ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ
ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10
Урок 61. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ.
РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ
Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання числа 4, додаванні і відніманні по 4, знаходженні невідомих компонентів дій додавання та віднімання; вчити розв’язувати і порівнювати задачі, будувати відрізки; виховувати старанність.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1. Веселі задачі
– На лугу пасуться гуси,
Їх пасе мала Маруся.
Сім гусей ще біля броду,
Троє вже ввійшли у воду.
Ми попросимо дітей
Полічити всіх гусей.
– Мчаться на санчатах
Четверо малят.
Троє з них дівчата.
Скільки тут хлоп’ят?
2. Усна лічба. Робота з числовим віялом
3. Коментоване розв’язування прикладів
4 + 3 – 4
0 + 7 – 1
5 + 4 – 2
1 + 4 + 4
8 – 4 + 3
6 – 4 + 2
3 + 4 – 1
1 + 2 + 3
4. Кругові приклади
4 – 1 =
6 + 2 =
3 + 2 =
5 + 1 =
8 – 4 =
Пояснення вчителя
– Це приклади, які розв’язуються
Коли всі приклади будуть розв’язані, учитель говорить, що коло замкнулося.
5. Математичний диктант
– Різниця чисел 10 і 8;
– 7 плюс 2;
– 9 мінус 2;
– 10 зменшити на 5;
– на скільки 8 більше за 5?;
– сума чисел 6 і 4;
– 9 мінус 5;
– 5 збільшити на 3.
Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 68)
Завдання 1
– Додавайте по 4, починаючи з числа 1. Віднімайте по 4, починаючи з числа 9.
Завдання 2
Обчисліть значення виразів. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (1 + 4; 9 – 4; 5 + 4; 3 + 2 + 4). Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання. (5 -4; 6 – 4; 7 – 4; 8 – 4; 10 – 4; 2 + 2 + 3)
Завдання 3
– Розгляньте першу таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому?
– Знайдіть невідомі числа. Запишіть відповідні рівності.
– Розгляньте другу таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому?
– Знайдіть невідомі числа. Запишіть відповідні рівності.
Завдання 4
– Прочитайте першу задачу. Скільки бочок меду заготував ведмедик Топтижка? Скільки бочок меду з’їв за зиму ведмедик Топтижка? Скільки бочок меду в нього залишилося?
Для розв’язання задачі скористайтеся підказками.
– Прочитайте другу задачу. Скільки бочок меду заготував Ведмедик Топтижка? Скільки бочок меду з’їв за зиму Ведмедик Топтижка? Скільки бочок меду в нього залишилося?
Для розв’язання задачі скористайтеся підказками.
– Порівняйте задачі. Що у них однакового? Чим вони відрізняються?
Завдання 5
– Побудуйте у зошиті відрізки завдовжки 6 см і 3 см.
2. Робота над текстовою задачею на знаходження суми
Їжачок поклав до кошика 4 яблучка і 3 грушки. Потім він знайшов ще 2 яблучка. Скільки яблучок стало в їжачка?
– Скільки яблучок їжачок знайшов спочатку? Скільки грушок?
– Скільки яблучок їжачок знайшов пізніше?
– Скільки яблучок стало в їжачка?
– Назвіть розв’язання задачі.
– Поясніть, чому додавали?
3. Самостійна робота
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Повторимо хором таблиці додавання і віднімання числа 4.
– Що сподобалося на уроці?
– Яке завдання було складним, а яке – легким?