Закон попиту і пропозиції

Закон попиту і пропозиції – особливий економічний закон, який виражає взаємозалежність між кількістю товарів і послуг, які хоче купити або одержати споживач, і обсягом товарів і послуг, які в даний час пропонує виробник. Особливість дії З. п. п. залежить, перш за все, від рівня цін. Чим вищі ціни, тим менше буде реалізовано товарів і послуг, і навпаки. Ця залежність графічно зображується кривою попиту і пропозиції. Ринкова ціна досягає конкретної рівноваги за умов, коли обидві криві перетинаються, а попит і пропозиція зрівнюються. Причиною зниження

попиту є недостатня матеріальна забезпеченість споживачів, надмірне насичення ринку товарами і послугами, зниження їх якості та ін.

Нижча ціна на товари і послуги супроводжується появою нових покупців Разом з тим, зниження цін на товари і послуги може спонукати споживачів до здійснення додаткових покупок, зростання попиту на послуги. Протилежна ситуація виникне, якщо ціни на товари і послуги зростатимуть. Взаємодія попиту і пропозиції відбувається в умовах конкурентної боротьби. З переходом України до ринкової економіки, одним із законів, який регулюватиме механізм взаємодії багатьох елементів економічної системи, стане закон попиту і пропозиції.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Закон попиту і пропозиції