Загальна характеристика аеропортів
Загальний курс транспорту
РОЗДІЛ 7 АВІАЦІЙНИЙ ТРАНСПОРТ (АТ)
7.3. ДОСЯГНЕННЯ І СТАН ІНФРАСТРУКТУРИ ПОВІТРЯНОГО ТРАНСПОРТУ В УКРАЇНІ
Загальна характеристика аеропортів
Мережа державних аеропортів налічує 31 одиницю, з них 1/3 діє як самостійні підприємства, решта знаходиться у складі державних авіакомпаній та авіапідприємств. Більшість з них є загальнодержавною власністю, і тільки “Київ”, “Краматорськ” (Дон. обл.), “Северодонецьк” (Лужан. обл.)- комунальною власністю міст.
Діючі аеропорти України суттєво відстають
Аеродроми деяких аеропортів за своїми розмірами, конструкцією покриття злітно-посадочних смуг не можуть приймати літаки вищого класу. Через це вимагають реконструкції аеродромні комплекси в Одесі, Львові, Харкові. Переважна кількість аеродромів вимагає капітального або поточного ремонту. Необхідність ремонту та часткової реконструкції відчувають аеровокзали в Луганську, Маріуполі, Ізмаїлі, Чернівцях. Не продовжується будівництво аеровокзалів в Сумах та Хмельницькому. Значні труднощі існують із заміною обладнання та наземної техніки аеропортів. Проте, незважаючи на складні економічні умови, половина підприємств не тільки зупинила спад обсягів робіт, але й дещо змогла підвищити їх. Коли порівняти, наприклад 1999 р. з 2000 р. кількість регулярних відправлень літаків з аеропортів України збільшилась на 15%, пасажирів – 9% і становила 1,8 млн.
Останнім часом пріоритетна увага приділялася розвитку міжнародного сполучення, відкриттю нових та додаткових маршрутів. За 2000 р. в Україні виконано 16,4 тис. регулярних відправлень літаків у далеке зарубіжжя (майже третина загального числа) на 15% більше, ніж у попередньому році. В цей рік українськими державними авіакомпаніями було перевезено 1,28 млн. пасажирів, що становить тільки 64,7% пасажироперевезень у порівнянні з минулим роком. Вантажні перевезення збільшились на 2,8% і досягли 21,77 тис. тонн. Українськими державними перевізниками виконано 43 млрд. т-км (збільшення на 52,7% за рік). Ці показники свідчать про значне покращення кон’юнктури ринку вантажних перевезень в той час, коли пасажирські перевезення ще не відчули на собі вплив зростання ділової активності. Основні аеропорти, де відзначається найбільша інтенсивність відправлення і прийому літаків з пасажирами та вантажами, знаходяться у Борисполі, Сімферополі, Донецьку,
Дніпропетровську, Львові, Києві, Одесі, Харкові. Разом з тим, у 2-3 рази скоротилось відправлення пасажирів з аеропортів Кіровограда, Полтави, Сум, Херсона, Хмельницького, Вінниці, Черкас.