Займенник як частина мови, його основні ознаки. (Вправи 231-234)
Тема. Займенник як частина мови, його основні ознаки. (Вправи 231-234).
Мета. Ознайомити учнів з особливостями займенників, їх роллю в мовленні; вчити добирати потрібні займенники для передачі зв’язків між реченнями тексту.
Обладнання: мовний матеріал.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Цікава інформація. дія вчителя.
Наша мова була б нудна і довга, коли б у ній не було займенників. Адже займенники з успіхом заміняють іменники, прикметники, числівники (це видно і з самої назви “займенник”
За частотою вживання займенники посідають третє місце (після іменника і дієслова). До займенників належать не так уже й багато слів, але з-поміж інших найчастіше у повсякденному мовленні використовуються я, ти, ми, ви, він, вона, вони, що, це, цей, весь, все, свій, який.
За
2. Повторення вивченого про частини мови.
– Скільки частин мови є в українській мові?
– Назвіть частини мови, які ви вже вивчили. (Іменник, прикметник, дієслово, прийменник, сполучник, числівник.)
– Наведіть приклади вивчених частин мови. Доведіть свій вибір. (Смерека, відповідає на питання що?, називає предмет – це іменник і т. д.)
3. Гра “Відгадай і доведи” (з елементом проблемної ситуації).
Вчитель називає слова: Галинка, лісник, сумує, солодкий, одинадцять, солом’яний, стрибає, регоче, він, ми, те. Учні повинні назвати, яка це частина мови, і довести свій вибір. Останні три слова (він, ми, те) є для учнів проблемними і тут допомагає вчитель.
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
1. Розв’язання проблемної ситуації з попередньої гри.
– Діти, на які питання відповідають ці слова: він (хто?), ми (хто?), те (яке?), стільки (скільки?)!
– Які частини мови відповідають на такі питання? (Іменник, прикметник, числівник.)
– То, може, слова він, ми – це іменники, те – прикметник, стільки числівник?
Варто дітям дати час подумати і самостійно прийти до висновку, що ці слова не називають предметів, їх ознак чи кількості.
2. Висновок.
– Згадані вище слова – не іменники, хоч і відповідають на питання іменника, не прикметники, хоч і відповідають на питання прикметника, і на числівники, хоч і відповідають на питання скільки?.
Діти, слова він, ми, те, стільки та інші можуть вживатись замість іменників, прикметників і числівників. Сьогодні ми починаємо вивчати ще одну частину мови – займенник.
IV. Сприймання і осмислення учнями нового матеріалу.
1. Колективне виконання вправи 231 (усно).
2. Вивчення правила про займенник (с. 119).
3. Складання тексту-розповіді (вправа 232).
А) Читання тексту і з’ясування значень невідомих слів.
Б) Бесіда за змістом прочитаного.
– Скільки займенників у нашій мові? (Кілька десятків.)
– Яке місце вони посідають за частотою використання? (Третє місце серед інших частин мови.)
В) Рубрика “Слово про слово”.
Пре? дки – попередники сучасних поколінь; люди, що жили задовго до теперішніх часів.
Г) Слухання учнівських розповідей про займенник як частину мови.
Фізкультхвилинка.
– Виконуйте за мною вправи і постарайтесь впізнати у віршику займенники.
Хлопчики й дівчатка!
Колони порівняйте
Й розминку-веселинку
Зі мною починайте.
Раз – підняти руки вгору,
Два нагнутися додолу.
Три, чотири – прямо стати.
Будем знову починати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть
І голівки нахиліть.
Нахил вліво – раз, два, три.
Нахил вправо – раз, два, три.
Нахилились, розігнулись.
Навкруг себе повернулись.
Раз присядьте.
Два присядьте.
І за парти тихо сядьте.
4. Робота в парах з акровіршем (вправа 233).
А) Читання вірша і зашифрованого слова.
– Як ви розумієте останні рядки вірша?
Б) Визначення займенників, ужитих у вірші.
В) Складання і запис речень про рідне слово з використанням займенників ми, ти, тобі.
5. Вправи для самостійної роботи (робочий зошит).
V. Підсумок уроку.
– З якою новою частиною мови ви ознайомились?
– Назвіть займенники, які ви запам’ятали протягом уроку.
– А тепер впізнайте і запам’ятайте якомога більше займенників із вірша.
А займенник – що таке?
За іменником іде,
Він ніщо не називає,
Бо імен цілком не знає,
Лише вказує на все:
І на те або на це,
І на тебе, і на нього,
І на цього, і на того.
Він показує на всіх!
Щось присвоює собі,
Комусь може і віддати,
Коли гарно попрохати,
Заперечить, коли треба,
Скаже щось і сам про себе,
Зацікавиться, спитає,
Хто є він і хто що знає.
Ще багато запитань
Він в запасі має
І частенько без вагань
Сам собі й відповідає:
– Хто такий? – Я той самий.
– А ти чий? – Його і твій.
На особу певну вкаже,
Але імені не скаже.
(Мельничайко О. І. Рідна мова. Добірка нетрадиційного дидактичного матеріалу. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2003. – с. 33.)
VI. Повідомлення домашнього завдання з попереднім інструктажем.
С. 119 – правило, с. 121 – вправа 234.
Related posts:
- Займенник як частина мови, його основні ознаки. Особові займенники Урок 76 Тема. Займенник як частина мови, його основні ознаки. Особові займенники Мета: розширювати уявлення дітей про частини мови, познайомити із займенником, з його особливостями, вчити розпізнавати особові займенники, познайомити з граматичною категорією особи; розвивати аналітичні вміння, вміння спостерігати й робити висновки зі спостережень; виховувати інтерес до усної народної творчості, вивчення мови. Обладнання: таблиця “Особи […]...
- Основні ознаки займенника як частини мови. Роль займенників у текстах. Узагальнення знань і вмінь з теми “Займенник”. (Вправи 256-260) Тема. Основні ознаки займенника як частини мови. Роль займенників у текстах. Узагальнення знань і вмінь з теми “Займенник”. (Вправи 256-260). Мета. Узагальнити знання про особові займенники. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа 255). 1. Вправа “Інтерв’ю”. – Прочитайте виразно вірш. – Які займенники 5-ої особи однини і множини […]...
- ЗАЙМЕННИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ, РОЗРЯДИ ЗАЙМЕННИКІВ ЗА ЗНАЧЕННЯМ МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ ЗАЙМЕННИК § 40. ЗАЙМЕННИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ, РОЗРЯДИ ЗАЙМЕННИКІВ ЗА ЗНАЧЕННЯМ 465. Прочитайте. Замість яких частин мови вживаються виділені слова? Якось між нами зайшла мова про доцільність людської усмішки, чи завжди цей порух уст буде потрібен людині, чи, може, в далекім майбутнім усмішка взагалі зникне, мов якийсь пережиток. Ліда, вислухавши нас, зауважила: – […]...
- Займенник як частина мови. Роль у тексті ЗАЙМЕННИК Займенник як частина мови. Роль у тексті 270. Прочитайте текст. Хлопчика звали Дядько Федір, бо хлопчик був дуже серйозним і самостійним. У чотири роки хлопчик навчився читати. А в шість уже сам собі суп варив. І в шість років любив самостійно все вирішувати за себе. Узагалі хлопчик був дуже хороший, і батьки були хороші. […]...
- Питання для самоконтролю – Займенник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Займенник Питання для самоконтролю 1. Що таке займенник? Чим відрізняються займенники від інших частин мови? 2. На які розряди діляться займенники? З якими частинами мови вони співвідносяться? 3. Які займенники називаються особовими? 4. Які особливості відмінювання особових займенників? 5. Який займенник називається зворотним? У чому його особливість? 6. Які […]...
- ЗАЙМЕННИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ Морфологія та орфографія. Займенник Буду я навчатись мови золотої… У трави-веснянки, у гори крутої, В потічка веселого, що постане річкою, В пагінця зеленого, що зросте смерічкою. А. Малишко Ви знатимете: – морфологічні ознаки займенника, його синтаксичну роль; – розряди займенників за значенням. Ви вмітимете: – відмінювати займенники; – утворювати неозначені й заперечні займенники; – писати […]...
- ЗАЙМЕННИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ. РОЗРЯДИ ЗАЙМЕННИКІВ Морфологія. Орфографія. Елементи стилістики Займенник Буду я навчатись мови золотої… У трави-веснянки, у гори крутої, В потічка веселого, що постане річкою, В пагінця зеленого, що зросте смерічкою. А. Малишко Ви знатимете: – морфологічні ознаки займенника, його синтаксичну роль; – розряди займенників за значенням. Ви вмітимете: – розпізнавати займенники, визначати їхні граматичні ознаки; – відмінювати займенники; […]...
- Займенник як частина мови Тема. Займенник як частина мови. (Вправи 288-291). Мета. Ознайомити учнів з новою частиною мови – займенником, його роллю у мовленні; вчити знаходити особові займенники у тексті, використовувати їх у мовленні. Розвивати гнучкість і варіативність мислення. Виховувати доброзичливість. Обладнання: таблиця “Частини мови. Займенник”, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого […]...
- Займенник як частіша мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль ЗАЙМЕННИК Хто такий я? Хто такий ти? Які ми? Скільки нас? Ці запитання побудовано із займенників. Відповідаючи на такі прості й водночас непрості запитання, ви так само не уникнете важливих “вказівних” слів – займенників. Вивченню цієї самостійної частини мови присвячено окремий розділ підручника. Зрозуміти особливості займенників вам допоможуть правила, таблиці, вправи та малюнки. Вони висвітлять […]...
- Займенник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Займенник Займенник – це частина мови, яка вказує на предмети, ознаки, кількість, але не називає їх. Займенники відповідають на ті самі питання, що й: – іменник: Хто? що? – прикметник: Який? чий? – числівник: Скільки? У словосполученні буває: – головним словом: Він хороший, ніхто з присутніх; – залежним словом: […]...
- Arten von Pronomen. Типи займенників – Das pronomen. Займенник Німецька мова Das pronomen. Займенник Arten von Pronomen. Типи займенників ich, du, er, sie, es, wir, ihr, sie, Sie (я, ти, він, вона, воно, ми, ви, вони, Ви) Присвійні займенники mein, dein, sein, ihr, unser, euch, sein, Ihr (мій, твій, його, її, наш, ваш, їх, Ваш) Зворотний займенник sich (-ся) Безособовий займенник es (не перекладається) […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Займенник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Займенник Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Займенником називається самостійна частина мови, що вказує на предмети, ознаки чи кількість, але не називає їх. Так, займенник Я вказує на особу того, хто говорить, ТИ – на співрозмовника, Він – на особу чи предмет, про які говориться, Такий – на будь-яку ознаку, Стільки – на […]...
- ПОНЯТТЯ ПРО ЗАЙМЕННИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ РІЗНИХ ЗАЙМЕННИКІВ У ТЕКСТІ Мета: ознайомити учнів з новою частиною мови – займенником, з особливостями займенників, їх роллю у мовленні; вчити впізнавати серед слів займенники, які вказують на предмети, їх ознаки, кількість, але не називають їх, ставити питання до займенників; розвивати усне мовлення; виховувати любов до рідної мови: ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Словникова […]...
- ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ (“Числівник”, “Займенник”). МОВНА ТЕМА № 3 Мета: перевірити знання учнів за темами “Числівник”, “Займенник”; розвивати мислення, пам’ять; виховувати самостійність, культуру оформлення письмових робіт. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ III. ПЕРЕВІРНА РОБОТА 1 варіант 1. Займенник – це: А) частина мови, що вказує на предмет, але не називає його; Б) частина мови, яка називає предмет; В) службове […]...
- Повторення та узагальнення вивченого про займенник. Творча робота на вживання займенників Урок 82 Тема. Повторення та узагальнення вивченого про займенник. Творча робота на вживання займенників Мета: повторити й узагальнити вивчене про займенник, провести підготовку до контрольної роботи; розвивати вміння використовувати займенники у мовленні; виховувати працелюбність, бажання допомагати. Обладнання: таблиця із кросвордом із вправи 75, опорна схема “Займенник”. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Вислухати декілька творів, […]...
- Personalpronomen. Особові займенники – Das pronomen. Займенник Німецька мова Das pronomen. Займенник Personalpronomen. Особові займенники Відмінювання особових займенників...
- Неозначені займенники – Займенник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Займенник Неозначені займенники Неозначені займенники утворюються додаванням до питально-відносних займенників префіксів Де – (дехто, деякий), Аби – (абихто, абичий), Будь – (будь-що, будь-який), хтозна – (хтозна-хто) або суфіксів – сь (хтось, щось), – небудь (скільки-небудь, чий-небудь). Неозначені займенники відмінюються так само, як питально-відносні, від яких вони утворені. У неозначених […]...
- Relativpronomen. Відносні займенники – Das pronomen. Займенник Німецька мова Das pronomen. Займенник Relativpronomen. Відносні займенники Відносними займенниками є: Відносні займенники виконують роль сполучного слова, вони вводять підрядні означальні речення (Attributsätze, Relativsätze) і водночас є членами речення. Відносний займенник узгоджується з іменником, до якого належить, у роді та числі. Він приймає ознаку відмінка, відповідного функції цього іменника. Відносний займенник welcher, welches, welche вживається […]...
- Контрольна робота з мовної теми “Числівник. Займенник” Тема. Контрольна робота з мовної теми “Числівник. Займенник”. Мета. Перевірити знання і рівень сформованості вмінь, набутих під час опрацювання розділів “Числівник”, “Займенник”. Обладнання: картки-завдання. Хід уроку I. Організація класу. II. Виконання контрольної роботи з теми. Варіант 1 Вибери правильну відповідь і підкресли її або познач (1-4). 1. Числівники – це слова, що означають: А) назву […]...
- Вказівні займенники – Займенник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Займенник Вказівні займенники До вказівних займенників належать Цей, той, такий, стільки. Займенники Той і такий відмінюються так, як прикметники твердої групи, Цей – як прикметник м’якої групи в однині та як прикметник твердої групи – у множині. Займенник Стільки змінюється лише за відмінками. Однина Множина Чол. і середн. рід […]...
- Розбір займенника як частини мови – Займенник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Займенник Розбір займенника як частини мови Послідовність розбору 1. Частина мови. 2. Початкова форма (називний відмінок однини). 3. Розряд. 4. Рід (якщо є), число (якщо є), відмінок. 5. Синтаксична роль. Уже заходило сонце, коли Богдан, щулячись усередині, підійшов до Своєї хати (М. Стельмах). Зразок розбору СвоєЇ – займенник, початкова форма – Своя, присвійний, […]...
- ІМЕННИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ Мета: навчальна: повторити, узагальнити і поглибити знання учнів про іменник як частину мови, зміцнювати навички визначення морфологічних ознак іменників, учити правильно використовувати іменники в мовленні; визначати їхню роль у реченнях; розвивальна: розвивати в учнів навички зв’язного мовлення, мислення, творчі здібності, стимулювати бажання досліджувати й аналізувати мовні явища; виховна: виховувати позитивне ставлення та виховувати повагу до […]...
- Числівник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль ЧИСЛІВНИК Число і слово поєдналися в числівнику. Про важливість цієї частини мови в щоденному спілкуванні годі й говорити. Без числівника не можна назвати точної адреси, визначити час будь-якої події. Числівник допомагає нам економно витрачати кошти, планувати день, тиждень і загалом упорядковує наше життя, вносить у нього розмірений ритм. Є така сфера людської діяльності, де роль […]...
- Неозначені та заперечні займенники – Займенник Самостійні частини мови Займенник Неозначені та заперечні займенники Неозначені займенники утворилися від питальних за допомогою часток аби-, де-, будь-, – небудь, казна-, хтозна-, – сь: абищо, будь-хто, казна-ким, хтозна-чим, хтось, щось, якийсь, котрийсь і под. Заперечні займенники утворилися від питально-відносних займенників за допомогою частки ні: ніхто, ніщо. Неозначені та заперечні займенники відмінюються лише у своїй […]...
- 3айменник як частина мови. Розряди займенників за значенням МОРФОЛОГІЯ І ОРФОГРАФІЯ ЗАЙМЕННИК §38. 3айменник як частина мови. Розряди займенників за значенням 357. Прочитайте. Знайдіть у тексті займенники. Скажіть, замість яких слів вони вжиті. Чи можна зрозуміти зміст виділених речень, якщо їх прочитати окремо? Аж ось і ліс. Він зустрічає Данила як тата. Гілля немовби одхиляється з-понад стежки, щоб він не вдряпнувся. Пеньки неначе […]...
- Питальні та відносні займенники, їх відмінювання – Займенник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Займенник Питальні та відносні займенники, їх відмінювання Питальні займенники Хто? що? який? чий? котрий? скільки? містять питання про особу чи предмет, їх ознаку, кількість предметів і вживаються для утворення питальних речень. Хто ж: завійниця чи вітер найняли музики на свої заручини? (М. Стельмах). Що бачу я в далекому просторі? (Леся Українка). Займенники Хто, […]...
- Відносні займенники – Займенник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Займенник Відносні займенники Відносні займенники звучать так само, як питальні, але вживаються не для вираження питання, а для зв’язку частин складного речення. Двоє хлопців, яким прийшла черга, кинулись у човен і зайняли місця на лаві (0. Копиленко). Народ, що вільним став, нікому не зломити (В. Сосюра). Навіть того, чиє […]...
- Розбір частки як частини мови – Частка як службова частина мови МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Частка як службова частина мови Розбір частки як частини мови Послідовність розбору 1. Слово. 2. Частина мови. 3. Розряд за значенням. 4. Особливості правопису (якщо є). Земля-трудівниця Аж парує та людям хліб готує (Народна творчість). Зразок розбору Аж – частка, модальна, виділяє й посилює значення слова парує....
- Fragepronomen. Питальні займенники – Das pronomen. Займенник Німецька мова Das pronomen. Займенник Fragepronomen. Питальні займенники До питальних займенників належать: wer? (хто?), was? (що?), welcher? welches? welche? (який? яке? яка?), was für ein? was für eine? (який? яка?) Відмінювання питальних займенників хто?, що? Wer antwortet? (Хто відповідає?) Der Schüler antwortet. (Учень відповідає.) Was steht an der Ecke? (Що стоїть у кутку?) Der Fernseher […]...
- Присвійні займенники – Займенник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Займенник Присвійні займенники Присвійні займенники вказують на належність: – першій особі однини (мій) або множини (наш); – другій особі однини (твій) або множини (ваш); – третій особі однини (його, її) або множини (їхній); – будь-якій особі (свій). Присвійні займенники відмінюються подібно до прикметників м’якої групи з основою на Й. […]...
- Особові займенники, їх відмінювання – Займенник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Займенник Особові займенники, їх відмінювання Особові займенники належать до найуживаніших слів. Вони вказують на осіб, на інші істоти, різні предмети, поняття і явища. Особові займенники змінюються за особами, числами і відмінками. Займенники Він, вона, воно змінюються також за родами. Однина 1 особа 2 особа 3 особа Н. Я Ти Він | воно Вона […]...
- Заперечні займенники – Займенник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Займенник Заперечні займенники Заперечні займенники утворюються додаванням префікса Ні – до відносно-питальних: Ніхто, ніщо, ніякий, нічий, ніскільки. Заперечні займенники відмінюються як і питально-відносні, від яких вони утворені. У займенниках Ніякий, нікотрий змінюється місце наголосу: Яки’й – нія’кий; котри’й – ніко’трий. Заперечні займенники з Ні пишуться разом. Але коли між […]...
- Не з різними частинами мови – Частка як службова частина мови МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Частка як службова частина мови Не з різними частинами мови 1. Не є префіксом і пишеться Разом: А) із будь-якими словами, якщо вони не вживаються без Не: Нероба, нестерпний, нехтувати, непосидючий, ненавидячи, невтямки; Б) з іменниками, прикметниками та прислівниками, якщо з не утворюються нові поняття з протилежним значенням і їх можна замінити словами, […]...
- Розбір прийменника як частини мови – Прийменник як службова частина мови МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Прийменник як службова частина мови Розбір прийменника як частини мови Послідовність розбору 1. Слово. 2. Частина мови. 3. Похідний чи непохідний. 4. Простий, складний чи складений. 5. Відмінок слова, з яким ужитий прийменник. 6. Вимова та правопис. Поміж кущів майнув знайомий хвіст лисиці (В. Іваненко). Зразок розбору Поміж – прийменник, похідний (утворений з […]...
- Зворотний займенник себе – Займенник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Займенник Зворотний займенник Себе Зворотний займенник Себе вказує на відношення до діючої особи. Він не має форм називного відмінка, роду і числа. У нього є такі відмінкові форми: Себе (до себе), собі, себе, собою, на собі. Займенник Себе Може бути віднесений до будь-якої особи, однієї чи багатьох. Він себе контролював. Вони себе не […]...
- Увічлива форма займенника – Займенник ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 3. Граматична парадигма самостійних частин мови в ділових паперах 3.4. Займенник Увічлива форма займенника В офіційно-діловому стилі займенники використовуються не так активно, як в інших стилях. Окремі займенники треба вживати залежно від значення: кожний – усі по одному; всякий – різноманітний, різний; будь-який – який завгодно на вибір, наприклад: Будь-яке насильство […]...
- Відмінювання займенників – Займенник ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 3. Граматична парадигма самостійних частин мови в ділових паперах 3.4. Займенник Займенник – це самостійна частина мови, яка вказує на предмети, ознаки і кількість, але не називає їх. Інше визначення займенника Займенник – це частина мови, яка узагальнено вказує на предмети, ознаки або кількість, не називаючи їх. У процесі мовлення значення […]...
- Присвійні, вказівні та означальні займенники, їх відмінювання – Займенник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Займенник Присвійні, вказівні та означальні займенники, їх відмінювання Присвійні, вказівні та означальні займенники відмінюються за родами, числами і відмінками, як і прикметники. Присвійні займенники Однина Множина Н. Мій | моє Моя Мої Р. Мого Моєї Моїх Д. Моєму Моїй Моїм Зн. = Н. або Р. | моє Мою = Н. або Р. Ор. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Іменник як частина мови Урок 27 Тема. Аналіз контрольної роботи. Іменник як частина мови Мета: актуалізувати знання учнів про іменник як частину мови, його морфологічні ознаки; вчити складати характеристику іменника як частини мови; розвивати аналітичні й синтетичні вміння дітей; виховувати любов до рідної мови. Обладнання: словнички для запису словникових слів. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи II. Актуалізація опорних […]...
- Ні в заперечних займенниках – Займенник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Займенник Ні в заперечних займенниках Заперечні займенники з Ні Пишуться разом: Ніщо, нікому, нічиєму. Якщо між Ні Та займенником є прийменник, всі три слова пишуться окремо: Ні до чого, ні на кому, ні в чиєму....