Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька”

6 КЛАС

Тема 2. Я і музика

Урок 20

Тема уроку. Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька”

Мета уроку: поглибити знання учнів про діапазон та регістр та навчити визначати на музичних творах; розвивати музично-ритмічний слух та вокальні навички; виховувати інтерес до оперного мистецтва.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: музичні інструменти, магнітофон, аудіо-запис, портрет М. Римського-Корсакова.

Хід уроку

І. Організація

класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Діти, почувши тему уроку, ви згадали, що з поняттям діапазон і регістр на знайомі.

– Що таке діапазон?

Діапазон – це обсяг звуків людського голосу чи музичного інструменту, від найнижчого до найвищого звука.

(На сталі музичні інструменти: баян, сопілка, скрипка).

– Погляньте на ці музичні інструменти. Кожен з них має свій діапазон.

Щоб точніше визначити, його визначають у октавах. Кожна восьма (VIII) ступінь є також першою (І) ступіню наступної октави.

– Діапазон можна поділити

на що? (На регістри).

– Скільки їх є? (Діапазон ділиться на три регістри: нижній, середні та верхній).

Погляньте на вправу і визначте в ній діапазон, регістр, октаву.

Діапазон, регістр. Робота над піснею Од Києва до Лубен. Слухання музики. М. Римський Корсаков. Арія Снігуроньки із опери Снігуронька

IIІ. Розспівування, настройка, спів пісні, робота над піснею “Од Києва до Лубен”.

Слідкую за чистотою інтонування, дикцією, динамікою. Куплети пісні можуть заспівувати учні – солісти, а приспів весь клас.

Великого значення діапазону, регістру, тембру надав російський композитор інструментам симфонічного оркестру для вираження музичних образів. А особливо це проявилося в опері “Снігуронька” Миколи Римського-Корсакова.

– “Снігуронька” це цікава поетична казка про природу та фантастичну країну берендеїв, у яких бог Ярило – сонце. У цій країні берендеїв живе Снігуронька, мати якої Весна, а батько – Дід Мороз. Дід Мороз хвилюється за доньку Снігуроньку і не дає весні вступити у свої права. Весна просить його піти, а Снігуроньку віддають в лісову слободу. Її там сумно, та ось вона почула пісню пастушка Леля і закохалась в нього… Послухайте зараз пісню Снігуроньки і скажіть, який голос виконує цю арію.

– Що таке арія?

Арія – це сольний номер з опери.

Діти слухають і визначають, що це – калоратурне сопрано – сильний, високий, жіночий голос. Ця музика легка і навдивовижу граційна.

Особливе місце в оркестрі надається флейті, яка протягом усієї опери супроводжує дії Снігуроньки.

3. Повторне слухання та порівняння з піснею пастушка Леля, яку виконує жіночий голос – альт.

VI. Підсумок уроку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Діапазон, регістр. Робота над піснею “Од Києва до Лубен”. Слухання музики. М. Римський-Корсаков. Арія Снігуроньки із опери “Снігуронька”