ЗИМОВЕ ПІДГОДОВУВАННЯ БДЖІЛ

ЗИМОВЕ ПІДГОДОВУВАННЯ БДЖІЛ – явище небажане. Його використовують тільки у виняткових випадках, коли корми з якихось причин не поповнювали восени.

Будь-яке підгодовування в період зимового спокою шкідливе для бджіл, викликає їхнє занепокоєння. Нерідко в сім’ях, які підгодовуються взимку, до моменту виставки не залишається й половини бджіл у порівнянні з тією кількістю, яка була під час відходу на зимівлю.

Загибель бджолиних сімей від голоду найчастіше відбувається в другій половині зимівлі, коли в гнізді з’являється розплід.

Щоб підгодувати бджіл, треба поставити поруч із клубом бджіл рамку з кормом. Для цього відсувають розділяльну дошку й до того стільника, на якому знаходяться бджоли, ставлять рамку з кормом. Все це роблять швидко, щоб не тривожити бджіл, при червоному світлі, без використання димаря. Занепокоєні бджоли почнуть скупчуватися зверху рамок і покинуть гніздо.

У рамці з кормом має бути не менше ніж 2 кг меду або густого цукрового сиропу. Для приготування цукрового сиропу беруть 2 кг цукру й 1 л води. Воду краще використовувати снігову. У киплячу воду висипають цукровий пісок і помішують розчин до повного розчинення в

ньому цукру (сироп не повинен пригоряти). Отриману масу прохолоджують до температури парного молока й заливають її в заздалегідь підготовані якісні стільники. Густий сироп погано заповнює чарунки, у них залишаються пухирці повітря. Для того щоб стільник був заповнений на всю глибину чарунок, сироп ллють із чайника з тонким носиком або використовують консервну банку з проробленими в днищі невеликими отворами. Стільник ставлять похило й заповнюють його сиропом спочатку з одного боку, потім з іншого. Заповнені стільники ставлять над якою-небудь ємністю, щоб стекли надлишки сиропу. У добре заповненому стільнику знаходиться близько 3 кг сиропу.

Цукровий сироп можна дати також у скляній банці. Банку заповнюють сиропом, горловину обв’язують декількома шарами марлі й установлюють її догори дном над клубом бджіл, відвернувши полотнинку. Все це роблять швидко, відкриту частину гнізда відразу ж прикривають, тому що потік холодного повітря, який надходить у гніздо, тривожить бджіл.

Підгодовувати бджіл можна, використовуючи старі запаси. Беруть стільник з медом, вирізують його з рамки й кладуть на рамки над клубом бджіл на підготовлені заздалегідь рейки, щоб під стільником могли пройти бджоли. Такі ж рейки можна покласти й на стільник під полотнинку.

У зимівниках з підвищеною вологістю повітря можна використовувати осілий відцентровий мед. Шар меду (близько 1 кг) обертають марлею і кладуть на рамки під полотнинку. У такий самий спосіб підгодовують бджіл цукрово-медяним тістом (канді). Для приготування канді беруть 3 частини цукрової пудри й 1 частину меду. Цукрова пудра повинна бути без грудок, якщо немає пудри, то перетирають цукровий пісок, потім додають підігрітий рідкий мед і все замішують. Тісто має вийти густим, воно не повинне розтікатися. Корм загортають у марлю й кладуть над клубом бджіл під полотнинку. Попередньо на рамки кладуть 3-4 рейки для проходу бджіл до корму.

Якщо бджоли утримуються в приміщенні із занадто сухим повітрям, а їхні корми складаються з осілого меду, то вони потребують додаткової вологи. Напувати бджіл найкраще поталою сніговою водою, її можна трохи підсолодити (1 частину цукру на 4 частини води). Пляшечки заповнюють водою настільки, щоб вода, якщо покласти їх на бік, не виливалася. Пляшки поміщають зверху гнізда. У горлечко опускають один кінець марлевого джгута, другий кладуть упоперек рамок під полотнинку, що її трохи піднімають попереду. Якщо пляшку вдасться укріпити поза вуликом, то гніт пропускають у гніздо через верхній льоток.

Бджолам, які зимують при температурі нижче 0 °С, не рекомендується давати воду в пляшках, тому що вода може замерзнути. Найкраще використовувати банки або ємності з якого-небудь іншого матеріалу, у якому вода менше замерзає.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗИМОВЕ ПІДГОДОВУВАННЯ БДЖІЛ