Виготовлення тарілочки в техніці пап’є-маше
УРОК 34. Виготовлення тарілочки в техніці пап’є-маше
Мета: учити урізноманітнювати дизайн костюма саморобками; продовжувати роботу над видами декоративно-ужиткового мистецтва; ознайомити учнів зі способами виготовлення виробів у техніці пап’є – маше; удосконалювати вміння працювати з папером; розвивати фантазію, творчі здібності, образне мислення; виховувати акуратність, економність, культуру праці.
Обладнання: основа тарілочки, папір, ножиці, клей, пензлик, олія або крем, наждачний папір, фарба.
ХІД УРОКУ
I. Організація
Інтерактивна вправа “Карусель”
– Діти, скажіть товаришеві приємні слова.
(Діти стають у два кола: внутрішнє і зовнішнє. Діти у внутрішньому колі стоять, а в зовнішньому – рухаються).
II. Актуалізація і корекція опорних знань, умінь і навичок
1. Відгадування загадки
Не каструля, не пательня,
Не чашка, не горщик,
Насипають в неї кашу,
Наливають борщик. (Тарілка, миска)
– Так, діти, я погоджуюся. У цій загадці є ознаки і тарілки, і миски.
Тож порівняймо цей посуд.
2. Інтерактивна вправа “Круги Ейлера-Вена”
Діти, порівняймо тарілку та миску.
3. Презентація групи “Дослідники”
Цікаво, що слова “посуд” у Давній Русі не було. Те, із чого можна було їсти, називали “судно”. А те, із чого можна було пити, називали “посудина”. Миска – дуже зручний вид столового посуду для супу, юшки, каші. Миски виконували роль тарілок. Окрім простих горщиків і мисок у хаті давніх українців зазвичай не було ніякого іншого посуду. Часто миски були дуже великі, і з них їла вся сім’я. У старовинних книжках з етикету можна знайти дивні оповідання про те, як правильно їсти із загальної миски. Гарною манерою вважалося ретельно обтерти ложку, перш ніж знову взяти суп із загальної миски.
Тарілка з’явилася значно пізніше. її назва походить від німецького “талер”. У XVI ст. тарілку називали “талера”, “таріль”, “торел”. Перші тарілки з’явилися у Франції. Вони були чотирикутної форми. Тарілку було зроблено спеціально для того, щоб кожен їв зі свого посуду. Замість тарілки використовували великі шматки хліба. На ці шматки можна було покласти шматки м’яса або риби. Хлібні “тарілки” з’їдали, роздавали жебракам чи викидали собакам.
III. Оголошення теми та завдань уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з підручником (с. 74-76)
2. Правила безпечної поведінки з ножицями
– Повторіть у парах правила безпечної поведінки з ножицями.
Фізкультхвилинка
ПОМІЧНИЦЯ
Є у мами доня, гарна, білолиця,
Є у мами доня – Люда-помічниця.
Устає раненько, підмете чистенько,
Ще й до мами каже: “Відпочиньте, ненько!
Тарілки помию, гарно стіл накрию,
Тільки борщ зварити я іще не вмію”.
За О. Стрілець
V. Демонстрування та аналіз зразка
Пояснення послідовності виконання роботи
VI. Практична робота за посібником “А. В. Бровченко. Альбом з трудового навчання. 4 клас” (с. 60)
Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Учитель за потреби надає допомогу.
VII. Підсумок уроку
1. Інтерактивна вправа “Мікрофон”
Учневі (учениці) дають уявний мікрофон, і він (вона) дає відповіді на запитання.
– Що нового ти дізнався (дізналася) сьогодні на уроці?
– Який вид роботи для тебе був найлегшим?
– Над чим потрібно ще попрацювати?
2. Виставка робіт учнів
3. Прибирання робочого місця
Related posts:
- Декоративне оздоблення виробу з пап’є-маше УРОК 35. Декоративне оздоблення виробу з пап’є-маше Мета: продовжувати роботу над видами декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомити учнів зі способами виготовлення виробів у техніці пап’є-маше, удосконалювати вміння працювати з папером; розвивати фантазію, творчі здібності, образне мислення; виховувати акуратність, економність, культуру праці. Обладнання: папір, ножиці, клей, пензлик, олія або крем, основа тарілочки, наждачний папір, фарба. ХІД УРОКУ I. […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ РОСЛИН У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ. КОМПОЗИЦІЯ “ГІЛКА КАЛИНИ” Мета: поглиблювати знання учнів щодо складання декоративних композицій; удосконалювати навички виконання аплікацій у техніці квілінг; розвивати художньо-творчу уяву, оригінальне творче мислення, охайність під час роботи; збагачувати духовний світ учнів. Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет, ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ТВАРИН У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ. КОМПОЗИЦІЯ “ПАВИЧ” Мета: вдосконалювати навички роботи в техніці квілінг; навчити виготовляти фігурку павича; розвивати творчі здібності учнів, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу. Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, любі діти, […]...
- ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ПАП’Є-МАШЕ ЗА ГОТОВОЮ ФОРМОЮ Пап’є-маше ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ІЗ ПАП’Є-МАШЕ ЗА ГОТОВОЮ ФОРМОЮ Для роботи з пап’є-маше спрощеним способом необхідні прості матеріали: папір – газетний, обгортковий, афішний, клеїльні речовини – крохмальний чи борошняний клейстери, шпалерний клей. Виготовлення посуду за готовою моделлю технікою пап’є-маше Виготовляючи виріб, папір рвуть на невеличкі шматочки та обклеюють ним виріб у кілька шарів. Папір обов’язково […]...
- Конструювання побутових виробів у техніці лозоплетіння. Виготовлення кошика УРОК 34 Тема. Конструювання побутових виробів у техніці лозоплетіння. Виготовлення кошика Мета: навчити учнів виготовляти вироби з лози способом плетіння; сприяти утворенню в учнів спеціальних навичок та вмінь, цілісності сприйняття; удосконалювати координацію рухів; розвивати мислення, увагу; виховувати характер, уміння контролювати свою діяльність. Обладнання: прутики лози, брусочки, в яких є отвори діаметром 5 мм на відстані […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ СЕРВЕТОК У ТЕХНІЦІ ВИТИНАНКИ. ЗГИНАННЯ ТА ВИРІЗУВАННЯ ПАПЕРУ. АЖУРНІ ВІЗЕРУНКИ У КВАДРАТІ, КРУЗІ Мета: вдосконалювати навички роботи з папером; навчати учнів аналізувати форму, виявляти ознаки гармонічної єдності форми та декору; розширювати знання про побудову симетричних композицій; розвивати оригінальність мислення, фантазію під час створення декоративних композицій, спостережливість; прищеплювати художній смак; виховувати зацікавленість українським декоративно-прикладним мистецтвом, повагу до історії і традицій нашого народу. Обладнання: кольоровий папір; картон; ножиці; клей; вироби […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК У ТЕХНІЦІ ВИТИНАНКИ. ВИТИНАНКА “ДЕРЕВО ЖИТТЯ” Мета: продовжити ознайомлення учнів з витинанками як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; виховувати охайність під час роботи, терпіння, відчуття прекрасного. Обладнання: різнокольоровий папір; ножиці; клей; ілюстрації із зображенням витинанок; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання 2. Перевірка готовності до уроку 3. Упорядкування робочих місць II. […]...
- ПАП’Є-МАШЕ. СУВЕНІРИ З ПАП’Є-МАШЕ Урок 32. ПАП’Є-МАШЕ. СУВЕНІРИ З ПАП’Є-МАШЕ Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва; ознайомити з технікою пап’є-маше; розвивати творчу уяву, оригінальність мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: паперовий рушник, білий та газетний папір, пластикова ємність, клей, ножиці, малюнки та зразки, мультимедійна дошка. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усім, усім […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ, ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ВИРОБІВ ІЗ КОРОБОК. ВИГОТОВЛЕННЯ ПІДСТАВКИ ДЛЯ РУЧОК ТА ОЛІВЦІВ. “КОТИК” Мета: навчати учнів виготовляли побутові речі за допомогою коробки; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до рідного краю, бажання працювати в колективі, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: паперова коробка середнього розміру з-під соку; кольоровий папір та картон; клей; ножиці; зразки […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Урок 18. ВИГОТОВЛЕННЯ ДЕКОРАТИВНОГО ПАННО ЗА ВЛАСНИМ ЗАДУМОМ. “КВІТИ ДЛЯ МАМИ” Мета: удосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції зі штучних квітів; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; учити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність, любов до природи. Обладнання: паперова таріль, гофрований папір, паперові серветки жовтого кольору, олівець, ножиці, клей ПВА, […]...
- Виготовлення новорічної прикраси з бісеру. “Рибка” УРОК 15. Виготовлення новорічної прикраси з бісеру. “Рибка” Мета: ознайомити учнів з процесом виготовлення ялинкових прикрас із бісеру; розвивати уяву, фантазію; виховувати працелюбність, акуратність. Обладнання: бісер, дріт, ножиці. ХІД УРОКУ І. Організація уроку – Я вітаю вас у нашому затишному класі. Подивіться на мене, на друзів, погляньте вліво, вправо, поверніться й один одному всміхніться. А […]...
- Об’ємна аплікація із тканини та гудзиків. Виготовлення м’якої і іграшки “Сонечко” УРОК 24. Об’ємна аплікація із тканини та гудзиків. Виготовлення м’якої і іграшки “Сонечко” Мета: продовжувати знайомити учнів із дизайном дитячого костюма; виготовити м’яку іграшку, розвивати в дітей конструкторські навички, удосконалювати вміння роботи з тканиною, учити економно використовувати матеріал; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: ножиці, шило, картон, дріт, гудзики, […]...
- Побутова праця. Розподіл обов’язків у сім’ї. Види самообслуговування. Виготовлення корисних для сім’ї речей у міні-групах УРОК 10 Тема. Побутова праця. Розподіл обов’язків у сім’ї. Види самообслуговування. Виготовлення корисних для сім’ї речей у міні-групах Мета: навчати дітей виготовляти корисні речі для сім’ї; розвивати у дітей уміння працювати в колективі; виховувати працелюбність, охайність. Обладнання: зразки робіт, клей, ножиці, папір, тканина. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу II. Актуалізація опорних знань учнів 1. […]...
- Виготовлення листівки до свята 8 Березня УРОК 22. Виготовлення листівки до свята 8 Березня Мета: продовжити знайомити дітей з різними видами листівок; навчити дітей виготовляти подарунки власними руками; розвивати мовлення учнів через спостереження за приходом весни і відтворення власних вражень; збагачувати активний словниковий запас; розвивати естетичний смак та художнє мислення учнів; виховувати шанобливе ставлення до мам, бабусь, уміння виявляти увагу до […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. “ГОЛУБ” Мета: вдосконалювати в учнів навички роботи в техніці оригамі; навчити виготовляти фігуру пташки; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу. Обладнання: набір кольорового паперу для оригамі; ножиці; ілюстрації із зображенням голуба; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не […]...
- Виготовлення з пластиліну казкового героя. “Червона Шапочка” УРОК 13. Виготовлення з пластиліну казкового героя. “Червона Шапочка” Мета: учити урізноманітнювати дизайн ігрового середовища саморобками; удосконалювати навички роботи з пластиліном; розвивати дрібну моторику рук, творчі здібності, мислення, уміння фантазувати, естетичний смак, увагу, виховувати працьовитість, охайність у роботі, любов до книжок, читання. Обладнання: пластилін, стеки, зубочистки або сірники, дощечки для ліплення. ХІД УРОКУ I. Організація […]...
- У кожного мама своя Урок 95. У кожного мама своя НАЙКРАЩІ ПОБАЖАННЯ – Мамо найдорожча, мамочко єдина, Щирі побажання – від доні, від сина. Квіточок пахучих принесли багато Цей травневий ранок, у велике свято. Як тобі співати, що тобі бажати, Нам скажи, матусю, ми хотіли б знати. Олена Гаєцька – Як діти вітають маму? Якими ніжними словами звертаються діти […]...
- Виготовлення закладки технікою плетіння УРОК 19. Виготовлення закладки технікою плетіння Мета: розвивати вміння виготовляти закладки для книжок; відпрацьовувати вміння плести зі стрічки закладку; учити раціонально використовувати матеріали; виховувати охайність, самостійність. Обладнання: дві кольорові стрічки та ножиці. ХІД УРОКУ I. Організація уроку – Діти, сьогодні у вас попереду цікавий день, адже він принесе нові знання. Ви сповнені енергії, готові впоратися […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ІЗ ПЛАСТИЛІНУ ОБ’ЄМНИХ СЮЖЕТНИХ КОМПОЗИЦІЙ. ЛІПЛЕННЯ ТВАРИН. КОМПОЗИЦІЯ “КІШКИ Мета: ознайомити учнів з гончарною іграшкою; навчати виготовляти фігурки тварин з пластиліну; закріплювати навички роботи з пластиліном; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю. Обладнання: пластилін; стеки; дощечки для пластиліну; зразки виробів; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Встаньте, діти, всі рівненько, […]...
- ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ. КОНТУРНЕ ТОРЦЮВАННЯ. ВИГОТОВЛЕННЯ МОЗАЇКИ ТЕХНІКОЮ ТОРЦЮВАННЯ Мета: формувати знання учнів про новий вид декоративно-прикладного мистецтва – об’ємну аплікацію з паперу, або торцювання; ознайомити з технікою торцювання; розвивати творчу уяву, оригінальність мислення; виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища. Обладнання: гофрований кольоровий папір або кольорові серветки; простий олівець; дерев’яні палички або стержень від ручки; картон; клей; ножиці; малюнки та зразки мозаїки; мультимедійна дошка. […]...
- ВИРОБИ З ПАП’Є-МАШЕ Пап’є-маше ВИРОБИ З ПАП’Є-МАШЕ Дари осені, виконані в техніці пап’є-маше Батьківщина цього виду мистецтва – Китай, де було винайдено папір. Пап’є-маше у дослівному перекладі з французької означає “жований папір”. 1. Які вироби з пап’є-маше ви бачили? 2. З чого вони виготовлені? У наш час пап’є-маше використовують для виготовлення муляжів, макетів, рельєфних карт. З нього роблять […]...
- Виготовлення з пластиліну об’ємної фігури тварини. “Мавпочка” УРОК 12. Виготовлення з пластиліну об’ємної фігури тварини. “Мавпочка” Мета: учити урізноманітнювати дизайн ігрового середовища саморобками; удосконалювати навички роботи з пластиліном; учити втілювати у виробах творчі задуми; розвивати дрібну моторику рук, творчі здібності, фантазію; виховувати естетичні смаки, культуру праці. Обладнання: пластилін, стеки, дощечки для ліплення. ХІД УРОКУ I. Організація класу Доброго ранку – сонце привітне! […]...
- Виготовлення моделі ракети УРОК 23 Тема. Виготовлення моделі ракети Мета: познайомити учнів з історією ракетної техніки, складовими частинами ракети та їх назвами; збагачувати трудовий досвід учнів; розвивати навички конструювання; вчити використовувати у своїй роботі різні матеріали та інструменти, за графічним зображенням деталей виготовляти частини моделі; виховувати естетичні почуття. Обладнання: папір, олівці, лінійка, циркуль, ножиці, клей, пензлик, кросворд, словникові […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Урок 15. ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ КВІТІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. РОЖЕВА КВІТКА З ПАПЕРУ Мета: вдосконалювати техніку роботи з папером; формувати вміння створювати квіткові композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність у роботі, любов до природи та навколишнього світу. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, клей, зразки композицій, мультимедійна дошка. Хід уроку […]...
- Виготовлення саморобки “Сніговичок”, листівки “Сніговик” УРОК 16 Тема. Виготовлення саморобки “Сніговичок”, листівки “Сніговик” Мета: закріплювати вміння та навички роботи з папером, тканиною, нитками; розвивати образне мислення, уяву, винахідливість; виховувати охайність, самостійність, естетичне почуття. Обладнання: кольоровий папір, шаблон саморобки, картон, нитки, клаптики тканини, клей, ножиці, олівці, пензлик, серветка. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент 1. Перевірка готовності до уроку. 2. Привітання. 3. […]...
- Виготовлення книжки-саморобки до свята 8 Березня УРОК 1 Тема. Виготовлення закладки в книжку Мета: розвивати вміння заготовляти однакові деталі різними засобами; компонувати деталі малюнка; відпрацьовувати вміння плести вироби у 3-4 рядки, а також вміння добирати в роботі поєднання кольорів; вчити раціонально використовувати матеріал; виховувати охайність, самостійність. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка, гумка, лінійка, зразки закладок, малюнки до казок. […]...
- Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми УРОК 3 Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми Мета: навчити дітей виготовляти іграшки конічної форми; розвивати оформлювальні навички, мислення, уяву, дрібну моторику рук, пальців; виховувати дисципліну, почуття взаємодопомоги, відповідальності. Обладнання: білий та кольоровий папір, олівці, фломастери, ножиці, клей, пензлик, серветка. ХІД УРОКУ I. Організація класу 1. Упорядкування робочого місця. 2. Перевірка готовності […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР З ДРОТУ. “КВІТКОВА ГАЛЯВИНА” Урок 34. ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР З ДРОТУ. “КВІТКОВА ГАЛЯВИНА” Мета: вдосконалювати навички роботи з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом; згадати прийоми безпечної роботи з дротом; розвивати дрібну моторику пальців, уважність, посидючість; виховувати любов до праці. Обладнання: м’який дріт, стержень кулькової ручки, круглогубці, плоскогубці, гострогубці, дощечка, різнокольорові нитки, пластилін, ножиці, мультимедійна […]...
- Виготовлення квітки об’ємної форми. “Квітучий кактус” УРОК 9. Виготовлення квітки об’ємної форми. “Квітучий кактус” Мета: удосконалювати навички виготовлення квітів об’ємної форми з паперу; розвивати творчу уяву, фантазію; учити бачити й розуміти прекрасне довкола; виховувати охайність. Обладнання: кольоровий папір, ножиці, олівець, клей, пензлик. ХІД УРОКУ I. Організація уроку Любі діти, Ви сьогодні, ніби квіти. Весело мені всміхніться, На сусіда подивіться. Йому посмішку […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ Й ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ОБ’ЄМНОЇ ФОРМИ. ІГРАШКА НА ОСНОВІ ЦИЛІНДРА АБО КОНУСА Мета: навчити учнів виготовляти об’ємні іграшки на основі циліндра або конуса; вдосконалювати навички роботи з папером та картоном; розвивати образне мислення, увагу, фантазію, кмітливість; виховувати любов до праці, акуратність під час роботи з фарбами, кольоровим папером і ножицями. Обладнання: картонний циліндр; кольоровий папір та картон; фарби; пензлі; склянка для води; клей; ножиці; зразки виробів; мультимедійна […]...
- Виготовлення кубиків із зображенням літер для першокласників УРОК 4 Тема. Виготовлення кубиків із зображенням літер для першокласників Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з папером; вчити виготовлення кубиків із літерами; розвивати мислення, просторову уяву, дрібну моторику рук; виховувати дисципліну, навички оформлення, відповідальність, взаємодопомогу. Обладнання: папір кольоровий, картон, олівці, клей, ножиці, пензлики, серветки. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1. Привітання. 2. Перевірка готовності […]...
- Симетричне вирізування. Витинанки. Виготовлення сніжинок УРОК 18 Тема. Симетричне вирізування. Витинанки. Виготовлення сніжинок Мета: закріплювати вміння працювати з папером; удосконалювати навички конструювання; розвивати уяву, охайність, самостійність; виховувати інтерес до зимових розваг, а також працьовитість, взаємодопомогу. Обладнання: папір, ножиці, клей, зразки сніжинок. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент 1. Перевірка готовності до уроку. 2. Привітання. 3. Упорядкування робочих місць. ІІ. Новий матеріал […]...
- Людина і знаки інформації. Виготовлення дорожніх знаків УРОК 20 Тема. Людина і знаки інформації. Виготовлення дорожніх знаків Мета: навчити виготовляти дорожні знаки; розвивати вміння та навички виготовлення деталей за шаблоном; закріплювати навички роботи з папером і ножицями; дати відомості про виникнення дорожніх знаків; сприяти закріпленню навичок дотримання і виконання правил дорожнього руху. Обладнання: шаблони, клей, кольоровий папір, картон, ножиці, олівці, пензлик, серветки, […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ІЗ ДРОТУ. ПРИЙОМИ РОБОТИ. БЕЗПЕКА ПРАЦІ. “ДРОТЯНЕ ДЕРЕВО” Мета: ознайомити учнів з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом, прийомами безпечної роботи із ним; розвивати дрібну моторику пальців рук, уважність, посидючість; виховувати любов до праці. Обладнання: м’який дріт; стержень кулькової ручки; круглогубці; плоскогубці; гострогубці; дощечка; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Добрий день, шановні діти! Як без […]...
- Елементи графічної грамоти. Виготовлення коробочки УРОК 30 Тема. Елементи графічної грамоти. Виготовлення коробочки Мета: навчити виготовляти коробочку з паперу, виконувати розмітку за кресленням, обирати і вносити зміни у засоби скріплення деталей у виробі; розвивати конструкторські навички, навички роботи з ножицями, клеєм; виховувати бажання дотримуватися правил охайності, посидючість, працьовитість. Обладнання: модель коробочки, картон, кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка для […]...
- Виготовлення подушечки для голок УРОК 13 Тема. Виготовлення подушечки для голок Мета: вдосконалювати вміння роботи з тканиною, нитками; закріплювати вивчені шви “уперед голку”, “підшивний”; розвивати навички роботи з голкою, творче мислення, уяву; виховувати інтерес до уроку, любов до праці, естетичні почуття, охайність, самостійність. Обладнання: тканина червоного та чорного кольорів, нитки, ножиці, наперсток, голки, малюнки із зображенням комах. ХІД УРОКУ […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ІЗ ДРОТУ. “КВІТКОВА ГАЛЯВИНА З МЕТЕЛИКАМИ” Мета: вдосконалювати навички роботи з дротом, з інструментами і пристосуваннями, необхідними для роботи з дротом, прийомами безпечної роботи із ним; розвивати дрібну моторику пальців рук, уважність, посидючість; виховувати любов до праці. Обладнання: м’який дріт; стержень кулькової ручки; круглогубці; плоскогубці; гострогубці; дощечка; різнокольорові нитки; пластилін; ножиці; мультимедійна дошка. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Привітання Доброго […]...
- Тертя. Сили тертя. Коефіцієнт тертя ковзання. Тертя в природі й техніці Мета : формувати знання про силу тертя ковзання і кочення, причини її виникнення, фактори, що впливають на зміну сили тертя, про силу тертя спокою; удосконалити й систематизувати знання про силу як векторну величину; розвивати вміння спостерігати та аналізувати фізичні явища; показати, як на практиці застосовують знання про тертя. Тип уроку : вивчення нового навчального матеріалу. […]...
- ФІЗИКА В НАУЦІ ТЕХНІЦІ, ВИРОБНИЦТВІ І ПОБУТІ Розділ І Фізика як природнича наука. Методи наукового пізнання & 9. ФІЗИКА В НАУЦІ ТЕХНІЦІ, ВИРОБНИЦТВІ І ПОБУТІ ХХ століття виявилося століттям несподіваних і захоплюючих відкриттів у фізиці. Усі вони знайшли практичне застосування і суттєво змінили життя людського суспільства. Створення ядерної фізики і оволодіння ядерною енергією. Узимку відром вугілля можна обігріти квартиру на один вечір. […]...
- Охорона навколишнього середовища в металургійному виробництві й використанні металів. Значення неорганічних сполук у природі, техніці й житті ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 33 Тема уроку. Охорона навколишнього середовища в металургійному виробництві й використанні металів. Значення неорганічних сполук у природі, техніці й житті Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про метали, їх будову, властивості, способи одержання; розвивати вміння й навички складання ОВР, іонних рівнянь, розв’язання […]...