ІОННИЙ І КОВАЛЕНТНИЙ ЗВ’ЯЗОК


Хімія – універсальний довідник

ВІД НАТРІЮ ДО АРГОНУ

ІОННИЙ І КОВАЛЕНТНИЙ ЗВ’ЯЗОК

Атоми того самого елемента притягують до себе електрони однаково, тому електрони на зв’язучій молекулярній орбіталі між однаковими атомами (у простих речовинах), можна сказати, однаковою мірою належать обом атомам. У цьому випадку кажуть про ковалентний зв’язок.

Різні атоми притягують електрони з різною силою, тому в молекулі складної речовини електронна густина на зв’язучій МО зміщена до одного з атомів і розподіляється нерівномірно.

У результаті на атомах виникають електричні заряди, а у двохатомної молекули – електричні полюси. Якщо зміщення електронної густини невелике, кажуть про ковалентний полярний зв’язок. Такий зв’язок утворюється між атомами неметалів.

Якщо з’єднуються атоми металів з атомами неметалів, то зміщення електронної густини настільки велике, що можна сказати про передачу електронів від атома металу атому неметалу. Під час втрати або приєднання атомами електронів утворюються іони. У цьому випадку хімічний зв’язок здійснюється за рахунок притягання різнойменно заряджених іонів і називається іонним.1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Спостереження за погодою.
Ви зараз читаєте: ІОННИЙ І КОВАЛЕНТНИЙ ЗВ’ЯЗОК