АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАЛОЇ БУКВИ ф. ПОРІВНЯННЯ МАЛОЇ БУКВИ ф З МАЛОЮ БУКВОЮ о. ПИСЬМО МАЛОЇ БУКВИ ф, БУКВОСПОЛУЧЕНЬ, СЛІВ ТА РЕЧЕНЬ З НЕЮ

Мета: вчити дітей писати малу букву ф, поєднувати її з іншими буквами у складах і словах; закріплювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, зіставляти, узагальнювати; удосконалювати вимову; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Повторення правил сидіння за партою під час письма.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за малюнком зошита (с. 44)

– Розгляньте малюнок.

– Кого ви бачите?

– Де сидить

фазан?

– Що робить дівчинка?

– Які квіти вона саджає?

– Складіть речення за поданою схемою.

2. Ознайомлення з буквою

– Який перший звук у слові фонтан?

– Слід правильно вимовляти цей звук. В утворенні звука [ф] найактивнішу участь беруть губи: струмінь повітря під час вимови звука [ф] проходить крізь щілину між нижньою губою і верхніми зубами.

– Порівняйте вимову звука [ф] з вимовою звуків [х] і [в].

Буква “еФ” взялася в боки –

Одягла мерщій вінок,

Лиш почує десь музики,

То найперша йде в танок.

В. Гринько

3. Графічний аналіз рядкової букви ф

Порівняння

друкованої і рукописної рядкової букви ф.

– Буква ф складається з трьох елементів: лівого і правого овалів та прямої подовженої похилої лінії.

– Де треба писати овали? Відкіля і куди вести пряму похилу лінію?

– Порівняння малої букви ф з малими буквами о, а, р.

4. Письмо малої рукописної букви ф

– Рядкова буква ф складається з двох овалів і прямої лінії. Писати її починаємо з лівого овалу, як рядкові букви а, о, д, б: ведемо вгору до верхньої рядкової. Не відриваючи руки, проводимо вниз пряму похилу подовжену лінію до міжрядкової лінії. Потім вище, від середини рядка починаємо писати другий овал. Заокруглюємо його праворуч угору до верхньої рядкової лінії і вниз, поступово заокруглюючи. Після нижньої рядкової лінії ведемо ліворуч.

Учитель пропонує учням потренуватися у написанні складових елементів у предметах на малюнку. Звертає увагу дітей на стрілочки, які вказують, як зображувати елемент.

Діти подумки обводять елементи букви ф у рамці, потім пишуть два рядки букви ф.

5. Письмо буквосполучень і слів

– Прочитайте буквосполучення, доберіть слова, що містять ці буквосполучення.

– Які з’єднання букв у поданих буквосполученнях?

– Прочитайте кожне слово, правильно вимовляючи звук [ф].

– Як поєднується буква ф з наступною і попередньою буквами.

Фізкультхвилинка

6. Письмо речення

Учні наводять речення, потім списують його, диктуючи собі слова по складах.

– Чи підходить це речення до схеми, поданої під малюнком?

7. Малюнковий диктант. Робота в парах

– Як правильно називаються предмети, зображені на малюнках унизу сторінки?

– Запишіть їхні назви. (Телефон, туфлі)

8. Розфарбовування малюнка

– Розфарбуйте воду з фонтана згори донизу довгими лініями.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Яку букву навчилися писати на уроці?

– Наведіть приклади слів з цією буквою.

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

Вправа “Слухняний ротик”

АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАЛОЇ БУКВИ ф. ПОРІВНЯННЯ МАЛОЇ БУКВИ ф З МАЛОЮ БУКВОЮ о. ПИСЬМО МАЛОЇ БУКВИ ф, БУКВОСПОЛУЧЕНЬ, СЛІВ ТА РЕЧЕНЬ З НЕЮ


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ МАЛОЇ БУКВИ ф. ПОРІВНЯННЯ МАЛОЇ БУКВИ ф З МАЛОЮ БУКВОЮ о. ПИСЬМО МАЛОЇ БУКВИ ф, БУКВОСПОЛУЧЕНЬ, СЛІВ ТА РЕЧЕНЬ З НЕЮ