Можливості особистості. Обдарованість, здібності та схильності
РОЗДІЛ X. БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ
Тема 2. МИСЛЕННЯ І СВІДОМІСТЬ
УРОК 101. Можливості особистості. Обдарованість, здібності та схильності
Освітня мета: сформувати поняття про здібності і обдарованість як індивідуальні психологічні особливості людини; навчити учнів за допомогою тестування визначати свої схильності до певного типу професій.
Основні поняття і терміни: обдарованість (загальна і спеціальна), талант, фізичні здібності, розумові здібності, схильність (нахил).
Обладнання: муляж головного мозку людини,
Структура урок, основний зміст і методи роботи
І. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності. (Бесіда з учнями).
1. Ким ви хочете бути?
2. Чи хотіли б обрати професію своїх батьків? Відповідь обгрунтуйте.
3. Чи маєте схильність до омріяної вами професії?
II. Вивчення нового матеріалу.
1. Біологічні основи обдарованості окремих людей. (Розповідь, складання схеми).
2. Особливості обдарованих дітей. (Самостійна робота учнів з підручником. Вивчити, якими особливостями
3. Види обдарованості: загальна і спеціальна. (Розповідь учителя, складання схеми).
4. Поняття про здібності. Розумові і фізичні здібності. Реалізація здібностей. (Розповідь учителя, складання схеми).
5. Професійні здібності. Визначення схильності до конкретного виду діяльності.
III. Закріплення знань учнів. (Тести).
1. Визначте, що називається здібностями людини:
А) усвідомлений потяг до якого-небудь виду діяльності;
Б) здатність людини швидко досягати успіху в певній галузі;
В) сукупність психофізіологічних властивостей, які необхідні для виконання певних видів діяльності;
Г) здатність точно і адекватно змінюватися під впливом комплексу несприятливих факторів.
2. Вкажіть, як називається високий ступінь спеціальної обдарованості:
А) звичка;
Б) схильність;
В) талант;
Г) здібність;
Д) натхнення.
3. Щоб досягти віртуозної гри на музичному інструменті, потрібно:
А) мати лише музикальні здібності;
Б) тривалий час навчатися грі на інструменті;
В) мати музикальні здібності й тривалий час навчатися грі на інструменті.
IV. Домашнє завдання.
Вивчити відповідну тему із підручника. Із додаткових джерел зібрати якомога більше матеріалу про професію, яку мрієте обрати.
Related posts:
- Здібності і обдарованість Розділ 14 СВІДОМІСТЬ І МИСЛЕННЯ § 81. Здібності і обдарованість Здібності і їх розвиток. Різницю в досягненнях людей, які перебувають у тих самих умовах і мають однакову мотивацію досягнення успіху (наприклад спортсменів на олімпіаді або учасників всеукраїнського математичного конкурсу “Кенгуру”), зазвичай пояснюють різним рівнем розвитку їх здібностей. Здібностями називають психофізіологічні властивості людини, від яких залежить […]...
- Обдарованість і талант – Здібності – Психологія індивідуальності ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 5. Психологія індивідуальності 5.3. Здібності 5.3.5 Обдарованість і талант Індивідуальні особливості в здібностях виявляються в тому, до чого особливо здібна людина і як реалізуються в неї здібності. Обдарованість. Нині обдарованість тлумачать як складне і багатозначне поняття. Так, одні вчені обдарованість розглядають як загальні здібності, що зумовлюють широкі можливості людини для різних видів […]...
- Види здібностей – ЗДІБНОСТІ ПСИХОЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ЗДІБНОСТІ Види здібностей Здібності людей поділяють на види передусім за змістом і характером діяльності, в якій вони виявляються. Розрізняють загальні й спеціальні здібності. Загальними називають здібності людини, що тією чи іншою мірою виявляються у всіх видах її діяльності. Загальні здібності забезпечують відносну легкість і продуктивність у засвоєнні знань та виконанні різних видів […]...
- Здібності, Психологічні властивості людини Безпека життєдіяльності 1. ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 1.5. Психологічні властивості людини 1.5.7. Здібності Здібності – це істотні психічні властивості людської особистості, що виявляються в її цілеспрямованій діяльності і зумовлюють її успіх. Здібності характеризують людину як особистість. Людина тому і є особистістю, оскільки відрізняється від інших людей своїми здібностями. Здібності людини – “сплав” природних особливостей нервової діяльності […]...
- ЗДІБНОСТІ Культурологічний словник ЗДІБНОСТІ – психічні властивості індивіда, які є передумовою успішного виконання певних видів діяльності (набуття знань, умінь і навичок; використання їх у праці). Виділяють загальні З., які тією чи іншою мірою виявляються у всіх видах людської діяльності (загальні розумові здібності, пам’ять, увага та ін.), і спеціальні здібності, які відповідають вужчому колу вимог конкретної діяльності […]...
- Характеристика здібностей і проблема їх вимірювання – Здібності – Психологія індивідуальності ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 5. Психологія індивідуальності 5.3. Здібності 5.3.2 Характеристика здібностей і проблема їх вимірювання Здібності людини можуть мати різну спрямованість і відповідати різним видам діяльності. Це дає змогу стверджувати про якісну характеристику здібностей. Під кутом зору якості здібності є складним поєднанням різних психічних властивостей і якостей, що взаємно доповнюють одна одну, забезпечують успішне виконання […]...
- ОБДАРОВАНІСТЬ Культурологічний словник ОБДАРОВАНІСТЬ – поняття загальної психології; високий рівень задатків, схильностей. О. є результатом і свідченням високого рівня інтелектуального розвитку індивіда. Існує загальна і спеціальна О. Оскільки О. виявляється у конкретних психічних процесах, розрізняють моторну, сенсорну, перцептивну, інтелектуальну О. тощо. Для психології важливим є розробка теорії О. як цілісного і системного вияву особистості, а також […]...
- Задатки і здібності – Здібності – Психологія індивідуальності ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 5. Психологія індивідуальності 5.3. Здібності 5.3.4 Задатки і здібності Дитина народжується на світ без психічних властивостей, а лише з можливістю їх набування. У процесі взаємодії з навколишнім природним і суспільним середовищем, яка відбувається в різних видах діяльності, виявляються індивідуально-психологічні якості та особливості розумової діяльності. Однак учені не виявляють одностайності в поглядах щодо […]...
- Поняття здібностей та їхній розвиток – ЗДІБНОСТІ ПСИХОЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ЗДІБНОСТІ Поняття здібностей та їхній розвиток Здібності тісно пов’язані з загальною спрямованістю особистості. В. Є. Чудновський зазначає, що співвідношення спрямованості особистості й рівня здібностей неоднозначне: високий рівень здібностей суттєво впливає на стиль поведінки та формування особистості. Ще більше значення має той факт, що розвиток здібностей чималою мірою визначається умовами виховання, особливостями сформованості […]...
- Біосоціальна природа особистості. Свідомість РОЗДІЛ X. БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Тема 2. МИСЛЕННЯ І СВІДОМІСТЬ УРОК 97. Біосоціальна природа особистості. Свідомість Освітня мета: сформувати поняття про психічні процеси, що лежать в основі пізнання людиною навколишнього світу, про фізіологічні основи свідомості. Основні поняття і терміни: свідомість, увага, відчуття, сприйняття, пам’ять. Обладнання: муляж головного мозку людини. Структура уроку, основний зміст і […]...
- Запитання. Завдання – Здібності – Психологія індивідуальності ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 5. Психологія індивідуальності 5.3. Здібності Запитання. Завдання 1. Який зв’язок існує між здібностями та знаннями, навичками і вміннями? 2. Чи впливають вроджені задатки на майбутні здібності людини? 3. Чому яскраво виражені здібності у дитини нерідко зникають із піком? 4. Які особливості здібностей виявлялися в тому, що геніальний Ейнштейн часто забував день народження […]...
- Знання, навички і вміння як основа для розвитку здібностей – Здібності – Психологія індивідуальності ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 5. Психологія індивідуальності 5.3. Здібності Серед багатьох істотних психічних властивостей, які відрізняють одного індивіда від інших, є його здібності, що виявляються в здатності до якоїсь діяльності. Ця здатність реалізується в конкретних психічних властивостях, які допомагають людині оволодівати знаннями, набувати навичок і вмінь, потрібних для діяльності, а також успішно справлятися із самою діяльністю. […]...
- Вольові якості особистості – Воля – Емоційно-вольова сфера особистості ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 4. Емоційно-вольова сфера особистості 4.2. Воля 4.2.3 Вольові якості особистості Способи здійснення вольових актів у різних людей індивідуально-своєрідні. Набувши у поведінці людини визначеності і стійкості, вони перетворюються на характерні вольові якості особистості. Вольові якості – відносно стійкі, незалежні від конкретної ситуації психічні утворення, що засвідчують досягнутий особистістю рівень свідомої регуляції поведінки, її […]...
- ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ Мета: ознайомити учнів з поняттям “творчі здібності”; навчати творчо мислити, використовувати уяву і фантазію для залучення однолітків до здорового способу життя; виховувати організованість, творчу ініціативність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Для чого потрібно відпочивати? – Розкажіть про свій улюблений відпочинок. – Назвіть ознаки втоми і перевтоми. – Пригадайте, за яких […]...
- Генетичні, вікові й статеві особливості особистості – БІОПСИХІЧНА І МЕНТАЛЬНО-ПСИХІЧНА ПІДСТРУКТУРИ ОСОБИСТОСТІ ПСИХОЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК БІОПСИХІЧНА І МЕНТАЛЬНО-ПСИХІЧНА ПІДСТРУКТУРИ ОСОБИСТОСТІ Генетичні, вікові й статеві особливості особистості Біопсихічна підструктура особистості формується з очевидною перевагою біологічного. Не будемо вдаватися до розкриття всіх можливих формально-логічних зв’язків між поняттями психічне, соціальне й біологічне, які є в історії науки. Зазначимо лише, що біологічний розвиток індивіда є початковою умовою його психічного розвитку. Отже, […]...
- Розвиток здібностей – ЗДІБНОСТІ ПСИХОЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ЗДІБНОСТІ Розвиток здібностей Нині перед суспільством гостро стоїть проблема виявлення закономірностей і механізмів формування та розвитку здібностей. Це висуває відповідні вимоги до психології. Природну основу розвитку здібностей становлять задатки – природжені анатомом фізіологічні особливості нервової системи й мозку, які проявляються в типологічних особливостях людини. Однак задатки є лише передумовою здібностей. Лише своєчасний […]...
- Види і структура здібностей – Здібності – Психологія індивідуальності ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 5. Психологія індивідуальності 5.3. Здібності 5.3.3 Види і структура здібностей Людські здібності поділяють на види за змістом і характером діяльності, в якій вони виявляються. Тому ведуть мову про літературні, музичні, художні, математичні, організаційні, наукові, конструктивні здібності, здібності до навчання, танцю, скульптури тощо. їх стільки, скільки існує різних сфер діяльності. Всі вони мають […]...
- Поняття інтраіндивідуальної підструктури особистості – ІНТРАІНДИВІДУАЛЬНА ПІДСТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ: ВІДЧУТТЯ І СПРИЙНЯТТЯ ПСИХОЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ІНТРАІНДИВІДУАЛЬНА ПІДСТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ: ВІДЧУТТЯ І СПРИЙНЯТТЯ Поняття інтраіндивідуальної підструктури особистості Інтраіндивідуальна підструктура особистості виражає особливості перебігу й вияву всієї сукупності психічних пізнавальних процесів (відчуття, сприйняття, пам’яті, мислення, уяви та уваги), а також емоцій, почуттів, волі та здібностей. Попри те, що в кожної людини фізіологічний механізм вияву психічних процесів приблизно однаковий, усі вони […]...
- ОРАТОРСЬКІ ЗДІБНОСТІ Культурологічний словник ОРАТОРСЬКІ ЗДІБНОСТІ – комплекс певних рис особистості, що визначають її схильність до ораторського мистецтва, тобто до побудови та виголошення промови (особливого різновиду монологу) перед тією чи іншою аудиторією. О. з. визначаються світоглядним та загальнокультурним рівнем промовця у поєднанні з певними психофізичними характеристиками його особи (так, О. з. вимагають бездоганного мовного апарату, доброї артикуляції). […]...
- Вікові особливості навчальності та їх діагностика – ЗДІБНОСТІ В НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ Педагогічна психологія: навчальний-методичний посібник РОЗДІЛ 3 4 ЗДІБНОСТІ В НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ 4.2. Вікові особливості навчальності та їх діагностика Згідно з принципом єдності психіки й діяльності, здібності до навчання формуються в умовах відповідної активності дитини. Розрізняють такі вікові особливості пізнавальної активності як основного емпіричного показника навчальності: – У дошкільному віці, коли ще немає систематизованого навчання, а […]...
- Спрямованість особистості – Психологія особистості ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 2. Особистість у діяльності і спілкуванні 2.3. Психологія особистості 2.3.3 Спрямованість особистості Діяльність людини завжди зумовлена не одним, а декількома мотивами. Вони можуть бути усвідомлюваними і неусвідомлюваними, відігравати домінуючу і побічну роль. Система домінуючих мотивів поведінки і діяльності визначає спрямованість особистості. Провідні мотиви підпорядковують собі всі інші, тому мотиваційна сфера особистості має […]...
- УЧИМОСЯ ВЧИТИСЯ. РОЗВИВАЄМО СВОЇ ЗДІБНОСТІ & 10. УЧИМОСЯ ВЧИТИСЯ. РОЗВИВАЄМО СВОЇ ЗДІБНОСТІ Вибери здібності, які допоможуть людині стати знавцем математики. Обгрунтуй свою думку. Як пам’ять і увага допомагають у навчанні? Я хочу дізнатися про те, як розвивати важливі здібності – пам’ять і увагу. Кожен з нас має від природи певні здібності: хтось – до математики, хтось – до мови, а […]...
- Самосвідомість і Я-концепція особистості – Психологія особистості ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 2. Особистість у діяльності і спілкуванні 2.3. Психологія особистості 2.3.4 Самосвідомість і Я-концепція особистості Свідомість людини зорієнтована не тільки на відображення зовнішніх об’єктів – вона може бути спрямована на пізнання себе (внутрішнього світу, діяльності). Усвідомлення людиною самої себе називають самосвідомістю. Самосвідомість – усвідомлення людиною себе як особистості (своїх якостей і рис, стосунків […]...
- Самосвідомість особистості – ПІДСТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ “СВІДОМІСТЬ-САМОСВІДОМІСТЬ” ПСИХОЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ПІДСТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ “СВІДОМІСТЬ-САМОСВІДОМІСТЬ” Самосвідомість особистості Усвідомлення людиною світу не зводиться до відображення лише зовнішніх об’єктів. Фокус свідомості може бути спрямовано і на самого суб’єкта, на його власну діяльність, його внутрішній світ. Таке усвідомлення людиною самої себе отримало в психології статус особливого феномена – самосвідомості. САМОСВІДОМІСТЬ – це здатність людини усвідомити саму себе, […]...
- Гіпотеза абсолютного доходу Гіпотеза абсолютного доходу – обгрунтоване Дж. Кейнсом положення про те, що споживчі витрати індивідів та домогосподарств залежать від (є функцією) їх особистого доходу. Ця залежність виявляється в тому, що будь-яка зміна доходу та адекватна їй зміна обсягів споживання, а отже, гранична схильність до споживання, менша за одиницю; гранична схильність до споживання повинна бути меншою від […]...
- Можливості людини ЛЮДИНА & 5. Можливості людини Повтори те, що знаєш Чи можна назвати особистістю людину, яка самостійно приймає рішення й бере на себе відповідальність за свої вчинки? Чому? Що може робити тільки людина? Обери відповідні слова з поданих: стрибати, літати, плавати, зростати, розвиватись, дихати, думати, створювати, бачити, читати, їсти, пізнавати. Поділися своїми думками Розглянь малюнки. Чому […]...
- Вплив спадковості, середовища і виховання на формування особистості – Формування творчої особистості ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА Основи педагогіки 1. Загальні засади педагогіки 1.2. Формування творчої особистості Людина розвивається, формується як творча особистість протягом усього свого життя. У цьому процесі поєднуються, тісно переплітаючись, впливи зовнішнього середовища, спадковості та виховання. 1.2.1 Вплив спадковості, середовища і виховання на формування особистості Людина народжується як індивід, як суспільний суб’єкт, із притаманними їй природними […]...
- Теорії особистості – Психологія особистості ПСИХОЛОГІЯ ТА ПЕДАГОГІКА 2. Особистість у діяльності і спілкуванні 2.3. Психологія особистості 2.3.2 Теорії особистості Проблема особистості є центральною у психології. Вирішити її намагаються представники різних психологічних напрямів і шкіл. Виходячи зі своїх концептуальних позицій, одні вчені акцентують увагу на ролі біологічного в розвитку особистості, інші – розглядають особистість як продукт суспільно-історичного й онтогенетичного розвитку […]...
- МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ Урок 5. МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ Мета: розповісти учням про можливості людини; прищеплювати прагнення жити активно; виховувати бажання бути працьовитими і наполегливими. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування – Назвіть свої мрії. Які з них матеріальні, а які – нематеріальні? Яку найважливішу для себе мрію ви обрали? Що необхідно зробити для її […]...
- Поняття навчальності та її структура – ЗДІБНОСТІ В НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ Педагогічна психологія: навчальний-методичний посібник РОЗДІЛ 3 4 ЗДІБНОСТІ В НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ 4.1. Поняття навчальності та її структура Навчальність – це характеристика індивідуальних можливостей учня до осмислювання й засвоювання навчальної інформації, тобто запам’ятовування матеріалу, розв’язування задач, виконання різних типів контролю та оцінки навчальної діяльності. У широкому розумінні навчальність є проявом загальних здібностей людини, що виражає її […]...
- ПСИХІЧНИЙ РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ 3 Психічна і духовна складові здоров’я ПСИХІЧНИЙ І ДУХОВНИЙ РОЗВИТОК &13. ПСИХІЧНИЙ РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ Дізнаєшся про особливості психічного розвитку підлітків, проблеми підліткового віку Пригадай Яка поведінка властива підліткам? Особливості психічного розвитку підлітків Ти знаєш, що підлітковий вік – складний період. Відбуваються зміни у фізичному і психічному розвитку. Підлітки переживають нові для себе емоції. Стають вразливіші, […]...
- Можливості людей в досягненні успіху Мета. Обговорити складові успіху; розвивати вміння аналізувати і робити висновки; виховувати працьовитість, наполегливість, бажання доводити задумане до кінця. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстративний матеріал з теми. Зміст уроку I. Організація класу. Думай, прагни, живи! Розум, увагу прояви. Активним і уважним будь, Про старанність не забудь! II. Перевірка домашнього завдання. III. Вивчення нового […]...
- Свідомість особистості – ПІДСТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ “СВІДОМІСТЬ-САМОСВІДОМІСТЬ” ПСИХОЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ПІДСТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ “СВІДОМІСТЬ-САМОСВІДОМІСТЬ” Свідомість особистості Підсистема особистості “свідомість-самосвідомість” відображає її об’єктивний світ, індивідуальну свідомість. СВІДОМІСТЬ є здатністю людини до рефлексії, адекватного відображення навколишнього світу, подій, що відбуваються в ньому, своєї Батьківщини, обов’язку тощо, а також створення до них свого ставлення. Через свідомість людина здатна пізнати сутність навколишнього світу, розуміти його та одночасно […]...
- Підтримка температури тіла. Теплопродукція. Тепловіддача РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 7. ТЕРМОРЕГУЛЯЦІЯ УРОК 47. Підтримка температури тіла. Теплопродукція. Тепловіддача Освітня мета: встановити роль шкіри в обміні речовин і терморегуляції, розкрити значення енергетичного обміну в організмі людини. Основні поняття і терміни: терморегуляція, теплопродукція, тепловіддача. Обладнання: діаграма віддачі тепла організмом. Структура уроку, основний зміст і методи роботи I. Актуалізація опорних знань учнів. (Бесіда […]...
- Регуляторні системи організму людини РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 1. ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА УРОК 9. Регуляторні системи організму людини Освітня мета: дати поняття про принцип дії нервової, ендокринної та імунної регуляції функцій організму; показати зв’язок організму з зовнішнім середовищем в узгодженні роботи органів і забезпеченні єдності процесів життєдіяльності. Основні поняття і терміни: нервова регуляція, гуморальна регуляція, гіпоталамус, нервова […]...
- Стилістичні можливості загальновживаної лексики Стилістика української мови Стилістичні можливості загальновживаної лексики В усіх стилях і жанрах мови соціально й комунікативно найважливішою є загальновживана лексика. Загальновживана лексика – слова й лексичні сполучення слів, якими користується кожен, хто володіє певною мовою. Вони пов’язані з повсякденним життям усіх громадян, позначають такі реалії, в яких кожен мовець щодня має потребу, і тому вони […]...
- ВСЕБІЧНИЙ РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ Культурологічний словник ВСЕБІЧНИЙ РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ – гуманістичний ідеал виховання. Як відносно цілісна система поглядів склався в епоху Відродження в руслі культурного руху гуманізму. Ідея В. р. о. дістала різні інтерпретації в пізніших філософських і педагогічних системах залежно від особливостей історико-культурної ситуації. Уявлення про всебічно розвинутого індивіда неоднозначні. В побутовій свідомості це талановита людина, здатна до […]...
- Будова і функції органів травлення. Травні залози РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 6. ХАРЧУВАННЯ І ТРАВЛЕННЯ УРОК 42. Будова і функції органів травлення. Травні залози Освітня мета: ознайомити учнів з будовою і функціями органів травлення. Основні поняття та терміни: травний канал, травлення, травні залози, ферменти. Обладнання: таблиця “Будова органів травлення”. Структура уроку, основний зміст і методи роботи І. Актуалізація опорних знань учнів. (Біологічний […]...
- Зміст і види девіантної поведінки особистості – ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСОБИСТОСТІ ПСИХОЛОГІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ РОЗДІЛ 1 ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ОСОБИСТОСТІ Тема 1. Зміст і види девіантної поведінки особистості – Поняття про девіантну поведінку. – Прояви девіантної поведінки особистості. – Види девіантної поведінки. – Стадії і рівні прояву девіантної поведінки. Поведінку особистості загалом можна розглядати як взаємодію з довкіллям, опосередковану її зовнішньою і внутрішньою активністю у […]...
- Травлення в кишечнику. Регуляція травлення РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 6. ХАРЧУВАННЯ І ТРАВЛЕННЯ УРОК 45. Травлення в кишечнику. Регуляція травлення Освітні цілі: сформувати знання про будову та функції кишечнику, значення жовчі у перетравленні жирів, рухову активність тонкого кишечнику. Основні поняття і терміни: дванадцятипала кишка, підшлункова залоза, жовчний міхур, жовч, печінка, тонкий кишечник, ворсинки, всмоктування, товстий кишечник, ободова і пряма кишки, […]...