Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівача”
2-й семестр
ТЕПЛОВІ ЯВИЩА
4. Кількість теплоти. Теплові машини
Урок 12/54
Тема. Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівача”
Мета уроку: навчитися експериментально визначати коефіцієнт корисної дії нагрівача.
Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.
Обладнання: штатив з лапкою й тримачем, термометр, металева склянка від калориметра, частина таблетки сухого пального, ваги з набором тягарців, мензурка, посудина з водою, тигель для спалювання палива, сірника.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ
1. Закріпіть у штативі склянку з водою на такій висоті, щоб воду можна було підігрівати за допомогою сухого пального.
2. Використовуючи мензурку, налийте в склянку воду об’ємом 150-200 мл. Обчисліть масу води й виміряйте її температуру.
3. Виміряйте масу запропонованої вам частини таблетки сухого пального.
4. Під склянку поставте тигель із сухим пальним і підпаліть його.
5. Підігрівайте воду, постійно вимірюючи її температуру, поки температура стане рівною 60 °С. Після цього погасіть сухе пальне.
6. Почекайте кілька хвилин, поки пальне охолоне, і за допомогою зважування визначте масу сухого пального,
7. За отриманими даними визначте ККД нагрівача. Уважайте, що питома теплота згоряння сухого пального дорівнює 18 МДж/кг.
8. Виміри й результати обчислень запишіть у зошит для лабораторних робіт.
Q, МДж/кг | Mп, кг | Qп, Дж | Mв, кг | Tпоч, °С | Tкін, °С | Qк, Дж | ?, % |
18 |
9. Запишіть у зошит для лабораторних робіт ваші припущення про те, чому знайдений дослідним шляхом ККД нагрівача значно менше 100 %.
Домашнє завдання-1
1. У-1: § 25.
Домашнє завдання-2
1. У-2: § 44.
2. Д: Підготуватися до самостійної роботи № 21 “Енергія палива. Питома теплота згоряння”.
Завдання для самостійної роботи № 21 “Енергія палива. Питома теплота згоряння”
Початковий рівень
1. Виберіть правильне твердження. При спалюванні 1 кг палива виділилося 26 МДж теплоти.
А Спалювали деревне вугілля;
Б спалювали спирт.
В спалювали гас;
2. Виберіть правильне твердження. У печі було спалено 2 кг сухих дров.
А Виділилося 6 МДж теплоти;
Б виділилося 12 МДж теплоти;
В виділилося 24 МДж теплоти.
Середній рівень
1. Скільки теплоти виділиться при повному згорянні сухих соснових дров об’ємом 0,2 м3?
2. Який об’єм гасу був спалений, якщо при цьому виділилося 688 МДж?
Достатній рівень
1. Скільки води можна нагріти від 20 °С до 60 °С, якщо на її нагрівання пішла половина енергії, отриманої в результаті спалювання 40 г кам’яного вугілля?
2. Скільки гасу треба спалити, щоб змінити температуру води масою 1,5 кг від 20 °С до 80 °С, якщо на її нагрівання пішла половина енергії, отриманої в результаті спалювання гасу?
Високий рівень
1. В алюмінієвій каструлі нагріли 2 л води від 20 °С до кипіння за рахунок спалювання 45 г гасу. Визначте масу каструлі, якщо ККД нагрівача прийняти рівним 40 %.
2. У мідній каструлі масою 800 г нагріли 5 л води до кипіння за рахунок спалювання 80 г природного газу. Визначте початкову температуру води. ККД пальника вважайте рівним 52 %.
Related posts:
- ПИТОМА ТЕПЛОТА ЗГОРЯННЯ ПАЛИВА. ККД НАГРІВАЧА – ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ І ЇЇ ЗМІНА ПРИ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ ТА ВИКОНАННІ РОБОТИ Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА І ТЕРМОДИНАМІКА 6. ОСНОВИ ТЕРМОДИНАМІКИ 6.1. ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ І ЇЇ ЗМІНА ПРИ ТЕПЛОПЕРЕДАЧІ ТА ВИКОНАННІ РОБОТИ 6.1.6. ПИТОМА ТЕПЛОТА ЗГОРЯННЯ ПАЛИВА. ККД НАГРІВАЧА Питомою теплотою згоряння палива називається величина, яка вимірюється кількістю теплоти, що виділяється при повному згорянні одного кілограма палива: Одиницею питомої теплоти згоряння палива є […]...
- Лабораторна робота № 13 “Визначення питомої теплоємності речовини” 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 10/52 Тема. Лабораторна робота № 13 “Визначення питомої теплоємності речовини” Мета уроку: навчитися визначати питому теплоємність речовини калориметричним способом. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: склянка з водою, калориметр, термометр, ваги з набором гир, вимірювальний циліндр (мензурка), металевий циліндр на нитці, посудина (одна […]...
- Лабораторна робота № 7. Визначення густини речовини Мета : навчити учнів визначати густину твердого тіла та рідини; формувати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення; виховувати старанність, охайність. Обладнання : важільні ваги з важками, мензурка, лінійка, брусок, тіла неправильної геометричної форми, насичений розчин солі. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Що називається густиною речовини? Які її одиниці? 2. Як виразити густину в […]...
- ККД нагрівача 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 11/53 Тема. ККД нагрівача Мета уроку: познайомити учнів з поняттям ККД нагрівача; указати шляхи підвищення ККД сучасних нагрівачів. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. План уроку Контроль знань 5 хв. 1. Що таке горіння? 2. Що таке питома теплота згоряння палива? 3. Скільки енергії виділяється […]...
- Лабораторна робота № 7. ВИЗНАЧЕННЯ ГУСТИНИ РЕЧОВИНИ (ТВЕРДИХ ТІЛ І РІДИН) Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів уміння визначати густину твердих тіл та рідин; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на […]...
- Лабораторна робота № 12 “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури” 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 8/50 Тема. Лабораторна робота № 12 “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури” Мета уроку: перевірити на досліді справедливість рівняння теплового балансу у випадку змішування води різної температури. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: калориметр, термометр лабораторний, вимірювальний циліндр (мензурка), склянка, посудини […]...
- Розв’язування задач. Лабораторна робота № 8 “Визначення густини твердих тіл і рідин” Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 15 ТЕМА. Розв’язування задач. Лабораторна робота № 8 “Визначення густини твердих тіл і рідин” Мета: формувати навички розв’язування задач на зв’язок маси, об’єму та густини; уміти визначати густину та закріплювати навички користування важільними терезами, мензуркою, масштабною лінійкою; розвивати розумові дії узагальнення й систематизації, які сприяють розвитку фізичного мислення учнів; […]...
- Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівника” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 12/57 Тема уроку. Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівника” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: навчити визначати ККД нагрівника, користуватися фізичними приладами; формувати навички самостійної роботи, роботи з підручником; дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з нагрівниками. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж […]...
- Лабораторна робота № 10 “З’ясування умов плавання тіл” Мета : експериментально встановити умови плавання тіл. Обладнання : мензурка з водою, пробірка з корком, важільні терези з набором важків, сухий пісок, фільтрувальний папір, дротяний гачок. ХІД УРОКУ ВКАЗІВКИ Положення тіла в рідині залежить від напрямку рівнодійної сили тяжіння і сили Архімеда. Усі висновки, зроблені в параграфі, стосуються тіл, які повністю занурені у воду. Силу […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 18/31 Тема. Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” Мета уроку: виміряти густину речовини, з якого складається тверде тіло, методом гідростатичного зважування. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, три тіла невідомої густини, посудина з водою, штатив. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. […]...
- Лабораторна робота № 12 “Визначення питомої теплоємності речовини” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА У РОК № 6/51 Тема уроку. Лабораторна робота № 12 “Визначення питомої теплоємності речовини” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: формувати вміння спостерігати й аналізувати хід теплових процесів, навички самостійної роботи; навчити користуватися фізичними приладами; дотримуватися техніки безпеки при проведенні дослідів і експериментів. План уроку Етапи Час Прийоми і […]...
- Лабораторна робота № 12. ВИЗНАЧЕННЯ ККД ПРОСТОГО МЕХАНІЗМУ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: експериментально визначити ККД похилої площини; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на ході вимірювань, які виконують учні, […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 8 “ВИЗНАЧЕННЯ ГУСТИНИ ТВЕРДИХ ТІЛ І РІДИН” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально) ІІІ. Виконання лабораторної […]...
- Лабораторна робота № 4. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРІОДУ ОБЕРТАННЯ ТІЛА Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів навички вимірювати період обертання тіла, обертову частоту та обчислювати швидкість руху тіла; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою […]...
- Лабораторна робота № 1 “Визначення ЕРС і внутрішнього опору джерела струму” 1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2. Електричний струм УРОК 5/16 Тема. Лабораторна робота № 1 “Визначення ЕРС і внутрішнього опору джерела струму” Мета уроку: навчитися вимірювати ЕРС і внутрішній опір джерела струму. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму (гальванічний елемент, батарейка або блок харчування), амперметр, вольтметр, реостат, ключ, сполучні проводи. ХІД РОБОТИ 1. […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення коефіцієнта тертя ковзання” Мета : навчити визначати коефіцієнт тертя ковзання; формувати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення. Тип уроку : формування практичних умінь і навичок. Обладнання : набір тягарців, маса яких відома, динамометр, дерев’яний брусок з гачком, дерев’яна планка (поверхня столу). ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Вправа “Пінг-понг” До дошки викликають двох учнів. Вони […]...
- ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКА Екологія – охорона природи ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКА – добування будь-якого виду енергії шляхом перетворення теплоти, що виділяється під час спалювання мін. палива, розпаду ядерного палива або теплоти термальних вод, Сонця та ін. джерел. Є одним з основних джерел забруднення довкілля....
- Лабораторна робота № 10 “Визначення ККД похилої площини” РОЗДІЛ III МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ УРОК № 7/41 Тема уроку. Лабораторна робота № 10 “Визначення ККД похилої площини” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: продовжити формування поняття ККД, навчити визначати ККД простих механізмів дослідним шляхом; формувати навички самостійної практичної роботи. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 5 […]...
- Лабораторна робота № 1. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ВИМІРЮВАЛЬНИМИ ПРИЛАДАМИ. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ПОДІЛКИ ШКАЛИ ПРИЛАДУ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів уміння знаходити ціну поділки вимірювального приладу; формувати культуру виконання лабораторних робіт; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого […]...
- Лабораторна робота № 12 “Визначення ККД похилої площини” Мета : закріпити знання учнів про механічну роботу та сформувати вміння експериментальним шляхом визначати ККД простого механізму; розвивати і формувати дослідницькі уміння; виховувати дбайливе відношення до приладів під час проведення експериментів. Тип уроку : корекції та систематизації знань, формування експериментальних умінь та навичок. Обладнання : дошка, динамометр, вимірювальна стрічка або лінійка, брусок, штатив з муфтою […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення умов рівноваги важеля” РОЗДІЛ III МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ УРОК № 4/38 (із резерву) Тема уроку. Лабораторна робота № 9 “Визначення умов рівноваги важеля” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: удосконалювати знання про прості механізми; розвивати навички самостійної дослідницької роботи. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 5 хв. Коментар учителя II. […]...
- Фізичні величини. Вимірювання й вимірювальні прилади. Лабораторна робота № 2 “Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу” Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧАТИ ФІЗИКУ УРОК № З ТЕМА. Фізичні величини. Вимірювання й вимірювальні прилади. Лабораторна робота № 2 “Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу” Мета: формувати поняття про фізичні величини, їх одиниці та способи вимірювання, ознайомити з основними величинами СІ, формувати навички визначення ціни поділки вимірювальних приладів і користування вимірювальними приладами; виховувати […]...
- Лабораторна робота № 6. ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ТІЛ МЕТОДОМ ЗВАЖУВАННЯ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів навички працювати з важільними терезами та визначати масу тіл за їхньою допомогою; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою […]...
- Лабораторна робота № 1 “Визначення прискорення тіла в разі рівноприскореного руху” 1-й семестр МЕХАНІКА 1. Кінематика Урок 12/14 Тема. Лабораторна робота № 1 “Визначення прискорення тіла в разі рівноприскореного руху” Мета уроку: виміряти прискорення кульки, що скочується по похилому жолобу Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: металевий жолоб, штатив з муфтою й затискачем, сталевий циліндр, вимірювальна стрічка, секундомір або годинник із секундною стрілкою ХІД РОБОТИ […]...
- Лабораторна робота № 9 “Дослідження явища електролізу” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 27/33 Тема. Лабораторна робота № 9 “Дослідження явища електролізу” Мета уроку: експериментально перевірити виконання закону електролізу. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: електролітична ванна з водним розчином мідного купоросу (CuSO4) і мідними електродами, джерело струму, секундомір, амперметр, ваги з важком, фільтрувальний папір, ключ, з’єднувальні проводи. […]...
- Лабораторна робота № 4 “Виготовлення маятника й визначення періоду його коливань” ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2-й семестр Коливання й хвилі УРОК 5/27 Тема. Лабораторна робота № 4 “Виготовлення маятника й визначення періоду його коливань” Мета уроку: досліджувати залежність періоду коливань нитяного маятника від довжини нитки. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив із муфтою й кільцем, кулька з отвором, нитка, годинники із секундною стрілкою, вимірювальна стрічка, лінійка […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 11 “ВИЗНАЧЕННЯ ФОКУСНОЇ ВІДСТАНІ ТА ОПТИЧНОЇ СИЛИ ТОНКОЇ ЛІНЗИ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально) ІІІ. Виконання лабораторної […]...
- ВИЗНАЧЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ВАРТОСТІ НАВЧАННЯ (ЛАБОРАТОРНА РОБОТА) УРОК № 16. ВИЗНАЧЕННЯ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ВАРТОСТІ НАВЧАННЯ (ЛАБОРАТОРНА РОБОТА) Мета уроку: учити самостійно збирати й аналізувати інформацію, користуватися реальною первинною інформацією, наданою вчителем; продовжити роботу над визначенням альтернативної вартості виробництва благ; розвивати вміння будувати графік кривої виробничих можливостей; розвивати творчий підхід до розв’язання економічних завдань; виховувати відповідальність за власний вибір. Основні поняття: крива виробничих можливостей, […]...
- Енергія палива 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 9/51 Тема. Енергія палива Мета уроку: дати учням поняття про енергію палива; пояснити їм фізичну суть питомої теплоти згоряння палива. Тип уроку: комбінований урок. План уроку Контроль знань 10 хв. Самостійна робота № 20 “Кількість теплоти. Питома теплоємність” Демонстрації 5 хв. 1. Різні види палива. […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ВИМІРЮВАЛЬНИМИ ПРИЛАДАМИ. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ПОДІЛКИ ШКАЛИ ПРИЛАДУ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів з визначення ціни поділки та меж вимірювання різних приладів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит з друкованою основою для виконання лабораторних робіт ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. […]...
- Лабораторна робота “Вимірювання відносної вологості повітря” ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 13 Тема. Лабораторна робота “Вимірювання відносної вологості повітря” Мета: навчити учнів експериментально визначати вологість повітря. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: психрометр, склянка з водою, психрометрична таблиця. Рекомендації щодо проведення лабораторної роботи На початку уроку наливають воду у резервуар термометра, обгорнутого марлею. Почекавши хвилин 20-25 (поки […]...
- Лабораторна робота № 6 “Вимірювання відносної вологості повітря” 2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл Урок 12/83 Тема. Лабораторна робота № 6 “Вимірювання відносної вологості повітря” Мета уроку: навчитися визначати вологість повітря Тип уроку: контролю та оцінювання знань Обладнання: психрометр; склянка з водою; психрометричні таблиці ХІД РОБОТИ 1. Спочатку треба наповнити водою резервуар термометра, який обгорнений марлею (див. […]...
- Клас Двостулкові молюски. Лабораторна робота № 9 “Порівняння та визначення черепашок молюсків” МОЛЮСКИ УРОК № 29 Тема. Клас Двостулкові молюски. Лабораторна робота № 9 “Порівняння та визначення черепашок молюсків”. Мета: Ознайомити учнів з різноманітністю молюсків, провести лабораторну роботу з порівняння й визначення черепашок молюсків. Обладнання й матеріали: Підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати двостулкових молюсків. Базові поняття й терміни: Молюски, двостулкові […]...
- ОСНОВИ ТЕРМОДИНАМІКИ Формули й таблиці ФІЗИКА ОСНОВИ ТЕРМОДИНАМІКИ Внутрішня енергія U – внутрішня енергія, ; M – маса речовини, ; М – молярна маса, ; R – універсальна газова постійна, R = 8,31 Дж/(моль · К); Т – температура, ; Р – тиск, ; K – постійна Больцмана, k = 1,38 · 10-23 Дж/К); ν – кількість […]...
- Маса. Лабораторна робота № 6. Вимірювання маси тіл методом зважування Мета : ввести поняття маси фізичного тіла; навчитися користуватися важільними терезами й визначати за їх допомогою масу тіл; розвивати критичне мислення; виховувати елементи культури праці, дбайливе ставлення до фізичних приладів. Тип уроку : засвоєння нових знань та формування практичних умінь і навичок. Унаочнення : демонстрація відштовхування брусків пружним тілом. Обладнання : бруски алюмінієві (2 шт.) […]...
- Суспільні комахи. Лабораторна робота № 7 “Визначення комах за допомогою визначальної картки” ЧЛЕНИСТОНОГІ УРОК № 26 Тема. Суспільні комахи. Лабораторна робота № 7 “Визначення комах за допомогою визначальної картки”. Мета: ознайомити учнів із суспільними комахами й особливостями їхньої поведінки. Обладнання й матеріали: Підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості будови, розвитку й поведінки комах. Базові поняття й терміни: Комахи, суспільні комахи. […]...
- Лабораторна робота № 5 “Перевірка закону Бойля 2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл Урок 5/76 Тема. Лабораторна робота № 5 “Перевірка закону Бойля – Маріотта на досліді” Мета уроку: експериментальна перевірка газових законів Тип уроку: контролю та оцінювання знань Обладнання: скляний циліндр висотою 50 см, скляна трубка завдовжки 50-60 см, закрита з одного кінця, склянка, пластилін, […]...
- Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 7/20 Тема уроку. Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: розвивати навички самостійної практичної роботи; продовжити формування поняття “сила”; вивчити пружні властивості пружини; навчати користуватися динамометром для вимірювання сили. План уроку Етапи […]...
- Лабораторна робота № 10. З’ЯСУВАННЯ УМОВ ПЛАВАННЯ ТІЛА Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: дослідним шляхом з’ясувати умови плавання тіл; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на ході вимірювань, які виконують […]...
- Лабораторна робота № 5 “Виготовлення динамометра” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 4/17 Тема. Лабораторна робота № 5 “Виготовлення динамометра” Мета уроку: навчитися градуювати пружину із заданою ціною поділки. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, шкала якого закрита папером, набір тягарців, штатив з муфтою й лапкою, лінійка. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Закріпіть динамометр із […]...