Виражальна роль ладу. Розучування колядки “Бог предвічний”. Слухання музики. Ф. Шопен. Вальс ре бемоль мажор та Вальс до мінор
7 КЛАС
Тема 1. Образний зміст музики
Урок 15
Тема уроку. Виражальна роль ладу. Розучування колядки “Бог предвічний”. Слухання музики. Ф. Шопен. Вальс ре бемоль мажор та Вальс до мінор
Мета уроку: вчити застосовувати знання з музичної грамоти на практиці; розвивати у дітей ладо-тональний слух, удосконалювати вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики Ф. Шопена.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: магнітофон, фортепіано, аудіо-запис, портрет Ф. Шопена.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
1. Музичне
2. Оголошення теми уроку.
II. Розспівування.
1. Спів мажорного і мінорного звукоряду від ре, тонічних тризвуків.
2. Спів вправи для розвитку дикції.
Діти, ми зараз проспіваємо з вами два лади – мажорний і мінорний. Одні звуки ладу сприймаються як нестійкі (II, IV, VI, VII), а інші (I, III, V) – більш стійкі, здатні створити відчуття повної завершеності музичної форми, речення твору. Ми в молодших класах вчили, що мажор веселий, радісний, бадьорий, а мінор – сумний, тобто ці два лади впливають на характер мелодії. Давайте просольфеджуємо з вами уривки народних пісень (одна
– Чи впливає даний лад на характер української народної пісні?
III. Розучування пісні – колядки “Бог предвічний”.
1. Вступна бесіда.
Діти, ви знаєте, що зимовий період починається із свят: св. Андрія, св. Миколая, Різдва, Водохреща І ми їх святкуємо з піснями.
– Що ви знаєте про колядки? (Розповіді дітей).
– Які ви вчили колядки?
– Сьогодні ми вивчимо з вами колядку “Бог предвічний”.
2. Художній показ пісні-колядки.
3. Розучую пісню по фразах за нотним текстом, слідкую за чистотою інтонування, дикцією, диханням.
IV. Слухання музики.
1. Розповідь учителя.
Фридерік Шопен польський композитор і піаніст, народився 22 лютого 1810 р. поблизу Варшави. Виконавський талант Фридеріка розвивався дуже швидко. З семи років його ім’я уже гриміло в артистокрачних салонах Варціави. Там же він закінчив консерваторію. Ф. Шопен писав музику винятково дія фортепіано. Його називають “поетом фортепіано”. Основні жанри його творчості – вальси, мазурки, полонези, балади, фантазії, ноктюрни. Велике місце у творчості Шопена займають вальси. їх у нього – 17.
2. Послухаємо Вальс ре-бемоль мажор.
(Діти слухають твір і характеризують).
Слухаємо цей вальс і чуємо в ньому кумедну скоромовку чи якусь жартівливу цікаву історію.
3. Одним з найбільш інтимних творів Шопена є його Вальс до дієз мінор. Композитор залишався сам на сам зі своїм смутком, недугою, нещастям. Марія Водзінська, жінка, яку кохав Шопен, не відповіла йому взаємністю. І була така хвилина, коли Шопен зібрав докупи всі листи від коханої, долучив іуди засохлу троянду, перев’язав рожевою стрічкою і підписав “Моя біда. Зачинялися двері у молодість, починалася епоха без надії на щастя, але народжувались дивні звуки знаменитого Вальсу № 7, до дієз мінор, який ви послухаєте, діти. (Звучить Вальс № 7).
У ньому звучать три теми, контрастні за своїм характером. Одна написана у мажорі, а інші – у мінорі.
– Яка роль ладу у цих контрастних творах?
– Яка тема повторяється тричі?
V. Підсумок уроку.
Related posts:
- Альтерація, знаки альтерації, спів вправи. Розучування української народної пісні “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. А. Кос-Анатольський. “Незабутній вальс” та “Вальс мі мінор” Ф. Шопена 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 3 Тема уроку. Альтерація, знаки альтерації, спів вправи. Розучування української народної пісні “Вийшли в поле косарі”. Слухання музики. А. Кос-Анатольський. “Незабутній вальс” та “Вальс мі мінор” Ф. Шопена Мета уроку: закріпити з дітьми музично-теоретичні знання на різних видах вправ; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати […]...
- Лади мажорний та мінорний. Розучування пісні “Шкільна стежина” В. Мураделі. Слухання музики. Менует соль мажор Л. ван Бетховена. Прелюдія мі мінор Й. С. Баха 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 7 Тема уроку. Лади мажорний та мінорний. Розучування пісні “Шкільна стежина” В. Мураделі. Слухання музики. Менует соль мажор Л. ван Бетховена. Прелюдія мі мінор Й. С. Баха Мета уроку: закріпити з учнями види ладів, навчити розрізняти їх на слух; розвивати ладо-тональний слух та співацькі навички; виховувати […]...
- Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки “Во Вифлеємі”. Слухання музики. В. Барвінський. “Колядки та щедрівки” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 15 Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки “Во Вифлеємі”. Слухання музики. В. Барвінський. “Колядки та щедрівки” Мета уроку: повторити з дітьми тривалості нот та закріпити на ритмічних вправах; розвивати музичну пам’ять та ладо-тональний слух; виховувати любов до українських пісень-колядок та щедрівок, інтерес […]...
- Тридольний розмір, тактування. Розучування пісні “Зима” В. Островського. Слухання музики. Ф. Шопен. “Скерцо” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 13 Тема уроку. Тридольний розмір, тактування. Розучування пісні “Зима” В. Островського. Слухання музики. Ф. Шопен. “Скерцо” Мета уроку: поглиблювати знання учнів з музичної грамоти та вчити сольфеджувати вправи у тридольному розмірі, формувати вокальні навички; розвивати музично-ритмічний слух, музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Виражальна роль темпу, сольфеджування вправ. Розучування пісні “Україно” сл. і муз. Т. Петриненка. Слухання музики. Л. ван Бетховен. Увертюра “Егмонт” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 5 Тема уроку. Виражальна роль темпу, сольфеджування вправ. Розучування пісні “Україно” сл. і муз. Т. Петриненка. Слухання музики. Л. ван Бетховен. Увертюра “Егмонт” Мета уроку: поглиблювати знання учнів про музично-виражальні засоби, зокрема темп та застосувати на музичному матеріалі; розвивати музичну пам’ять, ритмічний слух, співацькі навички; виховувати любов […]...
- Сольфеджування вправи. Розучування пісні “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Прелюдія до дієз мінор. С. Рахманінова 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 31 Тема уроку. Сольфеджування вправи. Розучування пісні “Квіточка і метелик”. Слухання музики. Прелюдія до дієз мінор. С. Рахманінова Мета уроку: вчити дітей чисто інтонувати мелодію вправи; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний текст пісні, фортепіано, магнітофон, аудіо-запис, […]...
- Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 5 Тема уроку. Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха Мета уроку: закріпити з дітьми тривалості пауз на основі мелодичної вправи; розвивати вокально-хорові навички та метро-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Такт, затакт, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Хлоп’ята і дівчата” (музика А. Островського). Слухання музики. Українська народна пісня “Ой горе тій чайці” та “Вальс” Жака Бреля 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 1 Тема уроку. Такт, затакт, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Хлоп’ята і дівчата” (музика А. Островського). Слухання музики. Українська народна пісня “Ой горе тій чайці” та “Вальс” Жака Бреля Мета уроку: повторити та закріпити з дітьми поняття “такт”, “затакт” на вокальних вправах; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі […]...
- ЕЛЕМЕНТИ МУЗИЧНОЇ МОВИ – МЕЛОДІЯ, ЛАД (МАЖОР, МІНОР) Урок 28. ЕЛЕМЕНТИ МУЗИЧНОЇ МОВИ – МЕЛОДІЯ, ЛАД (МАЖОР, МІНОР) Вступ. Мелодія та лад музичного твору Люди теж можуть розмовляти музичною мовою, адже в них є музичні інструменти та голос. При цьому обов’язково слід дотримуватися мелодії – саме вона є головним елементом музичної мови. Музичний лад може бути веселим (мажор) чи сумним (мінор). Прослухайте ще […]...
- Гама до мажор. Тонічний тризвук. Робота над “Зимовою пісенькою”. Слухання музики. “До, ре, мі” з кінофільму “Звуки музики” Р. Роджерса 5 КЛАС Тема 3. Музичні образи в літературних творах Урок 14 Тема уроку. Гама до мажор. Тонічний тризвук. Робота над “Зимовою пісенькою”. Слухання музики. “До, ре, мі” з кінофільму “Звуки музики” Р. Роджерса Мета уроку: закріпити з дітьми поняття “гама”, “звукоряд” вміти визначати тонічний тризвук та проспівати в даній тональності; розвивати ладо-тональний слух та вокально-хорові […]...
- Виражальна роль ритму, ритмічна вправа. Робота над піснею “Україно” Т. Петриненка. Слухання музики. М. Равель. “Болеро” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 6 Тема уроку. Виражальна роль ритму, ритмічна вправа. Робота над піснею “Україно” Т. Петриненка. Слухання музики. М. Равель. “Болеро” Мета уроку: закріпити знання учнів про музичний ритм та його значення у мелодії; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Тональність ре мінор. Робота над піснею “Веселкова” О. Жилінського. Слухання музики. Й. С. Бах. “Скерцо” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 18 Тема уроку. Тональність ре мінор. Робота над піснею “Веселкова” О. Жилінського. Слухання музики. Й. С. Бах. “Скерцо” Мета уроку: вчити дітей визначати тональність музичного твору та вміння чисто проінтонувати; розвивати ладо-тонапьний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, аудіо-запис, фортепіано, […]...
- Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Зима”. Слухання музики. Ф. Шопен. Ноктюрн 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 14 Тема уроку. Динамічні відтінки, визначення на слух. Робота над піснею “Зима”. Слухання музики. Ф. Шопен. Ноктюрн Мета уроку: поглибити знання учнів з музичної грамоти шляхом виконання мелодичних вправ; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати у дітей інтерес до музики, висловлювати свої враження. Тип уроку: […]...
- Знаки альтерації. Бемоль. Розучування пісні “Ой у лузі червона калина”, музика Г. Труха. Слухання музики. “Дума про трьох братів Самарських” 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 9 Тема уроку. Знаки альтерації. Бемоль. Розучування пісні “Ой у лузі червона калина”, музика Г. Труха. Слухання музики. “Дума про трьох братів Самарських” Мета уроку: закріпити з дітьми визначати знаки альтерації та вчити сольфеджувати вправи з їх використанням; розвивати музичну пам’ять і спостережливість; виховувати у дітей […]...
- Українська естрадна пісня. Слухання творів: В. Івасюк “Два перстені”, “Пісня буде поміж нас”, “Я піду в далекі гори”. Поєднання музики та поезії. Розучування пісні-колядки “В Вифлеємі новина” 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 15 Тема уроку. Українська естрадна пісня. Слухання творів: В. Івасюк “Два перстені”, “Пісня буде поміж нас”, “Я піду в далекі гори”. Поєднання музики та поезії. Розучування пісні-колядки “В Вифлеємі новина” Мета уроку: ознайомити учнів із історією української естради, […]...
- Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 30 Тема уроку. Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс” Мета уроку: дати дітям поняття про синкопу та застосувати її у мелодичній вправі; закріпити знання про склад симфонічного оркестру та роль інструменту в оркестрі, формувати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; […]...
- Знак альтерації бемоль. Ліга. Сольфеджування вправи. Розучування української народної пісні на сл. Т. Шевченка “По діброві вітер виє”. Слухання музики. “Думи мої” на сл. Т. Шевченка 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 23 Тема уроку. Знак альтерації бемоль. Ліга. Сольфеджування вправи. Розучування української народної пісні на сл. Т. Шевченка “По діброві вітер виє”. Слухання музики. “Думи мої” на сл. Т. Шевченка Мета уроку: закріпити з учнями знаки альтерації на знайомих музичних вправах; розвивати у дітей музично-ритмічний слух та […]...
- Тональність, тоніка. Розучування пісні “Веселкова пісня” О. Жилінського. Слухання музики. Українська народна пісня “За городом качки пливуть” в обробці М. Леонтовича 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 17 Тема уроку. Тональність, тоніка. Розучування пісні “Веселкова пісня” О. Жилінського. Слухання музики. Українська народна пісня “За городом качки пливуть” в обробці М. Леонтовича Мета уроку: закріпити з дітьми поняття тональність і тоніка на зразках музичних творів; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати у дітей любов […]...
- Тональність соль мажор. Розучування української народної пісні “Од Києва до Лубен”. Слухання української народної пісні “Ой під вишнею” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 19 Тема уроку. Тональність соль мажор. Розучування української народної пісні “Од Києва до Лубен”. Слухання української народної пісні “Ой під вишнею” Мета уроку: закріпити з учнями види ладів та порівняти їх звучання: мажор-мінор, тональність соль мажор; розвивати ладо – тональний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до […]...
- Музична фактура. Поліфонія. Гомофонія. Робота над піснею “Степом, степом”. Слухання музики. Й. Бах. Органна фуга ля мінор 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 12 Тема уроку. Музична фактура. Поліфонія. Гомофонія. Робота над піснею “Степом, степом”. Слухання музики. Й. Бах. Органна фуга ля мінор Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям “фактура” та виробити навички та вміння визначати поліфонію та гомофонію; розвивати ладове відчуття та музичну пам’ять; виховувати інтерес до органної музики. […]...
- Виражальна роль тембрів та регістрів в оркестровій музиці. Робота над піснею “На долині туман”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (І і II ч.) 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 28 Тема уроку. Виражальна роль тембрів та регістрів в оркестровій музиці. Робота над піснею “На долині туман”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (І і II ч.) Мета уроку: вчити дітей практично застосовувати знання з музичної грамоти, формувати емоційно-чуттєву сферу учнів; розвивати навички активного сприймання […]...
- Динамічний розвиток музики. Розучування пісні “Вишиванка” музика О. Сендпера. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для віолончелі з оркестром 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 25 Тема уроку. Динамічний розвиток музики. Розучування пісні “Вишиванка” музика О. Сендпера. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для віолончелі з оркестром Мета уроку: закріпити з учнями динамічні відтінки та їх значення в музичному творі; формувати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати любов до української пісні. Тип уроку: […]...
- Музичний жанр. Концерт. Слухання. І ч. І Концерту для фортепіано з оркестром. П. Чайковського. Головні ступені ладу Т. S. Д. Розучування пісні “Родина” О. Злотника 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 31 Тема уроку. Музичний жанр. Концерт. Слухання. І ч. І Концерту для фортепіано з оркестром. П. Чайковського. Головні ступені ладу Т. S. Д. Розучування пісні “Родина” О. Злотника Мета уроку: поглибити знання учнів про такий жанр у музиці як концерт; розвивати музично-ритмічний слух, музичну […]...
- Мелодична вправа у розмірі 2/4. Розучування пісні “Шкільний корабель” Г. Струве. Слухання музики. М. Глінка. Уверпора до опери “Руслан і Людмила” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 17 Тема уроку. Мелодична вправа у розмірі 2/4. Розучування пісні “Шкільний корабель” Г. Струве. Слухання музики. М. Глінка. Уверпора до опери “Руслан і Людмила” Мета уроку: закріпити з учнями тривалості нот і пауз на ритмічній вправі; розвивати у дітей вокально – хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати […]...
- Гармонія як елемент музичної фактури. Розучування української народної пісні “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (III 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 29 Тема уроку. Гармонія як елемент музичної фактури. Розучування української народної пісні “Розпустили кучері дівчата”. Слухання музики. В. А. Моцарт. Симфонія № 40 (III – І V Ч.) Мета уроку: дати дітям поняття про особливості побудови сонатної форми, вчити учнів розуміти логіку побудови сонатно-симфонічного циклу; розвивати вокально-хорові […]...
- Перемінний лад, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Веснянка” В. Філіпенка. Слухання музики. М. Вериківський. Симфонічна сюїта “Веснянки” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 23 Тема уроку. Перемінний лад, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Веснянка” В. Філіпенка. Слухання музики. М. Вериківський. Симфонічна сюїта “Веснянки” Мета уроку: дати поняття дітям про перемінний лад та закріпити на мелодичних вправах; розвивати ладо-тональний слух, вокально-хорові навички; виховувати любов до української музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: магнітофон, […]...
- Сольфеджування вправи у розмірі 2/4. Розучування пісні І. Шамо “Україно, любов моя”. Слухання музики. І. Шамо “Веснянка” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 25 Тема уроку. Сольфеджування вправи у розмірі 2/4. Розучування пісні І. Шамо “Україно, любов моя”. Слухання музики. І. Шамо “Веснянка” Мета уроку: поглиблювати з дітьми набуті знання, уміння і навички сольфеджування вправ; розвивати музичну пам’ять, ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до музики, любов до Батьківщини. […]...
- Зміст музики. Вокальна вправа. Розучування української народної пісні на слова Т. Шевченка “Думи мої”. Слухання музики. Я. Степовий. “Прелюд пам’яті Шевченка” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 23 Тема уроку. Зміст музики. Вокальна вправа. Розучування української народної пісні на слова Т. Шевченка “Думи мої”. Слухання музики. Я. Степовий. “Прелюд пам’яті Шевченка” Мета уроку: закріпити з дітьми знання про основні риси музичного образу; розвивати увагу та творчі здібності учнів, навички активного сприймання музичного твору; виховувати […]...
- Затакт, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Веселкова пісня” О. Янушкевича. Слухання музики. С. Прокофєв. Сцена з балету “Попелюшка” 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова. Урок 7 Тема уроку. Затакт, сольфеджування вправи. Розучування пісні “Веселкова пісня” О. Янушкевича. Слухання музики. С. Прокофєв. Сцена з балету “Попелюшка” Мета уроку: на мелодичній вправі та розучуваній пісні закріпити поняття “затакт”; розвивати вокально-хорові навички, ладо-тональний слух; виховувати інтерес до класичної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний […]...
- Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні “Коломийки”. Слухання музики. М. Колесса. “Українська сюїта” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 31 Тема уроку. Штрихи: легато, стакато. Застосування у вправі. Розучування української народної пісні “Коломийки”. Слухання музики. М. Колесса. “Українська сюїта” Мета уроку: закріпити з учнями поняття “штрихи” та навчити розвивати навички співу з різними штрихами, а особливо виховувати інтерес до української музики. ; Обладнання: нотний текст пісні, […]...
- ЛАДОГАРМОНІЙНИЙ РОЗВИТОК МУЗИКИ УРОК 24. ЛАДОГАРМОНІЙНИЙ РОЗВИТОК МУЗИКИ Вступ Незабаром зазеленіє травичка, з’являться перші квіти, прилетять із далеких країв пташки, а дівчата вийдуть на галявину водити хороводи та співати веснянки. Тому сьогодні ми розпочнемо урок веснянкою. Демонстрація української народної пісні “Ягілочка” Повторення пісні “Ягілочка” Утворіть коло та заспівайте веснянку, звернутаючи увагу на особливості мелодійної лінії, правильність розспівування складів, […]...
- Інтонаційно-виражальні засоби мелодії. Розучування пісні “Хай буде так” Пола Маккартні. Слухання музики. Генрі Перселл. “Граунд” (земля) 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 13 Тема уроку. Інтонаційно-виражальні засоби мелодії. Розучування пісні “Хай буде так” Пола Маккартні. Слухання музики. Генрі Перселл. “Граунд” (земля) Мета уроку: поглибити знання учнів про інтонаційно-виражальні засоби мелодії; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до естрадної музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: нотний запис пісні, магнітофон, […]...
- ЕЛЕМЕНТИ МУЗИЧНОЇ МОВИ – ЛАД (МАЖОР, МІНОР), ДИНАМІКА, ТЕМП Урок 31. ЕЛЕМЕНТИ МУЗИЧНОЇ МОВИ – ЛАД (МАЖОР, МІНОР), ДИНАМІКА, ТЕМП Вступ Для розкриття образів і задуму твору композитор завжди обмірковує всі елементи музичної мови, не забуваючи про лад, динаміку та темп. Розгляньмо ці елементи, слухаючи та вивчаючи пісню “Свято перемоги”. Демонстрація пісні “Свято Перемоги” Розучування пісні “Свято Перемоги” Караоке. Пісня “Свято Перемоги” Розповідь про […]...
- Ритмічна вправа з використанням восьмої з крапкою. Розучування пісні О. Янушкевича “Літо золоте”. Слухання музики. Українська народна пісня “Їхав козак на війноньку” 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 33 Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням восьмої з крапкою. Розучування пісні О. Янушкевича “Літо золоте”. Слухання музики. Українська народна пісня “Їхав козак на війноньку” Мета уроку: вчити дітей відтворювати ритмічні вправи з використанням різних тривалостей; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до української […]...
- Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні “Цвіт землі” О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. “Дитячий куточок” 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 27 Тема уроку. Сольфеджування вправи у розмірі 6/8. Розучування пісні “Цвіт землі” О. Злотника. Слухання музики. К. Дебюсі. “Дитячий куточок” Мета уроку: формувати у дітей уміння і навички сольфеджування вправи у шестидольному розмірі; розвивати ладо-тональний слух та вокально-хорові навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Повторення вивченого у 6 класі. Розучування пісні “Балада про мальви” В. Івасюка. Слухання музики. М. Лисенко. Пісня Наталки з опери “Наталка Полтавка” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 1 Тема уроку. Повторення вивченого у 6 класі. Розучування пісні “Балада про мальви” В. Івасюка. Слухання музики. М. Лисенко. Пісня Наталки з опери “Наталка Полтавка” Мета уроку: поглибити знання учнів з теорії музики; дати змогу усвідомити поняття “музичний образ” на почутих творах; виховувати інтерес до музики. Тип […]...
- Повторення вивченого у 4 класі, спів вправи. Розучування “Ода пісні”, музика О. Антоненка. Слухання музики. Вокаліз С. Рахманінова 5 КЛАС Тема 1. Музика і мистецтво слова Урок 1 Тема уроку. Повторення вивченого у 4 класі, спів вправи. Розучування “Ода пісні”, музика О. Антоненка. Слухання музики. Вокаліз С. Рахманінова. Мета уроку: поглиблювати теоретичні знання учнів та навчити застосовувати їх на практиці; розвивати навички і уміння слухати музичний твір і вміння його охарактеризувати; виховувати любов […]...
- Ритмічний канон. Розучування пісні “Музика землі” А. Житкевича. Слухання музики. С. Рахманінов. Концерт № 2 (1 ч.) 6 КЛАС Тема 1. Музика як мова почуттів Урок 11 Тема уроку. Ритмічний канон. Розучування пісні “Музика землі” А. Житкевича. Слухання музики. С. Рахманінов. Концерт № 2 (1 ч.) Мета уроку: вчити дітей відтворювати ритмічний канон та орієнтуватись у нотному записі канону; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до фортепіанної музики. Тип уроку: […]...
- Особливості метричної побудови. Змінний розмір. Розучування пісні В. Івасюка “Водограй”. Слухання музики. А. Кос-Анатольський. Концерт для арфи з оркестром 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 33 Тема уроку. Особливості метричної побудови. Змінний розмір. Розучування пісні В. Івасюка “Водограй”. Слухання музики. А. Кос-Анатольський. Концерт для арфи з оркестром Мета уроку: закріпити з учнями поняття “змінний розмір” та його застосування у музичних творах; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики. Тип […]...
- Ритмічна вправа з використанням пауз. Розучування пісні В. Шаїнського “Голубий вагон”. Слухання музики. І частина Третьої симфонії “Героїчної” Л. ван Бетховена 5 КЛАС Тема 4. Музика та візуальні образи Урок 21 Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням пауз. Розучування пісні В. Шаїнського “Голубий вагон”. Слухання музики. І частина Третьої симфонії “Героїчної” Л. ван Бетховена Мета уроку: закріплювати з учнями вміння і навички відтворення ритмічних вправ; розвивати ритмічний слух та музичну пам’ять; виховувати інтерес до програмної музики. […]...