Завдання і об’єкти обліку готової продукції

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК В УКРАЇНІ: ОСНОВИ ТА ПРАКТИКА В УКРАЇНІ

Розділ 8.

ОБЛІК ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ, ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ІНШИХ ДОХОДІВ

8.1. Завдання і об’єкти обліку готової продукції

Готова продукція – це сукупність вироблених і повністю оброблених на підприємстві продуктів і виробів, що призначені для відпуску на сторону і відповідають технічним і якісним характеристикам, передбаченим договором або іншим нормативним документом. До готової продукції належать також вироби (напівфабрикати), обробку яких закінчують на інших підприємствах.

Від

готової продукції слід відрізняти товари, які є матеріальними цінностями, що придбані (отримані) та утримуються підприємством з метою подальшого продажу.

Облік готової продукції – це реєстрація на підприємствах її надходження, зберігання, відвантаження та реалізації.

Облік готової продукції на підприємствах здійснюють завідуючі складами, комірники, або інші матеріально відповідальні особи.

Реалізована продукція – це вироби (робота, послуга, товари), які передані покупцеві (замовнику). Тобто, до покупця перейшло право власності на них. Момент передачі права власності визначається

у контракті на придбання (продаж). Розрахунок за реалізовану продукцію може бути здійснено перерахуванням грошей на поточний рахунок, готівкою, чеком, товарами і послугами чи іншою формою розрахунків, що передбачена чинним законодавством.

Об’єкти обліку готової продукції – це товари, вироби, матеріали, роботи, послуги, що виробляє підприємство. Об’єкти обліку реалізації продукції – готова продукція.

Головне завдання обліку готової продукції і її реалізації – точне та своєчасне відображення надходження, зберігання, руху і реалізації продукції в системі бухгалтерських рахунків.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Завдання і об’єкти обліку готової продукції