ДЕМОГРАФІЧНІ ХВОРОБИ СУЧАСНОСТІ. ВИЖИВАННЯ ЛЮДИНИ ТА ЛЮДСТВА

СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ

УРОК 23

ТЕМА. ДЕМОГРАФІЧНІ ХВОРОБИ СУЧАСНОСТІ. ВИЖИВАННЯ ЛЮДИНИ ТА ЛЮДСТВА

Мета: сформувати поняття “демографічні проблеми”, розкрити процес демографічної проблеми людства, його причини та наслідки для майбутніх поколінь; розвивати вміння аналізувати факти та робити висновки; виховувати моральність, культуру поведінки та мислення.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: прес-конференція.

Обладнання: плакати, стіннівки, мультимедійне обладнання, фотоматеріали, газетні добірки.

Хід

уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

Письмове опитування

Дати письмову відповідь на одне з питань:

1. Як розвивалася наука екологія?

2. Заходи щодо вирішення екологічних проблем: оцінка й власні пропозиції.

3. Соціоекологія як напрямок сучасної науки.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Повідомлення теми та завдань уроку.

Розповідь учителя

Останнім часом надзвичайної гостроти набула тенденція швидкого зростання населення світу. Ареною “демографічного вибуху” сьогодні є майже всі країни. Зі швидким збільшенням населення Землі загострилися

продовольча, сировинна, енергетична та екологічна проблеми, які часто стосуються не тільки окремих держав, а й великих регіонів, навіть усього світу. Сьогодні немає країн, яких би не хвилювала урбанізація, тобто швидке зростання міст. Великі міста – великі проблеми: забезпечення населення питною водою, міським транспортом, дотримання належного санітарно-гігієнічного стану. Разом з населенням у великих містах зростає кількість транспортних засобів, які “лідирують” в отруєнні атмосфери. Додають проблем також численні теплові та атомні електростанції, металургійне та хімічне виробництво. Прикладом цього може служити наш Донбас або міста й села Придніпров’я, які наче вкриті завісою різних димів або газів.

Проте демографічні проблеми пов’язані не лише із зростанням населення Землі. Скажімо, для таких країн, як Україна, демографічною проблемою є, навпаки, зменшення кількості населення, великий відсоток смертності людей (особливо дітей віком до 1 року чи серед тих, хто не досягнув пенсійного віку), значний відтік населення за кордон. До числа демографічних проблем належить також нерівномірне розселення й відсутність регулювання чисельності в окремих регіонах (наприклад, країни Африки, Китаю).

Як подолати демографічну кризу? Чи є вихід зі скрутного демографічного становища? Сподіваємось, що у ваших проектах ми знайдемо відповіді на ці питання.

IV. Основна частина уроку

Прес-конференція

Учні, які підготували свої соціальні проекти, оголошують їх ключові моменти. Група “журналістів” готує запитання. Після виступів і відповідей разом всі учасники приймають програмний документ. На прес-конференцію можна запросити гостей: працівників медичних установ, соціальних служб, депутатів. Вони також працюють у режимі прес-конференції.

V. Підсумки уроку

VІ. Домашнє завдання

Підготуватися до тематичного оцінювання.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Наведи приклади паралельних прямих з довкілля.
Ви зараз читаєте: ДЕМОГРАФІЧНІ ХВОРОБИ СУЧАСНОСТІ. ВИЖИВАННЯ ЛЮДИНИ ТА ЛЮДСТВА