Для чого потрібні рослини?
СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ
УРОК 30 Для чого потрібні рослини?
Тема. Для чого потрібні рослини?
Мета: розкрити значення рослин для людини; розвивати спостережливість, увагу; виховувати бажання доглядати за рослинами та оберігати їх.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Пригадайте: чому люди вирощують рослини?
– На які групи розподіляють культурні рослини? Наведіть приклади.
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, чому для життя людей і тварин потрібні рослини.
III. Сприймання й усвідомлення
1. Робота над загадками
– Били мене, рвали,
На шматки порвали,
У воді мочили,
По траві валяли,
Одну половину з кашею поїли,
Другу половину на плечі наділи. (Льон)
– В полі хороше мені Зеленіти навесні.
Чим же я – не молодець?
Маю диво-корінець,
Все про нього дбаю,
Цукор відкладаю. (Цукровий буряк)
– Що вам допомогло відгадати загадки?
– Де ростуть ці рослини?
2. Робота за підручником (с. 70-71)
– Роздивіться малюнки на с. 70.
– Розкажіть, що на них зображено.
– Що людина отримує із цукрового буряка? Складіть речення.
–
– Що ж дають рослини людям?
– Дізнайтеся: з чого виготовляють олію?
– Розгляньте фотографії на с. 71.
– Розкажіть, що на них зображено. Складіть речення.
– Поміркуйте: чому рослини потрібні тваринам?
– Поясніть вислів: “Рослини – це окраса Землі”. Наведіть приклади.
– Рослини забезпечують життя на Землі. Вони дають живій природі чисте повітря.
Завдання для друга природи
– Поясніть своїм молодшим друзям, чому забруднення повітря та води завдає шкоди рослинам. Складіть розповідь на цю тему.
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Робота за картками “Що дають рослини людям”
– Упізнати рослини і з’ясувати, що вони дають людям, ви зможете, виконуючи завдання на картках.
Розгляньте уважно малюнки. У верхньому рядку відшукайте рослини і поставте стрілочки до нижнього рядка, де зображено те, що ця рослина дає людям.
Правильні відповіді:
Соняшник – олія.
Колосок – хліб.
Дуб – стілець.
Цукровий буряк – цукор.
2. Гра “Продовжити речення”
– Перевіримо, чи знаєте ви, яку користь приносять рослини людям. Вам необхідно продовжити подані речення.
Овочі і фрукти люди… (їдять).
З льону виготовляють… (тканину).
З деревини виготовляють… (папір, меблі, іграшки).
– А ще рослини лікують нас. Вони також виробляють кисень, яким ми дихаємо, очищують повітря. І не тільки. Коли вчені порівняли воду, що стікає у водойми з безлісого вигону та з вигону, зарослого деревами, виявилося, що лісова вода чиста, приємна на смак, а з безліеого вигону – містить багато шкідливих бактерій.
V. Підсумок уроку
– Що нового ви дізналися на уроці?
– Яку користь приносять рослини для людини?
– Чому рослини потрібні тваринам?
– Що виготовляють з цукрового буряка?
– Що виготовляють з льону?
Related posts:
- Для чого потрібні свійські тварини? СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ УРОК 32 Для чого потрібні свійські тварини? Тема. Для чого потрібні свійські тварини? Мета: розповісти учням, яку користь приносять свійські тварини людині; розвивати спостережливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до тварин. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку – Яких тварин ми можемо зустріти на лісовій галявинці? – Як […]...
- ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ ПЛАНИ МІСЦЕВОСТІ? Зустріч 15. ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ ПЛАНИ МІСЦЕВОСТІ? Мета: сформувати в учнів поняття “план місцевості”, “умовний знак”; розвивати вміння читати простий план місцевості, використовуючи умовні позначки; виховувати пізнавальну активність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 49) 2. Заслуховування […]...
- ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ СКЕЛЕТ І М’ЯЗИ Мета: розширити знання учнів про опорно-рухову систему та її функції; розвивати пізнавальні процеси; формувати потребу в здоровому способі життя. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Фронтальне опитування – Для чого потрібно вивчати будову тіла людини? – Доведіть, що людина є частиною живої природи. – Чим люди відрізняються від тварин? – Чи […]...
- Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ УРОК 39 Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? Тема. Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? Мета: розповісти учням про необхідність бережливого ставлення до природи; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства; розвивати пізнавальний інтерес, […]...
- З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ПОВІТРЯ Мета: формувати уявлення учнів про повітря, його склад; продовжити формувати вміння порівнювати, робити висновки; виховувати прагнення охороняти природу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Відгадайте загадку. – Таке велике, що займає увесь світ, Таке маленьке, що в щілину зайде. (Повітря) – Відомо, що без їжі людина може прожити кілька тижнів. Без […]...
- Яку користь культурні рослини приносять людям? СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ УРОК 28 Яку користь культурні рослини приносять людям? Тема. Яку користь культурні рослини приносять людям? Мета: ознайомити учнів з видами культурних рослин та їх значенням для людини; учити групувати зображення дикорослих і культурних рослин, пояснюючи сутність групування, наводити приклади кожної групи; розвивати логічне мислення, мовлення; виховувати дружелюбність, толерантність. ХІД УРОКУ I. Організаційний […]...
- Із чого виготовляють папір? ЗАПИТАННЯ ДО ПРИРОДИ УРОК 58 Із чого виготовляють папір? Тема. Із чого виготовляють папір? Мета: дати учням уявлення про виробництво паперу; розширити світогляд; виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, повагу до людей праці. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку – Відгадайте загадки. – Мовчить, а сто дурнів навчить. – Біле […]...
- Для чого ми вивчаємо природознавство ВСТУП Урок 1 Тема. Для чого ми вивчаємо природознавство Мета: дати учням уявлення про природознавство як предмет; учити розповідати, що вивчає природознавство, ставити питання про природу; розвивати вміння працювати в парах, вести прості діалоги; виховувати інтерес до вивчення природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? […]...
- Які культурні рослини вирощують у рідному краї? РІДНИЙ КРАЙ УРОК 47 Які культурні рослини вирощують у рідному краї? Тема. Які культурні рослини вирощують у рідному краї? Мета: ознайомити з культурними рослинами ріДного краю, вчити називати їх; розвивати вміння виділяти головне у навчальному матеріалі; виховувати повагу до хліба. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку – Розгляньте малюнки (огірок, […]...
- ЯК З’ЯВИЛИСЯ РІЗНОМАНІТНІ КУЛЬТУРНІ РОСЛИНИ Мета: поглибити знання учнів про культурні рослини, їх походження, про значення культурних рослин в житті людини; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Фронтальне опитування – Якими життєвими формами представлені хвойні рослини? – Чи можна за зовнішнім виглядом установити приблизний вік […]...
- Дерева, кущі, трав’янисті рослини СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 27 Тема. Дерева, кущі, трав’янисті рослини Мета: ознайомити учнів із різноманітним світом рослин; учити порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини; розвивати мовленнєві вміння, мислення; виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? – Яке число? – Тепло […]...
- Дослідницький практикум. З чого це виготовлено? СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Урок 11 Тема. Дослідницький практикум. З чого це виготовлено? Мета: ознайомити учнів із природними матеріалами, з яких зроблені предмети, необхідні людині; учити наводити приклади природних матеріалів, з яких людина виробляє предмети вжитку; дати уявлення про виробництво кераміки, чавуну, сталі, тканин; розвивати вміння досліджувати природні об’єкти та об’єкти, створені людиною; виховувати […]...
- Якими бувають рослини? СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ УРОК 23 Якими бувають рослини? Тема. Якими бувають рослини? Мета: ознайомити учнів з видами культурних рослин та їх значенням для людини; вчити групувати зображення дикорослих і культурних рослин, пояснюючи сутність групування, наводити приклади кожної групи; розвивати логічне мислення і мовлення учнів; виховувати дружелюбність, толерантність. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми […]...
- Яку будову мають рослини? СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ УРОК 24 Яку будову мають рослини? Тема. Яку будову мають рослини? Мета: ознайомити дітей з будовою рослин, з’ясувати значущість кожного органа рослини; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку – Відгадайте загадки. На дошці з’являються картинки-відгадки. – Навесні цвітуть, мов […]...
- Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 31 Тема. Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами Мета: ознайомити учнів із різноманітністю кімнатних рослин; виховувати прагнення доглядати за кімнатними рослинами. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора року? – Який місяць? – Яке число? – Тепло чи холодно надворі? – Який стан неба? […]...
- ДЛЯ ЧОГО СТВОРЮЮТЬ ЗАПОВІДНИКИ Мета: ознайомити учнів із заповідними об’єктами України, метою їх створення, із заходами щодо відтворення і збереження природи; розвивати мислення, мовлення; виховувати діяльнісну любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – У чому полягає значення тварин для природи? – Яке значення мають тварини в житті людей? – Назвіть приклади тварин, занесених […]...
- ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНЕ ДИХАННЯ Мета: формувати в учнів уявлення про органи дихання та їх роль у житті людини, про охорону органів дихання від захворювань; вивчати правила правильного дихання; розвивати творчу активність, уважність; виробляти санітарно-гігієнічні навички догляду за органами дихання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Фронтальне опитування – Наведіть приклади своїх улюблених харчових продуктів рослинного […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО РОСЛИНИ І ТВАРИН Мета: перевірити знання учнів про рослини і тварин; розвивати мовлення, мислення, пам’ять; виховувати любов і бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ми перевіримо, як ви вмієте застосовувати свої знання про рослини і тварин. III. ПЕРЕВІРНА РОБОТА – Якщо ви правильно відповісте на […]...
- Як захищати рослини рідного краю? РІДНИЙ КРАЙ УРОК 44 Як захищати рослини рідного краю? Тема. Як захищати рослини рідного краю? Мета: розповісти учням про Червону книгу, про червонокнижні рослини рідного краю; вчити дотримуватися правил культурного поводження серед природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку – Які дикорослі рослини вам найбільше подобаються? – Сьогодні на уроці […]...
- Які рослини прикрашають твій рідний край? РІДНИЙ КРАЙ УРОК 43 Які рослини прикрашають твій рідний край? Тема. Які рослини прикрашають твій рідний край? Мета: ознайомити учнів із дикорослими рослинами рідного краю, з видами лікарських рослин і їх значенням для людини, вчити називати їх; розвивати спостережливість, увагу; виховувати бажання вивчати лікарські рослини своєї місцевості. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Повідомлення теми […]...
- ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО РОСЛИНИ СИМВОЛИ УКРАЇНИ? МАНДРІВКА ЧЕТВЕРТА ПРИРОДА ВЛІТКУ Зустріч 60. ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО РОСЛИНИ СИМВОЛИ УКРАЇНИ? Ти дізнаєшся, які рослини приносять особливу радість людям у містах і селах, допомагають визначати час і передбачати погоду. Пригадай! Які рослини є найулюбленішими в Україні? Запам’ятай! У кожного народу є улюблені рослини – рослини-символи. В Україні це: верба, тополя, калина, барвінок, чорнобривці […]...
- ВІДДІЛ ПЛАУНОПОДІБНІ – ПІДЦАРСТВО ВИЩІ РОСЛИНИ – ЦАРСТВО РОСЛИНИ – НАДЦАРСТВО ЕУКАРІОТИ Довідник з біології РОСЛИНИ НАДЦАРСТВО ЕУКАРІОТИ ЦАРСТВО РОСЛИНИ ПІДЦАРСТВО ВИЩІ РОСЛИНИ ВІДДІЛ ПЛАУНОПОДІБНІ. Плауноподібні, або лікоподіопсиди (LycopocLiopsida) – стародавні рослини, що виникли від риніофітів, мабуть, в середині девонського періоду палеозойської ери і що досягли розквіту в кам’яновугільному періоді. У той час існували гігантські форми плаунів. Наприклад, лепідодендрони сягали 30 м. у висоту і 1 м. […]...
- Дикорослі та культурні рослини СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 30 Тема. Дикорослі та культурні рослини Мета: ознайомити учнів із видами культурних рослин і зі значенням культурних рослин для людини; формувати інтерес до культурних рослин; учити групувати зображення дикорослих і культурних рослин, пояснюючи сутність групування; наводити приклади кожної групи; розвивати навички логічного мислення і мовлення учнів; виховувати дружелюбність, толерантність. ХІД УРОКУ […]...
- Як розрізняти дерева, кущі й трав’янисті рослини? СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ УРОК 25 Як розрізняти дерева, кущі й трав’янисті рослини? Тема. Як розрізняти дерева, кущі й трав’янисті рослини? Мета: ознайомити учнів з різноманітним світом рослин; учити порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини; розвивати мовлення, мислення; виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент II. Повідомлення теми і мети уроку – […]...
- ЯКІ ОЗНАКИ МАЮТЬ РОСЛИНИ Мета: ознайомити учнів з різноманітністю груп царства рослин; виділити їх характерні особливості; розвивати мовлення, мислення; виховувати допитливість, любов і дбайливе ставлення до навколишнього світу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – Ми починаємо вивчати нову тему “Рослини, тварини і середовища їх існування”. Ви дізнаєтеся: – Про рослини, тварин, гриби, бактерії, віруси. – […]...
- РОСЛИНИ І НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ Довідник з біології РОСЛИНИ РОСЛИНИ І НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ Всі етапи зростання і розвитку рослин здійснюються в тісній взаємодії з умовами навколишнього середовища. Найбільше на них впливають абіотичні фактори, тобто чинники неживої природи: вміст в грунті води та мінеральних солей, світло, температура, насиченість повітря киснем і вуглекислим газом. Ставлення різних видів рослин до перерахованих чинників неоднакове. […]...
- ПІДЦАРСТВО ВИЩІ РОСЛИНИ – ЦАРСТВО РОСЛИНИ – НАДЦАРСТВО ЕУКАРІОТИ Довідник з біології РОСЛИНИ НАДЦАРСТВО ЕУКАРІОТИ ЦАРСТВО РОСЛИНИ ПІДЦАРСТВО ВИЩІ РОСЛИНИ До вищих відносяться рослини, розвиток яких супроводжується утворенням зародка, а тіло розчленовано на стебло, корінь і лист. Це складні багатоклітинні організми, клітини яких диференційовані й утворюють різні тканини, що мають певне функціональне значення. Характерна риса вищих рослин – наявність провідної системи (трахеїтів і судин), […]...
- ЯКІ РОСЛИНИ НАЗИВАЮТЬ ХВОЙНИМИ Мета: ознайомити учнів з особливостями хвойних рослин; розвивати вміння порівнювати, аналізувати і робити висновки, впізнавати рослини на малюнках, гербарних зразках; виховувати відповідальність, шанобливе і дбайливе ставлення до рослин. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Фронтальне опитування – Яку будову мають квіткові рослини? – Чому квіткових рослин на Землі найбільше? Поясніть. – […]...
- Запитання до природи. З чого виготовляють папір? Чому малює твій олівець? СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Уроки № 12-13 Тема. Запитання до природи. З чого виготовляють папір? Чому малює твій олівець? Мета: дати учням уявлення про виготовлення паперу; ознайомити з історією виготовлення олівця; розширювати уявлення про виробництво кераміки, чавуну, сталі; виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, повагу до людей праці. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> […]...
- ЯК РОСЛИНИ ПРИСТОСУВАЛИСЯ ДО РІЗНИХ ПРИРОДНИХ УМОВ Мета: формувати в учнів елементарні поняття про окремі ознаки пристосування рослин до спеки, нестачі вологи, світла, надміру вологи; вміння розрізняти ознаки пристосування окремих рослин до різних умов життя; виховувати спостережливість, допитливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Фронтальне опитування – Що називають середовищем існування організмів? – Які умови необхідні для існування […]...
- Культурні рослини рідного краю РІДНИЙ КРАЙ Урок 53 Тема. Культурні рослини рідного краю Мета: ознайомлювати з культурними рослинами рідного краю, зі значенням культурних рослин для людини; формувати інтерес до культурних рослин; учити називати їх; розвивати вміння визначати головне в навчальному матеріалі; показати багатство і красу рослинного світу; виховувати бережливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа […]...
- ЯК РОЗМНОЖУЮТЬСЯ РОСЛИНИ Мета: формувати в учнів уявлення про розмноження рослин; розвивати мовлення, мислення; виховувати спостережливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Які пристосування до нестачі води виникли у степових рослин? – Наведіть приклади водолюбних рослин. – Розкажіть казку про дружбу вітру та рослин. – Поясніть: чому не можна рвати латаття біле і глечики […]...
- ЯКІ РОСЛИНИ Мета: формувати в учнів уявлення про квіткові рослини; розвивати мовлення, мислення; виховувати спостережливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Що потрібно рослинам для живлення? – Чому рослини можуть дихати лише вночі? – У чому полягає відмінність між живленням рослин і тварин? – Доведіть, що рослини належать до живої природи. – У […]...
- ЯК ОХОРОНЯТИ ЗНИКАЮЧІ РОСЛИНИ Мета: ознайомити учнів із заповідними об’єктами України, метою їх створення, із заходами щодо відтворення і збереження природи; розвивати мислення, мовлення; виховувати діяльнісну любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Бесіда за матеріалами підручника (с. 128-129). III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про “Червону […]...
- Чи потрібні нам дерева за вікном? Образ рідного краю в мистецтві 28. Чи потрібні нам дерева за вікном? У наш час більшість населення Землі живе в містах. Для того щоб не втрачати зв’язок із природою, у містах створюють зелені “острівці” для відпочинку городян. Парки, сквери, бульвари міст проектують художники-архітектори. Над створенням парку працює великий колектив: архітектори-проектувальники, скульптори, фахівці з ландшафтної архітектури […]...
- ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО ВМІТИ “ЧИТАТИ” ПЛАНИ МІСЦЕВОСТІ ТА КАРТИ? Зустріч 17. ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО ВМІТИ “ЧИТАТИ” ПЛАНИ МІСЦЕВОСТІ ТА КАРТИ? Мета: вчити учнів “читати” плани місцевості та карти; сприяти розвитку вмінь порівнювати, робити висновки; виховувати активну пізнавальну діяльність; розширювати кругозір. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 58) […]...
- ВІДДІЛ МОХОПОДІБНІ – ПІДЦАРСТВО ВИЩІ РОСЛИНИ – ЦАРСТВО РОСЛИНИ – НАДЦАРСТВО ЕУКАРІОТИ Довідник з біології РОСЛИНИ НАДЦАРСТВО ЕУКАРІОТИ ЦАРСТВО РОСЛИНИ ПІДЦАРСТВО ВИЩІ РОСЛИНИ ВІДДІЛ МОХОПОДІБНІ Мохоподібні (Bryophyta) (близько 25. тис. видів) відносяться до вищих спорових рослин, для яких характерне розділення тіла на органи. Відомі з карбону. Мохи зустрічаються повсюдно (за винятком пустель), але переважно в областях з помірним і холодним кліматом: в густих лісах, на болотах, на […]...
- ВІДДІЛ ЛИШАЙНИКИ – ПІДЦАРСТВО НИЖЧІ РОСЛИНИ – ЦАРСТВО РОСЛИНИ – НАДЦАРСТВО ЕУКАРІОТИ Довідник з біології РОСЛИНИ НАДЦАРСТВО ЕУКАРІОТИ ЦАРСТВО РОСЛИНИ ПІДЦАРСТВО НИЖЧІ РОСЛИНИ ВІДДІЛ ЛИШАЙНИКИ До царства рослин лишайники традиційно включаються в ранзі відділу. Ці своєрідні організми в рівній мірі можуть бути віднесені як до царства грибів, так і до царства рослин. Компонентом лишайників є і синьо-зелені водорості, що відносяться не до рослин – еукаріотів, а до […]...
- Листяні та хвойні рослини СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ Урок 28 Тема. Листяні та хвойні рослини Мета: розширювати уявлення учнів про різноманіття рослин; учити порівнювати листяні та хвойні рослини, розрізняти рослини за виглядом, за листям; розвивати спостережливість, увагу, мислення, уміння працювати у групах, парах; виховувати дбайливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент >> Вправа “Погода” – Яка зараз пора […]...
- Навіщо потрібні вибори? 59 Навіщо потрібні вибори? Головним механізмом, що забезпечує процес функціонування системи соціального представництва, є вибори – демократичний спосіб здобуття влади, оновлення особового складу її органів та інститутів. За республіканського типу організації влади вона є справою народу. Громадяни, яким належить влада, періодично делегують її своїм представникам, щоб ті могли зосередити у суспільній владі різноманітні ідеї та […]...