Комплексні (дубльовані) матеріали

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

КОМПЛЕКСНІ МАТЕРІАЛИ ТА МАТЕРІАЛИ З ПЛІВОК

Комплексні (дубльовані) матеріали

Комплексні (дубльовані) матеріали, які використовуються для виготовлення одягу, забезпечують легкість, вітростійкість, достатньо високі теплозахисні якості виробам з них. Виготовляють комплексні матеріали з’єднанням двох або трьох видів вихідних текстильних матеріалів клейовим, вогневим або прошивним способами. При виготовленні комплексних матеріалів між собою можуть

з’єднуватися два види тканин, трикотажні полотна, різні неткані матеріали, штучні шкіри та штучне хутро. Комплексні матеріали повинні мати приємний зовнішній вигляд, за оформленням – відповідати сучасному напрямку моди та стилю в одязі, бути не дуже важкими та жорсткими, стійкими до розшаровування.

Клейовий спосіб з’єднання матеріалів включає нанесення на матеріал крапкового або суцільного клейового покриття, дублювання вихідних матеріалів на каландрі під тиском та термофіксацію при температурі 125-135°С. Асортимент клейових матеріалів, які застосовуються при цьому способі, різноманітний: поліетилен

низького тиску (наноситься у вигляді крапкового покриття), клейові матеріали на основі каучуків та синтетичних смол.

Вогневий спосіб використовують для дублювання текстильних матеріалів поролоном. Поверхню рулонного поролону (пінополіуретану) оплавляють по всій ширині на ділянці 15-22 см, з’єднують з текстильним матеріалом під тиском та охолоджують. Для виготовлення трьохшарових матеріалів поролон послідовно оплавляють з кожної сторони та з’єднують з двома текстильними матеріалами.

Прошивний спосіб виготовлення комплексних матеріалів знаходить найбільш широке використання. При цьому способі два чи три текстильних матеріали з’єднують на багатоголкових прошивних машинах нитковими швами. Для прошивання використовують вітчизняні та імпортні повністю автоматизовані машини з електронним програмуванням робіт. Матеріали з’єднують строчками ланцюгового або човникового стібка, швидкість прошивання 40-80 м/годину. Використання синтетичних ниток для прошивних строчок збільшує зносостійкість виробів та стійкість швів до стирання, стиснення, розтягу. Малюнки, які створюються прошивними строчками, дуже різноманітні за формою та розмірами: великі та дрібні смуги, квадрати, ромби, круги, кільця, хвилясті лінії, складні фігурні замкнуті контури, асиметричні малюнки, малюнки безперервного вишивання і таке інше.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Комплексні (дубльовані) матеріали