НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ
ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС
Урок 1. НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ 1-100. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 100, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ
Мета: повторити нумерацію чисел 1-100; вдосконалити обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості задачі; розвивати кмітливість, мислення учнів; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Ознайомлення з підручником “Математика”
2. Гра “Лічи через 3”
Торкнутися руками ніг, плеснути
3. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10
Завдання: знайти приклади з однаковими відповідями.
4. Гра “Розподіли”
– Прочитайте числа: 3; 13; 9; 1; 12; 10; 20; 7; 11; 15. Скільки серед чисел двоцифрових? одноцифрових?
5. Хвилинка каліграфії
– Запишіть всі числа шостого десятка.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні ми повторюватимемо нумерацію чисел від 1 до 100.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 3-4)
Завдання 1. Усне виконання
– Порахуйте окремо червоні й зелені перчики. Скільки всіх перчиків?
Завдання 2. Усне виконання завдання
– Скільки всього паличок на кожному малюнку?
Завдання 3. Усне виконання завдання
– Назвіть усі числа другого десятка; четвертого десятка; десятого десятка.
Завдання 4. Самостійна робота
Під час перевірки учні називають пропущені числа.
– Скільки серед них чисел шостого десятка?
Завдання 5. Коментоване розв’язування завдання
Учні пояснюють, працюючи в зошитах, як кожне з поданих чисел записати за зразком у вигляді суми розрядних доданків.
Завдання 6
Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.
– Запишіть вирази та обчисліть їх значення.
1) Як утворити число 55, якщо маємо число, що йому передує?
2) Як утворити число 70 з числа, що йде за ним?
3) Скільки дістанемо, якщо від числа 93 відняти число його одиниць?
Завдання 7. Самостійна робота
Під час перевірки учні називають відповіді у порядку зростання. (2; 3; 9; 27; 29; 38; 50; 53)
Завдання 8
Учні з місця за кожним малюнком складають і розв’язують задачу. Змінюють умову першої задачі так, щоб вона розв’язувалася дією додавання.
Завдання 9*. Самостійна робота
Господар виростив 30 качок, 20 гусей і 40 кролів. Скільки всього птахів він виростив? (50) На скільки більше господар виростив птахів, ніж кролів? (50 – 40 = 10)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Самостійна робота
Перевірка
1 варіант: 14; 18; 6; 12.
2 варіант: 18; 20; 11; 18.
2. Математичний диктант
– Запишіть число:
– яке складається з 5 дес. 7 од.; (57)
– у якому 4 од. 6 дес.; (64)
– у якому в розряді десятків 3, в розряді одиниць – 5; (35)
– яке передує числу 19; (18)
– у якому кількість одиниць 5, а десятків – на 4 менше; (15)
– у якому 4 десятки; (40)
– найменше двоцифрове число. (10)
Самоперевірка.
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічних задач
1) В одному кошику 8 яблук, а в другому – наполовину менше. Чому дорівнює половина всіх яблук? ((8 + 4) : 2 = 6)
2) Сашко, Олесь, Михайлик грали в шашки. Кожний із них зіграв 2 партії. Скільки всього партій було зіграно? (Сашко – Олесь, Сашко – Михайлик, Михайлик – Олесь, усього 3.)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Що ми повторювали сьогодні на уроці?
– За допомогою яких знаків записуються числа?
– Скільки існує цифр?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 4, завдання 10; 11.