ПЕРЕГОВОРИ
УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
Урок 3. ПЕРЕГОВОРИ
Пригадайте
– Які основні особливості ділового спілкування?
Поняття переговорів
Переговори – це розмова, бесіда з метою обмінятися думками або домовитися про що-небудь з кимось.
Найчастіше переговори проводяться для того, щоб домовитися. Основне завдання таких переговорів – якомога чіткіше і ясніше викласти свою позицію, переконати співрозмовників у її правильності й доцільності та домогтися прийняття остаточного рішення на її основі. Якщо ж сторони зацікавлені
Техніка переговорів
Техніка ведення переговорів передбачає три основні фази: уточнення позицій сторін (приблизно 10 % часу); пошук альтернатив розв’язання завдань (60 % часу);
– досягнення домовленості (30 % часу).
Загальні вимоги
Під час переговорів створюються такі умови, щоб усі учасники могли викласти свою точку зору і захищати її. Виступи на переговорах мусять бути аргументованими, чіткими і лаконічними. Слід завжди бути готовим дати відповідь на аргументацію
Зверніть увагу!
Щоб успішно провести переговори, треба вміти керувати своїми емоціями, налагоджувати міжособистісну взаємодію. Переговори – це не місце для емоцій, це місце для дипломатії.
Фіксування результатів
Результати переговорів, як правило, фіксуються в документах: договорах, угодах, протоколах, деклараціях, заявах тощо.
283. Ознайомтеся зі схемами підготовки до переговорів і ведення переговорів. На яких пунктах, на вашу думку, слід зосередити основну увагу? Розкажіть за схемами про основні особливості підготовки і ведення переговорів.
Схема підготовки до переговорів
1. Оцінити необхідність проведення переговорів.
2. Визначити склад учасників переговорів.
3. Сформулювати свою мету (цілі) на переговорах.
Під час переговорів
4. Спробувати сформулювати (визначити, з’ясувати) мету (цілі) партнерів.
5. Визначити гему переговорів (питання, винесені на обговорення).
6. Якщо передбачається декілька етапів переговорів, то виробити пропозиції щодо того, які питання слід обговорювати, на яких етапах і в якій послідовності.
7. Проаналізувати свої інтереси.
8. Спробувати сформулювати інтереси партнерів.
9. Виділити спільні інтереси і на них зосередити свою увагу.
10. Розробити кілька можливих варіантів рішення і визначити найприйнятніший для себе. Визначитися з можливими компромісами.
11. Сформулювати найкращу альтернативу пропонованому партнером варіанту рішення.
12. Домовитися про час і місце переговорів.
13. За можливості завчасно ознайомити партнерів зі своїми пропозиціями.
Схема ведення переговорів
1. У вступному слові висловити задоволення тим, що партнери взяли участь у переговорах, і надію на те, що переговори завершаться успішно.
2. Представити учасників переговорів.
3. Обгрунтувати необхідність проведення переговорів.
4. Уточнити тему для переговорів і послідовність розгляду питань. Переконатися, що сторони однаково трактують тему переговорів.
5. Визначитися з регламентом переговорів.
6. Оголосити свою мету, дізнатися про цілі партнерів.
7. Оголосити про свої інтереси, дізнатися про інтереси партнерів. Виділити спільні інтереси. Далі проводити переговори з урахуванням цієї частини інтересів.
8. Розробити декілька варіантів рішення.
9. З розроблених варіантів рішення знайти такий, який відповідає інтересам сторін. Якщо цей варіант знайдено, то завдання виконано.
10. Якщо рішення не знайдено, то необхідно визначитися, як діяти далі. Можливі дії: розробити нові варіанти рішення; переглянути критерії вибору рішення; оголосити перерву; перервати переговори, оцінивши найкращу альтернативу.
11. За потреби оформити документ про досягнуті домовленості.
12. Подякувати партнерам.
284. Мозковий штурм. Чому під час ведення переговорів важливо аналізувати не позиції, а інтереси сторін?
Мовленнєва ситуація
Дві сестри пред’являють свої права на єдиний наявний у їхньому розпорядженні апельсин. Старша говорить, що фрукт треба віддати їй. Молодша стверджує протилежне. Після тривалої суперечки вони розрізають апельсин навпіл. Потім молодша сестра вичавлює зі своєї половинки апельсина сік і випиває його, а шкірку викидає. Старша ж лише зрізає зі своєї половинки фрукта шкірку, яка їй потрібна для приготування пирога.
Поясніть, чому сестри не змогли порозумітися. Як би вчинили ви в описаній ситуації? Доведіть важливість аналізу інтересів під час ведення переговорів.
285. Мікрофон. Поясніть, як ви розумієте висловлювання французького письменника Франсуа де Ларошфуко: “Ми вважаємо розсудливими лише тих людей, які в усьому з нами згодні”.
286. Проведіть переговори, співвідносні з одним із поданих інформаційних повідомлень (на вибір). Скористайтеся пам’яткою, поданою після вправи.
Переговори щодо будівництва заводу
Стрийська районна державна адміністрація веде переговори про будівництво сміттєпереробного заводу в селі Райлів. Про це журналістам повідомив представник адміністрації.
За його словами, ведуться переговори з компанією “Новотек”, яка займається науковою розробкою таких заводів. За їхніми розробками вже збудовано 4 сміттєпереробних заводи у світі: в Австрії, Австралії, Ізраїлі і США. Інвестором готова виступити фірма “Імпекс”, яка хоче залучити кредит одного з австрійських банків.
Завод планують збудувати на території колишньої військової частини. Голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть поінформував, що вартість будівництва становить близько 4 млн євро. Такий завод функціонуватиме за принципом безвідходного виробництва. На заводі буде відбиратися метал, органіка, а решту будуть спалювати на електроенергію. Планується, що завод перероблятиме сміття Жидачівського, Миколаївського, Стрийського, Дрогобицького та Сколівського районів (Із газети).
Переговори щодо покупки футболіста
Лондонський футбольний клуб “Челсі” почав переговори про придбання нападника іспанської “Севільї” та збірної Бразилії Луїса Фабіано.
У послугах 29-річного бразильця зацікавлений особисто головний тренер Синіх Карло Анчелотті. “Севілья” не проти покласти собі в кишеню 24 млн фунтів, пропонованих лондонцями, проте бажає здійсни ти операцію лише влітку. Нещодавно “Севілья” отримала пропозицію про покупку Фабіано і від італійського “Мілана”. Россонері були готові викласти 14 млн фунтів, але у відповідь отримали відмову, а сам футболіст заявив, що хотів би спробувати свої сили в англійській Прем’єр-лізі.
“Севілья”, у свою чергу, розуміє, що продати свого бомбардира, якому вже 29 років, через сезон чи два за добрі гроші буде вкрай складно. Але іспанці, як і раніше, виступають у Лізі чемпіонів, і відпускати Фабіано в січні було б нерозумно. Однак є ще один варіант, який може влаштувати обидві сторони. “Челсі” купує Фабіано вже зараз, а потім орендує його назад до “Севільї” до кінця сезону.
За неофіційною інформацією, “Челсі” готова запропонувати бразильцеві контракт на 4 роки із зарплатою в 100 тис. фунтів на тиждень. Повідомляється, що клуби вже вступи їй в діалог. Варто сказати, що Фабіано, до закінчення контракту якого залишається півтора року, має відмінні статистичні показники. У 113 матчах за свій клуб він відзначився 54 рази. У збірній результативність Луїса ще вища – 25 голів у 36 поєдинках.
“Я думаю, що вже в цьому сезоні Луїс куди-небудь піде. Проте остаточне рішення належить прийняти “Севільї””, – повідомив агент бразильця Луїс Фуентес (Із газети).
Як вести переговори
Не втрачайте контакт з партнером.
Ведіть переговори в потрібному напрямку.
Уважно слухайте партнера.
Спостерігайте за реакцією партнера.
Демонструйте своє розуміння позиції партнера.
Створюйте в партнера почуття причетності до вироблення рішень.
Прогнозуйте відповіді партнера.
Передбачайте можливі варіанти відповідних реакцій. Корегуйте власну поведінку під час розмови. Використовуйте знаки уваги, доречні міміку і жести.
287. Проведіть переговори, можливі в описаній ситуації (на вибір).
1. Дві автомобілебудівні компанії ведуть переговори про можливість спільного виробництва легкових автомобілів.
2. Відомий футболіст веде переговори з телеканалом щодо створення спортивної аналітичної програми. Головний продюсер спортивних проектів цього каналу вважає, що програма має радикально відрізнятися від усіх аналітичних спортивних проектів, що виходять на інших каналах.
3. Молодіжна організація хоче домовитися з місцевою владою про допомогу в проведенні святкових заходів з нагоди Дня молоді. Проте у влади є свої умови і побажання.
4. Представники опозиції та коаліції у Верховній Раді України ведуть переговори щодо внесення змін до Конституції України. Зміни стосуються реформування місцевих органів влади.
288.І. Прочитайте текст, визначте його тему та мікротеми. обгрунтуйте поділ на абзаци. Розкажіть, з якою метою проводяться дипломатичні переговори.
ДИПЛОМАТИЧНІ ПЕРЕГОВОРИ
Переговори як форма офіційного спілкування між керівниками держав і урядів, міністрами закордонних справ, спеціально уповноваженими представниками, дипломатами, воєначальниками відомі ще з глибокої давнини. Саме слово “переговори” з’явилось, очевидно, разом із зародженням дипломатії, тобто в період появи і розвитку перших державних утворень. У ті далекі часи головною темою переговорів, як правило, були питання війни і миру, створення військових союзів, обміну бранцями (особливо представниками знаті) тощо.
Відомими ще з ранньої історії Київської Русі були переговори княгині Ольги з імператором Костянтином Багрянородним у 957 р. Посольство (делегація) київської княгині нараховувало понад сто осіб і готувалося дуже ретельно. Деколи переговори проводилися в умовах воєнних дій, наприклад переговори князя Святослава з візантійським імператором Іоаном І Цимієхієм у човні на Дунаї (971 p.). Крім гарантії особистої недоторканності і безпеки майна руських послів, купців і їхньої челяді, передбачалося також взаємне повернення полонених за викуп, а також взаємна видача злочинців. Правила протоколу поступово вдосконалювалися, набираючи форм, які частково збереглися і до сьогодні (вручення вірчих грамот, скріплення підписами договорів тощо).
З плином часу переговори стали проводитися не лише для врегулювання збройних конфліктів. Об’єктом переговорів у наші дні стають загальні питання боротьби з тероризмом, розповсюдженням зброї і наркотиків, захисту довкілля, освоєння космосу і Світового океану, боротьби проти найнебезпечніших захворювань (наркоманія. СНІД) і т. ін. Це наочно демонструє діяльність Ради Європи, Центральноєвропейської ініціативи, ОБСЄ, ПАРЄ, ЧЕС тощо.
Сесія Парламентської асамблеї Ради Європи
У міжнародному праві не існує якихось чітких рекомендацій, як вес ти переговори, але дипломатичною практикою вироблено певні загальноприйняті норми.
По-перше, усі учасники офіційних переговорів будь-якого виду повив ні мати офіційні повноваження своїх урядів або інших керівних органів, що направили їх на переговори. Не потребують спеціальних повноважень лише три офіційні особи країни: глава держави, глава уряду, а також міністр закордонних справ.
По-друге, глави делегацій на переговорах обговорюють найважливіші питання, а решту великої, складної, часто невидимої роботи здійснюють експерти і радники. Вони ж готують проекти заключних документів, які потім остаточно погоджують глави делегацій, проекти комюніке* і повідомлень для засобів масової інформації (3 посібника).
* Комюніке – офіційне повідомлення про важливі події. // Урядове повідомлення. здебільшого про наслідки чи перебіг дипломатичних переговорів.
ІІ. Складіть план тексту у формі питальних речень. За планом усно перекажіть прочитане.
Related posts:
- Ділові переговори – ЕТИКА ТА ЕТИКЕТ У ДІЛОВОМУ СПІЛКУВАННІ З ІНОЗЕМЦЯМИ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 13 ЕТИКА ТА ЕТИКЕТ У ДІЛОВОМУ СПІЛКУВАННІ З ІНОЗЕМЦЯМИ Ділові переговори Звичайно, знання характерних ознак національно-культурних та етнічних відносин не виключає необхідності знання основних правил, етичних норм і традицій, що утвердились як загальнокультурні в ділових стосунках і грунтуються на положеннях дипломатичного протоколу. Водночас важливо вміти вивчати партнерів, використовуючи, зокрема, методи візуальної […]...
- Переговори – КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 11 КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ Переговори Переговори – це обмін думками, який зазвичай відбувається з певною діловою метою. Вони проводяться на різних рівнях з різною кількістю учасників. Переговори можуть мати як неофіційний, так і протокольний характер. Про особливості переговорів з іноземцями йтиметься далі. На жаль, більшість людей вести переговори не вміють. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 14. ГОВОРІННЯ. СКЛАДАННЯ І РОЗІГРУВАННЯ ДІАЛОГІВ ДО ЗАПРОПОНОВАНИХ СИТУАЦІЙ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМУ. ПЕРЕГОВОРИ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 24 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 14. ГОВОРІННЯ. СКЛАДАННЯ І РОЗІГРУВАННЯ ДІАЛОГІВ ДО ЗАПРОПОНОВАНИХ СИТУАЦІЙ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМУ. ПЕРЕГОВОРИ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про діалогічне мовлення, поглибити знання про переговори як спосіб спілкування, удосконалювати навички складання діалогів до запропонованої ситуації; розвивати […]...
- Дипломатичні переговори Політологічний словник Дипломатичні переговори – офіційне обговорення представниками держав політичних, економічних, а також інших питань двосторонніх та багатосторонніх відносин з метою узгодження зовнішньополітичної стратегії, тактики чи відповідних дипломатичних акцій, обміну думками, взаємного обміну інформацією, підготовки й укладання договорів, врегулювання спірних питань тощо. Д. п. – це основний засіб мирного розв’язання спорів та конфліктів, що виникають […]...
- Виступ на семінарах, зборах, конференціях. Переговори § 22. Виступ на семінарах, зборах, конференціях. Переговори 193. На мою думку, наведені поради логічні. Але я маю певні зауваги, які врахувала, складаючи свій варіант тексту. Як готуватися до семінарських занять 1. Прочитайте уважно твір, проблематика якого колективно обговорюватиметься на семінарі чи уроці. 2. Доберіть самостійно критичну літературу, перечитайте її, складіть тези, конспект. 3. Перечитайте […]...
- Ділова етика – Усне ділове мовлення ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 6. Усне ділове мовлення Ділова етика Основним принципом ділової етики є намагання партнерів досягти у взаємодії взаємовигідної нічийної. Для цього треба навчитися створювати сприятливу атмосферу спілкування, формулювати свої інтереси до партнера та визначати його потреби, вміння розглядати проблему через призму його інтересів. Такий стан називається станом емпатії, який досягається тільки за […]...
- Підготовка і проведення переговорів із закордонними партнерами Зовнішньоекономічна діяльність 4 ОРГАНІЗАЦІЯ І ТЕХНІКА ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ 4.3 Підготовка і проведення переговорів із закордонними партнерами Телефонні переговори Переговори, що передують встановленню зовнішньоекономічних відносин, можуть бути розпочаті як продавцем, так і покупцем шляхом підготовки і розсилання відповідних комерційних документів. У певних ситуаціях пропозиція продавця чи покупця про вступ у переговори робиться в усній формі, зокрема […]...
- КОНСЕНСУС КОНСЕНСУС – 1) політичні та практичні позиції, ідеї, питання, які дають змогу різним політичним силам, суб’єктам політики під час переговорів досягти згоди, взаємоприйнятних рішень, встановити взаєморозуміння і взаємодію; 2) процедура досягнення узгодженого рішення....
- Тарифні угоди Тарифні угоди – договір між представниками сторін з питань оплати праці і соціальних гарантій. Т. у. укладаються на таких рівнях: міжгалузевому (генеральна Т. у.), галузевому (галузева Т. у.), територіальному і комунальному (регіональна Т. у.), виробничому (Т. у. як складова частина колективного договору). Норми генеральної Т. у. обов’язкові для врахування на подальших рівнях колективних переговорів, норми […]...
- Обговорення проблеми і прийняття рішення – ІНДИВІДУАЛЬНА БЕСІДА ЯК ФОРМА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 10 ІНДИВІДУАЛЬНА БЕСІДА ЯК ФОРМА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Обговорення проблеми і прийняття рішення На цьому етапі особливого значення набувають вміння слухати співрозмовника, передавати інформацію та обгрунтовувати свою позицію. Ще мислителі Стародавньої Греції наголошували, що два вуха і один язик людині дані для того, щоб вона більше слухала і менше говорила. Щоб отримати […]...
- Генеральна угода про тарифи і торгівлю (ГАТТ) Генеральна угода про тарифи і торгівлю (ГАТТ) – багатостороння міждержавна угода пре основні норми митної політики з метою втілення в життя ідеї свободи торгівлі через поетапне зниження мита, скасування імпортних квот, усунення інших нетарифних перешкод у міжнародному товарообміні через консультації й багатосторонні переговори на основі рівності країн – учасниць. Заснована 30.Х.1947 підписанням 23 країнами генеральної […]...
- Удосконалення правописної грамотності НАЙВАЖЛИВІШІ ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ § 8. Удосконалення правописної грамотності Правопис – це, по суті, мовне законодавство. І. Хом’як 152.1. Пригадайте. Як вам відомо, закінчення іменників другої відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини залежить від лексичного значення. Опрацюйте таблицю. Закінчення родового відмінка однини іменників другої відміни -а (-я) -у (-ю) Назви істот і […]...
- Інформація досконала Інформація досконала – різновид інформації та знань суб’єктів ринку щодо його головних параметрів, передусім цін, який дає їм змогу свідомо приймати раціональні рішення і найбільш повно реалізовувати свої інтереси та наміри. Будь-яке відхилення від цих умов кваліфікується як стан ринку з недосконалою інформацією. Якщо І. д. поширюється безперешкодно, економічні дії суб’єктів господарювання слугують вагомим чинником […]...
- Групи тиску Політологічний словник Групи тиску – певна група людей, метою діяльності яких є тиск на вибір і прийняття політичних рішень. Характерними ознаками Г. т. є мінімум організації, умовний центр прийняття рішення, який працює без програм. Це лише певною мірою організовані групи (групи прихильників, автономні групи, групи, що здійснюють ефективний тиск на владу, на тих, хто приймає […]...
- Резолюція Політологічний словник Резолюція (від лат. resolutio – дозвіл, рішення) – 1) рішення, що приймається зборами, з’їздом, конференцією; 2) напис на службовому документі, який зроблений посадовою особою та містить прийняте нею рішення. Р. Чорней...
- ФОРТИФІКАЦІЙНА АРХІТЕКТУРА Культурологічний словник ФОРТИФІКАЦІЙНА АРХІТЕКТУРА – оборонні споруди для успішного ведення бою і захисту від дій ворога; укріплення місцевості для ведення бойових дій; конструкції. Військові споруди та оборонні укріплення....
- Дипломатія Політологічний словник Дипломатія – діяльність із здійснення зовнішньої політики держави. Походить від слова “дипломат” у початковому його значенні – власник “диплома”, так називалася, за грецькою термінологією, рекомендаційна або вірча грамота, що видавалася римським сенатом офіційним особам, які відряджалися у провінцію імперії або ж за кордон. Як засіб здійснення зовнішньої політики Д. – сукупність мирних практичних […]...
- Реєстратор Фінансовий ринок СЛОВНИК ФІНАНСОВИХ ТЕРМІНІВ Реєстратор – юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, який має відповідний дозвіл і здійснює діяльність щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів....
- КОМЮНІКЕ КОМЮНІКЕ – офіційне повідомлення про хід і наслідки переговорів між державними і громадськими діячами, делегаціями у міжнародних відносинах....
- Діяльність щодо ведення реєстру Фінансовий ринок СЛОВНИК ФІНАНСОВИХ ТЕРМІНІВ Діяльність щодо ведення реєстру – збір, фіксація, опрацювання, зберігання реєстру даних про іменні цінні папери, їх емітентів І власників....
- Державний експерт з питань таємниць Державний експерт з питань таємниць – посадова особа, яка за законодавством має право прийняти рішення про віднесення інформації до державної таємниці. Д. е. з п. т. є Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем’єр-міністр України за посадами та інші посадові особи, на яких ці функції у відповідних галузях державної діяльності покладені Президентом України. Основна функція […]...
- Ігор теорія Ігор теорія – розділ прикладної математики, в якому за допомогою комплексу математичних моделей описуються правила поведінки учасників конфліктної ситуації, яка передбачає взаємодію двох або кількох учасників (гравців), а поведінка одного з них впливає на рішення інших. Якщо в іграх допускаються обміни інформацією, спільні стратегії, угоди, їх називають кооперативними; якщо інтереси учасників діаметрально протилежні, розроблені моделі […]...
- ПОЯСНЕННЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ЗАВДАНЬ ДОДАТКИ Додаток 8 ПОЯСНЕННЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ЗАВДАНЬ І. “Попрацюйте а парах” Порядок виконання 1. Уважно прочитайте завдання. 2. Визначте, хто говоритиме першим. 3. По черзі висловте свої думки. 4. Дійдіть спільного висновку. 2. “Два – чотири – всі разом” Ця вправа дає можливість спочатку обмінятися ідеями з партнерами і лише потім озвучити свої […]...
- ЛІСОУСТРІЙ Екологія – охорона природи ЛІСОУСТРІЙ – система заходів щодо організації та ведення ліс. госп – ва. Включає вивчення, таксацію та інвентаризацію лісу, встановлення розмірів і методів лісовикористання, способів та обсягів вирубування лісів, розробку рекомендацій для підвищення продуктивності лісів....
- Управлінське рішення Управлінське рішення – результат творчої співпраці менеджерів і власників підприємств, фірм і компаній, втілений в усному чи письмовому розпорядженні або наказі щодо визначення мети, способів і напрямів діяльності трудового колективу, вирішення виробничо-комерційних проблем з урахуванням чинного законодавства. Основними вимогами до У. р. є їх раціональність та обгрунтованість, кількісно-якісна визначеність, своєчасність, комплексність, зорієнтованість на залучення до […]...
- Забезпечення доказів Забезпечення доказів – вжиття судом термінових заходів щодо закріплення у визначеному процесуальному порядку фактичних даних для використання їх при розгляді цивільних справ. Підставою для З. д. є побоювання сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, що подання потрібних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Ці особи мають право звернутися до суду, якому належить […]...
- ЕТИКЕТ Культурологічний словник ЕТИКЕТ (франц. etiquette, від флам. steeken – устромляти) – 1) Правила поведінки людей. 2) Порядок дій, правил ввічливості під час ділових зустрічей, переговорів, у дипломатичних колах....
- Порядок створення спільних підприємств (СП) Порядок створення спільних підприємств (СП) – сукупність положень і правил національного законодавства, які регламентують створення СП. Відповідно до законодавства, СП може бути створене: через придбання іноземним інвестором частки участі (паю, акцій) підприємства, фірми, компанії без іноземної інвестиції; через придбання юридичною або фізичною особою України права участі в підприємстві зі 100% іноземною інвестицією. Створення СП на […]...
- УЧИСЯ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ УЧИСЯ ПРИЙМАТИ РІШЕННЯ Кожного дня в тебе виникає багато питань, які слід вирішити. Робити сьогодні зарядку чи ні? Йти до школи пішки чи під’їхати на автобусі? Почитати книжку чи піти погуляти? Після міркувань приймаєш якесь рішення і виконуєш його. Знайти правильне рішення допомагають знання. Перш ніж виконувати своє рішення, подумай, які будуть наслідки твоїх дій. […]...
- АНКЕТА ДІЛОВОГО ПАРТНЕРА Економічна безпека підприємства ДОДАТКИ ДОДАТОК 1 АНКЕТА ДІЛОВОГО ПАРТНЕРА І. Загальні відомості про ділового партнера 1. Назва і адреса фірми. 2. Які ділові відносини пов’язують нас з цією фірмою (клієнт, постачальник, спільна діяльність тощо). 3. Рік заснування. 4. Основні напрямки діяльності. 5. Репутація фірми в ділових колах. 6. Розмір статутного капіталу. 7. Форма власності. 8. […]...
- Мирні засоби розв’язання міжнародних спорів Мирні засоби розв’язання міжнародних спорів – заходи, які вживають держави для мирного врегулювання між народних спорів. Принцип мирного розв’язання міжнародних спорів закріплений у Статуті ООН (п. 3 ст. 2). Згідно з ним усі держави вирішують свої спори мирними засобами таким чином, щоб не ставити під загрозу міжнародний мир, безпеку і справедливість. П. 1 ст. 33 […]...
- Факторинг відкритий Факторинг відкритий – договір факторингу між клієнтом і фактор-банком, за яким клієнт передає банку копії рахунків угод, укладених з партнерами, а банк негайно виплачує клієнту 80% суми цих рахунків. Після отримання клієнтом від партнера всієї суми угоди клієнт розраховується з фактор – банком, повертаючи йому отримані 80% кредиту і відсотки. Якщо партнер клієнта не оплачує […]...
- Саміт Політологічний словник Саміт (summit) – зустріч на високому рівні (глави держав, прем’єри, спікери парламентів тощо); переговори, що проводяться на високому рівні. М. Головатий...
- Карликова держава Політологічний словник Карликова держава – певною мірою нейтрально-описова і зневажлива назва держави, яка займає маленьку територію, має невелике населення і надто низький суверенітет. На міжнародній арені інтереси такої держави, як правило, представляють і захищають сильні (сильна) держави, найчастіше – сусідні, що пов’язані з К. д. митним, валютним союзом тощо. Наприклад, К. д. Андорра, інтереси якої […]...
- Практична робота б. Імітаційна гра “Моя держава” УРОК 60 Практична робота б. Імітаційна гра “Моя держава” Мета уроку: полягає в тому, щоб учасники під час ігрових дій показали: здатність аналізувати потенціал національної економіки та вміння досліджувати тенденції розвитку зовнішньоекономічної діяльності держави; уміння узгоджувати поточну роботу з перспективними завданнями й життєво важливими інтересами суспільства і держави, визначаючи напрями розвитку національної економіки, її галузей […]...
- Виробничі фонди Виробничі фонди – сукупність засобів і предметів праці, необхідних для ведення виробництва, виражена у грошовій формі. Залежно від способів перенесення вартості на продукт В. ф. поділяються на основні і оборотні. Основні В. ф. /засоби праці/ використовуються тривалий час і переносять свою вартість на продукт частинами, в міру фізичного зношування, у вигляді амортизаційних відрахувань. Оборотні В. […]...
- Каденція Політологічний словник Каденція (італ. cadenza – падаю, закінчуюсь (каданс)) – сукупність подій, фактів будь-якого політичного процесу (явища), які надають йому характеру більшої чи меншої закінченості. В цьому сенсі політичного процесу може виступати прийняття політичного рішення, виникнення політичної партії, завершення соціально-економічних, політичних реформ. У свою чергу К. політичного рішення може стати голосування. Соловьев А. И. Политология: […]...
- Генеральна угода про тарифи і торгівлю Генеральна угода про тарифи і торгівлю /ГАТТ/ – багатостороння міжнародна угода й одна з найбільших міжнародних економічних організацій. Заснована в 1947 р. підписанням 23 країнами генеральної угоди про режим торгівлі і торговельну політику, яка почала діяти з 1948 р. ГАТТ покликана регулювати торгові відносини між країнами – учасницями на основі рівності, усунення дискримінації, імпортних квот […]...
- Європейська соціальна хартія (ЄСХ) Європейська соціальна хартія (ЄСХ) – багатосторонній регіональний договір, що встановлює механізм міжнародного захисту економічних та соціальних прав людини для держав – членів Ради Європи. Доповнює у рамках Ради Європи Європейську конвенцію про права та основні свободи людини, яка передбачає захист громадянських та політичних прав. Відкрита для підписання в 1961 p., набрала чинності 26 лютого 1965 […]...
- Ієрархія рішень Державне управління Ієрархія рішень. у державному управлінні Система рішень в ієрархічній структурі державного управління. В останній можливі різні тенденції зв’язків та потоків рішень. Перша з них відображає рух потоку рішень знизу вгору тобто прийняття рішень на верхньому рівні на підставі рішень нижчих рівнів (наприклад, при формуванні державних програм). Така тенденція характерна для рішень, що потребують […]...