ПЕРЕЦЬ ГОСТРИЙ – ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

ПЕРЕЦЬ ГОСТРИЙ

Незамінна культура для приготування приправ, соусів, готування всіх видів їжі: від супів до гострих коржів. За розповсюдженістю перець гострий посідає друге місце після помідорів. Використовується свіжим, сушеним, меленим. У медицині широко відома спиртова настойка перцю, яку застосовують для лікування ревматизму, радикулітів. За рахунок речовин, що подразнюють сли30вату оболонку, перець стимулює виділення шлункового соку, підвищує апетит, поліпшує травлення.

Перець гострий – чудовий засіб для знищення шкідливих комах. Настойка гострого перцю використовується як інсектицид.

У наших умовах перець вирощується найчастіше як кімнатна й декоративна рослина. Але він придатний і для присадибних ділянок. У південному кліматі перець вирощується як багаторічний напівчагарник родини пасльонових, у нас – як однолітня рослина. Гострий перець вимогливий до тепла й вологи. Погано росте на кислих грунтах, потребує великої кількості гумусу, якісного добрива. У культурі вирощують два типи гострого перцю: гострий – для приготування приправ, напівгострий – для засолення,

маринаду, салатів.

У наших умовах перець вирощують розсадним способом. Для одержання розсади насіння висівають у горщики з поживною сумішшю перегною, дернової землі та піску. Температура вирощування розсади +25…+28 °С. Після появи першого справжнього листочка сіянці проріджують, залишаючи одну рослину на 5 см. Під час росту розсади проводять підживлювання сумішшю мінеральних добрив з розрахунку на 10 л води 20 г аміачної селітри, 25 г суперфосфату, 15 г хлористого калію. Можна використовувати розчин органічних добрив, наприклад пташиний послід концентрації 1 частина посліду на 15 частин води або свіжий коров’як – 1 частина коров’яку на 10 частин води.

Коли грунт прогріється, під перекопування вносять перегній з розрахунку 4 кг на 1 м2, мінеральні добрива – 40 г суперфосфату, 20 г калійної солі, 20 г аміачної селітри на 1 м2. Добрива загортають у грунт і висаджують розсаду.

Догляд за перцем полягає в регулярному поливанні, розпушуванні грунту, знищенні бур’янів. У період масового цвітіння проводять підживлювання мінеральними добривами з розрахунку 50 г аміачної селітри, 50 г хлористого калію та 100 г суперфосфату на одну сотку. Другий раз перець підживлюють після утворення зав’язі в тій самій кількості.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПЕРЕЦЬ ГОСТРИЙ – ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ