Перевезення туристів регулярними пасажирськими потягами – ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТУРИСТІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ

Організація транспортних подорожей і перевезень туристів

Розділ 3. ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТУРИСТІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ

3.3. Перевезення туристів регулярними пасажирськими потягами

Для людини, яка вирішила виїхати у подорож і скористатись при цьому залізничним транспортом є три варіанти організації такої поїздки:

1. Турист здійснює свою поїздку самостійно.

2. Турист купує тур у вигляді пакета послуг до місця свого інтересу в туристичній фірмі.

3. Турист купує залізничний тур на подорож у спеціалізованому туристсько-екскурсійному

потягу.

Відповідно до того варіанту, який буде обраний туристом, будується схема його подальших дій.

У першому варіанті турист купує залізничний квиток на регулярний, графіковий потяг самостійно на загальних підставах. Він оплачує свій проїзд відповідно до встановлених тарифів й отримує квиток або залізничний проїзний документ, що оформлюється на спеціальному бланку.

Повна вартість проїзду дорослого пасажира в спальних вагонах та вагонах з сидячими нумерованими місцями поїздів прямого та місцевого сполучення складається з двох частин:

– квиток – частина вартості проїзду, що встановлюється

залежно від категорії вагона та поїзда, що компенсує витрати на переміщення вагона;

– плацкарта – частина вартості проїзду, що встановлюється залежно від категорії вагона, поїзда і компенсує витрати на підготовку в рейс та обслуговування вагона.

Ставки квитка і плацкарту є диференційованими залежно від відстані поїздки, категорії поїзда і вагона.

До складових вартості проїзного документа включається квиток, плацкарта, податок на додану вартість, страховий збір, плата за продаж проїзного документа (комісійний збір), плата за користування комплектом постільних речей.

За видом і способом оформлення проїзні документи бувають: картонні, котушкові, бланкові ручної виписки і бланкові, оформлені через автоматизовану систему резервування “Експрес”. Останнім часом бланкові квитки ручного оформлення використовуються рідко. Основна маса проїзних документів на потяги далекого прямування видається через автоматизовану систему “Експрес”. Такі квитки оформляються на спеціальних друкарських автоматичних пристроях практично на всіх залізницях України. Даний проїзний документ – це бланк на кольоровому папері, що має декілька ступенів захисту. На ньому міститься вся необхідна для пасажира інформація: номер та шифр потягу; дата і час відправлення; номер та тип вагона; ціна; маршрут (станція відправлення – станція призначення); дата і час прибуття.

Більш складне оформлення мають квитки за кордон Документом на право проїзду в міжнародному сполученні є пасажирський квиток, форма і зміст якого виконані у відповідності з угодою про міжнародні пасажирські сполучення. Документ має спеціальний знак – МС. Квиток має вигляд купонної книжки, яка складається з обкладинки і квитка-купона.

Особливістю європейських залізничних перевезень є те, що при придбанні квитка в ньому не позначаються ні дата поїздки, ні номер місця пасажира. Вони проставляються безпосередньо перед відправленням. Крім того, у Європі поширені залізничні “проїзні” – абонементи, що дають право необмеженого пересування протягом деякого часу у межах визначеного району.

У випадку купівля людиною туру в туристичній фірмі, вся турбота за придбання квитків на відповідний потяг покладається на фірму-туроператора. У такому разі туристична фірма заздалегідь здійснює резервування місць у залізничних касах.

При резервуванні квитків для групи туристів, туристична фірма звертається до начальника залізничного вокзалу з письмовою заявою встановленої форми на виділення необхідної кількості білетів для перевезення туристів. В заяві вказуються: повна назва організації, її адреса, реквізити банку, дата від’їзду, бажаний номер поїзда, кількість і категорія місць, станції відправлення і призначення. Заява підписується керівником туристичної організації та головним бухгалтером, здається у касу залізничного вокзалу для організованих груп і реєструється у старшого касира. Заява подається, як правило, в період, коли розпочато попередній продаж проїзних документів на дату, яку замовляє організатор поїздки.

Продаж проїзних квитків здійснюється як готівкою, так і за безготівковим розрахунком Якщо відрізок часу між прийманням заяви і відправленням поїзда не дозволяє здійснити попередню оплату перевезення, то замовник оплачує її готівкою.

Плата за послуги з резервування місць вноситься готівкою в день замовлення за кожне замовлене місце, незалежно від того, яка кількість місць фактично буде викуплена. Але якщо до відправлення поїзду від дати подання заяви на резервування місць залишається 6 і більше днів, то допускається безготівкова оплата послуг резервування місць. При цьому перерахування коштів повинне бути здійснене на протязі 3 банківських днів від дня виписки рахунку, але не пізніше ніж за 2 доби до відправлення поїзда.

Замовник повинен викупити проїзні документи на замовлені місця в день, що призначається касиром. При цьому встановлюються певні граничні терміни викупу проїзних документів: при замовлені місць за 45-30 діб до відправлення поїзда – місця повинні бути викупленими за 20 діб до відправлення поїзда, при замовленні за 29-12 діб місця викупляються за 10 діб, при замовленні за 11-6 діб – місця викупаються за 5 діб. За необхідності пункт продажу може встановлювати інші терміни викупу проїзних документів. Заявки, що подаються в термін менше 3 діб до часу відправлення поїзда, повинні бути оформлені зразу після резервування місць та сплати за резервування. Місця з не викуплених у визначений термін проїзних документів передаються у загальний продаж, замовлення анулюється. Плата за резервування місць не повертається.

У залізничних перевезеннях речі, що пасажир бере із собою у вагон відносяться до ручної поклажі. До неї належать предмети і речі, незалежно від виду упакування, що легко переносяться і за своїми розмірами вільно розміщаються у вагонах на призначених для цього місцях. Відповідальність за цілісність та зберігання особистої ручної поклажі несе пасажир.

Кожний пасажир має право безкоштовно перевозити із собою у вагоні ручну поклажу вагою до 36 кг на повний, пільговий, безплатний проїзний документ і 15 кг на дитячий. Перевезення надлишкової ваги ручної поклажі оплачується додатково.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Перевезення туристів регулярними пасажирськими потягами – ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТУРИСТІВ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ