний стан, рухомий склад поділено на придатний для відновлення і такий, що утримується в робочому стані до списання. Ремонтопридатність визначається залишковим ресурсом кузовів, тягових систем, надійністю конструкції в експлуатації та можливістю подальшого використання уніфікованого обладнання. За цими критеріями найбільш ремонтопридатними серед трамваїв визнано вагони Т-3.

Виготовлення трисекційних трамваїв на власній виробничій базі з використанням кузовів наявних вагонів, замість придбання нових вагонів (ціна нового трамвая, виготовленого в країнах Євросоюзу становить 1,3 млн. євро) дасть змогу

зберегти для міського бюджету у 2005 році 126,6 млн. грн. при річному обсязі в 20 трамваїв, а за три роки – 379,7 млн. грн.

Трамвайний парк КП “Київпастранс” налічує 562 одиниці двох модифікацій. Усі трамваї чотиривісні довжиною 15 м, середній термін експлуатації трамваїв близько 20 років.

Трамваї “Татра” Т-ЗМ – 92 одиниці, експлуатуються близько 15 років, їх оновлення передбачається виконанням капітальних ремонтів з частковою модернізацією кузова та систем. Трамваї “Татра” Т-3 – 470 одиниць, експлуатуються понад 15 років. Конструктивні особливості та досвід країн Європи свідчать про можливість подовження терміну експлуатації значної частини з них ще на 10 років шляхом капітально-відновлювальних ремонтів кузовів, модернізації функціональних систем та поліпшення дизайну.

КП “Київпастранс” на своїх потужностях вже напрацювало нові технології оновлення трамваю. При цьому ремонти трамвайних вагонів чеського виробництва типу Т-3 виконуються за двома варіантами: із заміною системи управління тяговими двигунами на транзисторну та без заміни.

Головною технічною характеристикою транзисторної системи є її практична безвідмовність та суттєве зниження витрат електричної енергії на тягу (до 45%) за рахунок використання енергозберігаючої системи керування тяговими двигунами.

Крім того, застосування цього обладнання дає можливість:

– підвищити надійність роботи електричного обладнання трамвая за рахунок заміни електромеханічних апаратів на електронні;

– знизити машинний шум трамвая за рахунок заміни електричних машин (мотора-генератора) на статичний перетворювач;

– підвищити комфортність поїздки за рахунок підвищення плавності набору швидкості та гальмування;

– знизити рівень зношування механічного обладнання за рахунок можливості автоматичного регулювання режимів роботи.

У комплексі з виконанням капітального ремонту кузова – гарантоване відновлення ресурсу трамвайних вагонів становитиме ще 10 років.

Обсяги капітального ремонту передбачають відновлення ресурсу обладнання із поліпшенням зовнішнього дизайну кузова та інтер’єра салону. Найбільш повний варіант капітального ремонту кузова передбачає:

– Повне відновлення ресурсу візків вагонів та гальмівних систем. (Використовується тільки одноступеневий редуктор, який майже виключає можливість витікання мастила з картерів)

– Повне відновлення ресурсу тягових двигунів та допоміжного електричного обладнання.

– Забезпечення якісного очищення рами та елементів кузова від корозії з застосуванням дробострумного пристрою.

– Дефектацію силових та каркасних елементів кузова з вимірюванням товщини металу та подальшою заміною непридатних конструкцій.

– Якісну антикорозійну обробку.

– Заміну обшивки бортів та стелі.

– Заміну передньої та задньої частин кузова вагона з поліпшеним дизайном.

– Заміну дверних підніжок з використанням нержавіючої сталі.

– Заміну приводу дверей (двері автоматично відчиняються, при наявності перешкоди у проймі дверей – забезпечено запобігання травматизму).

– Впровадження електронного маршрутного покажчика.

– Поліпшення умов роботи водія за рахунок розширення кабіни, зменшення “мертвої зони” огляду, зміни конструкції пульта, обладнання кабіни сонцезахисними шторами, впровадження безпедального принципу органів керування (ручний пристрій керування винесено на приладову панель водія).

– Обладнання кабіни водія кондиціонером (змонтовано на даху).

– Обладнання салону сидіннями нової конструкції, що дає змогу проводити механізоване прибирання салону.

– Обладнання салону калориферами опалення.

– Заміну системи освітлення салону з використанням ліхтарів, що живляться від електричної мережі 24 В.

– Використання сучасних матеріалів в оформленні інтер’єра салону (сучасні пластикові матеріали облицювання стелі та бокових панелей, вкриті полімерним матеріалом поручні, стійкий до стирання лінолеум з абразивними домішками, шліфований алюміній планок кріплення облицювання).

– Обладнання верхніх овалів салону лайтблоками.

– Використання сучасних матеріалів для фарбування вагонів.

Залежно від терміну експлуатації трамваїв застосовуються вже відпрацьовані технології відновлення трамвайних вагонів Т – 3, а саме:

– капітально-відновлювальний ремонт систем управління тягою з модернізацією на транзисторну. Відновлений ресурс експлуатації – більше 12 років, можливість виробництва – 25-30 ремонтів на рік;

– капітально-відновлювальний ремонт без модернізації систем управління тягою. Вартість такого ремонту – 350 тис. грн., відновлений ресурс експлуатації – більше 8 років, можливість виробництва – 40-70 ремонтів на рік.

Окремо розглядається можливість виробництва нового низькопідлогового в середній частині, трисекційного вагона з використанням наявних кузовів трамваїв Т-3 з відновленням ресурсу експлуатації до 20 років. Можливість виготовлення – 20-30 одиниць на рік. Такі трамваї мають підвищену місткість, покращену комфортність, електронне інформаційне забезпечення, сучасну надійну та економічну систему управління тягою. За рахунок низького рівня підлоги в середній частині створено умови перевезення пасажирів з обмеженою рухомістю.

За критеріями ремонтопридатності кращими визнано тролейбуси Шкода-14Тр та Шкода-15Тр. Пропонується продовжити їх ремонт із відновленням ресурсу кузова та поліпшенням елементів дизайну, інформаційного забезпечення. В КП “Київпастранс” розроблено нові технології капітального ремонту тролейбусів Шкода 14-Тр. Можливість виробництва – 40-50 ремонтів на рік. Планується освоїти виконання капітальних ремонтів тролейбусів Шкода 15-Тр в умовах КП “Київпастранс” вартістю по 350 тис. грн. з щорічним обсягом 10-20 ремонтів.

Передбачено створення резерву з трамваїв Т-3 і Т-ЗМ для забезпечення можливості подальшого виготовлення трисекційних трамваїв у разі прийняття рішення щодо додаткового розширення швидкісного та прискореного трамвайного сполучення, а також для забезпечення потреби у швидкісних трисекційних вагонах за замовленням інших міст України.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ВИГОТОВЛЕННЯ ТА РЕМОНТ ТРАМВАЇВ І ТРОЛЕЙБУСІВ