ЗАКОН ЗБЕРЕЖЕННЯ МАСИ РЕЧОВИН ПІД ЧАС ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ

№ 1. Помилка попередників М. В. Ломоносова щодо прожарювання речовин полягала в тому, що перед проведенням дослідів реторту (з уміщеним у неї свинцем) зважували і запаювали. По завершенні дослідів реторту відкривали і повторювали зважування, виявляли збільшення маси. Про те, що у реторті, крім металу, було повітря, а в ньому кисень, який вступав у хімічну реакцію з металом, вчені не могли знати. А у відкриту репорту (замість кисню) надходила нова порція повітря.

№ 2. М. В. Ломоносов вніс зміни у проведення дослідів з прожарювання речовин та змінив

умови досліду – зважування речовин до і після прожарювання він здійснював у запаяній реторті. Він виявляв, що маса запаяної реторти разом з її вмістом залишалася незмінною. Це тому, що у запаяну реторту не надходили нові порції повітря замість кисню, що прореагував з металом. Відтак, маса речовин до і після реакції у запаяній реторті залишалася однаковою.

№ 3. М. В. Ломоносов у 1748 році відкрив закон збереження маси речовин.

Маса речовин, що вступають у хімічну реакцію, дорівнює масі речовин, що утворюються внаслідок реакції,

№ 4. Маса запаяної реторти після прожарювання в ній металу залишилась незмінною

тому, що у запаяну реторту не надходили нові порції повітря замість кисню, що прореагував з металом. Відтак, маса речовин до і після реакції у запаяній реторті залишалася однаковою.

№ 5. Не суперечить закону збереження маси речовин тому, що при горінні багаття відділюється вуглекислий газ і вода, яка випаровувається.

№ 6. Маса мідної пластинки після прожарювання у полум’ї спиртівки збільшиться, тому що мідь вступить у взаємодію з киснем повітря.

№ 9.

ЗАКОН ЗБЕРЕЖЕННЯ МАСИ РЕЧОВИН ПІД ЧАС ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ

Відповідь: 3,6 г.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАКОН ЗБЕРЕЖЕННЯ МАСИ РЕЧОВИН ПІД ЧАС ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ