“Музична подорож” до опери з піснею, танцем, маршем
Урок 18.
“Музична подорож” до опери з піснею, танцем, маршем
Мета уроку: познайомити учнів з жанром опери, пояснити його особливості. Дати поняття “опера”, “театр опери і балету”. Розвивати співацькі й слухацькі навички школярів, творчі й артистичні здібності, збагачувати музичний кругозір. Виховувати любов до музики. На прикладі музичного матеріалу вчити добра й дружби. Залучати учнів до різноманітної музичної діяльності.
Очікувані результати: учні пояснюють особливості опери як одного з музичних жанрів, висловлюють
Обладнання:
Тип уроку: комбінований, поглиблення теми.
Домінанти уроку:
– опера;
– театр опери і балету.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка присутності учнів:
Кількість за списком ___,
Кількість присутніх на уроці ___,
Відсутніх ___.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного
2. Орієнтовний план уроку
2.1. Вхід до класу під звучання хору “Семеро козенят” з опери М. Коваля “Вовк і семеро козенят”.
2.2. Розспівування. Я. Степовий “Зимонька-снігуронька”.
2.3. Виконання пісні “Зимонька” (муз. К. Мяскова).
2.4. Бесіда за темою уроку.
2.5. Слухання хору “Семеро козенят” з опери М. Коваля “Вовк і семеро козенят”.
2.6. Розучування пісні “Семеро козенят” і теми “Цілий день співає, граєм” з опери “Вовк і семеро козенят”.
2.7. Знайомство з темами Мами Кози і козенят.
2.8. Слухання сцени з II дії опери “Вовк і семеро козенят”.
2.9. Виконання в русі “Войовничого маршу Малюка”. Музикування.
2.10. Узагальнення матеріалу.
2.11. Вихід із класу під звучання хору “Семеро козенят” (або за вибором учителя).
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Розспівування. Я. Степовий “Зимонька-снігуронька”.
3.2. Виконання пісні “Зимонька” (муз. К. Мяскова).
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна бесіда з учнями.
Пісня привела нас до опери. На уроці учні познайомляться з особливостями оперного жанру, що збагатить їх новими враженнями і знаннями про музику і стане в нагоді майбутнім шанувальникам музичного мистецтва.
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Бесіда за темою уроку.
5.2. Слухання хору “Семеро козенят” з опери М. Коваля “Вовк і семеро козенят”.
5.3. Розучування пісні “Семеро козенят” і теми “Цілий день співаєм, граєм”.
5.4. Знайомство з темами Мами Кози і козенят.
5.5. Слухання сцени з II дії опери “Вовк і семеро козенят”.
5.6. Виконання в русі “Войовничого маршу Малюка”. Музикування.
6. Узагальнення та закріплення знань
6.1. З якою “музичною країною” познайомилися учні?
6.2. Які особливості опери вони запам’ятали?
Опера – музичний спектакль, у якому дійові особи не розмовляють, а співають у супроводі симфонічного оркестру. Послухати оперу можна в театрі опери і балету.
6.3. За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.
7. Підбиття підсумків уроку
Пісня і марш привели нас до опери – одного з жанрів великого музичного мистецтва.
8. Вихід із класу.
Під звучання хору “Семеро козенят” (або за вибором учителя).