Лабораторна робота № 5 “Спостереження інтерференції й дифракції світла”
ЕЛЕКТРОДИНАМІКА
Хвильова й квантова оптика
УРОК 6/43
Тема. Лабораторна робота № 5 “Спостереження інтерференції й дифракції світла”
Мета уроку: спостерігати явища інтерференції й дифракції світла, визначати умови, за яких спостерігаються ці явища.
Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.
Обладнання: мильний розчин і трубочка, дві скляні пластинки, чорний папір або засвічена фотоплівка, лезо бритви, шматок картону, джерело світла, лінза й плоска скляна пластина, світлофільтри.
ХІД РОБОТИ
1. Протріть ваткою
2. Намалюйте побачену інтерференційну картину. Опишіть і поясніть спостережуване вами явище. Поспостерігайте, що відбудеться у разі зміни ступеня стиску пластин, і поясніть.
3. Видуйте мильну кульку. Розгляньте її райдужне забарвлення й замалюйте побачену інтерференційну картину. Поясніть, чому забарвлення кульки й форма райдужних смуг увесь час змінюються.
4. Через шматок картону подивіться на нитку розжарення світної лампочки. Замалюйте побачену картину й поясніть спостережуване вами
5. Лезом бритви проріжте на аркуші чорного паперу вузьку щілину. Подивіться через цю щілину на нитку розжарення світної лампочки, утримуючи аркуш на відстані 20-25 см від очей.
Замалюйте побачену інтерференційну картину й поясніть спостережуване вами явище. Поспостерігайте, що відбуватиметься у разі зміни ширини щілини, й поясніть це. Визначте дослідним шляхом, як зміниться дифракційна картина, якщо нитку розжарення закрити світлофільтром.
6. Додаткове завдання.
На поверхню плоско-паралельної скляної пластини покладіть опуклою стороною вниз плоско-опуклу лінзу, як показано на рисунку.
Спостерігайте кільця Ньютона в білому світлі й за допомогою світлофільтрів. Замалюйте побачену інтерференційну картину в білому світлі й у разі використання світлофільтрів. Визначте експериментально, від чого залежить радіус кілець Ньютона.
7. Запишіть у зошит для лабораторних робіт висновки: що ви вимірювали і який отримали результат?
Домашнє завдання
Підр.: § 25.
Related posts:
- Лабораторна робота № 4 “Спостереження інтерференції світла”. Лабораторна робота № 5 “Спостереження дифракції світла” 2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 5. Хвильова й квантова оптика УРОК 12/70 Тема. Лабораторна робота № 4 “Спостереження інтерференції світла”. Лабораторна робота № 5 “Спостереження дифракції світла” Мета уроку: спостерігати явища інтерференції й дифракції світла, визначати умови, за яких спостерігаються ці явища. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: дві скляні пластинки або прилад для спостереження […]...
- Методи спостереження інтерференції світла ФІЗИКА Частина 4 ОПТИКА. СПЕЦІАЛЬНА ТЕОРІЯ ВІДНОСНОСТІ Розділ 12 ХВИЛЬОВІ ВЛАСТИВОСТІ СВІТЛА 12.3. Методи спостереження інтерференції світла Для утворення когерентних світлових пучків застосовують різні штучні прийоми. Фізична суть усіх приладів для спостереження інтерференції світла однакова: світло від одного джерела поширюється до екрана двома різними шляхами. Внаслідок цього утворюється певна різниця ходу хвиль (або оптична різниця […]...
- Застосування інтерференції світла. Розв’язування задач 2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 5. Хвильова й квантова оптика УРОК 10/68 Тема. Застосування інтерференції світла. Розв’язування задач Мета уроку: ознайомити учнів з деякими способами практичного застосування інтерференції. Тип уроку: урок закріплення знань. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 4 хв. 1. Інтерференція світла. 2. Когерентні хвилі й когерентні джерела. 3. Умови максимуму й мінімуму інтерференційної картини. Демонстрації 5 […]...
- Розв’язування задач на прямолінійне поширення світла та відбивання світла. Лабораторна робота № 9 “Вивчення законів відбивання світла за допомогою плоского дзеркала” Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 20 ТЕМА. Розв’язування задач на прямолінійне поширення світла та відбивання світла. Лабораторна робота № 9 “Вивчення законів відбивання світла за допомогою плоского дзеркала” Мета: удосконалити знання та експериментальні уміння щодо законів відбивання світла за допомогою плоского дзеркала: навчити спостерігати прямолінійне поширення світла в однорідному середовищі, відбивання світла на межі […]...
- Дисперсія світла. Кольори. Лабораторна робота № 10 “Утворення кольорової гами світла шляхом накладання променів різного кольору” Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 22 ТЕМА. Дисперсія світла. Кольори. Лабораторна робота № 10 “Утворення кольорової гами світла шляхом накладання променів різного кольору” Мета: сформувати уявлення про дисперсію світла, про спектральний склад білого світла, про кольори та їх сприймання; розвивати пізнавальний інтерес учнів. Тип уроку: урок засвоєння нових знань та формування практичних умінь. Обладнання: […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 10 “ВИВЧЕННЯ ЗАКОНІВ ВІДБИВАННЯ СВІТЛА ЗА ДОПОМОГОЮ ПЛОСКОГО ДЗЕРКАЛА” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально) ІІІ. Виконання лабораторної […]...
- Лабораторна робота № 6 “Спостереження суцільного й лінійчастого спектрів речовини” 2-й семестр АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА УРОК 3/80 Тема. Лабораторна робота № 6 “Спостереження суцільного й лінійчастого спектрів речовини” Мета уроку: спостерігати суцільний і лінійчастий спектри випромінювання, досліджувати порядок кольорів у спектрах. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: генератор високої напруги “Спектр”, спектральні трубки з різними газами, джерело постійного струму, лампа накалювання з […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 9 “УТВОРЕННЯ КОЛЬОРОВОЇ ГАМИ СВІТЛА ШЛЯХОМ НАКЛАДАННЯ ПРОМЕНІВ РІЗНОГО КОЛЬОРУ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення, вміння пояснювати, аналізувати фізичні явища, робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: дослід із змішування променів різного кольору (можна використати комп’ютерне моделювання). ХІД […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2 Спостереження нормальних і мутантних форм дрозофіл, їх порівняння ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2 Тема: Спостереження нормальних і мутантних форм дрозофіл, їх порівняння. Мета: порівняти нормальні і мутантні форми дрозофіл, з’ясувати причини мутацій та їх роль, навчитися розпізнавати ознаки мутаційної мінливості. Обладнання: мікроскопи, мікропрепарати нормальних та мутантних форм дрозофіл. Хід роботи 1-2. Розглянемо під мікроскопом мікропрепарати нормальних особин мушки дрозофіли. Довжина тіла мушки до 3 […]...
- ПОШИРЕННЯ СВІТЛА В РІЗНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ЗАЛОМЛЕННЯ СВІТЛА НА МЕЖІ ДВОХ СЕРЕДОВИЩ Мета: поглибити знання про особливості поширення світла на межі двох середовищ; сформувати знання про закони відбивання світла; розвивати логічне мислення при поясненні фізичних явищ; показати практичне застосування вивченої теми. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: досліди з заломлення світла (склянка з рідиною та олівцем, лазер, скляна призма). Плакати: “Заломлення світла”, “Повне відбивання світла”. Відеофрагмент: […]...
- Вільноживучі найпростіші. Лабораторна робота № 2 “Спостереження за будовою та процесами життєдіяльності найпростіших з водойми або акваріума” НАЙПРОСТІШІ УРОК № 10 Тема. Вільноживучі найпростіші. Лабораторна робота № 2 “Спостереження за будовою та процесами життєдіяльності найпростіших з водойми або акваріума”. Мета: ознайомити учнів з різноманітністю вільноживучих найпростіших, провести лабораторну роботу на спостереження за будовою й процесами життєдіяльності найпростіших з водойми або акваріума. Обладнання й матеріали: підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОПТИЧНІ ЯВИЩА В ПРИРОДІ. ДЖЕРЕЛА І ПРИЙМАЧІ СВІТЛА. СВІТЛОВИЙ ПРОМІНЬ. ПРЯМОЛІНІЙНЕ ПОШИРЕННЯ СВІТЛА. СОНЯЧНЕ І МІСЯЧНЕ ЗАТЕМНЕННЯ Мета: сформувати уявлення про світло, джерела світла, прямолінійне поширення світла; навчити пояснювати утворення тіні, півтіні, сонячного та місячного затемнень; показати практичне значення набутих знань; розвивати інтерес до вивчення фізики. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: різні джерела світла, фотографії місячних та сонячних затемнень, блискавки; текст літературних або поетичних творів, в яких описується явище затемнень, […]...
- Лабораторна робота № 2 “Збирання електричного кола і вимірювання сили струму на різних її ділянках” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 6/12 Тема. Лабораторна робота № 2 “Збирання електричного кола і вимірювання сили струму на різних її ділянках” Мета уроку: навчитися збирати електричне коло й вимірювати силу струму амперметром на різних ділянках кола. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, лампочка на підставці, амперметр, ключ, […]...
- ДИСПЕРСІЯ СВІТЛА. СПЕКТРАЛЬНИЙ СКЛАД СВІТЛА. КОЛЬОРИ Мета: сформувати знання про явище дисперсії світла; навчити спостерігати явище дисперсії; звернути увагу учнів на практичне застосування набутих знань; розвивати пізнавальний інтерес учнів. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: портрет Ньютона, досліди з призмою, дослід з диском, який обертається. Плакати: “Колір” Відеофрагмент: дослід Ньютона з дисперсії світла. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка […]...
- Поляризація світла. Методи одержання поляризованого світла ФІЗИКА Частина 4 ОПТИКА. СПЕЦІАЛЬНА ТЕОРІЯ ВІДНОСНОСТІ Розділ 12 ХВИЛЬОВІ ВЛАСТИВОСТІ СВІТЛА 12.7. Поляризація світла. Методи одержання поляризованого світла Розглянуті явища дисперсії, інтерференції та дифракції світла яскраво підтверджують його хвильову природу. Деякі фізики XVIII – початку XIX ст., серед яких основоположники хвильової теорії світла X. Гюйгенс, Т. Юнг, вважали світлові хвилі поздовжніми. Так легше було […]...
- Лабораторна робота № 10 “З’ясування умов плавання тіл” Мета : експериментально встановити умови плавання тіл. Обладнання : мензурка з водою, пробірка з корком, важільні терези з набором важків, сухий пісок, фільтрувальний папір, дротяний гачок. ХІД УРОКУ ВКАЗІВКИ Положення тіла в рідині залежить від напрямку рівнодійної сили тяжіння і сили Архімеда. Усі висновки, зроблені в параграфі, стосуються тіл, які повністю занурені у воду. Силу […]...
- Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 7/20 Тема уроку. Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: розвивати навички самостійної практичної роботи; продовжити формування поняття “сила”; вивчити пружні властивості пружини; навчати користуватися динамометром для вимірювання сили. План уроку Етапи […]...
- ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ БІЛОГО СВІТЛА ЗА КІЛЬЦЯ НЬЮТОНА – ХВИЛЬОВА ОПТИКА Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА 6. ОПТИКА 6.1. ХВИЛЬОВА ОПТИКА 6.1.5. ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ БІЛОГО СВІТЛА ЗА КІЛЬЦЯ НЬЮТОНА При відбиванні світла від верхньої і нижньої поверхні плівки виникає різниця ходу світлових хвиль, яка обумовлює інтерференцію при подальшому їх накладанні. У відбитому світлі (рис. 33): – геометрична різниця ходу (АВ + ВС) […]...
- ЗАКОНИ ЗАЛОМЛЕННЯ СВІТЛА. ПОВНЕ ВІДБИВАННЯ СВІТЛА – ГЕОМЕТРИЧНА ОПТИКА Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА 6. ОПТИКА 6.2. ГЕОМЕТРИЧНА ОПТИКА 6.2.3. ЗАКОНИ ЗАЛОМЛЕННЯ СВІТЛА. ПОВНЕ ВІДБИВАННЯ СВІТЛА Закони заломлення світла 1. Промінь падаючий, промінь заломлений і перпендикуляр, опущений у точку падіння променя, лежать в одній площині (рис. 46). Рис. 46 2. Відношення синуса кута падіння до синуса кута заломлення світла […]...
- Дисперсія світла. Поляризація світла ЕЛЕКТРОДИНАМІКА Хвильова й квантова оптика УРОК 7/44 Тема. Дисперсія світла. Поляризація світла Мета уроку: дати поняття про дисперсію та поляризацію світла й пояснити їх з погляду електромагнітної теорії. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 2 хв. 1. Що називають інтерференцією світла? 2. Що називають дифракцією світла? Демонстрації 5 хв. Відео-фрагменти фільму […]...
- Лабораторна робота № 3 “Вимірювання напруги за допомогою вольтметра” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 8/14 Тема. Лабораторна робота № 3 “Вимірювання напруги за допомогою вольтметра” Мета уроку: навчити учнів правильно підключати в коло вольтметр і вимірювати напругу на різних ділянках кола. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, дві лампочки на підставці, вольтметр, ключ, з’єднувальні проводи. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ […]...
- Поширення світла. Відбивання та заломлення світла ФІЗИКА Частина 4 ОПТИКА. СПЕЦІАЛЬНА ТЕОРІЯ ВІДНОСНОСТІ Розділ 11 ОСНОВИ ФОТОМЕТРІЇ. ОСНОВНІ ЗАКОНИ ГЕОМЕТРИЧНОЇ ОПТИКИ 11.2. Поширення світла. Відбивання та заломлення світла Для вивчення питання про поширення хвиль потрібно розглянути процес передачі хвильового збурення від однієї точки середовища до іншої, взаємодію збурень, спричинених окремими частинами хвилі, а також остаточний результат цієї взаємодії. Досвід засвідчує, що […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення коефіцієнта тертя ковзання” Мета : навчити визначати коефіцієнт тертя ковзання; формувати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення. Тип уроку : формування практичних умінь і навичок. Обладнання : набір тягарців, маса яких відома, динамометр, дерев’яний брусок з гачком, дерев’яна планка (поверхня столу). ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Вправа “Пінг-понг” До дошки викликають двох учнів. Вони […]...
- Лабораторна робота № 7 “Дослідження треків заряджених частинок по фотографіях” 2-й семестр АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА УРОК 12/89 Тема. Лабораторна робота № 7 “Дослідження треків заряджених частинок по фотографіях” Мета уроку: навчитися аналізувати фотографії треків заряджених частинок. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: фотографії треків заряджених частинок у підручнику, тонкий папір, олівець, лінійка. ХІД РОБОТИ 1. Поясніть, чому треки 1, 2 і 3 […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № З Тема роботи: Вивчення явища електромагнітної індукції. Мета роботи: навчитися відтворювати явище електромагнітної індукції та з’ясувати основні закономірності цього явища. Обладнання: дві котушки з довгими провідниками, постійні магніти, гальванометр зі шкалою, що має нуль посередині, джерело постійного струму на 4-6 вольт. Хід роботи 1. Приєднаємо одну котушку до гальванометра. 2. Віддаляючи та […]...
- СИЛА СВІТЛА РОЗДІЛ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА §24 . СИЛА СВІТЛА Й ОСВІТЛЕНІСТЬ 1. Сила світла 2. Освітленість 3. Як залежить освітленість від кута падіння світла? 4. Як правильно вибрати освітлення? 1. СИЛА СВІТЛА Джерела світла можуть значно відрізнятись одне від одного. Найсильніше для нас джерело світла – Сонце, на яке боляче дивитися неозброєним оком (рис. 24.1). Але […]...
- Лабораторна робота № 6 “Вивчення рівноваги тіла під дією кількох сил” 1-й семестр МЕХАНІКА 2. Динаміка Урок 20/40 Тема. Лабораторна робота № 6 “Вивчення рівноваги тіла під дією кількох сил” Мета уроку: з’ясувати умови, за яких тіло із закріпленою віссю обертання перебуває в рівновазі Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: штатив з муфтою, важіль, набір важків, динамометр, лінійка з міліметровими поділками ХІД РОБОТИ 1. Установіть […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 11 “ВИЗНАЧЕННЯ ФОКУСНОЇ ВІДСТАНІ ТА ОПТИЧНОЇ СИЛИ ТОНКОЇ ЛІНЗИ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально) ІІІ. Виконання лабораторної […]...
- Лабораторна робота “Дослідження рівноваги тіла під дією кількох сил” ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНІВ ДИНАМІКИ Урок № 14 Тема. Лабораторна робота “Дослідження рівноваги тіла під дією кількох сил” Мета: експериментально перевірити правило моментів для важеля. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив із муфтою, важіль, набір тягарців, динамометр, лінійка з міліметровими поділками. Рекомендації щодо проведення лабораторної роботи Учитель має орієнтувати учнів на можливість виконання лабораторної […]...
- ДИСПЕРСІЯ СВІТЛА – ХВИЛЬОВА ОПТИКА Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА 6. ОПТИКА 6.1. ХВИЛЬОВА ОПТИКА 6.1.2. ДИСПЕРСІЯ СВІТЛА Дисперсія світла – це залежність швидкості світла в речовині від частоти світла, що проходить (залежність υ від ν). При заломленні білого світла в скляній призмі видиме випромінювання розкладається на частини відповідно до змін частоти світла; червоний, оранжевий, […]...
- Лабораторна робота № 2 “Дослідження електричного кола з напівпровідниковим діодом” 1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2. Електричний струм УРОК 13/24 Тема. Лабораторна робота № 2 “Дослідження електричного кола з напівпровідниковим діодом” Мета уроку: досліджувати залежність електричного опору кола з напівпровідниковим діодом від напрямку електричного струму. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело постійного струму, ключ, амперметр, вольтметр, два резистори, сполучні проводи. ХІД РОБОТИ 1. Накресліть […]...
- ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ СВІТЛА ОПТИКА І КВАНТОВА ФІЗИКА РОЗДІЛ. 4 Хвильова і квантова оптика § 33. ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ СВІТЛА Перед тим, як розпочати розгляд явища інтерференції світла, з’ясуємо спочатку, що це за явище. Попередньо ми мали справу з однією хвилею, що поширюється від джерела. Але дуже часто в середовищі одночасно поширюється кілька різних хвиль. Що ж відбувається в місцях, де […]...
- ТОЧКОВІ ТА ПРОТЯЖНІ ДЖЕРЕЛА СВІТЛА РОЗДІЛ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА §15 . ПРЯМОЛІНІЙНІСТЬ ПОШИРЕННЯ СВІТЛА 2. ТОЧКОВІ ТА ПРОТЯЖНІ ДЖЕРЕЛА СВІТЛА Джерело світла, розмірами якого за конкретних умов можна знехтувати, називають точковим джерелом світла. Точковими джерелами світла для нас є, наприклад, зорі (рис. 15.5). Точкове джерело світла є фізичною моделлю джерела світла, відстань до якого в багато разів більша, ніж розміри […]...
- Інтерференція світла 2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 5. Хвильова й квантова оптика УРОК 9/67 Тема. Інтерференція світла Мета уроку: на прикладі явища інтерференції ознайомити учнів із хвильовими властивостями світла. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 3 хв. 1. Дисперсія світла. 2. Спектроскоп. 3. Забарвлення предметів. Демонстрації 5 хв. 1. Дослід з біпризмою Френеля. 2. Кільця […]...
- Лабораторна робота № 1 “Дослідження взаємодії заряджених тіл” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 1. Електричне поле Урок 4/4 Тема. Лабораторна робота № 1 “Дослідження взаємодії заряджених тіл” Мета уроку: вивчити характер взаємодії однойменно й різнойменно заряджених тіл. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: дві повітряні кульки, шовкові нитки, дві ебонітові й дві скляні палички, вовняна ганчірка, аркуш паперу, графітові ошурки від простого […]...
- Заломлення світла. Повне відбиття 2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 5. Хвильова й квантова оптика УРОК 4/62 Тема. Заломлення світла. Повне відбиття Мета уроку: ознайомити учнів із законом заломлення світла. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 3 хв. 1. Закон прямолінійного поширення світла. 2. Закон відбиття світла. 3. Зображення предмета в плоскому дзеркалі. Демонстрації 4 хв. 1. Заломлення […]...
- Лабораторна робота № 8 “Вивчення умов рівноваги важеля” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 10/23 Тема. Лабораторна робота № 8 “Вивчення умов рівноваги важеля” Мета уроку: перевірити на досвіді умови рівноваги важеля. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив з муфтою, важіль, набір важків, динамометр, лінійка з міліметровими поділками. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Установіть важіль на штативі […]...
- Лабораторна робота № 5 “Вивчення залежності електричного опору від довжини провідника й площі його поперечного перерізу” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 13/19 Тема. Лабораторна робота № 5 “Вивчення залежності електричного опору від довжини провідника й площі його поперечного перерізу” Мета уроку: з’ясувати, як залежить електричний опір провідника від його довжини й площі поперечного перерізу. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, реостат, […]...
- Лабораторна робота № 3 “Дослідження явища електромагнітної індукції” 1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 3. Електромагнітне поле УРОК 8/35 Тема. Лабораторна робота № 3 “Дослідження явища електромагнітної індукції” Мета уроку: спостерігати явище електромагнітної індукції, перевірити виконання правила Ленца. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, ключ, розбірної електромагніт, смуговий магніт, амперметр, сполучні проводи. ХІД РОБОТИ 1. Приєднайте клеми котушки 1 розбірного електромагніту через […]...
- Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 17/23 Тема. Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників” Мета уроку: експериментально перевірити закони паралельного з’єднання провідників. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, дві електричні лампочки на підставці, з’єднувальні проводи. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. […]...