ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ “ОДИН

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 6. ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ “ОДИН – БАГАТО”, “ПЕРШИЙ”. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 1

Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 1, з поняттями “один – багато”, “перший”; учити писати цифру 1; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Мама булочки спекла,

По одній всім роздала:

Галі, Наді

і Юркові,

І пухнастому котові,

Дідусеві і бабусі,

І малесенькій Катрусі.

Доки котик позіхав –

Песик булочку украв.

– Скільки булочок роздала матуся?

2. Гра “Ланцюжок”

Учитель починає, учні поодинці продовжують лічбу “ланцюжком”.

Лічба від 1 до 4; від 5 до 9; від 3 до 10.

3. Лічба предметів. Гра “Чарівні фігурки”

– Викладіть у 1-му ряду – 5 квадратиків, а в 2-му – 4 кружечки.

– Чого більше – квадратиків чи кружечків?

– Що треба зробити, щоб їх стало порівну?

– Покажіть четвертий квадрат, рахуючи справа наліво.

– Покажіть перший кружечок

ліворуч.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Бесіда

– Поміркуємо: один зошит, один олівець, одна квітка, одне яблуко. Це багато чи мало? Напевно, це мало.

– А зараз прислухайтесь до слів: один, самотній, один-однісінький на всьому білому світі.

Це людина, у якої немає близьких: ані батьків, ані братів, ані сестер.

Як живеться самотній людині? Так, важко і страшно. Отже, один – означає мало.

А зараз подивимося на це число з іншого боку. Хто для нас найдорожчий? Це наша мама. І у кожного вона тільки одна. Ми з вами живемо на планеті Земля – і це наш єдиний будинок, і у кожного з нас одна Батьківщина – місце, де ми народилися.

– А зараз подивіться на небо. Що ви там бачите?

– Правильно, Сонце, яке зігріває нас своїми ніжними променями, небо, яке манить глибиною своєї синяви. І Сонце у нас одне, і небо – теж.

Отже, одна у людини мама, одна Земля, на якій живемо, одне Сонце, одна Батьківщина.

А що для нас означають ці слова? А означають вони дуже багато.

2. Робота за підручником (с. 12)

Завдання 1

1) Скільки козенят? Скільки кульок?

– Що ще на малюнку одне?

– Цифрою 1 позначають число один.

2) Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 1.

– На що вона схожа? (Стріла, олівець, цвях)

ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ ОДИН

Ось один, чи одиниця,-

І тонка, й пряма, як спиця.

С. Маршак

Завдання 2

– Що означає цифра 1 на малюнку?

– Скільки одиниць?

Завдання 3

– Що ви бачите на малюнку?

– Хто один? Кого багато? Скільки елементів у множині рибок в акваріумі? У множині ластівок на дроті?

– Розгляньте малюнок потяга. Скільки в ньому вагонів? Як ви вважаєте, чому? Хто перший пасажир?

3. Робота в зошиті. Написання цифри 1

1) Пояснення вчителя.

– Цифра 1 складається з двох елементів – паличок, одна з яких коротша за іншу. Спочатку пишуть маленьку паличку. Починають писати її трохи вище за центр клітини і ведуть до верхнього правого кута клітини. Потім пишуть основну похилу паличку від верхнього правого кута до середини нижньої сторони клітини.

2) Імітація написання цифри 1 у повітрі.

“I-раз, і-два, i-три”. “І” – підняти руку, “раз” – руку опустити.

3) Написання цифри 1 у зошиті.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (див. Додаток до уроку)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Читання й обговорення вірша

В кенгуру сумує син,

Бо у мами він один.

Сумно місяць поглядає –

В нього братика немає.

А у сонця є сестрички –

І щасливе в нього личко:

Ясні зірочки малі

Веселять його вгорі.

Л. Савчук

ДОДАТОК ДО УРОКУ 6

1. Гра “Цифровий конструктор”

– Викладіть цифру 1 з геометричних фігур.

Наприклад:

ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ ОДИН

2. Гра “Хованки”

– Де сховалася цифра 1?

ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ ОДИН

3. Гра “Міркуємо разом”

– Червона Шапочка зібралася на гостину до бабусі. Вона може піти пішки, сісти на автомобіль або полетіти на літаку. Що обере Червона Шапочка, щоб швидше дістатися до бабусі? Чому?




Ви зараз читаєте: ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ “ОДИН