ФІЗИЧНИЙ КАБІНЕТ ТА ЙОГО ОБЛАДНАННЯ. ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ В ФІЗИЧНОМУ КАБІНЕТІ
Мета: сформувати уявлення про експеримент як провідний метод дослідження фізичних явищ, формувати початкові експериментальні уміння та навички, ознайомити учнів з особливостями роботи в кабінеті фізики та основними правилами безпеки в ньому, розвивати логічне мислення та вміння роботи висновки з експерименту.
Тип уроку: урок формування практичних навичок.
Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит з друкованою основою для виконання лабораторних робіт Відеофрагмент: запис експерименту, який дає змогу проаналізувати
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально)
ІІІ. Виконання лабораторної роботи
Правила з техніки безпеки для учнів у кабінеті фізики:
– Лабораторне обладнання розміщуйте на своєму робочому місці акуратно, щоб запобігти падінню приладів або їх перекиданню.
– Чітко дотримуйтеся порядку виконання лабораторної роботи та правил техніки безпеки.
– Будьте уважні й дисципліновані, точно виконуйте вказівки вчителя.
– Не залишайте робоче місце без дозволу вчителя.
– Не починайте
– При проведенні дослідів не допускайте граничних навантажень вимірювальних приладів.
– Стежте за справністю кріплень використовуваного обладнання, користуйтеся тільки справними приладами й обладнанням.
– Після завершення лабораторної роботи ретельно приберіть своє робоче місце.
– Із класу виходьте тільки з дозволу вчителя.
– При отриманні травми або поганому самопочутті повідомте про це вчителя.
Зауваження. Існують спеціальні інструкції з правил техніки безпеки при проведенні дослідів зі скляним обладнанням, нагрівальними елементами, електричними колами та інші.
Правила першої допомого при опіках:
– При термічних опіках уражене місце обробляють етиловим спиртом.
– На місце опіку накладають суху стерильну пов’язку.
– При хімічних опіках уражену ділянку шкіри промивають великою кількістю холодної води протягом 15-20 хвилин, після цього накладають пов’язку.
– Після надання першої допомоги обов’язково звертаються до лікаря. Правила першої допомоги при пораненнях:
– Не промивайте рану водою, не доторкайтеся до рани навіть вимитими руками.
– При незначних порізах рану обробляють йодною настоянкою й накладають марлеву пов’язку.
– При пораненні склом рану промивають дистильованою водою або етиловим спиртом, видаляють залишки скла.
– Шкіру обробляють розчином брильянтової зелені.
– Рану перев’язують бинтом.
– При серйозних порізах і сильній кровотечі накладають джгут вище рани, накривають рану стерильною марлею і негайно звертаються до лікаря.
Ознайомтеся з обладнанням, яке використовується при проведенні експериментів і лабораторних робіт на уроках фізики та заповніть таблицю.
IV. Підбиття підсумків уроку
V. Домашнє завдання
– Завдання за підручником. Стор.29, вправа письмово.
– Завдання за задачником:
– Додаткове завдання. Напишіть, як ви вважаєте, до яких наслідків може призвести недотримання правил техніки безпеки при проведенні лабораторних робіт.
Related posts:
- ФІЗИКА ЯК НАВЧАЛЬНИЙ ПРЕДМЕТ У ШКОЛІ. ФІЗИЧНИЙ КАБІНЕТ ТА ЙОГО ОБЛАДНАННЯ. ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ У ФІЗИЧНОМУ КАБІНЕТІ Тип уроку: урок-лекція. Мета: формувати в учнів початкові уявлення про фізику як природничу науку, про зміст фізики; формувати інтерес учнів до вивчення фізики, розширювати їх кругозір; акцентувати увагу учнів на необхідності дотримання правил техніки безпеки в кабінеті фізики. Обладнання та наочність: фізичні прилади, інструкції з техніки безпеки в кабінеті фізики. Відеофрагмент: запис проведеного експерименту, який […]...
- Наукові методи пізнання природи. Лабораторна робота № 1 “Кабінет фізики та його обладнання. Правила безпеки у кабінеті фізики” Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧАТИ ФІЗИКУ УРОК № 2 ТЕМА. Наукові методи пізнання природи. Лабораторна робота № 1 “Кабінет фізики та його обладнання. Правила безпеки у кабінеті фізики” Мета: ознайомити учнів із науковими методами пізнання природи, із відомими вченими – фізиками-експериментаторами й творцями фізичних теорій, з особливостями організації роботи в кабінеті фізики, його робочими зонами, їх […]...
- ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОНАННІ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ У ФІЗИЧНОМУ КАБІНЕТІ ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОНАННІ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ У ФІЗИЧНОМУ КАБІНЕТІ 1. Розпочинати роботу можна тільки з дозволу вчителя. 2. Будьте обережними при користуванні скляним посудом і приладами, не використовуйте термометр замість мішалки. 3. Заборонено працювати зі ртутними термометрами. Пам’ятайте, що пара ртуті – дуже отруйна і її тривале вдихання навіть у невеликих кількостях може спричинити […]...
- ІНСТРУКЦІЯ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ У КАБІНЕТІ (ЛАБОРАТОРІЇ) ФІЗИКИ ДОДАТКИ Додаток 1 ІНСТРУКЦІЯ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ У КАБІНЕТІ (ЛАБОРАТОРІЇ) ФІЗИКИ І. Загальні положення 1.1. Інструкція з техніки безпеки для кабінету (лабораторії) фізики навчального закладу поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення занять з фізики (демонстраційних дослідів, лабораторних і практичних робіт). 1.2. Під час проведення навчально-виховного процесу у кабінетах […]...
- Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії. Прийоми роботи з лабораторним посудом і нагрівальними приладами. Будова полум’я ВСТУП Урок 4 Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії. Прийоми роботи з лабораторним посудом і нагрівальними приладами. Будова полум’я Цілі: сформувати початкові навички практичної роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час виконання практичної роботи в кабінеті хімії; сформувати вміння використовувати лабораторний посуд, лабораторний […]...
- 3 Правила роботи в хімічному кабінеті. Лабораторний посуд і обладнання 3 Правила роботи в хімічному кабінеті. Лабораторний посуд і обладнання Матеріал параграфа допоможе вам: > засвоїти правила роботи в хімічному кабінеті; > ознайомитися з видами і призначенням лабораторного посуду та обладнання. Ви вже знаєте, що хімія – наука про речовини та їх перетворення. Учені-хіміки здійснюють різноманітні експерименти з речовинами в хімічних лабораторіях, використовують сучасне обладнання, […]...
- ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ В КАБІНЕТІ ХІМІЇ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ В КАБІНЕТІ ХІМІЇ 1. Працюйте в кабінеті хімії обов’язково в халаті. 2. Будьте максимально обережними під час виконання будь-яких практичних робіт. Пам’ятайте, що неохайність, неуважність, необізнаність з певними властивостями речовин, з якими проводиться робота, можуть спричинити нещасний випадок. 3. Виконуйте лише ті хімічні досліди, які узгоджено з учителем, під його […]...
- ХІМІЧНИЙ КАБІНЕТ, ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ В НЬОМУ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ОБЛАДНАННЯМ ТА ЛАБОРАТОРНИМ ПОСУДОМ ВСТУП & 2. ХІМІЧНИЙ КАБІНЕТ, ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ В НЬОМУ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ОБЛАДНАННЯМ ТА ЛАБОРАТОРНИМ ПОСУДОМ Вивчення параграфа допоможе вам: · називати основне обладнання кабінету хімії і лабораторний посуд; · знати і розуміти правила безпеки під час роботи в хімічному кабінеті Вивчаючи речовини та їх властивості, хіміки виконують різноманітні досліди. Це […]...
- ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В КАБІНЕТІ ХІМІЇ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В КАБІНЕТІ ХІМІЇ Учні зобов’язані: 1. Входити до кабінету хімії і лаборантської тільки з дозволу вчителя. 2. Входити до кабінету або виходити з нього спокійно, аби ненароком не перекинути хімічного посуду, приладдя чи склянок з реактивами, що стоять на столах. 3. Займати в кабінеті завжди одне й те саме робоче місце, не переходити […]...
- Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті. Прийоми поводження з лабораторним посудом, штативом і нагрівними приладами. Будова полум’я ВСТУП Урок 2. Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті. Прийоми поводження з лабораторним посудом, штативом і нагрівними приладами. Будова полум’я Цілі: ознайомитися з правилами техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті; навчитися поводитися з лабораторним штативом, нагрівними приладами та хімічним посудом. Обладнання: лабораторний штатив з лапкою та кільцем, […]...
- Найпростіші операції в хімічному експерименті. Правила безпеки в хімічному кабінеті 4 Найпростіші операції в хімічному експерименті. Правила безпеки в хімічному кабінеті Матеріал параграфа допоможе вам: > навчитися правильно поводитися з речовинами, розчинами та виконувати досліди з ними: > засвоїти правила безпеки в хімічному кабінеті. Виявлення запаху речовини. Для виявлення запаху речовини, що міститься в пробірці, необхідно рукою “захопити” повітря над пробіркою і спрямувати до носа […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 8 “ВИЗНАЧЕННЯ ГУСТИНИ ТВЕРДИХ ТІЛ І РІДИН” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально) ІІІ. Виконання лабораторної […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ВИМІРЮВАЛЬНИМИ ПРИЛАДАМИ. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ПОДІЛКИ ШКАЛИ ПРИЛАДУ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів з визначення ціни поділки та меж вимірювання різних приладів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит з друкованою основою для виконання лабораторних робіт ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 5 “ВИМІРЮВАННЯ ОБ’ЄМУ ТВЕРДИХ ТІЛ, РІДИН І ГАЗІВ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: вимірювання робітниками на заводі або вченими в лабораторії. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. […]...
- Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з устаткуванням кабінету хімії і лабораторним посудом ВСТУП Урок 3 Тема. Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з устаткуванням кабінету хімії і лабораторним посудом Цілі уроку: ознайомити учнів з правилами поводження на уроках хімії, під час демонстрацій, лабораторних і практичних робіт, техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті, роботи з лабораторним устаткуванням, з рідкими, твердими й газоподібними речовинами, надання першої […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 11 “ВИЗНАЧЕННЯ ФОКУСНОЇ ВІДСТАНІ ТА ОПТИЧНОЇ СИЛИ ТОНКОЇ ЛІНЗИ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально) ІІІ. Виконання лабораторної […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 “ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ (МЕТРОНОМ, СЕКУНДОМІР, ГОДИННИК)” Мета: формувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення дослідів, бережливе ставлення до експериментального обладнання, розвивати логічне мислення та вміння роботи висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: сонячний годинник у садово-парковому ансамблі. ХІД УРОКУ І. Організаційний […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 12 “СКЛАДАННЯ НАЙПРОСТІШОГО ОПТИЧНОГО ПРИЛАДУ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: спостереження зоряного неба за допомогою телескопів. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 6 “ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ТІЛА” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: із вимірюванням маси за допомогою терезів або іншими методами. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 10 “ВИВЧЕННЯ ЗАКОНІВ ВІДБИВАННЯ СВІТЛА ЗА ДОПОМОГОЮ ПЛОСКОГО ДЗЕРКАЛА” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально) ІІІ. Виконання лабораторної […]...
- ПРО ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ Мета: розширити уявлення учнів про причини виникнення пожежі; навчати гасити невелику пожежу; спонукати учнів до виконання правил пожежної безпеки; виховувати відповідальність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Гра “Вільний мікрофон” – Розкажіть, яких правил користування водогоном необхідно дотримуватися. – Як потрібно діяти, якщо сталася аварія водогону? 2. Робота над загадками – […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 9 “УТВОРЕННЯ КОЛЬОРОВОЇ ГАМИ СВІТЛА ШЛЯХОМ НАКЛАДАННЯ ПРОМЕНІВ РІЗНОГО КОЛЬОРУ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення, вміння пояснювати, аналізувати фізичні явища, робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: дослід із змішування променів різного кольору (можна використати комп’ютерне моделювання). ХІД […]...
- Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма “Розверни серветку” Урок 1 Тема. Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма “Розверни серветку” Мета. 1. Закріпити знання правил техніки безпеки при роботі з комп’ютером та правил поведінки в комп’ютерному класі, формувати потребу в розумовій роботі, інтелектуальній та творчій активності. 2. Розвивати просторову уяву, логічне мислення, уміння аналізувати послідовність, увагу, спостережливість. 3. […]...
- Хімічні властивості кислот. Реакції заміщення й обміну. Заходи безпеки під час роботи з кислотами. Використання кислот Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 19 Тема. Хімічні властивості кислот. Реакції заміщення й обміну. Заходи безпеки під час роботи з кислотами. Використання кислот Цілі уроку: закріпити знання про хімічні властивості кислот на прикладі хлоридної кислоти; поглибити знання учнів про реакції заміщення й обміну на прикладі хімічних властивостей кислот; розвивати навички експериментальної роботи з […]...
- Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та лабораторним посудом ВСТУП & 3. Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті. Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та лабораторним посудом Опанувавши цю тему, ви зможете: – знати й дотримуватися правил поведінки в хімічному кабінеті та правил безпеки; – знати й називати обладнання кабінету хімії та лабораторний посуд; – уміти викопувати найпростіші досліди з речовинами; – уміти користуватися лабораторним […]...
- КАБІНЕТ ФІЗИКИ ДОДАТКИ Додаток 2 КАБІНЕТ ФІЗИКИ 1. Кабінет повинен бути обладнаний: Лабораторними столами і стільцями; Демонстраційним столом; Шафами для збереження навчального обладнання для лабораторних та практичних робіт. 2. Кабінет оснащено медичною аптечкою з набором перев’язувальних засобів і медикаментів, відповідно до вимог інструкцій з техніки безпеки охорони праці для учнів. 3. Кабінет фізики належить до групи приміщень […]...
- Структура інформаційної системи. Апаратна та програмна складові інформаційної системи. Взаємодія апаратної та програмної складових. Основні пристрої апаратної складової інформаційної системи, їх функції та взаємодія. Підготовка комп’ютера до роботи. Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером ТЕМА 2. ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА (5 ГОДИН) № уроку в темі Зміст Кількість годин 1 Структура інформаційної системи. Апаратна та програмна складові інформаційної системи. Взаємодія апаратної та програмної складових. Основні пристрої апаратної складової інформаційної системи, їх функції та взаємодія. Підготовка комп’ютера до роботи. Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером 1 2 Пристрої введення-виведення інформації. […]...
- Лабораторна робота № 12 “Визначення ККД похилої площини” Мета : закріпити знання учнів про механічну роботу та сформувати вміння експериментальним шляхом визначати ККД простого механізму; розвивати і формувати дослідницькі уміння; виховувати дбайливе відношення до приладів під час проведення експериментів. Тип уроку : корекції та систематизації знань, формування експериментальних умінь та навичок. Обладнання : дошка, динамометр, вимірювальна стрічка або лінійка, брусок, штатив з муфтою […]...
- Правила – Організаційні документи ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 7. Писемне ділове мовлення 7.1. Організаційні документи Правила Правила – це службові документи організаційного характеру, в яких викладаються настанови або вимоги, що регламентують певний порядок будь-яких дій, поведінки. Існують такі групи правил: 1. Правила внутрішнього трудового розпорядку. 2. Правила підготовки документації для здавання до архіву. 3. Правила експлуатації та ін. За […]...
- ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗНАНЬ ПРО ОБЛАДНАННЯ КАБІНЕТУ ХІМІЇ ТА ЛАБОРАТОРНИЙ ПОСУД ВСТУП & 4. ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗНАНЬ ПРО ОБЛАДНАННЯ КАБІНЕТУ ХІМІЇ ТА ЛАБОРАТОРНИЙ ПОСУД Вивчення параграфа допоможе вам: · розрізняти основне обладнання кабінету хімії та лабораторний посуд; · виконувати найпростіші лабораторні досліди з нагрівання речовин і розділення сумішей; · уміло поводитися з лабораторним обладнанням Продовжимо вивчати лабораторне обладнання кабінету хімії, зокрема ознайомимося з лабораторним штативом (мал. […]...
- ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗНАНЬ ПРО ОБЛАДНАННЯ КАБІНЕТУ ХІМІЇ ТА ЛАБОРАТОРНИЙ ПОСУД Тема. Правила безпеки під час роботи в хімічному кабінеті, прийоми поводження з лабораторним посудом, штативом і нагрівними приладами. Будова полум’я. Мета: ознайомлення з обладнанням – лабораторним штативом та спиртівкою, формування умінь користуватися ними; закріплення знань про лабораторний посуд, формування умінь проводити нагрівання речовин, розділення суміші. Обладнання: лабораторний штатив, пробірки; штатив для пробірок; шпателі або ложечки […]...
- Лабораторна робота № 12 “Визначення питомої теплоємності речовини” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА У РОК № 6/51 Тема уроку. Лабораторна робота № 12 “Визначення питомої теплоємності речовини” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: формувати вміння спостерігати й аналізувати хід теплових процесів, навички самостійної роботи; навчити користуватися фізичними приладами; дотримуватися техніки безпеки при проведенні дослідів і експериментів. План уроку Етапи Час Прийоми і […]...
- Службовий етикет і його правила – МОРАЛЬНА КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ ТА СЛУЖБОВИЙ ЕТИКЕТ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 6 МОРАЛЬНА КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ ТА СЛУЖБОВИЙ ЕТИКЕТ Службовий етикет і його правила Оскільки ми розглядаємо проблему ділового спілкування, то з усього кола питань про етикет виберемо правила, що стосуються сфери службових взаємовідносин. Службовий етикет – це сукупність найдоцільніших правил поведінки людей на виробництві, у будь-якій організації (тут і далі під словом […]...
- Лабораторна робота № 1. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ВИМІРЮВАЛЬНИМИ ПРИЛАДАМИ. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ПОДІЛКИ ШКАЛИ ПРИЛАДУ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів уміння знаходити ціну поділки вимірювального приладу; формувати культуру виконання лабораторних робіт; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого […]...
- Я ВИВЧАЮ ПРАВИЛА КУЛЬТУРНОЇ ПОВЕДІНКИ & 19. Я ВИВЧАЮ ПРАВИЛА КУЛЬТУРНОЇ ПОВЕДІНКИ Які правила культурної поведінки порушують діти? До яких наслідків може призвести порушення правил культурної поведінки? Я хочу вивчити правила культурної поведінки в громадських місцях. Розгляньте схему. Розкажіть про види транспорту. Правила поведінки в міському транспорті – Заходь до салону тільки тоді, коли вийдуть усі бажаючі. – Не стій […]...
- ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 6. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИГАДАЙМО. Які загальні ознаки офіційно-ділового стилю мовлення? 573 Пригадайте й опишіть ситуацію, коли вам чи вашим рідним (знайомим) доводилося складати якийсь документ (заяву, оголошення, договір, план роботи тощо). Яку роль, на вашу думку, відіграють ділові папери в житті людей? 574 І. Пригадайте, яких правил поведінки мають […]...
- Системний аналіз чинників безпеки праці – Системний аналіз безпеки життєдіяльності Безпека життєдіяльності 1. ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 1.1. Системний аналіз безпеки життєдіяльності 1.1.3.Системний аналіз чинників безпеки праці В процесі трудової діяльності можна виділити, з одного боку, людину, котра працює, а з другого – виробництво (простір, де відбувається трудова діяльність, виникає небезпека і людина зазнає її впливу), куди включається предмет та знаряддя праці, а також навколишнє середовище. […]...
- Техніка безпеки під час роботи з лугами. Використання основ Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 25 Тема. Техніка безпеки під час роботи з лугами. Використання основ Цілі уроку: закріпити й поглибити знання про хімічні властивості класів неорганічних сполук на прикладі властивостей основ; розвивати навички й уміння складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі хімічних властивостей основ, виконання розрахунків за хімічними рівняннями; повторити правила техніки […]...
- Капітальні вкладення в обладнання Капітальні вкладення в обладнання – витрати на придбання технологічного, енергетичного, підйомно-транспортного та іншого обладнання, а також інструменту та інвентаря. Вартість обладнання складається з оптової ціни, транспортних витрат, а також вартості тари, упаковки та витрат на комплектацію. Все обладнання, фінансоване за рахунок капітальних вкладень, поділяють на обладнання, яке потребує або не потребує монтування, а також обладнання, […]...
- Практична робота № 1. Приготування розчину солі із заданою масовою часткою розчиненої речовини Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 10 Тема уроку. Практична робота № 1. Приготування розчину солі із заданою масовою часткою розчиненої речовини Цілі уроку: перевірити знання правил техніки безпеки, практичні вміння й навички приготування розчинів із заданою масовою часткою розчиненої речовини. Тип уроку: практичного використання знань, умінь і навичок. Форми роботи: виконання практичної роботи. Обладнання: періодична система […]...