Яких свійських тварин розводять у твоєму краї?
РІДНИЙ КРАЙ
УРОК 48 Яких свійських тварин розводять у твоєму краї?
Тема. Яких свійських тварин розводять у твоєму краї?
Мета: ознайомити учнів зі свійськими тваринами рідного краю; сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу; розширювати їх пізнавальний досвід; прищеплювати повагу до тварин.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Розгляньте малюнки (качка, корова, півень, курчата і квочка, свиня, коза, кролик).
– Яку загальну назву можна дібрати до назв цих тварин?
–
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 108-109)
– Пригадайте: яких свійських тварин ви знаєте? Чим живляться корови і вівці?
– Відгадайте загадки.
– Інтерв’ю він нам давав,
Белькотів, розповідав,
Про ім’я своє сказав,
Довгим носом всім кивав.
Так надувся молодик,
Ледь не луснув цей… (індик).
– У воді купалася,
А сухою зосталася. (Качка)
– Біжить чимчик по долинці
У сіренькій кожушинці. (Вівця)
– Роздивіться фото на с. 109.
– Яких свійських тварин
– Як їх доглядають?
– Свійських тварин необхідно ретельно доглядати. Тому їх утримують у спеціально пристосованих приміщеннях – хлівах та на фермах. На молочних фермах за допомогою спеціальних механізмів доять корів, роздають тваринам корм і напувають їх.
Улітку корів, коней, овець випасають на луках. Щоб було чим годувати тварин узимку, господарі та фермери заздалегідь заготовляють корми.
Свійських птахів, переважно курей, вирощують на птахофабриках. Птахи сидять у клітках. Годують і напувають птахів за допомогою спеціальних механізмів.
– Дізнайтеся, чи є у вашій місцевості тваринницькі ферми. Яких свійських тварин там вирощують?
– Чи є у вашому населеному пункті птахофабрика? Яких свійських птахів там вирощують?
Завдання для друга природи рідного краю
– Складіть розповідь “Дарунки свійських тварин”.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота в групах
– Опишіть будь-яку свійську тварину. Яку користь вона дає людині?
2. Загадки із відгадками
– Хто із води виходить сухим? (аксуГ, акчак)
– Йде в поле – як дощечка, а з поля – як бочечка. (авороК)
– Хто боком спить, а лежачи їсть? (янивС)
– Хто родиться з бородою? (азоК, пац)
3. Бліцопитування
– Які тварини дають нам їжу?
– Які тварини дають нам одяг?
– Які тварини дають нам взуття?
– Які тварини дають нам предмети побуту?
– Які тварини працюють разом із людиною?
V. Підсумок уроку
– Яких свійських тварин нашого краю ви запам’ятали?
– Які свійські тварини є у вас удома?
– Які у них клички?
– Які свійські тварини є у вашої бабусі у селі? Що вони їдять?
– Яку користь приносять тварини людям (корова, порося, вівця, курка, коза)?
– Що люди одержують від тварин?
– Назвіть продукти харчування тваринного походження.
– Назвіть предмети одягу, взуття, побуту, сировину для яких дають тварини.
– Які загадки про свійських тварин ви запам’ятали?
Додаток до уроку 48
Утворіть пари