ОСНОВНІ ХВОРОБИ СМОРОДИНИ
Сад і город (енциклопедія)
ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ
ОСНОВНІ ХВОРОБИ СМОРОДИНИ
Антракноз смородини. Грибкове захворювання, яке уражає листя, стебла, черешки та плодоніжки. На хворому листі утворюються дрібні бурі плями, потім воно засихає й опадає. На уражених пагонах з’являються невеликі ранки. Збудник зимує на уражених листочках, тому для запобігання захворюванню опале листя збирають і спалюють, восени перекопують грунт. До початку розпускання бруньок смородину обприскують 3%-ним розчином нітрофену, а після цвітіння проводять обприскування
Махровість смородини. Вірусне захворювання, у результаті якого на уражених рослинах утворюється багато вкорочених пагонів. Листочки стають блискучими, темно-зеленими, зникає специфічний аромат. Квітки стають дрібними, фіолетовими, ягоди не зав’язуються. Для запобігання захворюванню слід використовувати здоровий посадковий матеріал, викорчовувати й спалювати хворі рослини, знищувати кліщів і попелицю, які є переносниками хвороби.
Американська попелиця. Захворювання уражає пагони та плоди чорної смородини. На ушкоджених ягодах
Бокальчаста іржа. Грибкове захворювання, що уражає смородину, яку вирощують на ділянках, розташованих поруч із заростями осоки. Уражає листя та ягоди, на яких з’являються жовто-червоні плями. Хворі листочки і ягоди опадають.
Для боротьби з хворобою кущі смородини обприскують 1% – ною бордоською рідиною тричі: під час розпускання бруньок, у період бутонізації, після цвітіння.
Біла плямистість. Інша назва – секторіоз. Грибкове захворювання, збудник якого зимує на опалому листі. Ознакою захворювання є невеликі білі плями на листі, які з’являються в травні. Сильно уражене листя засихає та опадає. Захворювання може уражати ягоди й пагони.
Для запобігання захворюванню потрібно збирати й спалювати опале листя, до розпускання бруньок обприскувати кущі нітрофеном, перед цвітінням і після збирання ягід рослину обробляти 1% – ною бордоською рідиною.