ЧИТАННЯ МОВЧКИ І ВГОЛОС. ЧИТАННЯ МОВЧКИ
Розвиток мислення і мовлення
& 46. ЧИТАННЯ МОВЧКИ І ВГОЛОС. ЧИТАННЯ МОВЧКИ
О слово рідне – чисте джерело.
Мене з дитинства в юність привело
Ти – промінь світанкової зорі,
Суцвіття ніжне в весняній порі.
В. Чемерис
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ
Здатність читати незнайомий текст з належною швидкістю та зрозуміти його зміст з одного прочитання перевіряється під час читання мовчки. Швидкість читання мовчки у 7-му класі становить 120-210 слів за хвилину.
Оцінюючи читання мовчки, враховується:
1) читання з відповідною швидкістю;
2)
3) вміння знаходити в тексті необхідну інформацію, виражально – зображувальні засоби прочитаного;
4) встановлення причинно-наслідкових зв’язків;
5) визначення теми і головної думки;
6) уявлення наявних у тексті образів, надання оцінки прочитаному. Усі ці критерії чинні під час оцінювання роботи.
270. І. Роздивіться репродукцію картини І. Ю. Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”.
І. Рєпін. “Запорожці пишуть листа турецькому султану”. 1880-1891 pp.
II. Уважно прочитайте текст. На його прочитання відведено
ЯК НАРОДИЛИСЯ СЛАВНОЗВІСНІ “ЗАПОРОЖЦІ”
Професор Яворницький був земляком великого художника Рєпіна. Обидва вони народилися й виросли на Харківщині, але вперше зустрілися в Петербурзі 1887 року. Тут святкували роковини Т. Г. Шевченка, на які зібралося українське земляцтво. Рєпін, побачивши відомого історика, підійшов до нього, і вони міцно потиснули один одному руки.
Приводом до розмови і знайомства був лист запорізьких козаків до турецького султана. Рєпін сказав Яворницькому, що задумав намалювати запорожців, коли вони зібралися на раду й складають відповідь турецькому султанові на його грізний наказ козакам припинити напади на Крим. Ескіз цієї картини художник уже намалював, але для великого полотна йому ще багато чого бракувало.
Дмитро Іванович запропонував Рєпіну все, що потрібне було для цієї картини: книги з історії запорізьких козаків, свою колекцію зброї, жупани, чоботи, люльки… Віддав також фотознімки запорізького прапора. Але цим не обмежився завзятий історик. Він приводив до художника багато своїх земляків та знайомих – прототипів, які позували Рєпіну під час створення картини, їх постаті й риси обличчя скидалися на запорізьких козаків. Це була найголовніша і найдорожча допомога Рєпіну.
Ілля Юхимович Рєпін гаряче взявся за роботу. Працював він над “Запорожцями” 12 років (з 1880-го по 1891-й). На великому полотні одна за одною з’являлися все нові й нові козачі постаті.
Картину ще не закінчено, як до Яворницького прийшов Рєпін.
– Їдьмо до мене! Я хочу посадити вас на картині за писаря.
Яворницький довго опирався, але під кінець погодився. Писар – одна з центральних постатей картини. Його лукава посмішка пробігає по всьому обличчі, утворюючи ледь помітні зморшки біля очей і неглибокі ямочки коло щільно стулених губ. З усього видно, що це особа хитра і, як кажуть, сам собі на умі. Писар добре чує всі круті дотепи й ущипливі, дошкульні слова, які йому диктують, але він не квапиться писати їх на папері довгим гусячим пером.
Треба було ще посадити когось за стіл, на вільне місце, навпроти писаря, спиною до глядача. Рєпін уже наперед продумав, якою саме має бути ця постать. Потилиця повинна бути не абияка, а триповерхова. І тут Рєпін пригадав, у кого є така потилиця.
– Генерал Георгій Петрович Алексеев. Коли він був у нас, я до нього добре придивився. Сам він низенький, огрядний, голова велика, голомоза, а потилиця така, що треба років сто, щоб її наїсти. Просіть його, щоб він дозволив мені змалювати його спину й потилицю.
І. Рєпін. Фрагмент
Коли другого дня Яворницький передав Алексееву прохання Рєпіна, той категорично відмовився.
– Та влаштуйте ж це як-небудь! Чи вже ви, при вашій винахідливості, не придумаєте, як це зробити?
– А може його спокусити старовинними монетами, він же нумізмат? – спитав Яворницький. – Зроблю це так: Григорій Петрович запросить нас до себе на сніданок. Після сніданку ми підемо втрьох до його кабінету, я витягну з кишені кілька старовинних монет, і ми будемо розглядати їх, а ви сядете за спиною і тихенько занесете до своєї книжечки його триповерхову потилицю.
Так вони і зробили.
Слава “Запорожців” облетіла всю імперію, перейшла її кордони. На виставках у Чикаго, Будапешті, Мюнхені, Стокгольмі картина мала величезний успіх. “Ніхто в світі не відчуває так волю, рівність і братерство,- писав свого часу Рєпін.- Все своє життя запорожці залишалися вільними й нікому не корилися”.
У “Запорожцях” блискуче показано волелюбний характер, щиру душу й непокірність січового козацтва. Автор картини підкреслив, що жорстока реакція Росії не сміє гнобити волелюбні, але поневолені народи імперії (За І. Шаповалом; 517 сл.).
І. Рєпін. Фрагмент.
III. Дайте відповіді, обравши один із запропонованих варіантів, та виконайте завдання до останнього питання.
1. Рєпін і Яворницький народилися:
А на Київщині;
Б на Херсонщині;
В на Харківщині;
Г на Львівщині.
2. Їхня перша зустріч відбулася:
А 1885 року в Москві;
Б 1886 року в Ростові;
В 1887 року в Петербурзі;
Г 1888 року в Харкові.
3. Українське земляцтво зібралося з приводу:
А святкування роковин Котляревського;
Б святкування роковин Квітки-Основ’яненка;
В святкувань роковин Шевченка;
Г щоб познайомити Яворницького і Рєпіна.
4. Дмитро Іванович Яворницький був за фахом:
А художником;
Б поетом;
В музикантом;
Г істориком.
5. Рєпіна і Яворницького зблизило:
А спільне захоплення музикою;
Б спільне захоплення козаччиною;
В спільне захоплення фольклором;
Г те, що вони земляки.
6. Найголовніша і найдорожча допомога Дмитра Івановича Яворницького Рєпіну полягала втому, що:
А він приводив земляків і знайомих – прототипів майбутньої картини;
Б він змішував фарби і допомагав Рєпіну малювати;
В він дав Рєпіну книги з історії козацтва та експонати;
Г він віддав Рєпіну фотознімки запорізького прапора.
7. Видатного художника Рєпіна авали:
А Юхим Трохимович;
Б Ілля Юхимович;
В Іван Юхимович;
Г Ілля Трохимович.
8. Над “Запорожцями” художник працював:
А дев’ять років;
Б десять років;
В одинадцять років;
Г дванадцять років.
9. На картині Рєпіна Яворницький став:
А кухарем;
Б отаманом;
В писарем;
Г бунчужним.
10. Майбутньому “персонажу” картини, поки Рєпін змальовував його “триповерхову” потилицю, Дмитро Яворницький показував:
А марки;
Б значки;
В монети;
Г фокуси.
11. Доля картини була такою:
А визнання в межах імперії;
Б захоплення вузького кола глядачів;
В тимчасовий успіх;
Г всесвітня слава.
12. У “Запорожцях” Рєпін блискуче виявив:
А волелюбність нескореного козацтва;
Б відображення історичного факту;
В майстерність художника-портретиста;
Г колорит сивої давнини.
ІІІ. Дивлячись на репродукцію картини І. Ю. Рєпіна “Запорожці пишуть листа до турецького султана”, опишіть інших персонажів мистецького твору, не згаданих у прочитаному тексті.
Для довідки
ХТО ПОЗУВАВ І. Ю. РЄПІНУ
Відомості про всіх героїв картини “Запорожці пишуть листа турецькому султанові” до кінця не з’ясовані. Образ Тараса Бульби (козак на передньому плані, що регоче) написаний автором із професора Петербурзької консерваторії Рубця. Трохи далі за ним худий козак – актор Стравинський. Отаман Сірко – для цього героя картини позували одразу двоє: відомий генерал Драгомиров і письменник Гіляровський.
Якщо вести мову про так званий петербурзький варіант картини, то І. Ю. Рєпіну позували: професор Яворницький (писарчук), племінник композитора Глінки, український художник Мартинович, дитячий художник Кузнецов, приятель Рєпіна Жиркевич. Позував також російський письменник Мамін-Сибіряк. І. Ю. Рєпін писав з нього кількох козаків. Одному дістався ніс, другому – очі, третьому – повіки Маміна-Сибіряка (З часопису).
І. Рєпін. Фрагмент.
Related posts:
- ЧИТАННЯ МОВЧКИ І ВГОЛОС. ЧИТАННЯ ВГОЛОС Розвиток мислення і мовлення & 47. ЧИТАННЯ МОВЧКИ І ВГОЛОС. ЧИТАННЯ ВГОЛОС Осяє тризуб золотий Пробуджений простір і, час, І край наш розквітне святий Від Сяну-ріки по Кавказ. А. Легіт ЗВЕРНІТЬ УВАГУ Робота над текстом та подальшим його озвученням буде ефективною, якщо ми будемо знати й розуміти: як правильно прочитати текст; для чого необхідне виразне […]...
- Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Види читання. Навчальне читання мовчки Урок № 6 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Види читання. Навчальне читання мовчки Мета: ознайомити учнів із різними видами читання; формувати відповідні комунікативно-мовленнєві уміння, повправляти у читанні мовчки. Обладнання: тексти для читання мовчки. ХІД УРОКУ І. Перевірка домашнього завдання. V Бесіда. 1) В якому співвідношенні перебувають мова та мовлення? 2) […]...
- ЧИТАННЯ МОВЧКИ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 5. ЧИТАННЯ МОВЧКИ 596 І. Прочитайте текст. Чи сподобався він вам? Чи вдалося автору показати єдність людини і природи? Поясніть свої відповіді. ЧОРНОГУЗ Чорногуз Халимон, як його прозвали діти, стояв у гнізді на вершечку розчепленої танкової гармати, що загрузла на Ганниній садибі. Намостивши гніздо на гарматі поблизу хати, згорілої з його […]...
- Контрольний диктант. Читання мовчки СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 24 Тема. Контрольний диктант. Читання мовчки Мета: перевірити рівень сформованості мовних умінь і орфографічних навичок школярів; виховувати уважність, наполегливість у навчанні. Обладнання: текст диктанту, текст для читання мовчки, запитання до тексту. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. НАПИСАННЯ ДИКТАНТУ I варіант Ласощі для лисенятка […]...
- Усний твір-оповідання за жанровою картиною ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 75 Усний твір-оповідання за жанровою картиною 580 1. Розгляньте картину І. Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”. Прочитайте текст. Визначте і запишіть тему й основну думку розповіді. Лист запорожців турецькому султанові Це було в XVII столітті. Турецький султан Мухамед, що називав себе “братом сонця й місяця”, “царем над царями”, написав козакам, […]...
- ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕМА 3. ЧИТАННЯ МОВЧКИ Вправа 591 Текст створено для того, щоб ознайомити читачів з найдавнішими племенами України, умовами їхнього проживання, культурою. 1. Тема: найдавніші племена України. Основна думка: виникнення двох основних груп племен – землеробів та скотарів, розвиток трипільської культури. 2. Тип мовлення: розповідь. Стиль: науковий. 4. Справжнім дивом були витвори трипільських гончарів. Посуд фарбували […]...
- Подвоєння букв у загальних і власних назвах. Виразне читання вголос Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 81 Тема. Подвоєння букв у загальних і власних назвах. Виразне читання вголос Мета: – навчальна: навчити правопису слів іншомовного походження; навчити знаходити в тексті слова з вивченими орфограмами; – розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, пошукові здібності; – виховна: виховувати культуру усного і писемного мовлення. Внутрішньопредметні зв’язки: орфоепія, лексикологія, мова і мовлення. […]...
- Зв’язне мовлення Аналіз письмового переказу. Контрольне читання мовчки Зв’язне мовлення Аналіз письмового переказу. Контрольне читання мовчки Мета : з’ясувати рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння читати мовчки й розуміти прочитане; підбити підсумки учнівських письмових робіт, відзначити позитивне у їх виконанні, проаналізувати допущені типові помилки та недоліки робіт; удосконалювати орфографічні й пунктуаційні навички, спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши; […]...
- Контрольний диктант. Контрольне читання мовчки ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ УРОК № 76 Тема. Контрольний диктант. Контрольне читання мовчки Мета: перевірити знання і вміння учнів з розділу “Лексикологія. Фразеологія”, вміння читати в належному темпі, усвідомлювати основний зміст прочитаного; розвивати логічне мислення, орфографічну й пунктуаційну грамотність, пам’ять, увагу. Обладнання: текст диктанту, текст для читання мовчки. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. […]...
- Складання діалогів. Контрольне читання мовчки Уроки № 12, 13 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Складання діалогів. Контрольне читання мовчки Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про види мовленнєвої діяльності, пояснити особливості діалогічного мовлення, повправляти у складанні та розігруванні діалогів на задану тему в запропонованій ситуації спілкування; розвивати мислення, мовлення, пам’ять, комунікативні вміння, удосконалювати дикцію, правильне інтонування фрази, збагачувати й уточнювати словниковий запас […]...
- Контрольне читання мовчки. Удосконалення вмінь здійснювати мовний аналіз Урок № 43 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Контрольне читання мовчки. Удосконалення вмінь здійснювати мовний аналіз Мета: з’ясувати рівень здобутих учнями комунікативних умінь; удосконалювати вміння проводити різні види мовного розбору; розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння й навички самостійної роботи. Обладнання: підручник, текст для читання мовчки. ХІД УРОКУ I. Повідомлення мети і завдань уроку. II. Проведення читання […]...
- КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ. КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ МОНОЛОГІЧНОГО ХАРАКТЕРУ НАУКОВОГО СТИЛЮ Мета: навчальна: перевірити й оцінити повторені та систематизовані вміння і навички; розвивальна: розвивати навички самоаналізу, самоконтролю, самооцінки, самовдосконалення; виховна: виховувати почуття відповідальності за навчання, за виконання контрольної роботи. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення, пунктуація й орфографія. Міжпредметні зв’язки: мова, географія, історія, фізика. Тип уроку: контролю і корекції знань, умінь і навичок. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЯ […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА (ТЕСТ). КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 16 КОНТРОЛЬНА РОБОТА (ТЕСТ). КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ Мета: оцінити рівень навчальних досягнень одинадцятикласників із синтаксису й пунктуації простого та складного речення; з’ясувати можливі недоліки в ході узагальнення й систематизації мовної теорії; оцінити рівень умінь читати мовчки й розуміти прочитане. Тип уроку: урок оцінювання […]...
- КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ. КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ЛЕКСИКОЛОГІЇ І ФРАЗЕОЛОГІЇ Урок № 32 КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ. КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ Мета: оцінити рівень орфографічної і пунктуаційної грамотності десятикласників; перевірити вміння читати мовчки, розуміти й відтворювати незнайоме за змістом висловлювання публіцистичного стилю; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати у школярів гідність за свою Батьківщину, повагу до видатних діячів культури й […]...
- Зв’язне мовлення. Контрольне читання мовчки. Створення діалогів ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 47 Тема: Зв’язне мовлення. Контрольне читання мовчки. Створення діалогів Мета: з’ясувати рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння читати мовчки; формувати вміння складати й розігрувати діалоги відповідно до запропонованої мовленнєвої ситуації й мети спілкування, сприяти підвищенню рівня вправності діалогічного мовлення щодо його доцільності, логічності, лаконічності, виразності; формувати вміння правильно […]...
- Тематичне тестування (тема: Частини мови). Навчальне читання мовчки ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 16 Тема: Тематич не тестування (тема: Частини мови). Навчальне читання мовчки Мета: з’ясувати рівень засвоєння знань, сформованості вмінь і навичок з теми “Частини мови”; формувати вміння й навички застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці; розвивати комунікативні вміння, зокрема вміння читати мовчки; розвивати логічне мислення, тренувати пам’ять, формувати вміння […]...
- ТЕМАТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 КОНТРОЛЬНИЙ ТЕСТ. КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ Мета: – навчальна: оцінити рівень навчальних досягнень семикласників з теми “Дієслово як частина мови”; перевірити знання й уміння, необхідні для правильного використання дієслів у мовленні; – розвивальна: удосконалити навички розпізнавати мовні явища, установлювати відповідність між ними, групувати, доповнювати тощо. – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу познайомити з різноманітністю флори й фауни в Україні й […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 3. ТЕКСТ, ЙОГО ОСНОВНІ ОЗНАКИ. СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТУ. ВИДИ ЗВ’ЯЗКУ РЕЧЕНЬ У ТЕКСТІ. НАВЧАЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ-РОЗДУМУ ХУДОЖНЬОГО стилю Мета: навчальна: повторити, систематизувати й узагальнити знання, уміння і навички щодо тексту; розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння систематизувати та узагальнювати знання і практичні навички; виховна: виховувати почуття любові та вдячності до школи, вчителя, освіти. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення; синтаксис, пунктуація й орфографія. Міжпредметні зв’язки: мова, література, соціокультура. Тип уроку: систематизація й узагальнення знань, умінь […]...
- Контрольний диктант Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 65 Тема. Контрольний диктант Мета: – навчальна: оцінити рівень орфографічної і пунктуаційної грамотності учнів; – розвивальна: розвивати фонематичний слух, мовне чуття, пам’ять, увагу; – виховна: виховувати у школярів гідність за свою Батьківщину, повагу до видатних історичних постатей. Внутрішньопредметні зв’язки: лексикологія, орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв’язки: історія, образотворче мистецтво. Тип уроку: перевірка […]...
- Заміна прямої мови непрямою – Пряма мова Словосполучення Пряма мова Заміна прямої мови непрямою Непряма мова – це складнопідрядні речення, головна частина яких містить слова автора, а підрядна – чуже висловлювання. Непряма мова завжди стоїть після слів автора і приєднується до них сполучниками та сполучними словами що, ніби, щоб, чи, хто, що, який, чий, де та ін. Непряма мова в лапки не […]...
- Контроль читання. Текст “Why did the little dog die?” І семестр ТЕМА “МЕДИЦИНА. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ” УРОК 40 Тема. Контроль читання. Текст “Why did the little dog die?” Мета: – перевірити рівень учнівських знань, умінь і навичок читання з вивчених протягом семестру тем; – навчити учнів самостійного виконання завдань тестового характеру, правильного вибору комунікативних завдань, реально оцінювати рівень власних знань; – прищеплювати повагу до […]...
- Урок домашнього читання. Оповідання “Dragon Soup” (after Т. McGowen) Мета: продовжувати удосконалювати навички читання; розвиток діалогічного та монологічного, усного та писемного мовлення учнів. Обладнання: підручник, матеріали до завдань. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Привітання Т. Good morning, children! I’m glad to see you. Let’s start our lesson. Today we’re going to read a story “Dragon Soup” (after T. McGowen). ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ Перевірка […]...
- Домашнє читання “Пінокіо” II Семестр ТЕМА “МИСТЕЦТВО ТЕАТРУ ТА КІНО” УРОК 72 Тема. Домашнє читання “Пінокіо” Мета: – проконтролювати навички читання та непідготовленого усного мовлення по тексту позакласного читання; – практикувати у вживанні нових лексико-граматичних структур у словосполученнях і реченнях з оповідання; – продовжувати формувати лексичні та граматичні навички учнів; – сприяти розвитку уваги, спостережливості, самостійного мислення, навичок […]...
- Домашнє читання, текст “The Wizard of Oz” II Семестр ТЕМА “ЛОНДОН І КИЇВ” УРОК 90 Тема. Домашнє читання, текст ” The Wizard Of Oz “ Мета: – проконтролювати навички читання та писемного мовлення за текстом позакласного читання шляхом виконання різнорівневих завдань; – формувати навички самостійного практичного розв’язання завдань проблемно-пошукового характеру; – розвивати пізнавальний інтерес. ХІД УРОКУ I. Організація класу. Привітання II. Підготовка […]...
- Осінь. Урок позакласного читання ТЕМА: ЗНОВ ДО ШКОЛИ UNIT 1. SUMMER IS OVER УРОК 11 Підтема: Осінь. Урок позакласного читання. Мета: Активізувати в мовленні учнів лексичний матеріал тем “Осінь”, “Пори року і погода”. Повторити і відпрацювати граматичний матеріал: вживання Present Simple, Present Continuous. Формувати навички аудіювання. Удосконалювати техніку читання. Організувати позакласне читання. Практикувати учнів у письмі. Виховувати інтерес до […]...
- Аудіювання, читання, говоріння, письмо ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 59 Аудіювання, читання, говоріння, письмо Запам’ятаймо! Ви слухаєте й розумієте пояснення вчителя, аудіозапис народної казки, пісні, художнього твору. Ця мовна діяльність – аудіювання. Ви читаєте книжку, ознайомлюєтеся з газетою, звертаєте увагу на рекламні написи. Ця мовна діяльність – читання. Ви відповідаєте на уроці, розмовляєте з друзями на перерві. Ця мовна діяльність […]...
- СОЦІОЛОГІЯ ЧИТАННЯ Соціологія короткий енциклопедичний словник СОЦІОЛОГІЯ ЧИТАННЯ – галузь соціології культури, котра досліджує читання як одну з основних соціальних форм опосередкованої комунікації в суспільстві (поряд з театром, кіно, радіо, телебаченням тощо). Вивчаючи потреби в читанні, яке виступає специфічною формою мовного спілкування людства за допомогою друк або і рукописних текстів, С. ч. виявляє й аналізує соціальні, поліг, […]...
- Читання І семестр ТЕМА “АНГЛІЙСЬКА МОВА В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС” УРОК 9 Тема. Читання – основа навчання Мета: – вдосконалювати навички читання та усного мовлення з теми; – формувати навички вживання нових ЛО в ММ і ДМ учнів у лексико-граматичних структурах; – формувати навички групової та парної роботи, відповідальності за доручену справу, колективізму та толерантності; – сприяти […]...
- Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч УРОК 14 Тема. Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч Мета: опрацювати утворення, називання й читання чотирицифрових чисел у межах 2 000; розвивати вміння пояснювати розв’язання задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитати питання, яке […]...
- Домашнє читання, “Пригоди Тома Сойєра” І семестр ТЕМА “МЕДИЦИНА. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ” УРОК 47 Тема. Домашнє читання, “Пригоди Тома Сойєра” Мета: – проконтролювати навички читання та непідготовленого усного мовлення за текстом позакласного читання; – практикувати у вживанні нових лексико-граматичних структур у словосполученнях і реченнях з оповідання; – продовжувати формувати лексичні й граматичні навички учнів; – сприяти розвитку уваги, спостережливості, самостійного […]...
- Контроль навичок читання. Текст “A new flat” II Семестр ПОВТОРЕННЯ УРОК 96 Тема. Контроль навичок читання. Текст ” A New Flat “ Мета: – проконтролювати рівень знань, умінь та навичок учнів читання з вивчених протягом семестру тем; – навчити учнів самостійного виконання тестів, правильного вибору комунікативних завдань, реально оцінювати рівень власних знань; – прищеплювати повагу до вивчення іноземних мов, розвивати елементи логічного […]...
- Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне читання тексту Урок 34 Тема. Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне читання тексту Мета: закріпити знання учнів про спонукальні речення; вчити виділяти їх у мовленні й складати самостійно, правильно використовуючи розділові знаки; розвивати навички виразного читання; виховувати доброзичливе, дружнє ставлення до оточуючих. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання 1. Перевірка домашнього […]...
- Домашнє читання “The Three Little Pigs” ТЕМА: РОБОТА. ПРОФЕСІЇ UNIT 4. PLENTY OF THINGS TO DO УРОК 41 (4-5) Підтема: Домашнє читання ” The Three Little Pigs “. Мета: Увести нові ЛО, тренувати учнів у їх вживанні. Продовжувати формувати навички усного мовлення. Розвивати комунікативні здібності учнів. Підготувати учнів до переказу казки за ролями. Удосконалювати техніку читання. Виховувати любов до англійської літератури, […]...
- Домашнє читання, текст “Срібні ковзани” II Семестр ТЕМА “СПОРТ” УРОК 59 Тема. Домашнє читання, текст “Срібні ковзани” Мета: – формувати навички читання незнайомого тексту з повним охопленням змісту прочитаного й писемного мовлення за темою; – навчити учнів правильного та чіткого виконання вказівок учителя; – вчити логічного висловлювання під час виконання проблемних завдань; – сприяти розвитку логічного й аналітичного мислення, спостережливості, […]...
- Читання та записування багатоцифрових чисел Читання та записування багатоцифрових чисел Десяткова система числення 1 Полічи: Від тисячі сімдесяти восьми до тисячі дев’яноста п’яти; від тисячі чотирьохсот дев’яноста трьох до тисячі п’ятисот дев’яти. Прочитай числа, записані в таблиці. Другий клас – тисячі Перший клас – одиниці Розряд Розряд VІ V ІV ІІІ ІІ І Сотні тисяч Десятки тисяч Одиниці тисяч Сотні […]...
- Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу УРОК 26 Тема. Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу Мета: провести узагальнюючу бесіду про нумерацію в десятковій системі числення; розглянути поняття класу, лічильних одиниць кожного класу; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця класів та розрядів. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Скласти вираз для […]...
- Семестрове оцінювання з читання Мета: контроль сформованості навичок читання. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Привітання Т. Today is semester test on reading. ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ Повідомлення результатів семестрового оцінювання з говоріння Учитель повідомляє про результати виконання тесту з говоріння й аналізує типові помилки. Перевірка сформованості навичок читання 1-й варіант I. Read. Text “Our school year by Rob” We […]...
- Читання та записування багатоцифрових чисел Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати уміння лічити в межах 2000; знання розрядів і класів; знання розрядів, що належать до кожного класу. Ознайомити з алгоритмом читання багатоцифрових чисел. Формувати вміння читати багатоцифрові числа, подані в матеріалізованій формі. Ознайомити з алгоритмом записування багатоцифрових чисел. Формувати вміння записувати багатоцифрові числа. […]...
- Домашнє читання, текст “How the Alphabet was Made” І семестр ТЕМА “АНГЛІЙСЬКА МОВА В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС” УРОК 17 Тема. Домашнє читання, текст ” How The Alphabet Was Made “ Мета: – вдосконалювати навички читання, усного та писемного мовлення з теми; – формувати навички вживання ситуативної лексики в лексико-граматичних структурах Present Simple, Past Simple Tense / conditional sentences; – вчити учнів логічного висловлювання під […]...
- Урок домашнього читання. Байка Езопа “Черепаха та Заєць” Мета: вчити учнів висловлювати судження про головні проблеми, порушені байкарями; акцентувати увагу школярів на особливостях побудови байок, вчити порівнювати тексти на основі тематичної та образної спорідненості; розвивати навички аналізу художнього твору, виразного читання байок; виховувати позитивні риси характеру, зацікавленість творчістю видатних байкарів. Обладнання: підручник, портрет Езопа, ілюстрації до байки “Черепаха та Заєць”. ХІД УРОКУ І. […]...