АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАЛОЇ БУКВИ ч. ПИСЬМО МАЛОЇ БУКВИ ч. ПИСЬМО СЛІВ, РЕЧЕНЬ З МАЛОЮ БУКВОЮ ч

Мета: навчати учнів писати малу рукописну букву ч, буквосполучення, слова і речення із нею; розвивати зв’язне мовлення учнів; формувати навички самоконтролю; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Розучування вірша

Пошила чапля черевички

І мерщій пішла до річки.

– Чапу-лапу, чапу-лапу,

В мене гарні черевички.

Поки хвастала, ходила

Черевичок загубила.

І стоїть вона в лозі

На одній своїй нозі,

Другу вгору підіймає,-

Черевичка немає.

П.

Воронько

– Який звук найчастіше зустрічається у вірші?

– Який звук позначає ця буква?

– Викладіть з букв розрізної азбуки слово черевички. Назвіть букви в цьому слові.

– Поділіть слово на склади.

– Складіть звукову схему цього слова. Назвіть послідовно всі звуки.

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА В ЗОШИТІ

1. Робота за малюнком зошита (с. 4, вгорі)

– Кого ви бачите на малюнку?

– Що робить дівчинка?

– Назвіть предмети, зображені на малюнку, у назвах яких є звук [ч]. (Чашка, чайник, чай, печиво, косички)

– Складіть речення за поданою схемою.

2. Повідомлення

теми і мети уроку

– Сьогодні ми будемо вчитися писати малу рукописну букву ч.

3. Аналіз структури рукописної рядкової букви ч, її елементів, порівняння з раніше вивченими буквами, з друкованою буквою ч

4. Тренування в розчерках

Учні пишуть розчерки на скатертині та чайнику.

5. Письмо малої рукописної рядкової букви ч

– Подивіться на зразок написання букви в зошиті.

– На що вказують стрілочки? (Звідки починати і куди вести лінію.)

– Рядкова рукописна буква ч складається з двох елементів: з вузлика з двома лініями з’єднання і прямої похилої палички із заокругленням унизу.

– Починаємо писати букву ч нижче верхньої рядкової лінії невеличкою рисочкою, яку доводимо до верхньої рядкової лінії. Звідси, не відриваючи руки, проводимо теж невеличку вигнуту лінію, яка закінчується на верхній рядковій лінії. Потім, не відриваючи руки, пишемо похилу пряму паличку вниз до нижньої рядкової лінії, де і заокруглюємо праворуч. Пишемо під лічбу “і-раз-і, два-і”.

Учні “пишуть” малу рядкову літеру ч у повітрі. Потім наводять у зошиті і закінчують писати рядок самостійно.

6. Письмо буквосполучень

– Усі букви в буквосполученнях поєднуються безвідривно.

Фізкультхвилинка

7. Письмо слів

– Прочитайте слово. Чому це слово пишеться з великої букви?

– Розгляньте поєднання букв у слові Марічка. Запишіть слово.

– Прочитайте слово в четвертому рядку. Скільки в ньому складів?

– Назвіть наголошений склад.

– Назвіть послідовно всі букви в слові.

– Розгляньте поєднання букв.

– У слові печиво букви печив поєднуються безвідривно.

Учні наводять слово, записують його в рядку.

8. Письмо речень

– Прочитайте речення. Зверніть увагу на стрілочки. Вони вказують на початок написання букв.

Учні аналізують поєднання, наводять речення, списують його і звіряють зі зразком.

Пальчикова гімнастика “Зайчик”

Указівний та середній пальці почергово згинаються і розгинаються.

Сірий зайчик сів і жде,

Спритно вушками пряде.

– Прочитайте речення у шостому рядку.

– Скільки в ньому слів?

– Який знак стоїть у кінці речення?

Учні наводять речення в рядку і записують його в наступному рядку, самостійно диктуючи собі по слову.

9. Виконання завдання діда Буквоїда

– Впишіть друковані букви у віконечка і запишіть слова рукописними буквами. (Дочка, бочка, річка, нічка, синичка, суничка)

– Підкресліть букви, якими відрізняються слова кожної пари.

10. Створення “ласкавих” слів за зразком

Діти – діточки зірка – зірочка квіти – квіточки качка – качечка

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Яку букву вивчили на сьогоднішньому уроці?

– Який звук вона позначає?

– Що вам сподобалося на уроці?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАЛОЇ БУКВИ ч. ПИСЬМО МАЛОЇ БУКВИ ч. ПИСЬМО СЛІВ, РЕЧЕНЬ З МАЛОЮ БУКВОЮ ч