ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА
Мета: повторити прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати обчислювальні навички; розвивати вміння обчислювати периметр трикутника, розв’язувати задачі; виховувати уважність.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Математичний диктант
– Запишіть число, в якому 6 десятків і 5 одиниць; 2 десятки і 8 одиниць.
– Запишіть найбільше двоцифрове число.
– Запишіть “сусідів” числа 57.
– Запишіть
– Запишіть число, наступне до числа 39.
– Запишіть число 52 у вигляді суми розрядних доданків.
– Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 76 з попереднього числа?
– Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 80 з наступного за ним числа?
– Запишіть у вигляді прикладу: скільки дістанемо, якщо від числа 93 відняти кількість його одиниць?
Відповіді: 65; 28; 99; 56; 58; 69; 40; 52 = 50 + 2; 75 + 1 = 76; 81 – 1 = 80; 93 – 3 = 90.
3. Усне обчислення прикладів (с. 4, завдання 14)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми додавання
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Коментоване розв’язування прикладів (c. 5, завдання 15)
– Поясніть розв’язання кожного прикладу.
2. Самостійна робота (с. 5, завдання 16)
1 варіант – 1-й рядок прикладів.
2 варіант – 2-й рядок прикладів.
Фізкультхвилинка
КЛЕНОВІ ЛИСТОЧКИ
Осінь, осінь. Лист жовтіє, 3 неба часом дощик сіє. | (Пальцем показують рух дощика.) |
Червонясте, золотисте | |
Опадає з клена листя. | |
Діти ті листки збирають, | (Руки в сторони, присідають, імітують збирання листочків.) |
У книжки їх закладають. | |
Наче човники, рікою | (Роблять “ліхтарики”.) |
Їх пускають за водою. | |
3 них плетуть вінки барвисті, | |
Червонясті, золотисті. | (Кружляють.) |
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею (c. 5, завдання 17)
– Розв’яжіть задачу, склавши вираз.
(6 + 2 • 5 = 16 (кг))
2. Робота з геометричним матеріалом (с. 5, завдання 18)
– Відгадайте загадку.
– У нього всього по три:
Три сторони і три кути,
Вершин у нього також три,
Як не крути, як не верти! (Трикутник)
– Виміряйте його сторони і знайдіть периметр цієї фігури.
– Що називається периметром?
– Як називається друга фігура?
– Чому вона має таку назву?
– Виміряйте сторони і знайдіть периметр цієї фігури.
– Як знайти периметр многокутника?
Додай довжини всіх сторін,
Що многокутник має.
Ця “огорожа без воріт”
“Периметр”,- кожен знає.
3. Завдання для допитливих
– На скільки периметр чотирикутника більший за периметр трикутника.
4. Робота над задачею (с. 5, завдання 19)
Відповідь: дівчинка помила на 1 тарілку більше.
5. Завдання з логічним навантаженням (с. 5, завдання 20)
Відповіді: 31; 42; 53; 64; 75; 86; 97.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Прокоментуйте розв’язання прикладу 86 – 43.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 5, завдання 21; 22.