НАСАДЖЕННЯ МЕДОНОСІВ

НАСАДЖЕННЯ МЕДОНОСІВ – необхідні для поліпшення кормової бази бджіл. їх можна висаджувати у вигляді лісосмуг, уздовж залізничних насипів і доріг, у зелених зонах, озеленювати пригород, висаджувати для зміцнення пухких грунтів, а також на вільних землях, не зайнятих сільськогосподарськими культурами.

Для лісосмуг повинні вибиратися такі медоносні культури, які можуть протистояти різким вітрам, не вимогливі до грунту; для озеленення населених пунктів – медоноси, що відповідають декоративним вимогам. Всі рослини повинні бути багаторічними.

Лісосмуги частіше формують з акації білої й жовтої, клена (гостролистого, татарського й польового), липи, обліпихи й ін.

Усі Н. м. повинні бути довговічними і з високим відсотком медопродуктивності. Щоб насадження відповідали цим вимогам, вибирають певні сорти дерев і чагарників, комбінують висаджування дерев із чагарником і напівчагарником. Всі посадки повинні добре освітлюватися сонцем.

Схили перед висаджуванням на них медоносів зорюють уздовж укосів. Як медонос зазвичай використовують еспарцет або інші рослини. Не поорані смуги засаджують медоносами в шаховому порядку. Посередині висаджують

акацію білу, гледичію (3- 5 рядів); з боків – клен, липу (2-3 ряди); потім – кущі: акацію жовту, обліпиху, ліщину; з країв – ягідні чагарники: малину лісову, смородину, агрус тощо.

Періодично необхідно проріджувати посадки, спушувати грунт, видаляти бур’яни, підсаджувати нові рослини.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: НАСАДЖЕННЯ МЕДОНОСІВ
»