МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В 2 КЛАСІ
Пропонуємо стислі методичні розробки навчальних тем, які сприятимуть більш глибокому опрацюванню матеріалів підручника “Музичне мистецтво, 2 клас”, підвищенню результативності та якості музичної освіти школярів.
Зауважимо, що навчальний зміст першої чверті передбачає здебільшого повторення й поглиблення знань, здобутих у 1 класі щодо сутності й різновидів музичного мистецтва, творців та виконавців музики, правил “спілкування” з музичним твором тощо. Протягом наступних чвертей послідовно розкриваються нові для школярів
Опрацьовуючи методичні матеріали, вчителю слід враховувати, що подану до кожної теми постановку навчальної мети доцільно доповнювати розвивальною та виховною, адже система уроків музичного мистецтва має потужний вплив на моральне, духовне, естетичне, національно-патріотичне виховання особистості й повинна створювати умови для різнобічного музичного та творчого розвитку дитини.
Рекомендації щодо проведення уроків розкривають основні етапи навчально-виховного процесу кожної теми й допоможуть раціонально скомпонувати матеріал
Під час поурочного планування вчителю слід пам’ятати, що запропоновані рекомендації є орієнтовними й не обмежують творчої ініціативи вчителя. Дидактична насиченість підручника (інформаційні матеріали, навчальні завдання, практичні вправи, пісні і твори для слухання) дає вчителю змогу вибіркового їх використання відповідно до потреб конкретної дитячої аудиторії.
Крім того, вчитель може самостійно добирати музичні твори для входу та виходу з класу, розспівки та музично-дидактичні ігри, планувати рухливі й танцювальні хвилинки тощо. При цьому слід пам’ятати, що тематична побудова підручника передбачає підпорядкованість усіх складових елементів уроку певній навчальній темі, поступовість ускладнення навчальних завдань та “нарощування” вмінь і навичок музично-естетичної діяльності.
Сподіваємося, що подані рекомендації сприятимуть підвищенню результативності та якості музичної освіти другокласників.
Related posts:
- ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В 2 КЛАСІ Тематичне планування уроків у другому класі відбувається на основі Державного стандарту початкової загальної освіти, базової програми з музичного мистецтва для 1-4 класів і варіативної авторської концепції підручників. Згідно з цими документами, музична освіта другокласників (35 год, з них 4 год – резервні) спрямовується на подальше ознайомлення дітей з джерелами й розмаїттям музичних творів, музичною мовою […]...
- Методичні рекомендації до аналізу уроків Методичні рекомендації до аналізу уроків Аналіз уроку – важлива ланка професійної підготовки студентів під час педагогічної практики. Його мета: поглиблювати знання з методики; розвивати дослідницькі, конструктивно-планувальні, комунікативно-навчальні, організаційні професійні вміння майбутнього вчителя; сприяти формуванню індивідуального стилю педагогічної діяльності. Завдання проведення аналізу уроку: – оволодіння вміннями щодо фіксованого спостереження за діяльністю вчителя або студента-практиканта та правильного […]...
- РОЗВИТОК МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА, НАПРИКІНЦІ XIX, НА ПОЧАТКУ XX ст ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ Розділ V Пробудження національної свідомості Українського народу РОЗВИТОК МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА НАПРИКІНЦІ XIX – НА ПОЧАТКУ XX ст. В українській культурі цього періоду яскраво виявилися найкращі риси – ідейність, народність, реалізм. її провідниками були діячі українського театру М. Кропивницький, М. Заньковецька, П. Саксаганський, М. Садовський, композитори М. Лисенко, М. Леонтович, С. Людкевич, Я. […]...
- ДЖЕРЕЛА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА Урок 1. ДЖЕРЕЛА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА Вступ Запрошуємо вас до чарівного світу музики. Там разом співатимемо пісні, навчимося слухати та розуміти музику, дізнаємося багато нового і цікавого. Насамперед ми з’ясуємо, як виникає музика і хто потрібен для цього. Музика не може виникнути та існувати без композитора, виконавця та слухача. Музика стає справжнім мистецтвом тільки тоді, коли […]...
- Жанрова палітра музичного мистецтва Мета. Ознайомити з особливостями поняття “жанр музики”, класифікацією та розподілом за призначенням, змістом, місцем та умовами виконання, розглянути поняття “жанр музики”, “камерно-вокальні жанри”, надати знання про первинні та основні жанри вокальної та інструментальної музики, розглянути спорідненість жанрів музики з жанрами літератури та образотворчого мистецтва. Розвивати вміння учнів уважно слухати музику та висловлювати власні музичні враження […]...
- СТЕЖКАМИ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА Урок 35. СТЕЖКАМИ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА Вступ Ми вже знаємо, що музика починається з найпростішого – пісні, танцю та маршу. Розвиваючись у музичних творах, вони переростають у пісенність, маршовість, танцювальність і стають найважливішими ознаками музики, роблять її близькою та зрозумілою всім людям. Музика – це мистецтво, що постійно розвивається. Не існує музики без розвитку навіть тоді, […]...
- РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ СТРІЛКУВАТОГО ЧАСНИКУ Сад і город (енциклопедія) ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ СТРІЛКУВАТОГО ЧАСНИКУ Стрілкуватий часник добре розмножується бульбочками. У перший рік висівають бульбочки на сівок. Висаджують наприкінці вересня-жовтня, але не пізніше ніж за місяць до початку стійких холодів. Норма посіву залежно від величини бульбочок – 14-20 г на 1 м2, глибина закладення – 3-4 […]...
- ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ Сад і город (енциклопедія) ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ Найкращий грунт під картоплю повинен за обсягом містити 40 % твердих часток, 40 % вологи й 20 % повітря. При садінні важливо не ушкодити паростки з бруньок верхівкової частини бульби. Найбільш потужні та здорові рослини виростають із центральної бруньки. Якщо перший […]...
- РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ ЯРОВОГО ЧАСНИКУ Сад і город (енциклопедія) ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ ЯРОВОГО ЧАСНИКУ Яровий часник, не стрілкуватий, має дрібніші зубки, але зберігається краще, ніж із стрілками. Грунт готують під нього так само, як під озимий. Висаджують яровий часник рядами при відстані між рослинами 6-8 см, між рядами – 20 см. Засипають землею на 2-3 […]...
- ОРІЄНТОВНЕ КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В 4 КЛАСІ ОРІЄНТОВНЕ КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В 4 КЛАСІ № Пор. Дата Проведення Тема уроку Сторінки Підручника Сторінки Альбому 1 Конструювання рухомих моделей із картону та паперу. Рухома іграшка “Совеня” 22-27 3 2 Конструювання рухомих моделей із картону та паперу. Рухома іграшка “Веселий клоун” 22-27 4-6 3 Сюжетна витинанка “Їжачок з равликом” 28-33 7 4 […]...
- ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РОБОТИ З КНИГОЮ ІНФОРМАЦІЙНІ ДЖЕРЕЛА ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОЕКТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ 3.Основні інформаційні джерела. Технологія пошуку інформації засобами Інтернету 3.3. ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РОБОТИ З КНИГОЮ Усі ви читаєте книги: хтось більше цікавиться художньою літературою, хтось – посібниками з тих предметів, вивчення яких вам необхідне для здобуття майбутньої професії. У цьому разі ви читаєте книгу, хочете дізнатися щось […]...
- РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ ОЗИМОГО ЧАСНИКУ Сад і город (енциклопедія) ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОЩУВАННЯ ОЗИМОГО ЧАСНИКУ Озимий часник краще вирощувати на грядках. За місяць до висаджування під перекопування вносять органічні й мінеральні добрива з розрахунку 1 відро перегною або компосту, столова ложка подвійного суперфосфату, 2 столові ложки сульфату калію, 2 склянки деревного попелу на 1 м2. Після […]...
- Основні професійно-методичні вміння студентів-практикантів Основні професійно-методичні вміння студентів-практикантів Під час педагогічної практики студент-практикант повинен оволодіти основами конструктивно-планувальних, комунікативно-навчальних, організаційних та дослідницьких умінь і реалізувати їх в умовах самостійної роботи в такому обсязі: 1. Конструктивно-планувальні вміння: – складати плани-конспекти окремих уроків та серії уроків за темою (модулем) урахуванням різних умов навчання (середній або старший етап) і рівня підготовки учнів; визначати […]...
- Типи музики. Узагальнення Урок 8. Типи музики. Узагальнення Мета уроку: узагальнити тему, перевірити її засвоєння учнями. Очікувані результати: учні розповідають, про що вони дізналися на уроках музичного мистецтва, які три типи музики запам’ятали, пояснюють їхні особливості, пригадують музичні твори і вивчені пісні, які їм найбільш сподобалися. Учні виразно співають, ритмічно виконують танцювальні рухи під музику, виражають її характер […]...
- КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 10 КЛАСІ КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 10 КЛАСІ № з/п Дата Зміст уроку Примітки ВСТУП 1 Мовлення як предмет стилістики й культури мовлення. Стилістика та її підрозділи: стилістика мови й стилістика мовлення, їх відмінність 2 Два рівні володіння мовою: мовлення правильне й комунікативно доцільне. Синоніміка й варіативність. Стилістична норма й стилістична помилка 3 Урок розвитку […]...
- РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ПОВЕДІНКИ В РІЗНИХ КРАЇНАХ – ЕТИКА ТА ЕТИКЕТ У ДІЛОВОМУ СПІЛКУВАННІ З ІНОЗЕМЦЯМИ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 13 ЕТИКА ТА ЕТИКЕТ У ДІЛОВОМУ СПІЛКУВАННІ З ІНОЗЕМЦЯМИ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ПОВЕДІНКИ В РІЗНИХ КРАЇНАХ АНГЛІЯ Ніколи не звертайтесь до незнайомих людей, доки вас їм не відрекомендовано. Потиск руки застосовується дуже рідко, лише під час першого знайомства. Не цілуйте руки. Не робіть на публіці такі компліменти: “Яка у вас гарна […]...
- Тональний план музичного твору. Робота над піснею “Думи мої”. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 24 Тема уроку. Тональний план музичного твору. Робота над піснею “Думи мої”. Слухання музики. Е. Гріг. Концерт для фортепіано з оркестром Мета уроку: закріпити вміння визначати тональний план музичного твору; формувати вокально-хорові навички, музичний слух і пам’ять; виховувати інтерес до музики зарубіжних композиторів. Тип уроку: комбінований. Обладнання: […]...
- Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків трудового навчання в 7 класі Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків трудового навчання в 7 класі К-сть годин згідно З програмою Розподіл годин за темами Клас Дата Проведення les Тема уроку Параграф у підручнику Вступ. Організація робочого місця 1 2 Розділ 1. Основи матеріалознавства 1 Види конструкційних матеріалів. Деревина як конструкційний матеріал. Пиломатеріали, способи отримання. їх види та призначення 2, 3 1 […]...
- Календарно-тематичне планування уроків української мови в 5 класі Календарно-тематичне планування уроків української мови в 5 класі II семестр № пп Дата Зміст уроку Соціокультурна лінія Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія (продовження) 57 Ненаголошені голосні [е], [и], [о] в коренях слів. Правопис. Орфограма (практично) 58 Ненаголошені голосні, що не перевіряються наголосом 59 Основні правила переносу. Культура мовлення. Засвоєння складних випадків слововживання. Слухання-розуміння текстів різних стилів […]...
- Повторення вивченого у 6 класі. Розучування пісні “Балада про мальви” В. Івасюка. Слухання музики. М. Лисенко. Пісня Наталки з опери “Наталка Полтавка” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 1 Тема уроку. Повторення вивченого у 6 класі. Розучування пісні “Балада про мальви” В. Івасюка. Слухання музики. М. Лисенко. Пісня Наталки з опери “Наталка Полтавка” Мета уроку: поглибити знання учнів з теорії музики; дати змогу усвідомити поняття “музичний образ” на почутих творах; виховувати інтерес до музики. Тип […]...
- ЯК ПРАЦЮВАТИ З КОМПЮТЕРНИМИ ПРОГРАМАМИ НА ПІДТРИМКУ ВИВЧЕННЯ МИСТЕЦТВА Розділ 6 КОМПЮТЕРНА ПІДТРИМКА ВИВЧЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ 31 ЯК ПРАЦЮВАТИ З КОМПЮТЕРНИМИ ПРОГРАМАМИ НА ПІДТРИМКУ ВИВЧЕННЯ МИСТЕЦТВА Сьогодні ми: – дізнаємося про навчальні комп’ютерні програми з мистецтва; – навчимося працювати з навчальною комп’ютерною програмою “Мистецтво”. Знайомимося з навчальними комп’ютерними програмами з мистецтва Навколишній світ знаходить своє відображення в різноманітних творах мистецтва. Завдяки знайомству з ними […]...
- КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 11 КЛАСІ. РІВЕНЬ СТАНДАРТУ КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 11 КЛАСІ. РІВЕНЬ СТАНДАРТУ № зп Дата Зміст уроку Примітки ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ 3 СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ 1 Вступ. Українська мова у світі. Українська діаспора 2 Розвиток мовленнєвих умінь. Культура мовлення і комунікація. Поняття комунікації як діяльності учасників спілкування з мстою інформаційного обміну та взаємовпливу. Дотримання […]...
- Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків математики в 4 класі (за підручником: Богданович М. В., Лишенко Г. П. Математика: підруч. для 4 кл. загальноосвіт. навч. закл. / М. В. Богданович. Г. П. Лишенко. – Київ: Генеза, 2015) № пор. Тема Примітка І С Е М Е С Т Р (65 год) Повторення матеріалу 3 класу. Вивчення письмового множення та ділення в межах 1000 (17 год) […]...
- ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ Музика Михайла Вербицького Слова Павла Чубинського Урочисто Дорогі учні! У шостому класі ви продовжуватимете пізнавати чарівний світ музичного мистецтва, його інтонаційно-образну мову, засоби виразності. Матеріали підручника – тексти й ілюстрації – сприятимуть глибшому розумінню особливостей вокальної та інструментальної, хорової та симфонічної музики. Разом ми будемо вчитися сприймати, відчувати й розуміти музику, співати, […]...
- Календарно-тематичне планування уроків української мови в 6 класі. І семестр № пп Зміст уроку Дата ВСТУП 1 Краса й багатство української мови 2 Урок розвитку комунікативних умінь № 1. Загальне уявлення про ситуацію спілкування та її складники. Навчальне аудіювання тексту художнього стилю 3 Урок розвитку комунікативних умінь № 2. Жанри мовлення: оповідання, замітка, повідомлення, план роботи, оголошення, особливості їх побудови ПОВТОРЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ Й ПОГЛИБЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО […]...
- Синтез музики та живопису. Л. Грабовський. “Симфонічні фрески” за картинами Б. Пророкова “Де не повинно повторитись”. Програма музичного твору. Розучування пісні О. Білаша “Два кольори” 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 21 Тема уроку. Синтез музики та живопису. Л. Грабовський. “Симфонічні фрески” за картинами Б. Пророкова “Де не повинно повторитись”. Програма музичного твору. Розучування пісні О. Білаша “Два кольори” Мета уроку: поглибити знання учнів про синтез музики та живопису, закріпити на мистецьких творах; формувати навички […]...
- Підведення підсумків щодо знань і вмінь учнів, набутих під час вивчення даної теми 5 КЛАС Тема 3. Музичні образи в літературних творах Урок 16 Тема уроку. Підведення підсумків щодо знань і вмінь учнів, набутих під час вивчення даної теми Мета уроку: розширювати уявлення учнів про музичні жанри, формувати вокально-хорові навички, музично-ритмічний слух, домагатися виразності виконання пісень, виховувати інтерес, любов до музики, формувати естетичні смаки. Тип уроку: урок-гра. Хід […]...
- Синтез музики з іншими видами мистецтва. С. Прокоф’єв “Ромео і Джульєтта” балет 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 19 Тема уроку. Синтез музики з іншими видами мистецтва. С. Прокоф’єв “Ромео і Джульєтта” балет – слухання “Монтеккі і Капулетті” і “Танець дівчат з ліліями”. Програмний зміст музичних творів. Розучування пісні “Дай цвіте червона калина” слова і музика М. Шапошника Мета уроку: поглибити знання […]...
- ЦАРИНА ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА ЦАРИНА ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА Прочитай текст. Запам’ятай значення виділених слів. Є мистецький жанр, де можна “зустрітися” з усіма різновидами вокальної музики. Це опера – справжня царина вокального мистецтва. Оперний жанр виник в Італії понад 400 років тому (наприкінці XVI століття), проте і досі залишається найскладнішим у музиці. Зазвичай оперна вистава складається з кількох дій (актів), а […]...
- Пізнавальна функція мистецтва. Й. Бах 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 6 Тема уроку. Пізнавальна функція мистецтва. Й. Бах – арія альта із меси “Пристрасті за Матвієм”. Е. Віла-Лобос – фрагменти з “Бразильської бахіани” № 5. Що і як передає музика. Виконання пісні П. Майбороди “Пісня про вчительку” Мета […]...
- Календарне планування вивчення алгебри у 7 класі ВСТУП Матеріали посібника призначені для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, які викладають алгебру в 7 класі 12-річної школи. Посібник містить детальні розробки уроків. У наведених конспектах подаються тема, дидактична мета, тип уроку та опис обладнання, яке необхідне для проведення уроку. Змістова частина конспектів уроків має заголовок “Хід уроку”. Тут відображено: 1) етапи уроку; 2) зміст навчального […]...
- НОРМАТИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ УЧНІВ 2 КЛАСУ В СУЧАСНІЙ ШКОЛІ Провідними документами, що визначають предметний зміст загальної музичної освіти другокласників, є Державний стандарт початкової загальної освіти, базова навчальна програма з музичного мистецтва, а також авторська концепція підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, яка є переможцем Всеукраїнського конкурсу підручників для початкової школи. У Державному стандарті початкової загальної освіти музична лінія представлена в контексті освітньої […]...
- Музика Урок 2 Музика – мистецтво звуків Мета уроку: збагачувати музичний досвід учнів. Розвивати емоційно-образне мислення, звуковисотний слух, почуття ритму. Виховувати любов до музики, до природи. Очікувані результати: учні пояснюють різницю між музичними і шумовими звуками, визначають напрямок руху мелодії за графічним записом і показують його рукою, набувають навичок елементарного музикування, виразно співають, ритмічно рухаються під […]...
- Музичний хоровод Урок 16 Музичний хоровод Мета уроку: узагальнення теми І семестру. З’ясувати рівень засвоєння матеріалу: як учні навчилися слухати музику, розуміти її характер, настрій, емоційно-образний зміст, яких виконавських навичок набули. Очікувані результати: учні розповідають, про що вони дізналися на уроках музичного мистецтва, яку музику та яких композиторів запам’ятали, які вивчили пісні, які знають танці; учні виразно […]...
- Повторення вивченого у 7 класі. Ритмічний рисунок пісні. Розучування пісні “Здрастуй, світ”, муз. Л. Квінт 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 1 Тема уроку. Повторення вивченого у 7 класі. Ритмічний рисунок пісні. Розучування пісні “Здрастуй, світ”, муз. Л. Квінт Слухання музики. Стилі та напрямки у музичному мистецтві. Бароко. Й. С. Бах. Токата і фуга ре мінор. Мета уроку: закріпити […]...
- ЗВ’ЯЗОК НАРОДНОГО, ПРОФЕСІЙНОГО МИСТЕЦТВА, ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХVIII, СЕРЕДИНИ ХІХ СТ ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ Розділ IV Культура України Х VII – Х VIII ст. ЗВ’ЯЗОК НАРОДНОГО ТА ПРОФЕСІЙНОГО МИСТЕЦТВА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ Х V ІІІ – СЕРЕДИНИ ХІХ СТ. У другій половині ХУІІІ ст. в Україні формувалися основи української національної школи у професійній музиці. Визначні вчені, письменники, критикуючи існуючий соціальний лад, заклали основи матеріалістичного світогляду у вітчизняному […]...
- Види образотворчого мистецтва Образ рідного краю в мистецтві 25. Види образотворчого мистецтва У попередніх розділах підручника ви ознайомилися з різними видами образотворчого мистецтва, зокрема живописом, архітектурою, графікою, скульптурою. О, Андреєва. Андріївська церква О. Козакова. Чудова троянда М. Глущенко. Зима В. Tрeгy6oвa. Зима й весна Скіфський золотий олень К. Качура Українка Е. Левадська. Цар-квітка М. Приймаченко. Соняшник і горох […]...
- Що таке музична мова? Коли природа оживає Урок 27. Що таке музична мова? Коли природа оживає… Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про елементи музичної мови. Учити визначати роль засобів виразності музики у створенні музичного образу. Розвивати вокально-хорові навички, художньо-творче мислення. Засобами мистецтва формувати мислячу й чуйну особистість. Очікувані результати: учні називають деякі елементи музичної мови, визначають їхню роль у створенні музичного образу, […]...
- Класифікація уроків 3.2. Класифікація уроків Для чіткої організації навчально-виховного процесу уроки української мови поділяються на типи залежно від поставлених педагогічних завдань. У дидактичній та лінгводидактичній літературі цей поділ здійснюється за різними ознаками, а тому й досі нема єдиноприйнятої, загальновизнаної типології уроків, хоч сама проблема класифікації уроків почала розв’язуватися ще в середині минулого століття. Нею займалися О. Біляєв, […]...
- Атрибути мистецтва Розділ V. Натюрморт Тема 24. Атрибути мистецтва Художники зображають натюрморти різного змісту. Зокрема, поєднують у композиції предмети певного призначення або професійної приналежності їхнього власника. Надзвичайно – цікаво розглядати в натюрморті пензлі й фарби художника, музичні інструменти виконавця, приладдя вченого або мореплавця, речі актора, книжки та рукописи письменника. – Погляньте, як реалістично намальовані предмети в натюрмортах. […]...