ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ І ДОСЛІДЖЕННЯ ОКРЕМИХ РЕГІОНІВ МАТЕРИКА
Розділ II
МАТЕРИКИ
Урок № 52
Тема. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ І ДОСЛІДЖЕННЯ ОКРЕМИХ РЕГІОНІВ МАТЕРИКА
Мета: дати учням наукові знання про відкриття і дослідження окремих регіонів материка, формувати навички самоосвітньої діяльності, роботи з додатковими джерелами географічних знань.
Обладнання: портрети дослідників Євразії, фізична карта Євразії, ілюстрації природи материка.
Тип уроку: комбінований.
Опорні та базові поняття: дослідник, мандрівник, експедиція.
Географічна номенклатура: миси: Дежньова, Челюскін; моря: Баренцове,
ЗМІСТ УРОКУ
I. Організаційний момент
Психологічний настрій учнів на подальшу продуктивну працю. Учитель звертає увагу на зображення облич дітей з різним настроєм, з’ясовує, хто як себе почуває. Учні по черзі для аналізу кожного малюнка піднімають руки. Визначення рівня готовності учнів до уроку.
II. Актуалізація
Прийом “Викликаю асоціацію”
Вчитель називає ім’я дослідника, а учні називають територію (материк, географічний об’єкт), яка асоціюється з ним:
1. Тур Хеєрдал.
2. Джеймс Кук.
3. Давід Лівінгстон.
4. Абель Тасман.
5. Олександр Гумбольдт.
6. Джон Кабот.
7. Афанасій Нікітін.
8. Христофор Колумб.
9. Ейрік Рауді.
10. Фернан Магеллан.
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів
Прийом “Здивую всіх”
Учитель пропонує учням коротко, за можливості одним-двома реченнями розказати цікаві факти, що було знайдено під час підготовки до уроку (випереджувальне домашнє завдання).
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Прийом “Географічний вернісаж”
Учні прикріплюють портрети дослідників материка на дошці та поруч з ними на карті відмічають червоними прапорцями території, що вони досліджували.
2. Прийом “Географічний практикум”
Відмічають ці території на контурній карті та підписують поруч прізвища дослідників.
3. Прийом “Географічна лабораторія”
Учні роблять повідомлення про дослідників материка і заповнюють таблицю:
ПІБ дослідника | Що досліджував | Роки дослідження |
4. Прийом “Мандрівка”
Складіть опис території, що її досліджував один з перелічених в таблиці дослідників (прийом “П’ять речень”, робота в парах).
V. Закріплення нового матеріалу
Прийом “Бліцопитування”
– Іменем яких братів-дослідників назване море в Північному Льодовитому океані?
– На честь кого назване море в Тихому океані та протока, що сполучає цей океан з Північним Льодовитим?
– На честь якого дослідника названо мис та півострів Євразії?
– Під чиїм керівництвом проходило чотири експедиції в Центральну Азію?
– В записках якого дослідження описується природа Індії?
– Коли розпочалися основні наукові дослідження материка?
VI. Підсумок уроку
Виставлення оцінок.
VII. Домашнє завдання
– Опрацювати відповідний текст у підручнику.
– Підготувати повідомлення про окремі форми рельєфу материка.
Related posts:
- З історії відкриття та дослідження окремих регіонів Євразії Розділ VI Материки північної півкулі Тема 2. Євразія & 40. З історії відкриття та дослідження окремих регіонів Євразії Пригадайте: 1. Які частини Євразії були відомі європейцям з давніх-давен? Які території тривалий час і чому були мало досліджені? 2. Яке значення для дослідження різних частин материка мали пошуки європейцями шляху до Індії? Хто з мандрівників особливо […]...
- ІСТОРІЯ ВІДКРИТТІВ І ДОСЛІДЖЕНЬ ОКРЕМИХ РЕГІОНІВ ЄВРАЗІЇ УРОК 50. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТІВ І ДОСЛІДЖЕНЬ ОКРЕМИХ РЕГІОНІВ ЄВРАЗІЇ Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання про історію відкриттів та досліджень окремих регіонів материка, видатних дослідників та мандрівників; вдосконалювати практичні уміння характеризувати історію досліджень материка, виділяти етапи досліджень; розвивати уміння працювати з додатковою літературою, відбирати головне, висловлювати свою думку. Обладнання: фізична карта Євразії, портрети дослідників, ілюстративні […]...
- ПІВНІЧНА АМЕРИКА. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. СВОЄРІДНІСТЬ ПРИРОДИ МАТЕРИКА, ПОВ’ЯЗАНА З ЙОГО ГЕОГРАФІЧНИМ ПОЛОЖЕННЯМ. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ТА ОСВОЄННЯ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 42 Тема. ПІВНІЧНА АМЕРИКА. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. СВОЄРІДНІСТЬ ПРИРОДИ МАТЕРИКА, ПОВ’ЯЗАНА З ЙОГО ГЕОГРАФІЧНИМ ПОЛОЖЕННЯМ. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ТА ОСВОЄННЯ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ Мета: сприяти засвоєнню знань про основні риси географічного положення Північної Америки, удосконалювати роботу учнів з картами, вчити аналізувати, робити висновки, розширювати кругозір дітей щодо історії відкриття та освоєння материка, зацікавити […]...
- ПІВНІЧНА АМЕРИКА. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ Й ОСВОЄННЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 9. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ МАТЕРИКА НА КОНТУРНІЙ КАРТІ Мета Навчальна: ознайомити учнів із загальними відомостями про материк; формувати знання про географічне положення Північної Америки; поглибити та систематизувати знання про дослідження та освоєння материка; вдосконалювати вміння характеризувати географічне положення материка; Розвивальна: розвивати вміння складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом, аналізувати інформацію, виділяти головне; Виховна: виховувати пізнавальну активність, інтерес до вивчення теми, самостійність. Тип […]...
- Географічне положення Північної Америки. Історія відкриття та освоєння материка РОЗДІЛ IV МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ Євразія та Північна Америка відносяться до материків Північної півкулі. Обидва континенти мають багато спільних ознак природи, пов’язаних як з їх сучасним розміщенням на земній кулі, так і зі спільністю походження та історією розвитку. Межі обох континентів на півночі проходять по морях Північного Льодовитого океану. Із заходу та сходу материки омиваються […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ АФРИКИ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА. ПРАКТИЧНА РОБОТА 2. ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ КООРДИНАТ КРАЙНІХ ТОЧОК ТА ПРОТЯЖНОСТІ МАТЕРИКА З ПІВНОЧІ НА ПІВДЕНЬ ТА ІЗ ЗАХОДУ НА СХІД АФРИКИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 3. ПОЗНАЧЕННЯ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ НАЗВ ОСНОВНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ МАТЕРИКА (ПОЧАТОК) Мета: Навчальна: сформувати поняття “географічне положення материка”, формувати вміння характеризувати географічне положення материка в певній послідовності за типовим планом; сформувати уявлення про географічне положенням Африки, його вплив на різноманітність природи; систематизувати знання учнів про основні етапи дослідження материка; Розвивальна: розвивати навички самостійної роботи з картою, підручником, довідковою літературою, складання характеристики географічного положення материка; закріпити практичні […]...
- ПІВНІЧНА АМЕРИКА. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ Й ОСВОЄННЯ Мета: – ознайомити учнів із загальними відомостями про материк; формувати знання про географічне положення Північної Америки; поглибити та систематизувати знання про дослідження та освоєння материка; вдосконалювати вміння та навички характеризувати географічне положення материка; – розвивати вміння виконувати способи раціональної навчальної діяльності: складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом; – виховувати пізнавальну активність, інтерес до вивчення […]...
- АФРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА, ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 17 (варіант А) Тема. АФРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА, ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ Мета: розкрити зміст, систематизувати та поглибити знання про географічне положення материка; з’ясувати особливості положення Африки; подальше вдосконалення навичок роботи з картами атласу і додатковою літературою; сприяти подальшому розвитку вмінь робити самостійні висновки, спираючись на вивчений […]...
- Географічне положення. Відкриття Антарктиди та сучасні наукові дослідження материка Розділ 2 МАТЕРИКИ Тема 4. Антарктида Королева холоду”, “безлюдний континент”, “край Землі” – так називають Антарктиду. Поверхня материка – це велетенська льодова пустеля. Тут найнижчі температури повітря на Землі, хоча сонячного тепла в полярний день надходить більше, ніж отримує жарка Африка. Укрита Антарктида найпотужнішим на земній кулі шаром льоду, який сягає в окремих місцях понад […]...
- Географічне положення. Історія відкриття і дослідження. Геологічна будова, рельєф, корисні копалини Розділ 2 МАТЕРИКИ Тема 2.Австралія Австралія – найвіддаленіший від інших континентів населений материк Землі. Він повністю розташований у Південній півкулі. Це материк, де все “навпаки”: у липні тут зима, у січні – літо. Дерева Австралії скидають не листя, а кору, ліси не дають тіні, а крізь зарості пустель доводиться пробиватися із сокирою. Малята тварин тут […]...
- Географічне положення та берегова лінія Австралії. Історія відкриття й заселення материка Розділ ІІ. Материки тропічних широт Тема 3. Австралія Площа материка – 7,7 млн км2. Населення – 24,3 млн осіб. Довжина берегової лінії – 35,9 тис. км. Найвища точка над рівнем моря – гора Косцюшко (2228 м). Найнижча точка від рівня моря – озеро Ейр (-16 м). Середня висота над рівнем моря – 215 м. Найдовша […]...
- ПІВДЕННА АМЕРИКА. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ І ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 31 (варіант Б) Тема. ПІВДЕННА АМЕРИКА. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ І ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА Мета: дати учням знання про загальні відомості, особливості географічного положення Південної Америки; ознайомити з історією дослідження і освоєння материка; поглибити практичні навички учнів самостійно характеризувати географічне положення материка, визначати географічні координати крайніх точок, вимірювати відстані […]...
- ПІВНІЧНА АМЕРИКА. СВОЄРІДНІСТЬ ПРИРОДИ, ПОВ’ЯЗАНА З ГЕОГРАФІЧНИМ ПОЛОЖЕННЯМ. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ТА ОСВОЄННЯ УРОК 41. ПІВНІЧНА АМЕРИКА. СВОЄРІДНІСТЬ ПРИРОДИ, ПОВ’ЯЗАНА З ГЕОГРАФІЧНИМ ПОЛОЖЕННЯМ. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ТА ОСВОЄННЯ Навчальна мета: ознайомити учнів із загальними відомостями про материк; формувати знання про географічне положення Північної Америки; поглибити та систематизувати знання про дослідження та освоєння материка; вдосконалювати уміння та навички характеризувати географічне положення материка; розвивати інтерес до вивчення теми. Обладнання: фізична карта […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕРИКА. УКРАЇНСЬКА СТАНЦІЯ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСКИЙ”. МІЖНАРОДНИЙ СТАТУС. АНТАРКТИДА І АРКТИКА. ПРАКТИЧНА РОБОТА 8. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ МАТЕРИКА НА КОНТУРНІЙ КАРТІ Мета: Навчальна: ознайомити з поняттям “Антарктика”, загальними відомостями про Антарктиду, особливостями водних мас Південного океану; поглибити та систематизувати знання про відкриття Антарктиди, сучасні наукові дослідження материка; вдосконалювати уміння та навички визначати географічне положення, характеризувати основні етапи дослідження материка; Розвивальна: розвивати вміння складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом; будувати логічні міркування, робити висновки; комунікативні уміння; […]...
- ПІВДЕННА АМЕРИКА. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ Й ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА Мета: – сформувати знання про особливості географічного положення Південної Америки; поглибити та систематизувати знання про етапи відкриття та освоєння материка; вдосконалювати практичні вміння та навички характеризувати географічне положення материка; – розвивати вміння виконувати способи раціональної навчальної діяльності: складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом; – виховувати пізнавальну активність, інтерес до вивчення теми, ініціативність. Обладнання: фізична […]...
- ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА, ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА 7 КЛАС АФРИКА ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА, ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА Мета: познайомити учнів з історією відкриття Африки, географічним положенням материка, його впливом на різноманітність природи; систематизувати знання учнів про основні етапи дослідження материка; формувати уявлення цілісної картини природи Африки; розвивати навички самостійної роботи з картою, підручником, довідковою літературою, складання характеристики географічного […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА. ПРАКТИЧНА РОБОТА 5.ПОЗНАЧЕННЯ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ (ПОЧАТОК) Мета: Навчальна: формувати в учнів загальне уявлення про географічне положення, розміри та форму материка; закріпити практичне вміння складати характеристику фізико-географічного положення материка за допомогою карт атласу; поглибити знання про історію відкриття та дослідження материка; Розвивальна: розвивати пізнавальний інтерес до історії географічних досліджень Землі, допитливість, пам’ять, логічне мислення, уміння працювати з додатковими джерелами знань, робити висновки […]...
- ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ КЛІМАТОТВОРНИХ ЧИННИКІВ У ЗВ’ЯЗКУ З ГЕОГРАФІЧНИМ ПОЛОЖЕННЯМ ТА РОЗМІРАМИ МАТЕРИКА Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 56 Тема. ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ КЛІМАТОТВОРНИХ ЧИННИКІВ У ЗВ’ЯЗКУ З ГЕОГРАФІЧНИМ ПОЛОЖЕННЯМ ТА РОЗМІРАМИ МАТЕРИКА Мета: поглибити і систематизувати знання учнів про кліматотворні чинники за допомогою кліматичних карт; закріпити вміння визначати основні риси клімату на різних територіях материка, що формується під впливом певних кліматотворних чинників; розвивати навички логічного мислення, моделювання, формувати […]...
- АНТАРКТИДА Й АНТАРКТИКА. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ВІДКРИТТЯ ТА СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ УРОК 38. АНТАРКТИДА Й АНТАРКТИКА. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ВІДКРИТТЯ ТА СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ Навчальна мета: ознайомити з поняттям “Антарктика”, загальними відомостями про Антарктиду, особливостями водних мас Південного океану; формувати знання про своєрідність фізико-географічного положення материка; поглибити та систематизувати знання про відкриття Антарктиди, сучасні наукові дослідження материка; вдосконалювати уміння та навички визначати географічне положення, характеризувати основні етапи дослідження […]...
- НАЙБІЛЬШІ РІВНИНИ І ГОРИ ЄВРАЗІЇ. ВІДМІННОСТІ В РЕЛЬЄФІ РІЗНИХ ЧАСТИН МАТЕРИКА. КОРИСНІ КОПАЛИНИ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОХОДЖЕННЯ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 54 (варіант Б) Тема. НАЙБІЛЬШІ РІВНИНИ І ГОРИ ЄВРАЗІЇ. ВІДМІННОСТІ В РЕЛЬЄФІ РІЗНИХ ЧАСТИН МАТЕРИКА. КОРИСНІ КОПАЛИНИ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОХОДЖЕННЯ Мета: встановити основні особливості рельєфу материка, з’ясувати закономірності розміщення форм рельєфу та родовищ корисних копалин у Євразії, визначити найбільші басейни та родовища корисних копалин на материку, розвивати навички роботи з […]...
- ПРИРОДНІ ЗОНИ. ОСОБЛИВОСТІ ЇХ РОЗМІЩЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ МАТЕРИКА. ГРУНТИ, РОСЛИННІСТЬ ТА ТВАРИННИЙ СВІТ ПРИРОДНИХ ЗОН ЄВРАЗІЇ. ВИСОТНА ПОЯСНІСТЬ У ГОРАХ МАТЕРИКА Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 59 Тема. ПРИРОДНІ ЗОНИ. ОСОБЛИВОСТІ ЇХ РОЗМІЩЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ МАТЕРИКА. ГРУНТИ, РОСЛИННІСТЬ ТА ТВАРИННИЙ СВІТ ПРИРОДНИХ ЗОН ЄВРАЗІЇ. ВИСОТНА ПОЯСНІСТЬ У ГОРАХ МАТЕРИКА Мета: вчити учнів давати загальну характеристику природним зонам Євразії, систематизувати причинно-наслідкові зв’язки закономірного розміщення природних зон материка, продовжити закріплення уявлення учнів про компоненти природи і їх взаємозв’язок […]...
- Дослідження та освоєння материка РОЗДІЛ IV МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ ТЕМА 2. Євразія & 40. Дослідження та освоєння материка Пригадайте: 1. Коли та як були відкриті вивчені вами материки? 2. Де проходить межа між Європою й Азією? Покажіть на карті. Освоєння материка. Перші відомості про природу материка зафіксовано в працях античних учених Геродота й Птолемея. Великий шовковий шлях. Наприкінці II […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ВІДКРИТТЯ І ДОСЛІДЖЕННЯ АНТАРКТИДИ Мета: – ознайомити з поняттям “Антарктика”, загальними відомостями про Антарктиду, особливостями водних мас Південного океану; забезпечити розуміння своєрідності фізико-географічного положення материка; поглибити та систематизувати знання про відкриття Антарктиди, сучасні наукові дослідження материка; вдосконалювати уміння та навички визначати географічне положення, характеризувати основні етапи дослідження материка; – розвивати вміння виконувати способи раціональної навчальної діяльності: складати цілеспрямований опис […]...
- ПІВДЕННА АМЕРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ Й ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА УРОК 30. ПІВДЕННА АМЕРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ Й ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання про етапи відкриття та освоєння Південної Америки; вдосконалювати практичні уміння та навички характеризувати географічне положення материка, його історію відкриття та дослідження; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення теми. Обладнання: фізична карта Південної Америки, портрети дослідників материка (Х. Колумб, А. […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ АВСТРАЛІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА. ТЕКТОНІЧНА БУДОВА, РЕЛЬЄФ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ Мета: – формувати знання про характерні ознаки географічного положення Австралії, етапи відкриття й дослідження, основні форми рельєфу та корисні копалини; вдосконалювати практичні вміння характеризувати особливості географічного положення материка за картами атласу, наводити приклади форм рельєфу, визначати закономірності розміщення форм рельєфу та корисних копалин; – розвивати вміння складати характеристику географічного положення об’єкту за типовим планом; – […]...
- Продовження епохи Великих географічних відкриттів. Відкриття південного материка. подорожі піратів і землепрохідців І СЕМЕСТР РОЗДІЛ І Географічне пізнання Землі Тема 2. Епоха Великих географічних відкриттів Урок 6. Продовження епохи Великих географічних відкриттів. Відкриття південного материка. подорожі піратів і землепрохідців Практична робота № 2 (продовження) Мета: продовжити формувати в учнів знання про географічні відкриття в епоху Великих географічних відкриттів, розвивати уміння роботи з картами, підручником, продовжити роботу над […]...
- АФРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА, ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ АФРИКИ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 17 (варіант Б) Тема. АФРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА, ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ АФРИКИ Мета: сформувати в учнів первинні навички складання характеристики географічного положення материка; систематизувати знання учнів про основні етапи історії дослідження Африки; поглибити практичні навички учнів самостійно визначати географічні координати, вимірювати відстань на карті за масштабом […]...
- РОСЛИННІСТЬ І ТВАРИННИЙ СВІТ. ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДНОЇ ЗОНАЛЬНОСТІ МАТЕРИКА. ВИСОТНА ПОЯСНІСТЬ КОРДІЛЬЄР. ПРИКЛАДИ ВПЛИВУ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ПРИРОДУ. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ ТА ЇХ НАСЛІДКИ. ЗАПОВІДНИКИ І НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 46 (варіант Б) Тема. РОСЛИННІСТЬ І ТВАРИННИЙ СВІТ. ОСОБЛИВОСТІ ПРИРОДНОЇ ЗОНАЛЬНОСТІ МАТЕРИКА. ВИСОТНА ПОЯСНІСТЬ КОРДІЛЬЄР. ПРИКЛАДИ ВПЛИВУ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ПРИРОДУ. СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ ТА ЇХ НАСЛІДКИ. ЗАПОВІДНИКИ І НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ Мета: сформувати в учнів систему знань про особливості природних комплексів Північної Америки, про заповідні території та національні парки, поглибити […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2 “ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА РЕСУРСОЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ДВОХ ОКРЕМИХ КРАЇН ЧИ РЕГІОНІВ СВІТУ” УРОК 14. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2 “ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА РЕСУРСОЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ДВОХ ОКРЕМИХ КРАЇН ЧИ РЕГІОНІВ СВІТУ” Навчальна мета: закріпити та систематизувати знання про природні ресурси світу; вдосконалити уміння та навички застосовувати набуті знання під час виконання практичних завдань; розвивати уміння розраховувати ресурсозабезпеченість та порівнювати співвідношення ресурсозабезпеченості в окремих регіонах чи країнах світу, уміння будувати та аналізувати […]...
- Географічне положення Північної Америки. Історія відкриття та освоєння РОЗДІЛ І V МАТЕРИКИ ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ Тема 1. Північна Америка Тема 2. Євразія Опрацьовуючи теми розділу, ти ознайомишся із географічним положенням та історією дослідження материків Північної півкулі, розглянеш особливості їхньої геологічної будови та рельєфу, кліматичних процесів, географії кліматичних поясів та областей, територіального розподілу річково-озерної мережі та підземних вод. Із грунтово-рослинним покривом і тваринним світом ознайомишся […]...
- ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА. СХІДНОАФРИКАНСЬКІ РОЗЛОМИ ЗЕМНОЇ КОРИ. РЕЛЬЄФ МАТЕРИКА: РІВНИНИ, ГОРИ, ПЛОСКОГІР’Я. ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗМІЩЕННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 18 (варіант А) Тема. ГЕОЛОГІЧНА БУДОВА. СХІДНОАФРИКАНСЬКІ РОЗЛОМИ ЗЕМНОЇ КОРИ. РЕЛЬЄФ МАТЕРИКА: РІВНИНИ, ГОРИ, ПЛОСКОГІР’Я. ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗМІЩЕННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН Мета: сформувати в учнів знання про сучасний рельєф, геологічну будову та корисні копалини Африки, історію розвитку й формування рельєфу материка; розкрити закономірності поширення основних форм рельєфу і корисних копалин. Тип уроку: […]...
- Географічне положення. Історія відкриття та освоєння Розділ 2 МАТЕРИКИ Тема 5. Північна Америка Географія Північної Америки не менш цікава, ніж географія інших континентів. Ви познайомитеся з тим, де розташований цей материк, відкриєте на карті континенту чимало імен людей, які досліджували для європейців Новий Світ. Шляхами перших поселенців пройдете неозорими рівнинами материка, здолаєте одну з найпотужніших гірських систем Землі. Ви розкриєте чергові […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ АВСТРАЛІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА. ТЕКТОНІЧНА БУДОВА, РЕЛЬЄФ, КОРИСНІ КОПАЛИНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 7. ПОЗНАЧЕННЯ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ НАЗВ ОСНОВНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ АВСТРАЛІЇ (ПОЧАТОК) Мета: Навчальна: формувати знання про географічне положення Австралії, закономірності формування рельєфу і корисних копалин; з’ясувати особливості дослідження та освоєння території материка європейцями; Розвивальна: розвивати географічне мислення, вміння аналізувати і встановлювати причиново-наслідкові зв’язки; розвивати навички самостійної роботи з картою, підручником, додатковою літературою, складання характеристики географічного положення материка; закріпити практичні навички визначення географічних координат, вимірювання відстаней на […]...
- Географічне положення. Історія відкриття та освоєння. Рельєф дна Розділ 1 ОКЕАНИ Тема 3. Індійський океан В Індійському океані найстрімкіший материковий схил, а на шельфі розташована унікальна область родовищ нафти й газу. Індійський океан найсолоніший і має найтепліші у світі поверхневі води. Морські течії тут двічі протягом року змінюють свій напрямок на протилежний. А у водах океану і нині мешкає риба, яку вважали вимерлою […]...
- Географічне положення Австралії. Дослідження та освоєння материка РОЗДІЛ II. МАТЕРИКИ ТРОПІЧНИХ ШИРОТ ТЕМА 3. Австралія АВСТРАЛІЯ найменший і найвіддаленіший континент від інших материків на земній кулі. Він є і найпосушливішим материком, 2/3 його території займають пустелі та напівпустелі. Площа материка становить 7631,5 тис. км2 (з островами Тасманія, Кенгуру, Мелвілл та ін. – майже 7704,5 тис. км2). На континенті проживає найменша кількість населення, […]...
- Географічне положення Африки. Дослідження та освоєння материка РОЗДІЛ II. МАТЕРИКИ ТРОПІЧНИХ ШИРОТ Материками тропічних широт умовно називають Африку, Південну Америку й Австралію. Ці материки мають спільну історію розвитку природних умов – усі вони були частиною єдиного материка Гондвани. Географічне положення цих материків має загальні особливості, оскільки більшою своєю частиною вони розміщені між Північним і Південним тропіками, завдяки чому отримують велику кількість тепла. […]...
- ТИХИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ. ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ДНА ОКЕАНУ УРОК 6. ТИХИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ. ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ДНА ОКЕАНУ Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання учнів про особливості природи Світового океану; сформувати первинні уміння визначати географічне положення океану та характеризувати етапи його дослідження, пояснювати особливості рельєфу дна; вдосконалювати навички роботи з картами атласа. Обладнання: фізична карта світу, портрети дослідників океану […]...
- МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У ВИВЧЕННІ АНТАРКТИКИ Й ОХОРОНІ ЇЇ ПРИРОДИ. УКРАЇНСЬКА ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ” Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 41 (варіант Б) Тема. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У ВИВЧЕННІ АНТАРКТИКИ Й ОХОРОНІ ЇЇ ПРИРОДИ. УКРАЇНСЬКА ДОСЛІДНА СТАНЦІЯ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ” Мета: дати учням знання про особливості міжнародного співробітництва у вивченні Антарктики, місце українських дослідників у вивченні природи материка; показати значення охорони природи Антарктиди; розвивати навички роботи з картами атласу; вміння самостійно здобувати […]...
- ТИХИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ТИХИЙ ОКЕАН – НАЙБІЛЬШИЙ ОКЕАН ЗЕМЛІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ, ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ, ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ДНА, КЛІМАТУ ТА ВОД ОКЕАНУ Розділ I ОКЕАНИ УРОК № 6 (варіант Б) Тема. ТИХИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ТИХИЙ ОКЕАН – НАЙБІЛЬШИЙ ОКЕАН ЗЕМЛІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ, ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ, ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ДНА, КЛІМАТУ ТА ВОД ОКЕАНУ Мета: поглибити і систематизувати знання учнів про особливості природних комплексів Тихого океану як найбільшого океану Землі, сформувати в учнів уміння складати характеристику географічного положення океану, […]...
- Перша навколосвітня подорож. Відкриття Південного материка. Походи землепрохідців РОЗДІЛ 1 ГЕОГРАФІЧНЕ ПІЗНАННЯ ЗЕМЛІ Тема 2. Епоха Великих географічних відкриттів § 6. Перша навколосвітня подорож. Відкриття Південного материка. Походи землепрохідців Пригадайте Чому люди прагнули здійснити навколосвітню подорож? Перша подорож навколо світу. Визначну роль в епоху Великих географічних відкриттів відігравала ідея античних мислителів щодо кулястості Землі. З нею була пов’язана мрія досягти берегів Індії через […]...