ОРГАНІЗАЦІЯ САМОНАВЧАННЯ І ВЗАЄМОНАВЧАННЯ

Практична робота.

Джерела допомоги під час самонавчання (батьки, родичі, вчителі, однокласники)

Мета. Ознайомити з рекомендаціями щодо часу і порядку виконання домашніх завдань; вчити учнів створювати умови для навчання; долати відставання, яке може виникнути внаслідок пропуску занять; виховувати прагнення за необхідності звертатися за допомогою до вчителів, родичів, друзів.

Обладнання. Плакати “Як правильно сидіти за партою”, “Як облаштувати робоче місце для учня”, підручник, робочий зошит.

Хід уроку

I. Організаційний

момент.

II. Актуалізація знань.

– Як правильно організувати свою роботу, щоб не втомлюватись та встигнути зробити усе заплановане?

– Які правила співпраці з однокласниками на уроці ви знаєте?

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Оголошення теми і мети уроку.

2. Розповідь.

Основне заняття школяра/ки – навчальна діяльність. Продовженням навчальної діяльності у школі є самопідготовка – самостійна навчальна діяльність учнів, що передбачає виконання домашніх завдань; поглиблення знань з окремих предметів. Велику роль у самопідготовці відіграє правильно складений розпорядок дня,

у якому буде виділено достатньо часу для відвідування позашкільних закладів, відпочинку та виконання домашнього завдання. В такому випадку ви зможете зберегти високу працездатність упродовж тривалого часу.

3. Робота з підручником.

Прочитайте правила виконання домашніх завдань.

Обговоріть у парах, чи дотримуєтесь ви усіх поданих рекомендацій.

4. Робота з наочністю.

Значну роль для збереження здоров’я під час виконання домашнього завдання відіграє правильно облаштоване робоче місце. Розгляньте плакати, на яких зображено місце для самопідготовки, виконання домашнього завдання.

5. Мозковий штурм.

Часто на уроках ви працюєте у групах.

Обговорення проблемних питань.

– Вам подобається виконувати спільне завдання?

– Чи ви надаєте перевагу роботі наодинці? Чому?

– Що заважає деяким учням працювати з однокласниками?

6. Робота з підручником.

Прочитайте правила роботи в групах. Доповніть список своїми рекомендаціями.

(Колективне обговорення правил).

– Розкажіть, які форми групової роботи, що ми використовуємо у класі, вам подобаються найбільше. Чому?

Прочитайте ситуацію, описану на с. 53.

– Як можна вирішити проблему із відставанням хлопчика?

7. Бесіда.

– Чи можна здобути знання самостійно, без допомоги вчителя чи батьків?

У житті трапляються випадки, коли дитина хворіє і пропускає багато уроків.

Після одужання нові теми на уроці здаються зовсім незрозумілими і складними. Але не можна опускати руки, потрібно вірити у свої сили і знати, до кого звернутись по допомогу. Головними помічниками в такому випадку можуть бути вчитель, батьки, однокласники. Також можна самостійно вивчити нові теми, скориставшись підручником чи спеціальною літературою, довідниками, інформацією, розміщеною на навчальних сайтах у Інтернеті.

Бувають випадки, коли в тебе просять про допомогу однокласники. Ніколи не відмовляйте їм, допомагайте – це зміцнить вашу дружбу та допоможе краще засвоїти вивчене.

8. Мозковий штурм.

Складання рекомендацій щодо організації самонавчання під час пропуску занять у школі.

Орієнтовні рекомендації:

1. Уважно прочитай тему пропущеного уроку у підручнику.

2. У ході виконання завдань розподіли складні вправи на частини.

3. Пригадай схожі завдання, які ви виконували раніше.

4. Згадай способи виконання відповідних завдань.

5. Ознайомся із додатковими правилами виконання нових завдань.

6. Якщо потрібна допомога – визнач, до кого саме ти зможеш звернутись у цій ситуації.

9. Практична робота.

– Учні у парах почергово розігрують ситуації звертання по допомогу до батьків, родичів, вчителів, однокласників.

Учні складають рекомендації, як краще попросити про допомогу у цих людей.

Після виконання роботи кілька пар учнів зачитують свої рекомендації.

Фізкультхвилинка.

Матеріал на диску “Вправи для фізкультпаузи”.

Орієнтовний комплекс вправ для фізичної паузи

(Виконуються на килимі в центрі кімнати.)

1. В. п. – вузька стійка. 1-2 – дугами назовні руки вгору; 3-4 – в. п. Повторити 4-6 разів у повільному темпі.

2. В. п. – стійка ноги нарізно, руки до плечей. 1 – зігнути ліву ногу, високо піднімаючи коліно, торкнутися коліном правого ліктя; 2 – в. п.; 3-4 – те саме, торкнутися правим коліном лівого ліктя. Повторити 4-6 разів кожною ногою.

3. В. п. – вузька стійка, руки за голову. 1-3 – три пружинисті нахили вперед прогнувшись; 4 – в. п. Повторити 4-6 разів.

4. В. п. – стійка ноги нарізно, руки на пояс. 1 – нахил вліво, права рука вгору; 2 – в. п.; 3-4 – те саме з нахилом вправо. Повторити 4-6 разів.

5. Легкий біг на місці 30 секунд.

6. В. п. – о. с. 1-2 – дугами назовні руки вгору – вдих; 3-4 – в. п. – видих. Повторити 4-6 разів.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота в зошиті.

2. Робота з оповіданням.

Правильне життя

У якомусь-то краї, а в якому – не пам’ятаю, жила собі Квіточка. В неї було гарне вбрання, яке складалось із семи пелюсток. Сім пелюсток – сім кольорів.

Ось одного чудового ранку, коли наша Квіточка ще спала, до неї завітала тітонька Лінь.

Вона була така приємна, ввічлива, улеслива. Вона загортала Квіточку-семицвіточку в ковдру і шептала їй на вушко: “Люба, спи, ну навіщо тобі вставати так рано, робити якусь ранкову зарядку, вмиватись, чистити зуби? Ну кому це потрібно?! Не вставай, поспи ще трошки, поспи…” І Квіточка-семицвіточка, піддавшись доводам Ліні, повернулась на іншій бік і заснула. А прокинувшись, навіть не помітила збляклої пелюстки у своєму вбранні. Вставши, Квіточка-семицвіточка вирішила приготувати собі сніданок, а тітонька Лінь тут як тут: “Покинь ти це дурне діло, стільки часу втрачати, з’їси бутерброд та й по тому!”. Квіточка так і зробила, але знову не помітила, як ще одна пелюстка втратила своє яскраве забарвлення.

І ось стала наша Кліточка товаришувати з тітонькою Лінню: рано не встає, зарядку не робить, не вмивається, зуби не чистить, дім не прибирає. А посуду в неї брудного назбиралось, у-у-у-у…

Одного дня, коли все на сонці вигравало і виблискувало чудовими барвами, наша брудна, невмивана, голодна та похмура Квіточка-семицвіточка пішла на прогулянку. І що б Ви думали, зустріла свою давню знайому, таку ж Квіточку. А та прекрасно виглядає: така гарна, чистенька, пелюстки блищать, навколо розноситься прекрасний аромат. Подивилась на себе наша Квіточка-семицвіточка і соромно їй стало – брудна, пелюстки зім’яті, колір втратили, не блищать, а аромат… зовсім не той, що був колись.

“Ну ні, – подумала Квіточка, – так більше не буде: вижену Лінь зі свого дому і почну правильне життя!”

А ви думаєте правильно – це як?

Олена Михайленко

– Що таке лінь? Чому вона заважає у житті?

– Чому пелюстки Квіточки-семицвіточки після її зустрічі з Лінню, почали втрачати свій колір?

– Як Квіточці-семицвіточці відновити яскраве забарвлення своїх пелюсток?

V. Підсумок уроку.

– Які правила самостійного навчання вам відомі?

– Як правильно організувати робоче місце вдома?

– До кого можна звернутись по допомогу у випадку пропущених занять у школі?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОРГАНІЗАЦІЯ САМОНАВЧАННЯ І ВЗАЄМОНАВЧАННЯ